Kremlin Cup 2016 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn Kremlin Cup 2016.
Kremlin Cup 2016
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt Olimpijskij
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 17–23.10.2016
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier
Pula nagród 823 888 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Aleksiej Sieliwanienko
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Swietłana Kuzniecowa
Gra podwójna
Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
2015 2017
Strona internetowa

Kremlin Cup 2016, właśc. VTB Kremlin Cup 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier w sezonie 2016 z cyklu Kremlin Cup rozgrywany w dniach 17–23 października 2016 roku w Moskwie na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 823 888 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Rosja Swietłana Kuzniecowa 8 zwycięstwo
02Słowacja Dominika Cibulková 10 wycofanie
03Hiszpania Carla Suárez Navarro 12 2. runda
04Ukraina Elina Switolina 15 półfinał
05Rosja Jelena Wiesnina 19 2. runda
06Czechy Barbora Strýcová 20 1. runda
07Rosja Anastasija Pawluczenkowa 21 ćwierćfinał
08Rosja Darja Kasatkina 24 ćwierćfinał
09Węgry Tímea Babos 26 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 62 6  
9  Węgry Tímea Babos 5 7 2  
  1/WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 62 6  
  4  Ukraina Elina Switolina 1 7 4  
4  Ukraina Elina Switolina 6 6
  LL  Chorwacja Ana Konjuh 1 1  
    1/WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6
   Australia Darja Gawriłowa 2 1
  8  Rosja Darja Kasatkina 5 1  
 Niemcy Julia Görges 7 6  
 Niemcy Julia Görges 5 1
   Australia Darja Gawriłowa 7 6  
7  Rosja Anastasija Pawluczenkowa 5 6 3
   Australia Darja Gawriłowa 7 4 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1/WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 7  
 Francja Alizé Cornet 7 6      Francja Alizé Cornet 4 5  
 Stany Zjednoczone Shelby Rogers 66 3       1/WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 62 6
 Francja Kristina Mladenovic 6 6       9  Węgry Tímea Babos 5 7 2
WC  Rosja Anna Kalinska 4 2      Francja Kristina Mladenovic 1 4
 Rumunia Irina-Camelia Begu 2 7 5     9  Węgry Tímea Babos 6 6  
9  Węgry Tímea Babos 6 62 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Ukraina Elina Switolina 6 6  
Q  Ukraina Łesia Curenko 3 k      Kazachstan Julija Putincewa 2 2  
 Kazachstan Julija Putincewa 6       4  Ukraina Elina Switolina 6 6
 Łotwa Anastasija Sevastova 6 1 610       LL  Chorwacja Ana Konjuh 1 1
Q  Rosja Anna Blinkowa 4 6 7     Q  Rosja Anna Blinkowa w/o
LL  Chorwacja Ana Konjuh 6 1 6     LL  Chorwacja Ana Konjuh  
6  Czechy Barbora Strýcová 4 6 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Rosja Darja Kasatkina 6 6  
 Szwajcaria Belinda Bencic 4 1     8  Rosja Darja Kasatkina 6 6  
 Rosja Jekatierina Makarowa 7 6      Rosja Jekatierina Makarowa 4 1  
Q  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 5 1       8  Rosja Darja Kasatkina 5 1
 Czarnogóra Danka Kovinić 63 3        Niemcy Julia Görges 7 6
 Niemcy Julia Görges 7 6      Niemcy Julia Görges 7 6
    5  Rosja Jelena Wiesnina 5 0  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Rosja Anastasija Pawluczenkowa 7 5 7  
Q  Czechy Kateřina Siniaková 62 7 5     7  Rosja Anastasija Pawluczenkowa 6 6  
 Łotwa Jeļena Ostapenko 3 3      Serbia Jelena Janković 1 4  
 Serbia Jelena Janković 6 6       7  Rosja Anastasija Pawluczenkowa 5 6 3
 Czechy Lucie Šafářová 2 2        Australia Darja Gawriłowa 7 4 6
 Australia Darja Gawriłowa 6 6      Australia Darja Gawriłowa 6 3
    3  Hiszpania Carla Suárez Navarro 4 0k  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 141 700 470
Finalistka 75 660 305
Półfinalistka 40 410 185
Ćwierćfinalistka 21 722 100
2. runda 11 650 55
1. runda 7390 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
15 1. runda
02Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
25 zwycięstwo
03Czechy Kateřina Siniaková
Słowenia Katarina Srebotnik
60 półfinał
04Australia Anastasija Rodionowa
Ukraina Olha Sawczuk
100 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
3 6 6  
 Australia Darja Gawriłowa
 Rosja Darja Kasatkina
6 4 10      Australia Darja Gawriłowa
 Rosja Darja Kasatkina
6 6  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
6 6      Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
2 2  
 Rumunia Raluca Olaru
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
2 4        Australia Darja Gawriłowa
 Rosja Darja Kasatkina
6 6  
4  Australia Anastasija Rodionowa
 Ukraina Olha Sawczuk
64 4        Polska Paula Kania
 Czarnogóra Danka Kovinić
2 4  
 Węgry Tímea Babos
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
7 6      Węgry Tímea Babos
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
4 4
 Paragwaj Verónica Cepede Royg
 Argentyna María Irigoyen
2 65      Polska Paula Kania
 Czarnogóra Danka Kovinić
6 6  
 Polska Paula Kania
 Czarnogóra Danka Kovinić
6 7        Australia Darja Gawriłowa
 Rosja Darja Kasatkina
6 0 7
WC  Rosja Anna Kalinska
 Rosja Olesia Pierwuszyna
4 6 10       2  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
4 6 10
 Białoruś Lidzija Marozawa
 Rosja Marina Mielnikowa
6 2 2     WC  Rosja Anna Kalinska
 Rosja Olesia Pierwuszyna
2 5  
 Szwajcaria Belinda Bencic
 Francja Kristina Mladenovic
2 3     3  Czechy Kateřina Siniaková
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 7  
3  Czechy Kateřina Siniaková
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6       3  Czechy Kateřina Siniaková
 Słowenia Katarina Srebotnik
2 7 11
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 7       2  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 65 13  
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Łotwa Jeļena Ostapenko
1 64      Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
2 4
 Rosja Walentina Iwachnienko
 Polska Alicja Rosolska
0 6 6     2  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 6  
2  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 4 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 44 320 470
Finalistki 23 680 305
Półfinalistki 12 940 185
Ćwierćfinalistki 6580 100
1. runda 3570 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]