Kristin Mürer Stemland

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kristin Mürer Stemland
Data i miejsce urodzenia 8 stycznia 1981
Trondheim, Norwegia
Debiut w PŚ 8 marca 2000 w Oslo
(55. miejsce - Sprint st. klasycznym)
Pierwsze punkty w PŚ 22 listopada 2003 w Beitostølen
(18. miejsce - 10 km st. dowolnym)
Pierwsze podium w PŚ -
Pierwsze zwycięstwo w PŚ -
Dorobek medalowy
Igrzyska olimpijskie
brak
Mistrzostwa świata
brak
Puchar świata
brak
Zakończenie kariery: 2012 r.

Kristin Mürer Stemland (ur. 8 stycznia 1981 w Trondheim) – norweska biegaczka narciarska. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Turynie oraz mistrzostw świata w Oberstdorfie i Sapporo.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska Olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Olimpiada Data Konkurencja Miejsce
Turyn 2006 12 lutego 2006 2x7.5 km bieg łączony 19
Turyn 2006 16 lutego 2006 10 km st. klasycznym 12
Turyn 2006 18 lutego 2006 Sztafeta 4x5 km [1] 5
Turyn 2006 24 lutego 2006 30 km st. dowolnym 24

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Data Konkurencja Miejsce
Oberstdorf 2005 17 lutego 2005 10 km st. dowolnym 22
Oberstdorf 2005 26 lutego 2005 30 km st. klasycznym 26
Sapporo 2007 27 lutego 2007 10 km st. dowolnym 19

Puchar świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2003/2004 24. miejsce
2004/2005 49. miejsce
2005/2006 31. miejsce
2006/2007 46. miejsce
2007/2008 33. miejsce
2008/2009 94. miejsce
2009/2010 115. miejsce

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan na 9 stycznia 2011

Sezon 1999/2000
Kiruna 27.11 (5 km C) Sappada 10.12 (10 km F) Sappada 12.12 (7.5 km F) Davos 18.12 (15 km C) Engelberg 27.12 (SP C) Garmisch-Partenkirchen 28.12 (SP F) Kitzbühel 29.12 (SP F) Moskwa 8.01 (15 km F) Nové Město 12.01 (10 km C) Trondheim 2.02 (5 km F) Lillehammer 5.02 (2x5 km) Ulrichen 16.02 (5 km F) Lamoura Mouthe 20.02 (44 km F) Falun 26.02 (10 km F) Sztokholm 28.02 (SP C) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 5.03 (15 km C) Oslo 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Bormio 17.03 (5 km C) Bormio 18.03 (10 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 55 - - - 0
Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (10 km C) Beitostølen 29.11 (5 km F) Santa Caterina 8.12 (10 km F) Brusson 16.12 (10 km C) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (2x5 km) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (5 km C) Kawgołowo 4.03 (15 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (30 km C) Borlänge 14.03 (5 km F) Falun 17.03 (10 km F) Falun 18.03 (10 km C) Kuopio 24.03 (40 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (10 km C) Kuopio 25.11 (5 km F) Cogne 8.12 (5 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (10 km F) Davos 15.12 (10 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (15 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x5 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (15 km F) Nové Město 12.01 (5 km F) Lahti 2.03 (10 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x5 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (30 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (5 km F) Kuusamo 30.11 (10 km C) Davos 7.12 (10 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (15 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x5 km) Kawgołowo 4.01 (5 km F) Otepää 12.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (10 km F) Oberhof 25.01 (10 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (5 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (10 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x5 km) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Kuusamo 29.11 (2x7.5 km) Dobbiaco 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (10 km F) Ramsau 21.12 (2x7.5 km) Falun 6.01 (2x7.5 km) Otepää 10.01 (15 km C) Nové Město 17.01 (10 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (10 km F) Oberstdorf 14.02 (2x7.5 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (10 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (30 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (10 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 13.03 (15 km F) punkty
- 18 46 21 11 12 - 19 13 23 37 - - - 10 6 - - - - 14 - 20 - 11 228
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x7.5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Nové Město 15.01 (10 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x7.5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x7.5 km) punkty
- 35 27 42 - 30 - 31 26 24 53 10 31 - - 37 - 17 - 17 71
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2x7.5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2x7.5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km F) Mora 4.03 (45 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x7.5 km) punkty
- 48 30 17 5 38 6 - - 18 - - 21 - - - 28 15 - 7 - dnf - 17 192
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (15 km C) Cavalese 7.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x7.5 km) punkty
- 38 - 16 35 10 30 20 31 31 29 27 28 - - - - 27 - - 43 18 - 17 - - 84
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3.3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2x7.5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7.6 km F) Falun 23.02 (2x7.5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2.5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km + 10 km F) punkty
- 20 - dns 22 7 35 26 18 43 30 26 36 28 30 26 - - - - 10 - - 9 - - 18 - dnf 17 28 166
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2.8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x7.5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2.5 km F) Falun 21.03 (2x5 km) Falun 22.03 (10 km F) Finał Pucharu Świata punkty
30 - - 21 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 11
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2.8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (16 km F) Dobbiaco 7.01 (5 klm C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x7.5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x7.5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2.5 km C) Falun 20.03 (2x5 km) Falun 21.03 (10 km F) Finał Pucharu Świata punkty
24 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 55 - - - - - - 7

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Kristin Størmer Steira, Hilde Gjermundshaug Pedersen, Kristin Mürer Stemland, Marit Bjørgen