Konnor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Konnor
Ilustracja
Konnor w Marcu 2015
Imię i nazwisko Ryan Parmeter[1]
Data i miejsce urodzenia 6 lutego 1980[1]
Grand Rapids, Michigan, Stany Zjednoczone[1]
Miejsce
zamieszkania
Orlando, Floryda, Stany Zjednoczone
Współmałżonek Kristin Eubanks (od 2013)
Kariera profesjonalnego wrestlera
Pseudonimy
ringowe
Conor O'Brian[1]
Payne[1]
Rough House O'Reilly[1]
Ryan O'Reilly[1]
Konnor
Wzrost 1,93 m[2]
Masa ciała 122 kg[2]
Zapowiadany z Grand Rapids, Michigan[2]
Boston, Massachusetts
The Wasteland
Düsseldorf, Niemcy
Trenerzy Soulman Alex G
Norman Smiley
Bill DeMott
Tom Prichard
Steve Keirn
Jody Hamilton
Debiut 2001[1]

Ryan Parmeter[1] (ur. 6 lutego 1980 w Grand Rapids w Michigan[1]) – amerykański wrestler występujący w federacji WWE w brandzie SmackDown pod pseudonimem ringowym Konnor. Jest członkiem tag-teamu The Ascension[2]. Jest byłym posiadaczem NXT Tag Team Championship[2]. Brał udział w czwartym i piątym sezonie NXT[1].

Kariera profesjonalnego wrestlera[edytuj | edytuj kod]

Wczesna kariera (2001–2005)[edytuj | edytuj kod]

Parmeter rozpoczął treningi u Rusty'ego Brooksa w School of Hard Knocks na południowej Florydzie i zadebiutował w 2001 roku[1]. Następnie walczył w federacji prowadzonej przez Brooksa, Four Star Championship Wrestling (FSCW), pod pseudonimem Ryan Payne O'Reilly. Wraz z J-Dawgiem utworzył tag-team "The Irish Thug Connection"; zdobyli razem FSCW Tag Team Championship[3]. O'Reilly zdobył też FSCW Heavyweight Championship i rywalizował o tenże pas z Normanem Smileyem[1]. Występował również w Coastal Championship Wrestling (CCW) i zdobył CCW Heavyweight Championship[1]. Pojawiał się też na eventach Total Nonstop Action Wrestling (TNA) we wczesnych latach działalności federacji[4].

WWE[edytuj | edytuj kod]

Deep South Wrestling (2005–2007)[edytuj | edytuj kod]

Po czterech latach występów na scenie niezależnej Parmeter podpisał kontrakt z World Wrestling Entertainment (WWE) w 2005[5]. Został przypisany do ówczesnej rozwojówki WWE, Deep South Wrestling (DSW) i przyjął pseudonim ringowy Rough House O'Reilly. Zadebiutował na pierwszym evencie DSW, 1 września 2005; przegrał walkę z Jackiem Bullem[1]. Przez kilka następnych miesięcy mierzył się z takimi wrestlerami jak William Regal, Mike Mizanin czy Freakin Deacon[1].

We wczesnym 2006 O'Reilly zrobił sobie przerwę od wrestlingu[1]. Po powrocie do ringu wraz z Dannym Germundem wziął udział w turnieju o DSW Tag Team Championship; 11 maja zostali wyeliminowani z turnieju przez Team Elite (Mike Knox i Nick Neikirk)[6]. 22 czerwca O'Reilly pokonał Neikirka i zdobył pas DSW Heavyweight Championship[1][6]. Obronił mistrzostwo przeciwko Knoxowi, Neikirkowi i MVP, lecz 7 września utracił pas na rzecz Bradleya Jaya[1][6]. W 2006 pojawiał się też na house showach ECW i we wrześniu miał zostać częścią rosteru ECW, lecz naruszył zasady WWE Wellness Policy (w jego organizmie zostały wykryte substancje zabronione przez WWE) i został zawieszony na 30 dni[5].

Wrócił jako osobisty asystent generalnej menadżerki DSW, Krissy Vaine[5]. W grudniu pojawił się na jednym z odcinków ECW[1]. W marcu 2007 zdobył DSW Heavyweight Championship po raz drugi, jednak stracił pas już tydzień później, ponownie na rzecz Bradleya Jaya[7]. W 2007 pojawiał się w dark matchach (nieemitowanych w telewizji) Raw i SmackDown[1].

