Kremlin Cup 2005 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Kremlin Cup 2005.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2005.
Kremlin Cup 2005
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt Olimpijskij
Nawierzchnia Dywanowa (hala)
Data 10–16.10.2005
ATP Tour
Kategoria ATP International Series
Pula nagród 1 000 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Igor Andriejew
Gra podwójna
Rosja Michaił Jużny
Białoruś Maks Mirny
2004 2006
Strona internetowa

Kremlin Cup 2005tenisowy turniej ATP rangi ATP International Series z cyklu Kremlin Cup rozgrywany w dniach 10–16 października 2005 roku w Moskwie na kortach dywanowych w hali o puli nagród 1 000 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[a]
1 Rosja Nikołaj Dawydienko 7
2 Słowacja Dominik Hrbatý 20
3 Rosja Michaił Jużny 26
4 Białoruś Maks Mirny 27
5 Wielka Brytania Greg Rusedski 29
6 Niemcy Nicolas Kiefer 36
7 Rosja Igor Andriejew 37
8 Włochy Filippo Volandri 44

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Włochy Daniele Bracciali 4 1  
7  Rosja Igor Andriejew 6 6  
  7  Rosja Igor Andriejew 5 7 6  
  WC  Rosja Dmitrij Tursunow 7 5 2  
3  Rosja Michaił Jużny 2 6 2
  WC  Rosja Dmitrij Tursunow 6 4 6  
    7  Rosja Igor Andriejew 5 7 6
  6  Niemcy Nicolas Kiefer 7 63 2
  6  Niemcy Nicolas Kiefer 6 6  
4  Białoruś Maks Mirny 3 4  
6  Niemcy Nicolas Kiefer 6 6
  Q  Rosja Igor Kunicyn 2 4  
Q  Rosja Igor Kunicyn 6 6
   Rumunia Andrei Pavel 3 2  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 4 4  
 Włochy Daniele Bracciali 3 6 6  
   Włochy Daniele Bracciali 6 7  
   Czechy Jan Hernych 3 66  
 Czechy Jan Hernych 6 6
   Francja Florent Serra 4 4  
     Włochy Daniele Bracciali 4 1
  7  Rosja Igor Andriejew 6 6
   Czechy Robin Vik 5 2  
 Francja Arnaud Clément 7 6  
 Francja Arnaud Clément 2 4
  7  Rosja Igor Andriejew 6 6  
 Niemcy Philipp Kohlschreiber 4 2
  7  Rosja Igor Andriejew 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Rosja Michaił Jużny 6 6  
Q  Czechy Lukáš Dlouhý 4 3  
  3  Rosja Michaił Jużny 7 4 6  
   Stany Zjednoczone Paul Goldstein 5 6 3  
 Stany Zjednoczone Paul Goldstein 6 6
  Q  Rosja Michaił Ledowskich 2 4  
    3  Rosja Michaił Jużny 2 6 2
  WC  Rosja Dmitrij Tursunow 6 4 6
   Dania Kenneth Carlsen 1 0k  
WC  Rosja Dmitrij Tursunow 6 1  
WC  Rosja Dmitrij Tursunow 6 7
  8  Włochy Filippo Volandri 1 66  
 Rumunia Răzvan Sabău 0 1
  8  Włochy Filippo Volandri 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Niemcy Nicolas Kiefer 6 6  
 Niemcy Alexander Popp 4 1  
  6  Niemcy Nicolas Kiefer 6 6  
   Niemcy Florian Mayer 4 3  
 Niemcy Florian Mayer 6 6
   Niemcy Lars Burgsmüller 3 2  
    6  Niemcy Nicolas Kiefer 6 6
  4  Białoruś Maks Mirny 3 4
  WC  Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 6  
 Luksemburg Gilles Müller 3 1  
WC  Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 3 1
  4  Białoruś Maks Mirny 4 6 6  
WC  Rosja Jewgienij Kiriłow 1 3
  4  Białoruś Maks Mirny 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Wielka Brytania Greg Rusedski 6 6  
 Francja Michaël Llodra 3 1  
  5  Wielka Brytania Greg Rusedski 65 3  
  Q  Rosja Igor Kunicyn 7 6  
Q  Rosja Igor Kunicyn 6 6
   Francja Fabrice Santoro 4 4  
    Q  Rosja Igor Kunicyn 6 6
   Rumunia Andrei Pavel 3 2
   Rumunia Andrei Pavel 6 6  
Q  Szwajcaria Stéphane Bohli 4 4  
 Rumunia Andrei Pavel 7 2 7
   Francja Cyril Saulnier 63 6 5  
 Francja Cyril Saulnier 4 6 6
  2  Słowacja Dominik Hrbatý 6 3 3  

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Francja Michaël Llodra
Francja Fabrice Santoro
2 Indie Mahesh Bhupathi
Czechy Martin Damm
3 Rosja Michaił Jużny
Białoruś Maks Mirny
4 Słowacja Dominik Hrbatý
Czechy Jaroslav Levinský

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Francja Michaël Llodra
 Francja Fabrice Santoro
5 55 2  
 Rosja Igor Andriejew
 Rosja Nikołaj Dawydienko
43 5 5      Rosja Igor Andriejew
 Rosja Nikołaj Dawydienko
5 5  
WC  Rosja Serhij Demekin
 Rosja Igor Kunicyn
3 46    Polska Mariusz Fyrstenberg
 Rumunia Răzvan Sabău
2 1  
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Rumunia Răzvan Sabău
5 5        Rosja Igor Andriejew
 Rosja Nikołaj Dawydienko
42 5 5  
4  Słowacja Dominik Hrbatý
 Czechy Jaroslav Levinský
5 5       4  Słowacja Dominik Hrbatý
 Czechy Jaroslav Levinský
5 46 44  
 Luksemburg Gilles Müller
 Rosja Dmitrij Tursunow
3 3     4  Słowacja Dominik Hrbatý
 Czechy Jaroslav Levinský
0 5 5
 Niemcy Nicolas Kiefer
 Rumunia Andrei Pavel
5 5    Niemcy Nicolas Kiefer
 Rumunia Andrei Pavel
5 43 45  
 Stany Zjednoczone Paul Goldstein
 Stany Zjednoczone Jim Thomas
2 47        Rosja Igor Andriejew
 Rosja Nikołaj Dawydienko
1 1
 Włochy Daniele Bracciali
 Włochy Filippo Volandri
5 5       3  Rosja Michaił Jużny
 Białoruś Maks Mirny
5 5
 Australia Jordan Kerr
 Stany Zjednoczone Travis Parrott
42 0      Włochy Daniele Bracciali
 Włochy Filippo Volandri
2 1  
 Czechy Lukáš Dlouhý
 Czechy Robin Vik
3 45   3  Rosja Michaił Jużny
 Białoruś Maks Mirny
5 5  
3  Rosja Michaił Jużny
 Białoruś Maks Mirny
5 5       3  Rosja Michaił Jużny
 Białoruś Maks Mirny
WC  Rosja Artem Sitak
 Rosja Dmitrij Sitak
2 3       2  Indie Mahesh Bhupathi
 Czechy Martin Damm
w/o  
Alt  Rosja Philipp Mukhometov
 Rosja Ewgeni Smirnow
5 5     Alt  Rosja Philipp Mukhometov
 Rosja Ewgeni Smirnow
5 3 1
 Południowa Afryka Jeff Coetzee
 Holandia Rogier Wassen
5 1 3   2  Indie Mahesh Bhupathi
 Czechy Martin Damm
44 5 5  
2  Indie Mahesh Bhupathi
 Czechy Martin Damm
3 5 5  

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 3 października 2005.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]