Kremlin Cup 2015 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Kremlin Cup 2015.
Kremlin Cup 2015
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt Olimpijskij
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 19–25.10.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 771 525 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Aleksiej Sieliwanienko
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Chorwacja Marin Čilić
Gra podwójna
Rosja Andriej Rublow
Rosja Dmitrij Tursunow
2014 2016
Strona internetowa

Kremlin Cup 2015, właśc. Kremlin Cup by Bank of Moscow 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu Kremlin Cup rozgrywany w dniach 19–25 października 2015 roku w Moskwie na kortach twardych w hali o puli nagród 771 525 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Chorwacja Marin Čilić 12 zwycięstwo
02Hiszpania Roberto Bautista-Agut 23 finał
03Serbia Viktor Troicki 24 2. runda
04Niemcy Philipp Kohlschreiber 31 półfinał
05Urugwaj Pablo Cuevas 35 2. runda
06Chorwacja Borna Ćorić 40 1. runda
07Portugalia João Sousa 45 1. runda
08Kazachstan Michaił Kukuszkin 50 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chorwacja Marin Čilić 6 6  
 Rosja Andriej Kuzniecow 2 1  
  1  Chorwacja Marin Čilić 6 6  
  WC  Rosja Jewgienij Donskoj 3 1  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 3 2
  WC  Rosja Jewgienij Donskoj 6 6  
    1  Chorwacja Marin Čilić 6 6
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 4
   Holandia Robin Haase 2 4  
4  Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6  
4  Niemcy Philipp Kohlschreiber 4 4
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6  
 Francja Lucas Pouille 4 2
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Chorwacja Marin Čilić 7 3 6  
 Wielka Brytania Aljaž Bedene 3 3      Uzbekistan Denis Istomin 63 6 3  
 Uzbekistan Denis Istomin 6 6       1  Chorwacja Marin Čilić 6 6
 Mołdawia Radu Albot 4 2        Rosja Andriej Kuzniecow 2 1
 Rosja Andriej Kuzniecow 6 6      Rosja Andriej Kuzniecow 6 7
WC  Rosja Andriej Rublow 2 4     8  Kazachstan Michaił Kukuszkin 1 5  
8  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Serbia Viktor Troicki 2 3  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 6      Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 6  
WC  Turcja Cem İlkel 2 1        Rosja Tejmuraz Gabaszwili 3 2
 Tunezja Malik al-Dżaziri 4 4       WC  Rosja Jewgienij Donskoj 6 6
 Litwa Ričardas Berankis 6 6      Litwa Ričardas Berankis 4 5
WC  Rosja Jewgienij Donskoj 6 6     WC  Rosja Jewgienij Donskoj 6 6  
6  Chorwacja Borna Ćorić 4 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Urugwaj Pablo Cuevas 6  
Q  Hiszpania Pere Riba 1 k     5  Urugwaj Pablo Cuevas 2 7 1  
Q  Serbia Dušan Lajović 4 5      Holandia Robin Haase 6 5 6  
 Holandia Robin Haase 6 7        Holandia Robin Haase 2 4
 Rosja Michaił Jużny 4 4       4  Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6
Q  Rosja Asłan Karacew 6 6     Q  Rosja Asłan Karacew 63 6 4
    4  Niemcy Philipp Kohlschreiber 7 2 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Portugalia João Sousa 62 6 5  
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 7 4 7      Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 1 65  
 Włochy Simone Bolelli 5 1k      Francja Lucas Pouille 6 7  
 Francja Lucas Pouille 7 4        Francja Lucas Pouille 4 2
 Turcja Marsel İlhan 6 6       2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6
Q  Japonia Tatsuma Itō 3 4      Turcja Marsel İlhan 2 5
    2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 127 000 250
Finalista 66 900 150
Półfinalista 36 240 90
Ćwierćfinalista 20 650 45
2. runda 12 165 20
1. runda 7210 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Austria Philipp Oswald
Kanada Adil Shamasdin
116 1. runda
02Białoruś Siarhiej Bietau
Rosja Michaił Jełgin
142 ćwierćfinał
03Białoruś Alaksandr Bury
Uzbekistan Denis Istomin
156 1. runda
04Australia Rameez Junaid
Słowacja Igor Zelenay
161 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
64 7 8  
 Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
7 66 10      Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
6 1 10  
 Niemcy Gero Kretschmer
 Niemcy Alexander Satschko
     Niemcy Gero Kretschmer
 Niemcy Alexander Satschko
2 6 5  
 Hiszpania Pere Riba
 Portugalia João Sousa
w/o        Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
64 3  
3  Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
6 62 1        Mołdawia Radu Albot
 Czechy František Čermák
7 6  
 Rosja Asłan Karacew
 Rosja Daniił Miedwiediew
3 7 10      Rosja Asłan Karacew
 Rosja Daniił Miedwiediew
2 3
 Mołdawia Radu Albot
 Czechy František Čermák
7 3 10      Mołdawia Radu Albot
 Czechy František Čermák
6 6  
 Wielka Brytania Aljaž Bedene
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
5 6 3        Mołdawia Radu Albot
 Czechy František Čermák
6 1 6
PR  Polska Tomasz Bednarek
 Francja Fabrice Martin
6 6       WC  Rosja Andriej Rublow
 Rosja Dmitrij Tursunow
2 6 10
WC  Rosja Richard Muzajew
 Rosja Anton Zajcew
3 3     PR  Polska Tomasz Bednarek
 Francja Fabrice Martin
66 3  
 Rosja Jewgienij Donskoj
 Rosja Konstantin Krawczuk
4 2     4  Australia Rameez Junaid
 Słowacja Igor Zelenay
7 6  
4  Australia Rameez Junaid
 Słowacja Igor Zelenay
6 6       4  Australia Rameez Junaid
 Słowacja Igor Zelenay
5 6 7
WC  Rosja Andriej Rublow
 Rosja Dmitrij Tursunow
      WC  Rosja Andriej Rublow
 Rosja Dmitrij Tursunow
7 1 10  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
 Rosja Andriej Kuzniecow
w/o     WC  Rosja Andriej Rublow
 Rosja Dmitrij Tursunow
2 6 10
 Rosja Philipp Dawidienko
 Rosja Aleksiej Watutin
2 3     2  Białoruś Siarhiej Bietau
 Rosja Michaił Jełgin
6 3 3  
2  Białoruś Siarhiej Bietau
 Rosja Michaił Jełgin
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 38 600 250
Finaliści 20 290 150
Półfinaliści 10 990 90
Ćwierćfinaliści 6290 45
1. runda 3680 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]