Laura Dahlmeier

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Laura Dahlmeier
Ilustracja
Laura Dahlmeier (2018)
Data i miejsce urodzenia 22 sierpnia 1993
Garmisch-Partenkirchen
Klub SC Partenkirchen
Wzrost 162 cm
Debiut w PŚ 1.03.2013, Oslo
(7. miejsce - sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 1.03.2013, Oslo
(7. miejsce - sprint)
Pierwsze podium w PŚ 23.01.2015, Anterselva (3. miejsce - sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Niemcy
Igrzyska olimpijskie
złoto Pjongczang 2018 sprint
złoto Pjongczang 2018 b.pościgowy
brąz Pjongczang 2018 b.indywidualny
Mistrzostwa świata
złoto Kontiolahti 2015 sztafeta
złoto Oslo 2016 b.pościgowy
złoto Hochfilzen 2017 szt.mieszana
złoto Hochfilzen 2017 b.pościgowy
złoto Hochfilzen 2017 b.indywidualny
złoto Hochfilzen 2017 sztafeta
złoto Hochfilzen 2017 b.masowy
srebro Kontiolahti 2015 b.pościgowy
srebro Oslo 2016 b.masowy
srebro Hochfilzen 2017 sprint
brąz Oslo 2016 sprint
brąz Oslo 2016 b.indywidualny
brąz Oslo 2016 sztafeta
brąz Östersund 2019 sprint
brąz Östersund 2019 b. pościgowy
Mistrzostwa świata juniorów
złoto Obertilliach 2013 b.indywidualny
złoto Obertilliach 2013 sprint
złoto Obertilliach 2013 sztafeta
srebro Obertilliach 2013 b. pościgowy
brąz Nove Mesto 2011 b. pościgowy
brąz Nove Mesto 2011 sztafeta
Puchar Świata
FIS Crystal Globe.svg Kryształowa kula
2016/2017
Puchar Świata (Sprint)
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2016/2017
Puchar Świata (Bieg pościgowy)
FIS Crystal Globe.svg Mała kryształowa kula
2016/2017
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2017/2018
Puchar Świata (Bieg masowy)
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2015/2016
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2016/2017
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2017/2018
Puchar Świata (Bieg indywidualny)
FIS Crystal Globe.svg Mała kryształowa kula
2016/2017
Strona internetowa

Laura Dahlmeier (ur. 22 sierpnia 1993 w Garmisch-Partenkirchen) – niemiecka biathlonistka, trzykrotna medalistka olimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw oraz zdobywczyni Pucharu Świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 2011 roku, startując na mistrzostwach świata juniorów w Novym Měscie. Zdobyła tam brązowe medale w biegu pościgowym i sztafecie. Podczas rozgrywanych rok później mistrzostw świata juniorów w Kontiolahti nie zdobyła żadnego medalu, zajmując między innymi szóste miejsce w sztafecie i 16. miejsce w biegu indywidualnym. Za to na mistrzostwach świata juniorów w Obertilliach rok później zwyciężyła w sprincie, biegu indywidualnym i sztafecie, a w biegu pościgowym była druga.

W Pucharze Świata zadebiutowała 1 marca 2013 roku w Oslo, zajmując siódme miejsce w sprincie. Tym samym już w debiucie wywalczyła pierwsze punkty. Pierwszy raz na podium zawodów pucharowych stanęła 23 stycznia 2015 roku w Anterselvie, gdzie sprint ukończyła na trzeciej pozycji. W zawodach tych wyprzedziły ją jedynie Darja Domraczewa z Białorusi i Finka Kaisa Mäkäräinen. W kolejnych startach jeszcze 46 razy stawała na podium, odnosząc przy tym 20 zwycięstw: 3 w sprincie, 10 w biegu pościgowym, 4 w biegu masowym i 3 w biegu indywidualnym. Najlepsze wyniki osiągnęła w sezonie 2016/2017, kiedy zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, zwyciężając też w klasyfikacjach biegu pościgowego i indywidualnego. Była także druga w klasyfikacjach sprintu i biegu masowego. W sezonie 2015/2016 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji biegu masowego, a w sezonie 2017/2018 była druga w tej klasyfikacji i trzecia w klasyfikacji pościgowego.

