Kremlin Cup 2018 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn Kremlin Cup 2018.
Kremlin Cup 2018
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt Olimpijskij
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 15–21.10.2018
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier
Pula nagród 867 766 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Aleksiej Sieliwanienko
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Darja Kasatkina
Gra podwójna
Rosja Aleksandra Panowa
Niemcy Laura Siegemund
2017 2019
Strona internetowa

Kremlin Cup 2018, właśc. VTB Kremlin Cup 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier w sezonie 2018 z cyklu Kremlin Cup rozgrywany w dniach 15–21 października 2018 roku w Moskwie na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 867 766 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1/WCRumunia Simona Halep 1 wycofanie
02Czechy Karolína Plíšková 6 2. runda
3/WCStany Zjednoczone Sloane Stephens 8 2. runda
04Holandia Kiki Bertens 10 2. runda
05Łotwa Anastasija Sevastova 12 półfinał
06Rosja Darja Kasatkina 14 zwycięstwo
07Belgia Elise Mertens 15 1. runda
08Estonia Anett Kontaveit 21 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Rosja Anastasija Pawluczenkowa 4 3  
6  Rosja Darja Kasatkina 6 6  
  6  Rosja Darja Kasatkina 6 6  
   Wielka Brytania Johanna Konta 4 3  
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz 2 6 62
   Wielka Brytania Johanna Konta 6 2 7  
    6  Rosja Darja Kasatkina 2 7 6
  Q  Tunezja Uns Dżabir 6 63 4
  8  Estonia Anett Kontaveit 5 1  
Q  Tunezja Uns Dżabir 7 6  
Q  Tunezja Uns Dżabir 6 3 6
  5  Łotwa Anastasija Sevastova 3 6 3  
5  Łotwa Anastasija Sevastova 4 7 6
  Q  Rosja Wiera Zwonariowa 6 5 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    LL  Grecja Walendini Gramatikopulu 5 0  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 7 6      Rosja Anastasija Pawluczenkowa 7 6  
 Australia Ajla Tomljanović 5 4        Rosja Anastasija Pawluczenkowa 4 3
 Francja Alizé Cornet 5 6 7       6  Rosja Darja Kasatkina 6 6
Q  Rosja Natalja Wichlancewa 7 2 5      Francja Alizé Cornet 6 5 4
 Ukraina Łesia Curenko 4 61     6  Rosja Darja Kasatkina 3 7 6  
6  Rosja Darja Kasatkina 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Holandia Kiki Bertens 3 6 3  
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz 6 6      Białoruś Alaksandra Sasnowicz 6 4 6  
 Rumunia Mihaela Buzărnescu 3 4        Białoruś Alaksandra Sasnowicz 2 6 62
 Australia Darja Gawriłowa 7 7        Wielka Brytania Johanna Konta 6 2 7
LL  Rosja Witalija Djaczenko 65 5      Australia Darja Gawriłowa 4 6 3
 Wielka Brytania Johanna Konta 6 7      Wielka Brytania Johanna Konta 6 3 6  
7  Belgia Elise Mertens 3 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Estonia Anett Kontaveit 2 6 7  
WC  Rosja Anastasija Potapowa 6 3 5     8  Estonia Anett Kontaveit 6 7  
 Francja Kristina Mladenovic 6 6      Francja Kristina Mladenovic 2 63  
WC  Rosja Anna Kalinska 1 3       8  Estonia Anett Kontaveit 5 1
 Rosja Jekatierina Makarowa 1 2       Q  Tunezja Uns Dżabir 7 6
Q  Tunezja Uns Dżabir 6 6     Q  Tunezja Uns Dżabir 6 6
    3/WC  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 3 2  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Łotwa Anastasija Sevastova 4 7 6  
 Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 5 3     5  Łotwa Anastasija Sevastova 7 4 6  
 Kazachstan Julija Putincewa 6 6      Kazachstan Julija Putincewa 5 6 4  
 Rumunia Irina-Camelia Begu 2 0       5  Łotwa Anastasija Sevastova 4 7 6
Q  Rosja Irina Chromaczowa 3 3       Q  Rosja Wiera Zwonariowa 6 5 3
Q  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6     Q  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6
    2  Czechy Karolína Plíšková 1 2  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 162 010 470
Finalistka 86 515 305
Półfinalistka 46 210 185
Ćwierćfinalistka 24 840 100
2. runda 13 320 55
1. runda 8455 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Rumunia Irina-Camelia Begu
Rumunia Mihaela Buzărnescu
50 1. runda
02Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
59 1. runda
03Polska Alicja Rosolska
Stany Zjednoczone Abigail Spears
60 1. runda
04Gruzja Oksana Kalasznikowa
Holandia Demi Schuurs
79 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
2 1  
Alt  Rosja Olga Doroszyna
 Rosja Polina Monowa
6 6     Alt  Rosja Olga Doroszyna
 Rosja Polina Monowa
4 6 7  
 Rosja Aleksandra Panowa
 Niemcy Laura Siegemund
4 7 10      Rosja Aleksandra Panowa
 Niemcy Laura Siegemund
6 3 10  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 66 8        Rosja Aleksandra Panowa
 Niemcy Laura Siegemund
2 6 10  
4  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Holandia Demi Schuurs
4 4        Francja Kristina Mladenovic
 Kazachstan Galina Woskobojewa
6 3 5  
 Wielka Brytania Harriet Dart
 Rosja Anastasija Potapowa
6 6      Wielka Brytania Harriet Dart
 Rosja Anastasija Potapowa
3 1
 Rosja Irina Chromaczowa
 Serbia Nina Stojanović
3 0      Francja Kristina Mladenovic
 Kazachstan Galina Woskobojewa
6 6  
 Francja Kristina Mladenovic
 Kazachstan Galina Woskobojewa
6 6        Rosja Aleksandra Panowa
 Niemcy Laura Siegemund
6 7
 Australia Monique Adamczak
 Białoruś Lidzija Marozawa
2 5        Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
2 62
 Rosja Jewgienija Rodina
 Australia Ajla Tomljanović
6 7      Rosja Jewgienija Rodina
 Australia Ajla Tomljanović
6 1 6  
WC  Uzbekistan Nigina Abduraimova
 Rosja Anna Kalinska
7 6     WC  Uzbekistan Nigina Abduraimova
 Rosja Anna Kalinska
4 6 10  
3  Polska Alicja Rosolska
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
63 3       WC  Uzbekistan Nigina Abduraimova
 Rosja Anna Kalinska
3 4
 Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
6 6        Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
6 6  
 Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
3 1      Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
6 4 10
 Ukraina Nadija Kiczenok
 Australia Anastasija Rodionowa
7 3 10      Ukraina Nadija Kiczenok
 Australia Anastasija Rodionowa
4 6 8  
2  Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
63 6 8  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze {€)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 50 680 470
Finalistki 27 075 305
Półfinalistki 14 795 185
Ćwierćfinalistki 7529 100
1. runda 4090 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]