Florida Championship Wrestling (2007)[edytuj | edytuj kod]

Parmeter w 2009

Przez krótki okres czasu pojawiał się w Florida Championship Wrestling (FCW), kolejnej rozwojówce WWE. Podczas jego pobytu w FCW jego menadżerkami były Lacey Von Erich i Maryse[5].

W październiku 2007 roku Parmeter i jego dziewczyna Krissy Vaine złożyli wypowiedzenie pracy WWE, jako powód decyzji wskazali problemy rodzinne[5].

Przerwa i federacje niezależne (2007–2009)[edytuj | edytuj kod]

Parmeter powrócił do ringu w lutym 2009 roku, rozpoczął wtedy pracę dla NWA Charlotte[5]. Walczył z Truittem Fieldsem o mistrzostwo wagi ciężkie, lecz nie udało mu się wygrać[8]. Utworzył wtedy ugrupowanie "III" z Mikaelem Judasem i Phillem Shatterem, które zakończyło działalność dopiero, gdy zamknięto NWA Charlotte.

Powrót do WWE[edytuj | edytuj kod]

NXT (2010–2014)[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: The Ascension (wrestling).

14 lipca 2010 Parmeter ponownie podpisał kontrakt z WWE; przydzielono go do FCW. 12 sierpnia zadebiutował jako Ryan O'Riley i przegrał walkę z Conradem Tannerem[1]. Jako Ryan O'Riley walczył do 23 września, kiedy to jego pseudonim ringowy zmieniono na Conor O'Brian[1].

30 listopada 2010, w odcinku finałowym trzeciego sezonu programu telewizyjnegoNXT ogłoszono, że Conor O'Brian weźmie udział w czwartym sezonie programu, z Albertem Del Rio jako jego mentorem[9]. Swój debiut ringowy na NXT odnotował tydzień później; wraz z Del Rio pokonali Derricka Batemana i Daniela Bryana w starciu tag-teamowym[1]. Pierwszym wygranym przez O'Briana wyzwaniem było Battle of the Mic Challenge, 4 stycznia 2011[1]. Dwa tygodnie później odpadł z programu i przegrał pojedynek z Ricardo Rodriguezem[1].

W 2011 wziął udział w specjalnym, piątym sezonie NXT, w którym sześciu byłych uczestników programu otrzymało drugą szansę dostania się do głównego rosteru WWE. W tym sezonie mentorem O'Briana został Vladimir Kozlov[10]. O'Brian został wyeliminowany z programu 28 czerwca 2011.

Konnor w 2013

28 sierpnia 2011 roku Ricardo Rodriguez ogłosił powstanie nowego ugrupowania, The Ascension, która miała składać się z Kennetha Camerona, Conora O'Briana, Tito Colona i Raquel Diaz. Pierwszą walką, w którą zaangażowani byli wszyscy członkowie grupy był Six-Man Tag Team Match pomiędzy Cameronem, Colonem i O'Brianem a CJ'em Parkerem, Donnym Marlowem i Johnnym Curtisem, odbyty 1 września 2011[11]. W październiku The Ascension zakończyło współpracę z Rodriguezem, a pod koniec listopada grupa niemal całkowicie przestała istnieć; O'Brian został kontuzjowany, Colon został wezwany do głównego rosteru WWE, a Diaz odeszła od grupy i została mistrzynią FCW.

O'Brian powrócił do ringu w marcu 2012 roku i wraz z Cameronem utworzył tag-team The Ascension. W pierwszym starciu drużynowym, 24 marca, pokonali Jasona Jordana i Xaviera Woodsa[12]. The Ascension zadebiutowało w NXT 20 czerwca 2012, pokonali wówczas Mike'a Daltona i CJ'a Parkera[13]. Rozpoczęli rywalizację z The Usos i wygrali z nimi większą część walk[12]. Pokonali również drużynę z głównego rosteru – Tysona Kidda i Justina Gabriela[12]. The Ascension zostało rozwiązane po tym, jak 30 listopada 2012 Cameron został aresztowany i zwolniony z WWE[14].

Odtąd O'Brian walczył sam, nadal utrzymując gimmick The Ascension. Zmierzył się z Big E Langstonem w walce o NXT Championship, lecz nie udało mu się zdobyć tytułu.

