Krymtepłycia Mołodiżne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krymtepłycia Mołodiżne
ФК «Кримтеплиця» Молодіжне
Pełna nazwa Futbolowy Klub
Krymtepłycia Mołodiżne
Przydomek червоно-біло-зелені (czerwono-biało-zielone)
Barwy               
Data założenia 1999
Liga Persza Liha
Persza Liha
Puchar Ukrainy
Państwo  Ukraina
Adres Moskowska szosa 11km
Republika Autonomiczna Krymu
rejon symferopolski
97501 Mołodiżne
Stadion Stadion KT Sport Arena
Prezes Ołeksandr Wasyljew
Trener Mychajło Saczko
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Krymtepłycia Mołodiżne (ukr. Футбольний клуб «Кримтеплиця» Молодіжне, Futbolnyj Kłub "Krymtepłycia" Mołodiżne; ros. «Крымтеплица» Молодёжное, krym. Krımteplitsa) - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Mołodiżne w rejonie symferopolskim w Republice Autonomicznej Krymu. Założony w roku 1999.

Występował do 2013 roku w rozgrywkach ukraińskiej Pierwszej Lihi.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Chronologia nazw:

  • 1999–...: Krymtepłycia Mołodiżne (ukr. «Кримтеплиця» Молодіжне)

W 1999 roku[1] dyrektor generalny Rolniczej Spółki z o.o. "Krymtepłycia" (ukr. СТОВ "Кримтеплиця") Ołeksandr Wasyljew, wielki fan piłki nożnej, zdecydował założyć klub piłkarski, który reprezentowałby nie tylko przedsiębiorstwo ale i byłby wizytówką podmiejskich miejscowości Agrarne i Mołodiżne.

Tak powstał klub Krymtepłycia Mołodiżne. W latach 2000 i 2001 klub został 2-krotnym Mistrzem Ukrainy spośród zespołów wiejskich, a w 2001 roku - brązowym medalistą Mistrzostw Krymu. Już w 2002 roku klub został Mistrzem Krymu. Klub wtedy miał status amatorski!

W 2003 roku Krymtepłycia Mołodiżne zgłasza się do rozgrywek w Drugiej Lidze. Trenerem zostaje Ołeh Łutkow. Wyniki debiutu: 3 miejsce w sezonie 2003/04. W następnym sezonie 2004/05 klub pobił nowy rekord – 34 (!) mecze bez porażek i awansował do Pierwszej Lihi, w której występuje od sezonu 2005/06. Dwóch piłkarzy (Roman Wojnarowski i Anton Monachow) w składzie studenckiej reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej zostało zwycięzcami światowej Uniwersjady w Tajlandii w 2007 roku. Za takie zasługi nagrodzono tytułami Mistrz Sportu Klasy Międzynarodowej.

Po zakończeniu sezonu 2012/13 klub postanowił zrezygnować z występów w Pierwszej Lidze i skierować działalność klubu na wychowanie młodych piłkarzy[2]

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

2006/07
2007, 2010

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]