La Flèche Wallonne 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe La Flèche Wallonne 2019
2018 2020
ilustracja
Data 24 kwietnia 2019
Dystans 195,5 km
Czas zwycięzcy 4h 55' 14"
Zgłoszenia 175 kolarzy
Ukończyło wyścig 102 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Francja Julian Alaphilippe
Drugie miejsce Dania Jakob Fuglsang
Trzecie miejsce Włochy Diego Ulissi
Oficjalna strona WWW

83. edycja wyścigu kolarskiego La Flèche Wallonne odbyła się 24 kwietnia 2019 i liczyła 195,5 km. Start wyścigu miał miejsce w Ans, a meta na Mur de Huy. Wyścig zaliczany był do światowego cyklu UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Do wyścigu przystąpiło 25 ekip. Wśród nich znajdowały się wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour oraz siedem innych zaproszonych przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-7 DQT Belgia Deceuninck-Quick Step
11-17 MOV Hiszpania Movistar Team
21-27 LTS Belgia Lotto Soudal
31-37 MTS Australia Mitchelton-Scott
41-47 SUN Niemcy Team Sunweb
51-57 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
61-67 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
71-77 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
81-87 SKY Wielka Brytania Team Sky
91-97 DDD Południowa Afryka Dimension Data
101-107 GFC Francja Groupama–FDJ
111-117 UAE Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
121-127 AST Kazachstan Astana Pro Team
Numery Kod Drużyna
131-137 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
141-147 TJV Holandia Team Jumbo-Visma
151-157 COF Francja Cofidis, Solutions Crédits
161-167 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
171-177 EF1 Stany Zjednoczone EF Education First
181-187 CPT Polska CCC Team
191-197 RLY Stany Zjednoczone Rally UHC Cycling
201-207 SVB Belgia Sport Vlaanderen–Baloise
211-217 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
221-227 ICA Izrael Israel Cycling Academy
231-237 WVA Belgia Wallonie-Bruxelles
241-247 EUS Hiszpania Euskadi Basque Country-Murias

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Imię i nazwisko Kraj Drużyna Czas
1. Julian Alaphilippe  Francja Deceuninck-Quick Step 4h 55' 14"
2. Jakob Fuglsang  Dania Astana Pro Team + 0"
3. Diego Ulissi  Włochy UAE Team Emirates + 6"
4. Bjorg Lambrecht  Belgia Lotto Soudal + 8"
5. Maximilian Schachmann  Niemcy Bora-Hansgrohe + 8"
6. Bauke Mollema  Holandia Trek-Segafredo + 8"
7. Patrick Konrad  Austria Bora-Hansgrohe + 8"
8. Michael Matthews  Australia Team Sunweb + 8"
9. Jelle Vanendert  Belgia Lotto Soudal + 11"
10. Enrico Gasparotto  Włochy Dimension Data + 11"
16. Michał Kwiatkowski  Polska Team Sky + 11"
47. Tomasz Marczyński  Polska Lotto Soudal + 3' 22"
DNF Michał Gołaś  Polska Team Sky -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]