5 czerwca 2013, po wygranej przez O'Briana walce z Alexem Rileyem, na rampie pojawił się Rick Viktor i przykuł uwagę O'Briana[15]. Nowe Ascension wygrało Gauntlet Match, przez co O'Brian i Rick Viktor stali się nowymi pretendentami do NXT Tag Team Championship[16]. 2 października zdobyli tytuły; pokonali ówczesnych mistrzów Adriana Neville'a i Corey'ego Gravesa[17]. W listopadzie Conor O'Brian zmienił pseudonim ringowy na "Konnor", a pseudonim Ricka Viktora skrócono do "Viktor". The Ascension obroniło pasy w walkach z Too Cool[18] oraz El Localem i Kalisto[19]. Tytuły utracili na rzecz The Lucha Dragons, na NXT TakeOver: Fatal 4-Way, po rekordowych 344 dniach panowania[17].

Główny roster (od 2014)[edytuj | edytuj kod]

12 grudnia na SmackDown WWE zaczęło wypuszczać winiety zapowiadające debiut The Ascension w głównym rosterze. Ostatecznie zadebiutowali na Raw, 29 grudnia 2014 roku i pokonali The Miza i Damiena Mizdowa[20]. Pierwszą większą wygraną The Ascension była wygrana walka z New Age Outlaws na Royal Rumble w styczniu 2015[21]. Pierwszą przegraną w głównym rosterze odnotowali w walce przeciwko Prime Time Players, 23 lutego[22]. Na WrestleManii 31 Konnor i Viktor wzięli udział w André The Giant Memorial Battle Royal, jednak żadnemu z nich nie udało się go wygrać[23]. W maju rozpoczęli rywalizację z Macho Mandowem i Curtisem Axelem; pokonali ich na gali Payback[24]. Wzięli udział w Elimination Chamber Tag Team Matchu o pasy WWE Tag Team Championship na gali Elimination Chamber, jednak nie udało im się zdobyć tytułów[25].

3 września 2015 na SmackDown zaatakowali Neville'a, podczas jego wejścia na ring przed walką ze Stardustem. Spowodowało to połączenie sił The Ascension ze Stardustem i utworzenie grupy The Cosmic Wasteland[26]. Na Night of Champions Cosmic Wasteland pokonało Neville'a i Lucha Dragons[27]. Na Survivor Series, w drużynie z The Mizem i Bo Dallasem, przegrali Traditional Survivor Series Elimination Match przeciwko The Dudley Boyz, Nevillowi, Titusowi O'Neilowi i powracającemu Goldustowi[28]. 11 lutego 2016 na SmackDown The Cosmic Wasteland zostało pokonane przez Neville'a i Lucha Dragons[29]. Na Raw, 22 lutego, The Ascension przegrało starcie drużynowe z The Usos[30]. Na WrestleManii 32, Konnor wziął udział w André the Giant Memorial Battle Royalu, lecz nie wyszedł z niego zwycięsko. 16 kwietnia 2016, Parmeter został zawieszony na okres 60 dni w ramach kary za drugie naruszenie WWE Wellness Policy[31]. Do akcji w ringu powrócił 24 czerwca.

W lipcu, w wyniku draftu w WWE, The Ascension stało się częścią brandu SmackDown[32]. W pre-show gali SummerSlam, The Ascension wzięło udział w 12-osobowym tag team matchu, gdzie ich drużyna poniosła porażkę. Wzięli udział w turnieju wyłaniającym pierwszych posiadaczy WWE SmackDown Tag Team Championship, lecz zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie przez The Usos. Podczas pre-show gali No Mercy, Ascension i The Vaudevillains przegrali z The Hype Bros i American Alpha. 25 października na odcinku SmackDown, The Ascension wzięło udział w walce kwalifikującej do drużyny tag-teamowej SmackDown na Survivor Series, lecz przegrali z The Hype Bros.

Życie osobiste[edytuj | edytuj kod]

Parmeter zaczął spotykać się z wrestlerką Kristin Eubanks w 2006 roku. W wywiadzie przeprowadzonym w październiku 2007 Parmeter ogłosił, że są zaręczeni[33]. Para pobrała się 6 czerwca 2013 w Clearwater na Florydzie[34].