Pierwsze medale wśród seniorek wywalczyła w 2015 roku, podczas mistrzostw świata w Kontiolahti. Zdobyła srebrny medal w biegu pościgowym, startując z czwartego miejsca po sprincie. W zawodach tych rozdzieliła Francuzkę Marie Dorin Habert i Polkę Weronikę Nowakowską-Ziemniak. Pięć dni później wraz z koleżankami z reprezentacji zwyciężyła w sztafecie. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Oslo zdobyła medale we wszystkich konkurencjach w których wystąpiła. W sprincie była trzecia, plasując się za Norweżką Tiril Eckhoff i Marie Dorin Habert, za to w biegu pościgowym była już najlepsza. Następnie zajęła trzecie miejsce w sztafecie i biegu indywidualnym, w którym uległa Dorin Habert i jej rodaczce - Anaïs Bescond. W swoim ostatnim starcie na tej imprezie była druga w biegu masowym, za Dorin Habert a przed Kaisą Mäkäräinen.

Największe sukcesy osiągnęła podczas mistrzostw świata w Hochfilzen w 2017 roku, gdzie ponownie zdobyła medale we wszystkich konkurencjach w których wystąpiła, przy czym zwyciężyła w pięciu z sześciu startów. Triumfowała w biegu indywidualnym, biegu pościgowym, biegu masowym oraz sztafetach kobiet i mieszanej. Oprócz tego zdobyła srebrny medal w sprincie, plasując się między Czeszką Gabrielą Koukalovą a Francuzką Anaïs Chevalier. Ostatnie medale w zawodach tego cyklu zdobyła na mistrzostwach świata w Östersund w 2019 roku. W sprincie była trzecia, za Anastasiją Kuźminą ze Słowacji i Norweżką Ingrid Landmark Tandrevold. Miejsce to utrzymała w biegu pościgowym, w którym wyprzedziły ją jej rodaczka - Denise Herrmann i Tiril Eckhoff.

W 2014 roku startowała na igrzyskach olimpijskich w Soczi, gdzie jej najlepszym wynikiem było trzynaste miejsce w biegu indywidualnym. Brała też udział w igrzyskach w Pjongczangu cztery lata później, gdzie zwyciężyła w sprincie i biegu pościgowym, zostając pierwszą w historii zawodniczką, która wygrała w obu tych konkurencjach na tych samych igrzyskach [1]. Ponadto wywalczyła tam brązowy medal w biegu indywidualnym, plasując się za Hanną Öberg ze Szwecji i Anastasiją Kuźminą.

W maju 2019 roku zakończyła karierę[2].

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2014 Soczi 13. 46. 30. 11. DSQ
2018 Pjongczang 3. 1. 1. 16. 8. 4.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2013 Nové Město na Moravě 5.
2015 Kontiolahti 6. 4. 2. 7. 1.
2016 Oslo 3. 3. 1. 2. 3.
2017 Hochfilzen 1. 2. 1. 1. 1. 1.
2019 Östersund 4. 3. 3. 6. 4.

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2011 Nové Město na Moravě 12. 14. 3. nd. 3. nd.
2012 Kontiolahti 16. 37. 34. nd. 6. nd.
2013 Obertilliach 1. 1. 2. nd. 1. nd.

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 35.
2013/2014 15.
2014/2015 8.
2015/2016 6.
2016/2017 1.
2017/2018 4.
2018/2019 12.

