Kurier Lwówecki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kurier Lwówecki
Ilustracja
Nagłówek czasopisma Kurier Lwówecki
Częstotliwość miesięcznik
Państwo  Polska
Adres Plac Wolności 1,

59-600 Lwówek Śląski

Wydawca Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim
Rodzaj czasopisma społeczno-kulturalne
Język polski
Pierwszy numer październik 2015
Redaktor naczelny Elżbieta Zienowicz
Stali współpracownicy Aleksandra Szymanowicz Bogdan, Weronika Wojno, Joanna Kret, Tomasz Przybyło, Mariusz Zieliński
Średni nakład 400 egz.
Format A4
Liczba stron 20
ISSN 1233-6831
Strona internetowa

Kurier Lwóweckimiesięcznik wydawany w latach powojennych oraz 1994-2000 w Lwówku Śląskim z szatą graficzną wzorowaną na dawnym Kurierze Lubelskim[1]; reaktywowany w październiku 2015 r[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kurier Lwówecki wydawano do 2000 r. w Lwówku Śląskim i było to czasopismo o zasięgu gminnym. Pierwszy numer poprzedniej edycji miesięcznika, wydawanego przez nieistniejące już Towarzystwo Miłośników Lwówka Śląskiego, pojawił się w sprzedaży 1 września 1994 r. (choć wcześniejsza edycja miała miejsce jeszcze przed 1994 r.)[3]. Łącznie ukazało się 69 numerów tego pisma – ostatni (wydanie specjalne) podczas III Lwóweckiego Lata Agatowego w lipcu 2000 r[4].

W 2015 r. reaktywowano miesięcznik i rozszerzono jego zakres o serwis internetowy zawierający archiwalne numery czasopisma (numery od 2015 r.). Gazeta jest organizatorem szeregu konkursów o zasięgu gminnym, m.in. „Konkurs okładkowy: Co to za miejsce?[5]”. Oprócz strony internetowej dostępne jest także e-wydanie gazety[6] publikowane na stronie internetowej w odstępie kilku miesięcy od wydania papierowego. Wersja papierowa Kuriera Lwóweckiego początkowo drukowana w nakładzie 500 egzemplarzy, obecnie w nakładzie 400 sztuk. Wydawcą gazety jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim[7].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]