Kremlin Cup 2007 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Kremlin Cup 2007.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2007.
Kremlin Cup 2007
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt Olimpijskij
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 06–14.10.2007
ATP Tour
Kategoria ATP International Series
Pula nagród 1 000 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Siergiej Leoniuk
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Nikołaj Dawydienko
Gra podwójna
Rosja Marat Safin
Rosja Dmitrij Tursunow
2006 2008
Strona internetowa

Kremlin Cup 2007tenisowy turniej ATP z cyklu Kremlin Cup rozgrywany w dniach 6–14 października 2007 roku w Moskwie na kortach twardych w hali o puli nagród 1 000 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Rosja Nikołaj Dawydienko 4
2 Rosja Michaił Jużny 17
3 Wielka Brytania Andy Murray 18
4 Francja Paul-Henri Mathieu 24
5/WC Rosja Marat Safin 27
6 Włochy Potito Starace 29
7 Rosja Dmitrij Tursunow 30
8 Niemcy Philipp Kohlschreiber 33

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 7  
   Rosja Igor Andriejew 5 5  
  1  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 6  
     Serbia Janko Tipsarević 6 1  
   Serbia Janko Tipsarević 6 3 6
     Czechy Radek Štěpánek 4 6 3  
    1  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 7
  4  Francja Paul-Henri Mathieu 5 6
     Francja Florent Serra 3 3  
4  Francja Paul-Henri Mathieu 6 6  
4  Francja Paul-Henri Mathieu 7 6
     Niemcy Michael Berrer 5 3  
8  Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 k
     Niemcy Michael Berrer 6    

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 6  
   Francja Jo-Wilfried Tsonga 6 2  
  1  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 6  
     Ekwador Nicolás Lapentti 4 4  
   Francja Fabrice Santoro 6 3 2
     Ekwador Nicolás Lapentti 3 6 6  
    1  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 7
     Rosja Igor Andriejew 5 5
     Francja Nicolas Mahut 3 4  
   Rosja Igor Andriejew 6 6  
   Rosja Igor Andriejew 6 6
  5/WC  Rosja Marat Safin 4 4  
Q  Rosja Denis Macukiewicz 6 5
  5/WC  Rosja Marat Safin 7 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Wielka Brytania Andy Murray 6 6  
   Rosja Jewgienij Korolow 2 4  
  3  Wielka Brytania Andy Murray 4 5  
     Serbia Janko Tipsarević 6 7  
   Argentyna Sergio Roitman 6 3 4
     Serbia Janko Tipsarević 3 6 6  
       Serbia Janko Tipsarević 6 3 6
     Czechy Radek Štěpánek 4 6 3
     Czechy Radek Štěpánek 7 6  
WC  Rosja Tejmuraz Gabaszwili 5 3  
   Czechy Radek Štěpánek 3 6 6
  7  Rosja Dmitrij Tursunow 6 3 1  
Q  Niemcy Mischa Zverev 4 6 4
  7  Rosja Dmitrij Tursunow 6 3 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Włochy Potito Starace 6 4 3  
   Francja Florent Serra 4 6 6  
     Francja Florent Serra 6 6 6  
     Belgia Kristof Vliegen 7 4 2  
   Belgia Kristof Vliegen 6 2  
  Q  Serbia Viktor Troicki 3 2 k  
       Francja Florent Serra 3 3
  4  Francja Paul-Henri Mathieu 6 6
  WC  Rosja Igor Kunicyn 7 1 6  
   Argentyna Diego Hartfield 6 6 1  
WC  Rosja Igor Kunicyn 3 4
  4  Francja Paul-Henri Mathieu 6 6  
   Francja Sébastien Grosjean 2 2
  4  Francja Paul-Henri Mathieu 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6  
   Stany Zjednoczone Justin Gimelstob 1 3  
  8  Niemcy Philipp Kohlschreiber 7 1 6  
  Q  Chorwacja Marin Čilić 6 6 4  
   Włochy Simone Bolelli 3 4
  Q  Chorwacja Marin Čilić 6 6  
    8  Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 k
     Niemcy Michael Berrer 6  
     Niemcy Michael Berrer 6 7 6  
   Argentyna José Acasuso 7 5 4  
   Niemcy Michael Berrer 7 6
  2  Rosja Michaił Jużny 5 4  
   Łotwa Ernests Gulbis 3 2
  2  Rosja Michaił Jużny 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 142 000 $ 250
Finalista 83 600 $ 175
Półfinalista 49 000 $ 110
Ćwierćfinalista 29 000 $ 60
2 runda 17 000 $ 25
1 runda 10 000 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
2 Czechy Lukáš Dlouhý
Czechy Pavel Vízner
3 Czechy František Čermák
Czechy Leoš Friedl
4 Austria Oliver Marach
Słowacja Michal Mertiňák

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
4 6 10  
WC  Rosja Igor Andriejew
 Rosja Jurij Szczukin
6 1 6     1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
7 4 9  
   Niemcy Michael Berrer
 Niemcy Philipp Kohlschreiber
3 7 4      Francja Sébastien Grosjean
 Francja Jo-Wilfried Tsonga
5 6 11  
   Francja Sébastien Grosjean
 Francja Jo-Wilfried Tsonga
6 5 10          Francja Sébastien Grosjean
 Francja Jo-Wilfried Tsonga
6 4  
4  Austria Oliver Marach
 Słowacja Michal Mertiňák
3 6 10          Rosja Marat Safin
 Rosja Dmitrij Tursunow
7 6  
   Argentyna Sergio Roitman
 Włochy Potito Starace
6 4 8     4  Austria Oliver Marach
 Słowacja Michal Mertiňák
3 4
   Rosja Jewgienij Korolow
 Rosja Igor Kunicyn
5 3      Rosja Marat Safin
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 6  
   Rosja Marat Safin
 Rosja Dmitrij Tursunow
7 6          Rosja Marat Safin
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 6
   Argentyna José Acasuso
 Argentyna Diego Hartfield
3 6 10          Czechy Tomáš Cibulec
 Chorwacja Lovro Zovko
4 2
WC  Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Niemcy Mischa Zverev
6 3 5        Argentyna José Acasuso
 Argentyna Diego Hartfield
2 3  
   Szwajcaria Yves Allegro
 Belgia Kristof Vliegen
3 4   3  Czechy František Čermák
 Czechy Leoš Friedl
6 6  
3  Czechy František Čermák
 Czechy Leoš Friedl
6 6       3  Czechy František Čermák
 Czechy Leoš Friedl
6 4 3
   Czechy Tomáš Cibulec
 Chorwacja Lovro Zovko
7 6          Czechy Tomáš Cibulec
 Chorwacja Lovro Zovko
4 6 10  
   Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Australia Stephen Huss
6 1        Czechy Tomáš Cibulec
 Chorwacja Lovro Zovko
6 6
   Serbia Janko Tipsarević
 Rosja Michaił Jużny
3 6   2  Czechy Lukáš Dlouhý
 Czechy Pavel Vízner
2 2  
2  Czechy Lukáš Dlouhý
 Czechy Pavel Vízner
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 53 700 $ 250
Finaliści 31 600 $ 175
Półfinaliści 18 550 $ 110
Ćwierćfinaliści 11 200 $ 60
1 runda 2 000 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 1 października 2007 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]