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

 • Coastal Championship Wrestling
  • CCW Heavyweight Championship (1 raz)
  • CCW Tag Team Championship (1 raz) – z Seanem Allenem
 • Deep South Wrestling
  • DSW Heavyweight Championship (2 razy)
 • Four Star Championship Wrestling
  • FSCW Heavyweight Championship (1 raz)
  • FSCW Tag Team Championship (1 raz) – z J-Dawgiem
 • Georgia Championship Wrestling
  • GCW Heavyweight Championship (1 raz)
 • Kings of Pro Wrestling
  • KPW Heavyweight Championship (2 razy)
 • Maximum Pro Wrestling
  • MPW Television Championship (1 raz)
 • NWA Sunray Pro Wrestling
  • NWA Sunray Heavyweight Championship (1 raz)
 • Pro Wrestling Illustrated
  • PWI umieściło go na 123. miejscu w top 500 wrestlerów rankingu PWI 500 w 2014
 • WWE NXT

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z Conor O’Brian – Online World of Wrestling. www.onlineworldofwrestling.com. [dostęp 2016-02-22].
 2. a b c d e Konnor. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 3. Incredible8 - Ryan O'Reilly's Profile. www.incredible8.com. [dostęp 2016-02-22].
 4. Philip Kreikenbohm: Matches « Konnor « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 5. a b c d e f South Florida talent O'Brian on WWE NXT Season 4. www.webcitation.org. [dostęp 2016-02-22].
 6. a b c Philip Kreikenbohm: Matches « Konnor « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 7. Philip Kreikenbohm: Matches « Konnor « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 8. Philip Kreikenbohm: Matches « Konnor « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 9. PWTorch.com - WWE News: NXT Season 4 cast - full list of Pros & Rookies for the new season of NXT, plus noticeable absences. pwtorch.com. [dostęp 2016-02-22].
 10. WWE Pros and Rookies Revealed for WWE NXT Season 5 - Wrestle Newz (ang.). Wrestle Newz. [dostęp 2016-02-22].
 11. Philip Kreikenbohm: Ascension « Stables Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 12. a b c Philip Kreikenbohm: Matches « Ascension « Tag Teams Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 13. 411MANIA | 411’s WWE NXT Report 6.20.12. 411’s WWE NXT Report 6.20.12. [dostęp 2016-02-22].
 14. Kenneth Cameron Arrested, Released From WWE Developmental (ang.). WrestlingNewsWorld.com. [dostęp 2016-02-22].
 15. PWTorch.com - JAMES'S WWE NXT RESULTS 5/29 & 6/5: Wyatts defend Tag Titles, NXT Women's Title introduced, #1 contender battle royal, Parade of released NXT wrestlers in matches. pwtorch.com. [dostęp 2016-02-22].
 16. PWTorch.com - JAMES'S WWE NXT REPORT 9/25 - Week 65: Triple H makes "big announcement," Ohno/Hero returns, Zayn/Generico in action, Overall Reax. pwtorch.com. [dostęp 2016-02-22].
 17. a b NXT Tag Team Championships. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 18. WWE NXT ArRIVAL. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 19. Philip Kreikenbohm: Matches « Ascension « Tag Teams Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 20. Philip Kreikenbohm: Matches « Ascension « Tag Teams Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. www.cagematch.net. [dostęp 2016-02-22].
 21. The Ascension def. The New Age Outlaws. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 22. Raw: Feb. 23, 2015. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 23. Big Show won 2nd Annual Andre the Giant Memorial Battle Royal (Kickoff Match). www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 24. The Ascension def. 'The Mega Powers'. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 25. New Day rocks in historic tag team Elimination Chamber Match victory. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 26. SmackDown: September 3, 2015. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 27. Cosmic Wasteland def. Neville & The Lucha Dragons (Kickoff Match). www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 28. Goldust, The Dudley Boyz, Neville and Titus O’Neil def. The Miz, Stardust, The Ascension and Bo Dallas. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 29. Did The Lucha Dragons & Neville soar above the Cosmic Wasteland?. www.wwe.com. [dostęp 2016-02-22].
 30. Raw results, Feb. 22, 2016: Shane McMahon is back!, www.wwe.com [dostęp 2016-02-23].
 31. Mike Chiari, Rose, Konnor Suspended 60 Days by WWE for Wellness Policy Violations, Bleacher Report [dostęp 2016-05-31].
 32. Get complete 2016 WWE Draft results here [dostęp 2016-07-20].
 33. Recap - Bryan Alvarez, Bill DeMott & Ryan O'Reilly on Wrestling Weekly. [dostęp 2016-02-22].
 34. WWE News: NXT wrestler married over the weekend. www.prowrestling.net. [dostęp 2016-02-22].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]