Ladies Open Lausanne 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ladies Open Lausanne 2019
Miejsce  Szwajcaria
Lozanna
Obiekt Tennis Club Stade Lausanne
Nawierzchnia Ceglana
Data 15–21.07.2019
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Jean-Francois Collet
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Francja Fiona Ferro
Gra podwójna
Rosja Anastasija Potapowa
Rosja Jana Sizikowa
2018 2020
Strona internetowa

Ladies Open Lausanne 2019tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2019 z cyklu Swiss Ladies Open rozgrywany w dniach 15–21 lipca 2019 roku w Lozannie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Niemcy Julia Görges 17 1. runda
02Francja Caroline Garcia 23 2. runda
03Francja Alizé Cornet 51 finał
04Rumunia Mihaela Buzărnescu 53 2. runda
05Niemcy Tatjana Maria 65 1. runda
06Ukraina Kateryna Kozłowa 66 wycofanie
07Australia Darja Gawriłowa 74 2. runda
08Kanada Eugenie Bouchard 79 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Szwajcaria Jil Teichmann 6 0 1  
 Niemcy Tamara Korpatsch 3 6 6  
   Niemcy Tamara Korpatsch 3 4  
  3  Francja Alizé Cornet 6 6  
3  Francja Alizé Cornet 4 6 6
   Rosja Natalja Wichlancewa 6 1 3  
    3  Francja Alizé Cornet 1 6 1
   Francja Fiona Ferro 6 2 6
   Australia Samantha Stosur 4 2  
 Francja Fiona Ferro 6 6  
 Francja Fiona Ferro 6 6
   Stany Zjednoczone Bernarda Pera 1 4  
LL  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 0 7 3
   Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 5 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Niemcy Julia Görges 7 4 2k  
WC  Szwajcaria Simona Waltert 65 6 3     WC  Szwajcaria Simona Waltert 3 3  
 Szwajcaria Timea Bacsinszky 2 7 1      Szwajcaria Jil Teichmann 6 6  
 Szwajcaria Jil Teichmann 6 5 6        Szwajcaria Jil Teichmann 6 0 1
LL  Słowacja Kristína Kučová 3 1        Niemcy Tamara Korpatsch 3 6 6
Q  Rosja Anastasija Potapowa 6 6     Q  Rosja Anastasija Potapowa 3 6 1
 Niemcy Tamara Korpatsch 2 6 7      Niemcy Tamara Korpatsch 6 3 6  
8  Kanada Eugenie Bouchard 6 4 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Francja Alizé Cornet 6 6  
 Włochy Martina Trevisan 4 4     3  Francja Alizé Cornet 6 6  
Q  Włochy Jasmine Paolini 6 6     Q  Włochy Jasmine Paolini 1 1  
WC  Szwajcaria Tess Sugnaux 3 3       3  Francja Alizé Cornet 4 6 6
 Szwajcaria Conny Perrin 64 6 3        Rosja Natalja Wichlancewa 6 1 3
 Rosja Natalja Wichlancewa 7 4 6      Rosja Natalja Wichlancewa 6 6
WC  Szwajcaria Ylena In-Albon 5 6 3     7  Australia Darja Gawriłowa 3 2  
7  Australia Darja Gawriłowa 7 4 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Niemcy Tatjana Maria 1 0  
Q  Stany Zjednoczone Allie Kiick 6 6     Q  Stany Zjednoczone Allie Kiick 3 5  
 Australia Samantha Stosur 4 7 6      Australia Samantha Stosur 6 7  
Q  Austria Barbara Haas 6 5 3        Australia Samantha Stosur 4 2
 Niemcy Mona Barthel 63 2        Francja Fiona Ferro 6 6
 Francja Fiona Ferro 7 6      Francja Fiona Ferro 1 7 6
 Szwajcaria Stefanie Vögele 6 1 0     4  Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 62 5  
4  Rumunia Mihaela Buzărnescu 1 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
LL  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 7  
Q  Rosja Warwara Graczewa 4 63     LL  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 7 6  
 Rosja Ludmiła Samsonowa 6 3 6      Rosja Ludmiła Samsonowa 5 4  
 Francja Pauline Parmentier 0 6 3       LL  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 0 7 3
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 6        Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 5 6
Q  Włochy Giulia Gatto-Monticone 0 3      Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 6
 Niemcy Antonia Lottner 2 3     2  Francja Caroline Garcia 2 4  
2  Francja Caroline Garcia 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 500 110
Ćwierćfinalistka 6175 60
2. runda 3400 30
1. runda 2100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Australia Monique Adamczak
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
115 finał
02Szwajcaria Timea Bacsinszky
Rumunia Mihaela Buzărnescu
137 1. runda
03Niemcy Mona Barthel
Szwajcaria Xenia Knoll
171 ćwierćfinał
04Gruzja Oksana Kalasznikowa
Japonia Ena Shibahara
172 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 6  
 Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
4 0     1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 7  
 Australia Darja Gawriłowa
 Francja Pauline Parmentier
w/o      Australia Alison Bai
 Niemcy Nicola Geuer
4 5  
 Australia Alison Bai
 Niemcy Nicola Geuer
      1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
7 4 10  
3  Niemcy Mona Barthel
 Szwajcaria Xenia Knoll
6 6        Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
5 6 7  
WC  Szwajcaria Tess Sugnaux
 Szwajcaria Simona Waltert
4 4     3  Niemcy Mona Barthel
 Szwajcaria Xenia Knoll
4 4
 Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
7 6      Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
6 6  
 Chile Alexa Guarachi
 Nowa Zelandia Erin Routliffe
65 4       1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
2 4
 Francja Elixane Lechemia
 Holandia Eva Wacanno
5 7 11        Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Jana Sizikowa
6 6
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera
 Szwajcaria Jil Teichmann
7 5 11      Francja Elixane Lechemia
 Holandia Eva Wacanno
3 3  
 Indie Ankita Raina
 Holandia Rosalie van der Hoek
6 4 6     4  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Japonia Ena Shibahara
6 6  
4  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Japonia Ena Shibahara
3 6 10       4  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Japonia Ena Shibahara
68 3
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Polska Paula Kania
3 2        Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Jana Sizikowa
7 6  
 Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Jana Sizikowa
6 6      Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Jana Sizikowa
1 7 10
WC  Szwajcaria Ylena In-Albon
 Szwajcaria Conny Perrin
7 6     WC  Szwajcaria Ylena In-Albon
 Szwajcaria Conny Perrin
6 5 7  
2  Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
65 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]