Zwycięstwa indywidualne w zawodach[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Pudła Czas biegu Przypisy
1. 7 lutego 2015 Czechy Nové Město na Moravě Sprint na 7,5 km 0+0 21:33,4
2. 22 marca 2015 Rosja Chanty-Mansyjsk Bieg masowy na 12,5 km 0+0+0+0 35:08,2
3. 12 grudnia 2015 Austria Hochfilzen Bieg pościgowy na 10 km 0+0+0+1 28:23,3
4. 19 grudnia 2015 Słowenia Pokljuka Bieg pościgowy na 10 km 0+0+0+0 30:08,9
5. 9 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Bieg pościgowy na 10 km 0+0+1+0 32:35,9
6. 10 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Bieg masowy na 12,5 km 0+0+0+0 33:17,7
7. 6 marca 2016 Norwegia Oslo Bieg pościgowy na 10 km 0+0+0+0 30:49,2
8. 30 listopada 2016 Szwecja Östersund Bieg indywidualny na 15 km 0+0+1+1 46:14,0
9. 9 grudnia 2016 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 0+0 19:51,7
10. 10 grudnia 2016 Słowenia Pokljuka Bieg pościgowy na 10 km 0+2+0+0 30:43,1
11. 19 stycznia 2017 Włochy Anterselva Bieg indywidualny na 15 km 1+1+0+0 44:48,7
12. 12 lutego 2017 Austria Hochfilzen Bieg pościgowy na 10 km 1+0+0+0 28.02,3
13. 15 lutego 2017 Austria Hochfilzen Bieg indywidualny na 15 km 1+0+0+0 41:30,1
14. 19 lutego 2017 Austria Hochfilzen Bieg masowy na 12,5 km 0+0+0+0 33:13,8
15. 2 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Sprint na 7,5 km 0+0 20:43,7
16. 4 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Bieg pościgowy na 10 km 0+0+0+0 27:58,0
17. 11 marca 2017 Finlandia Kontiolahti Bieg pościgowy na 10 km 0+1+0+0 29:54,4
18. 16 grudnia 2017 Francja Annecy Bieg pościgowy na 10 km 0+0+0+1 30:09,9
19. 20 stycznia 2018 Włochy Anterselva Bieg pościgowy na 10 km 1+0+0+0 29:45,0
20. 27 stycznia 2019 Włochy Anterselva Bieg masowy na 12,5 km 1+0+0+0 35:32,8

Zwycięstwa drużynowe w zawodach[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Pudła Czas biegu Przypisy
1. 10 marca 2013 Rosja Soczi Sztafeta 4 × 6 km 1+7 1:09:27,1 Andrea Henkel / Evi Sachenbacher-Stehle / Miriam Gössner
2. 12 grudnia 2013 Francja Annecy Sztafeta 4 × 6 km 0+3 1:06:27,8 Franziska Preuß / Andrea Henkel / Franziska Hildebrand
3. 8 stycznia 2014 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1+5 1:09:48,4 Franziska Preuß / Evi Sachenbacher-Stehle / Franziska Hildebrand
4. 25 stycznia 2015 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 2+10 1:18:47,7 Franziska Preuß / Luise Kummer / Franziska Hildebrand
5. 13 marca 2015 Finlandia Kontiolahti Sztafeta 4 × 6 km 0+6 1:11:54,6 Franziska Hildebrand / Franziska Preuß / Vanessa Hinz
6. 11 grudnia 2016 Słowenia Pokljuka Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:11:31,1 Vanessa Hinz / Franziska Hildebrand / Maren Hammerschmidt
7. 12 stycznia 2017 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 0+6 1:09:53,0 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Franziska Preuß
8. 22 stycznia 2017 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 0+12 1:09:12,4 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Franziska Hildebrand
9. 9 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 0+7 1:09:06,4 Vanessa Hinz / Arnd Peiffer / Simon Schempp
10. 17 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:11:16,6 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Franziska Hildebrand
11. 10 grudnia 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:14:36,4 Vanessa Hinz / Franziska Hildebrand / Maren Hammerschmidt
12. 13 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:08:47,0 Franziska Preuß / Denise Herrmann / Franziska Hildebrand

