Kremlin Cup 2009 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Kremlin Cup 2009.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2009.
Kremlin Cup 2009
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt Olimpijskij
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 19–25.10.2009
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 1 000 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Siergiej Leoniuk
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Michaił Jużny
Gra podwójna
Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marcel Granollers
2008 2010
Strona internetowa

Kremlin Cup 2009tenisowy turniej ATP z cyklu Kremlin Cup rozgrywany w dniach 19–25 października 2009 roku w Moskwie na kortach twardych w hali o puli nagród 1 000 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Rosja Nikołaj Dawydienko 8
2 Rumunia Victor Hănescu 27
3 Rosja Michaił Jużny 32
4 Rosja Igor Andriejew 40
5 Urugwaj Pablo Cuevas 45
6 Serbia Janko Tipsarević 46
7 Francja Fabrice Santoro 49
8 Argentyna Martín Vassallo Argüello 52

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Rosja Jewgienij Korolow 6 2 3  
Q  Ukraina Illa Marczenko 0 6 6  
  Q  Ukraina Illa Marczenko 1 4  
  6  Serbia Janko Tipsarević 6 6  
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri 3 3
  6  Serbia Janko Tipsarević 6 6  
    6  Serbia Janko Tipsarević 7 0 4
  3  Rosja Michaił Jużny 65 6 6
  Q  Ukraina Serhij Stachowski 3 3  
3  Rosja Michaił Jużny 6 6  
3  Rosja Michaił Jużny 6 6
  Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 2 1  
5  Urugwaj Pablo Cuevas 6 1 4
  Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 4 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 4 2  
   Rosja Marat Safin 4 6 6  
     Rosja Marat Safin 4 64  
     Rosja Jewgienij Korolow 6 7  
   Rosja Jewgienij Korolow 7 6
     Rosja Igor Kunicyn 66 3  
       Rosja Jewgienij Korolow 6 2 3
  Q  Ukraina Illa Marczenko 0 6 6
  Q  Ukraina Illa Marczenko 1 6 4  
   Uzbekistan Denis Istomin 6 4 1k  
Q  Ukraina Illa Marczenko 6 1 6
     Kazachstan Andriej Gołubiew 1 6 4  
   Kazachstan Andriej Gołubiew 7 6
  8  Argentyna M. Vassallo Argüello 5 3  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Rosja Igor Andriejew 3 7 61  
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 69 7  
     Stany Zjednoczone Robby Ginepri 7 6  
     Hiszpania Marcel Granollers 65 0  
Q  Niemcy Nicolas Kiefer 4 0 k
     Hiszpania Marcel Granollers 6 1  
       Stany Zjednoczone Robby Ginepri 3 3
  6  Serbia Janko Tipsarević 6 6
     Francja Marc Gicquel 5 k  
   Belgia Christophe Rochus 7  
   Belgia Christophe Rochus 4 1 k
  6  Serbia Janko Tipsarević 6 2  
   Austria Daniel Köllerer 4 3
  6  Serbia Janko Tipsarević 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Francja Fabrice Santoro 4 6 6  
WC  Rosja Andriej Kuzniecow 6 2 2  
  7  Francja Fabrice Santoro 5 1  
  Q  Ukraina Serhij Stachowski 7 6  
WC  Rosja Michaił Biriukow 0 2
  Q  Ukraina Serhij Stachowski 6 6  
    Q  Ukraina Serhij Stachowski 3 3
  3  Rosja Michaił Jużny 6 6
     Włochy Potito Starace 6 6  
WC  Rosja Jewgienij Donskoj 3 3  
   Włochy Potito Starace 1 1
  3  Rosja Michaił Jużny 6 6  
   Argentyna Horacio Zeballos 1 65
  3  Rosja Michaił Jużny 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Urugwaj Pablo Cuevas 6 6  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 2  
  5  Urugwaj Pablo Cuevas 3 6 6  
     Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 1 4  
   Słowacja Karol Beck 6 4 4
     Rosja Tejmuraz Gabaszwili 3 6 6  
    5  Urugwaj Pablo Cuevas 6 1 4
  Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 4 6 6
  Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 5 6  
   Włochy Fabio Fognini 4 7 4  
Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6
     Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 3 4  
   Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 5 7 6
  2  Rumunia Victor Hănescu 7 5 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 170 000 $ 250
Finalista 91 000 $ 150
Półfinalista 50 500 $ 90
Ćwierćfinalista 28 000 $ 45
2 runda 16 630 $ 20
1 runda 9 700 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
2 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
3 Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marcel Granollers
4 Wielka Brytania Ross Hutchins
Rumunia Horia Tecău

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
7 7  
   Francja Fabrice Santoro
 Rosja Michaił Jużny
66 5     1  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
6 6  
WC  Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Rosja Anton Manegin
6 2 3      Rosja Igor Andriejew
 Austria Daniel Köllerer
0 3  
   Rosja Igor Andriejew
 Austria Daniel Köllerer
4 6 10       1  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
65 7 10  
4  Wielka Brytania Ross Hutchins
 Rumunia Horia Tecău
64 6 8          Indie Rohan Bopanna
 Serbia Janko Tipsarević
7 65 6  
   Kazachstan Andriej Gołubiew
 Rosja Jewgienij Korolow
7 2 10        Kazachstan Andriej Gołubiew
 Rosja Jewgienij Korolow
61 5
   Stany Zjednoczone James Cerretani
 Rumunia Victor Hănescu
62 2      Indie Rohan Bopanna
 Serbia Janko Tipsarević
7 7  
   Indie Rohan Bopanna
 Serbia Janko Tipsarević
7 6       1  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
6 5 8
   Słowacja Karol Beck
 Słowacja Filip Polášek
1 6 10       3  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
4 7 10
   Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Holandia Rogier Wassen
6 4 6        Słowacja Karol Beck
 Słowacja Filip Polášek
4 2  
   Czechy Leoš Friedl
 Czechy Jaroslav Levinský
3 6 6   3  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
6 6  
3  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
6 3 10       3  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
6 6
WC  Rosja Ilja Bielajew
 Rosja Filip Dawydienko
1 3       2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 3  
   Argentyna M. Vassallo Argüello
 Argentyna Horacio Zeballos
6 6        Argentyna M. Vassallo Argüello
 Argentyna Horacio Zeballos
4 5
   Rosja Igor Kunicyn
 Rosja Marat Safin
2 4   2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 7  
2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 57 500 $ 250
Finaliści 29 750 $ 150
Półfinaliści 15 850 $ 90
Ćwierćfinaliści 8 600 $ 45
1 runda 4 800 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 12 października 2009 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]