Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Kang Kwang-bae
Liczba zawodników 46 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
6
Srebro
6
Brąz
2
Razem
14
Reprezentacja Korei Południowej podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Koreę Południową na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało czterdziestu sześciu zawodników.

Medale[edytuj | edytuj kod]

Gold medal.svg Złote[edytuj | edytuj kod]

Silver medal.svg Srebrne[edytuj | edytuj kod]

Bronze medal.svg Brązowe[edytuj | edytuj kod]

Wyniki reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Kim Sun-joo 1:23,88 1:20,70 2:44,58 49. 59,70 1:00,33 2:00,03 46.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Kim Woo-sung Dyskwalifikacja Nie ukończył 1. przejzadu
Jung Dong-hyun Nie ukończył 1. przejzadu

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Mun Ji-hee Sprint kobiet - 7,5 km 22:34,1 2 63.
Bieg indywidualny - 15 km 48:53,9 5 73.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Lee In-bok Sprint mężczyzn 27:34,1 4 65.
Bieg indywidualny 56:24,5 4 71.

Bobsleigh pictogram.svg Bobsleje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
KOR-I Kang Kwang-bae
Lee Jin-hui
Kim Dong-hyun
Kim Jeong-su
Czwórki 52,76 52,53 52,92 52,92 3:31,13 19.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Lee Jun-gil Bieg na 15 km 39:51,6 79.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Lee Chae-won Bieg na 10 km 27:56,0 53.
Bieg łączony 47:34,6 58.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Łączna nota Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Kim Yu-na Solistki 78,50 1. 150,06 1. 228,56 Gold medal.svg
Kwak Min-jung 53,16 16. 102,37 12. 155,53 13.

Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Seo Jung-hwa Jazda po muldach 20,88 21. Nie awansowała

Luge pictogram.svg Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Yong Lee Jedynki 50,549 50,607 51,012 51,128 323,296 36.

Short track speed skating pictogram.svg Short track[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg na 500 metrów Cho Ha-ri 44,313 2. 44,306 3. Nie awansowała 10,
Lee Eun-byul 44,000 1. 44,582 2. 43,899 4. 44,860 8,
Park Seung-hi 44,221 1. Dyskwalifikacja Nie awansowała 15,
Bieg na 1000 metrów Park Seung-hi 1:31,885 1. 1:30,769 1. 1:29,165 2. 1:29,379 Bronze medal.svg
Cho Ha-ri 1:35,953 1. 1:30,543 2. 1:30,792 4. 1:31,932 4.
Bieg na 1500 metrów Park Seung-hi 2:24,129 1. 2:20,859 1. 2:17,927 Bronze medal.svg
Cho Ha-ri 2:22,928 1. 2:35,492 3. 2:18,831 5.
Lee Eun-byul 2:27,286 1. 2:24,318 1. 2:17,849 Silver medal.svg
Sztafeta 3000 metrów Cho Ha-ri
Kim Min-jung
Lee Eun-byul
Park Seung-hi
4:10,753 1. Dyskwalifikacja

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg na 500 metrów Sung Si-bak 41,889 1. 40,821 2. 41,126 2. 41,340 Silver medal.svg
Lee Ho-suk 41,632 1. 41,269 1. 1:24,514 4. 49,149 7.
Kwak Yoon-gy 42,147 1. 41,761 2. 41,620 3. 42,123 4.
Bieg na 1000 metrów Sung Si-bak 1:24,245 1. 1:24,570 1. 1:25,068 3. Dyskwalifikacja 7.
Lee Jung-su 1:24,962 1. 1:25,822 1. 1:25,560 2. 1:23,747 Gold medal.svg
Lee Ho-suk 1:25,925 1. 1:24,980 1. 1:25,347 1. 1:23,801 Silver medal.svg
Bieg na 1500 metrów Lee Ho-suk 2:14,324 2. 2:14,833 1. Dyskwalifikacja 12.
Lee Jung-su 2:12,380 1. 2:10,949 1. 2:17,611 Gold medal.svg
Sung Si-bak 2:14,836 1. 2:13,585 1. 2:45,010 5.
Sztafeta 5000 metrów Kim Seoung-il
Kwak Yoon-gy
Lee Ho-suk
Sung Si-bak
Lee Jung-su
6:43,845 1. 6:44,446 Silver medal.svg

Skeleton pictogram.svg Skeleton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Cho In-ho 54,46 54,42 54,28 Nie awansował 2:43,16 22.

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna HS-106 Kim Hyun-ki 99,0 121,5 93,0 107,0 Nie awansował 107,0 40.
Choi Heung-chul 93,5 108,5 87,5 95,0 Nie awansował 95,0 48.
Choi Yong-jik 93,5 107,0 Nie awansował do konkursu 107,0 53.
Skocznia duża K-140 Kim Hyun-ki 123,0 108,9 107,5 78,0 Nie awansował 78,0 42.
Choi Heung-chul 122,5 107,0 98,5 56,3 Nie awansował 56,3 49.
Choi Yong-jik 110,5 83,4 Nie awansował 83,4 56.

Snowboarding pictogram.svg Snowboard[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Halfpipe Kim Ho-jun 8,4 25,8 25,8 12. Nie awansował 26.

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Lee Sang-hwa 38,849 1. 37,850 2. 76,099 Gold medal.svg 1:18,24 23.
Lee Bo-ra 39,396 26. 39,406 28. 78,802 26.
Ahn Jee-min 39,595 30. 39,549 31. 79,144 31.
Oh Min-jee 39,816 33. 39,768 33. 79,584 32.
Kim Yu-lim Nie ukończyła biegu
No Seon-yeong 2:02,84 30. 4:17,36 19.
Lee Ju-youn 2:03,67 33. 4:18,87 23.
Park Do-yeong 4:20,92 26.
Konkurencja Zawodnicy Ćwierćfinał Półfinał Finał C
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg drużynowy Lee Ju-yeon
No Seon-yeong
Park Do-yeong
3:07,45 8. NQ 3:06,96 8.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Mo Tae-bum 34,923 2. 34,906 2. 69,82 Gold medal.svg 1:09,12 Silver medal.svg 1:46,47 5.
Lee Kang-seok 35,053 4. 34,988 3. 70,04 4.
Lee Kyu-hyeok 35,145 10. 35,344 16. 70,48 15. 1:09,92 9.
Mun Jun 35,552 20. 35,640 19. 71,19 19. 1:10,68 18.
Lee Ki-ho 1:12,33 36.
Lee Jong-woo 1:49,00 22.
Ha Hong-sun 1:49,93 31.
Lee Seung-hoon 6:19,95 Silver medal.svg 12:58,55 Gold medal.svg
Konkurencja Zawodnicy Ćwierćfinał Półfinał Finał C
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg drużynowy Ha Hong-sun
Lee Jong-woo
Lee Seung-hoon
3:43,69 5. NQ 3:48,60 5.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]