Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Podium XXVI Kryterium Asów

XXVI Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda - dwudziesta szósta edycja Kryterium Asów rozegrana w sezonie 2007. Zwycięstwa sprzed roku bronił Częstochowianin Sebastian Ułamek.

Turniej odbędzie się 1 kwietnia 2007 na Stadionie Polonii Bydgoszcz.

Bilety[edytuj | edytuj kod]

Trybuna Główna Sektor A Sektor B Sektor C Program
65 zł 25 zł 15 zł 12 zł 3 zł

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Osiemnastka zawodników podczas prezentacji

27 marca 2007 opublikowano listę startową zawodników, którzy potwierdzili zaproszenia na XXVI Kryterium Asów[1]. Na liście startowej zabraknie tradycyjnie żużlowców Unii Tarnów, którzy tego dnia rozegrają sparing z Włókniarzem Częstochowa (zaproszenie otrzymali Tomasz Gollob, Rune Holta oraz Janusz Kołodziej). Działacze Polonii Bydgoszcz nie wysłali zaproszenia do Piotra Protasiewicza, który przez wiele lat startował w barwach Polonii (od 2007 reprezentuje klub z Zielonej Góry - odszedł skłócony z klubem)[2]. Poniżej lista startowa z numerami (zawody odbędą się według dwudziestobiegówki).

  1. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
  2. Michał Szczepaniak (Polonia Bydgoszcz)
  3. Wiesław Jaguś (Unibax Toruń)
  4. Sebastian Ułamek (Włókniarz Częstochowa)
  5. Andreas Jonsson (Polonia Bydgoszcz)
  6. Jacek Krzyżaniak (GTŻ Grudziądz)
  7. Paweł Hlib (Stal Gorzów Wielkopolski)
  8. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno)
  9. Rafał Okoniewski (Polonia Bydgoszcz)
  10. Matej Ferjan (Stal Gorzów Wielkopolski)
  11. Grzegorz Walasek (ZKŻ Zielona Góra)
  12. Krzysztof Jabłoński (Lotos Gdańsk)
  13. Adrian Gomólski (Start Gniezno)
  14. Mariusz Staszewski (Polonia Bydgoszcz)
  15. Rafał Szombierski (RKM Rybnik)
  16. Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
  17. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz)
  18. Krystian Klecha (Polonia Bydgoszcz)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23 24
1 Słowenia (10) Matej Ferjan Gorzów 2 2 3 3 3 13 1
2 (3) Wiesław Jaguś Toruń 2 3 2 2 2 11 2
3 (2) Michał Szczepaniak Bydgoszcz d 1 3 3 3 10 3 3
4 (14) Mariusz Staszewski Bydgoszcz 2 3 3 0 2 10 4 2
5 (16) Adrian Miedziński Toruń 1 3 3 0 2 9 5
6 Szwecja (5) Andreas Jonsson Bydgoszcz 2 3 2 1 1 9 6
7 (1) Krzysztof Buczkowski Bydgoszcz 1 1 2 3 2 9 7
8 (4) Sebastian Ułamek Częstochowa 3 2 0 0 3 8 8
9 (15) Rafał Szombierski Rybnik 3 0 1 3 1 8 9
10 (6) Jacek Krzyżaniak Grudziądz 1 d d 2 3 6 10
11 (8) Krzysztof Kasprzak Leszno 3 1 1 1 0 6 11
12 (12) Krzysztof Jabłoński Gdańsk 3 0 0 1 1 5 12
13 (11) Grzegorz Walasek Zielona Góra 0 2 1 2 0 5 13
14 (9) Rafał Okoniewski Bydgoszcz 1 2 0 1 1 5 14
15 (7) Paweł Hlib Gorzów 0 T 2 2 0 4 15
16 (13) Adrian Gomólski Gniezno 0 0 1 0 0 1 16
17 (17) Marcin Jędrzejewski Bydgoszcz 1 1 17
18 (18) Krystian Klecha Bydgoszcz ns nk
d - defekt • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma • ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny


Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]