Lane Garrison

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lane Garrison
Imię i nazwisko Lane Edward Garrison
Data i miejsce urodzenia 23 maja 1980
Dallas, Teksas, U.S.A

Lane Edward Garrison (ur. 23 maja 1980 w Dallas) – amerykański aktor, występował w roli Tweenera w serialu Skazany na śmierć.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Lane Garrison wychował się i spędził swoje życie w Richardson (Teksas). W wieku 17 lat aktor po wielu kłótniach z matką opuścił dom rodzinny. Wówczas zwrócił się do Joe Simpsona, który był menedżerem i ojcem gwiazd muzyki pop: Jessiki i Ashlee Simpson. Garrison zamieszkał przez rok wraz z rodziną Simpsonów i dzięki Joe Simpsonowi porzucił swoje wcześniejsze zajęcia i zaczął „normalne” życie. Jego pierwszą pracą była rola w reklamie plecaków, za którą zarobił aż 3 500 $.

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Skończył szkołę imienia J.J. Pearce’a w 1998 roku i gdy tylko stał się pełnoletni, wyjechał do Los Angeles z ambicjami, aby zostać aktorem.

Problemy z prawem oraz wyrok[edytuj | edytuj kod]

2 grudnia 2006 roku Garrison spowodował wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu (z raportu policyjnego wynikało, iż aktor miał podwójnie przekroczony dopuszczalny limit poziomu alkoholu we krwi) oraz kokainy. W samochodzie razem z nim było troje nastolatków-fanów, których poznał tamtejszej nocy. Lane znacznie przekroczył prędkość, wjechał w drzewo i dachował. 17-letni student Vahagn Setian zmarł w szpitalu Cedars Sinai Medical Center, natomiast dwie 15-latki odniosły poważne obrażenia. Rodzina zmarłego chłopaka domagała się tego, aby Lane dostał najwyższą z możliwych kar.

31 października 2007 roku sąd w Beverly Hills skazał młodego aktora na 40 miesięcy pozbawienia wolności oraz 300 000 $ odszkodowania dla rodziny Setiana i dwóch pasażerek, które również zostały poszkodowane w wypadku. Przed zapadnięciem wyroku Garrison spędził 90 dni w kalifornijskim zakładzie karnym w Chino, gdzie poddawano go obserwacji psychiatrycznej. Podczas rozprawy, która przebiegała zgodnie z planem, aktor przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów. Garrison odpowiadał z wolnej stopy - wpłacił kaucje wyznaczoną na 100 000 $. Jednak dobre sprawowanie aktora może umożliwić mu wcześniejsze opuszczenie więzienia, które może być zrealizowane około lutego 2009 roku.

W wywiadzie udzielonym magazynowi „People”, Lane mówił jak współczuje i modli się za całą rodzinę ofiary, oraz przyznał, że ma świadomość tego co zrobił, żałuje i wie, że będzie z tym żył do końca życia.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Rola Szczegóły
2007 Shooter Donnie Fenn
2007 Crazy Billy Garland
2005–2006 Prison Break David „Tweener” Apolskis 15 odcinków
2005 Night Stalker Craig odcinek 1x03
2005 Quality of Life Michael „Heir” Rosario
1999 4 Faces

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]