Miejsca na podium indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 23 stycznia 2015 Włochy Anterselva Sprint na 7,5 km 3. 0+0 20:48,2 +50,5 Darja Domraczewa
2. 7 lutego 2015 Czechy Nové Město na Moravě Sprint na 7,5 km 1. 0+0 21:33,4
3. 8 lutego 2015 Czechy Nové Město na Moravě Bieg pościgowy na 10 km 3. 0+1+2+0 35:37,2 +14,9 Darja Domraczewa
4. 14 lutego 2015 Norwegia Oslo Sprint na 7,5 km 2. 0+0 20:50,0 +14,3 Darja Domraczewa
5. 8 marca 2015 Finlandia Kontiolahti Bieg pościgowy na 10 km 2. 1+0+0+1 30:23,0 +15,3 Marie Dorin Habert
6. 20 marca 2015 Rosja Chanty-Mansyjsk Sprint na 7,5 km 2. 0+1 20:03,3 +14,2 Kaisa Mäkäräinen
7. 21 marca 2015 Rosja Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy na 10 km 2. 0+0+0+0 28:30,1 +15,7 Darja Domraczewa
8. 22 marca 2015 Rosja Chanty-Mansyjsk Bieg masowy na 12,5 km 1. 0+0+0+0 35:08,2
9. 12 grudnia 2015 Austria Hochfilzen Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+0+0+1 28:23,3
10. 18 grudnia 2015 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 2. 0+0 20:18,9 +1,1 Marie Dorin Habert
11. 19 grudnia 2015 Słowenia Pokljuka Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+0+0+0 30:08,9
12. 9 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+0+1+0 32:35,9
13. 10 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Bieg masowy na 12,5 km 1. 0+0+0+0 33:17,7
14. 16 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Bieg masowy na 12,5 km 3. 0+1+0+1 41:37,6 +24,4 Gabriela Soukalova
15. 5 marca 2016 Norwegia Oslo Sprint na 7,5 km 3. 1+0 21:30,6 +19,8 Tiril Eckhoff
16. 6 marca 2016 Norwegia Oslo Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+0+0+0 30:49,2
17. 9 marca 2016 Norwegia Oslo Bieg indywidualny na 15 km 3. 1+0+1+0 45:20,6 +1:17,8 Marie Dorin Habert
18. 13 marca 2016 Norwegia Oslo Bieg masowy na 12,5 km 2. 0+0+1+0 35:35,8 +7,3 Marie Dorin Habert
19. 30 listopada 2016 Szwecja Östersund Bieg indywidualny na 15 km 1. 0+0+1+1 46:14,0
20. 4 grudnia 2016 Szwecja Östersund Bieg pościgowy na 10 km 2. 0+1+1+0 31:43,3 +8,4 Gabriela Soukalova
21. 9 grudnia 2016 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 1. 0+0 19:51,7
22. 10 grudnia 2016 Słowenia Pokljuka Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+2+0+0 30:43,1
23. 18 grudnia 2016 Czechy Nové Město na Moravě Bieg masowy na 12,5 km 2. 2+0+0+0 43:45,2 +3,1 Gabriela Soukalova
24. 8 stycznia 2017 Niemcy Oberhof Bieg masowy na 12,5 km 2. 0+0+1+0 37:52,0 +31,5 Gabriela Soukalova
25. 14 stycznia 2017 Niemcy Ruhpolding Sprint na 7,5 km 3. 0+0 21:21,9 +30,1 Kaisa Mäkäräinen
26. 19 stycznia 2017 Włochy Anterselva Bieg indywidualny na 15 km 1. 1+1+0+0 44:48,7
27. 21 stycznia 2017 Włochy Anterselva Bieg masowy na 12,5 km 2. 1+0+0+2 36:14,6 +3,1 Nadine Horchler
28. 10 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sprint na 7,5 km 2. 0+0 19:16,6 +4,0 Gabriela Soukalova
29. 12 lutego 2017 Austria Hochfilzen Bieg pościgowy na 10 km 1. 1+0+0+0 28:02,3
30. 15 lutego 2017 Austria Hochfilzen Bieg indywidualny na 15 km 1. 1+0+0+0 41:30,1
31. 19 lutego 2017 Austria Hochfilzen Bieg masowy na 12,5 km 1. 0+0+0+0 33:13,8
32. 2 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Sprint na 7,5 km 1. 0+0 20:43,7
33. 4 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+0+0+0 27:58,0
34. 10 marca 2017 Finlandia Kontiolahti Sprint na 7,5 km 2. 0+1 19:36,7 +18,3 Tiril Eckhoff
35. 11 marca 2017 Finlandia Kontiolahti Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+1+0+0 29:54,4
36. 14 grudnia 2017 Francja Annecy Sprint na 7,5 km 2. 0+0 21:33,5 +33,9 Anastasija Kuźmina
37. 16 grudnia 2017 Francja Annecy Bieg pościgowy na 10 km 1. 0+0+0+1 30:09,9
38. 17 grudnia 2017 Francja Annecy Bieg masowy na 12,5 km 3. 0+1+0+1 37:39,3 +19,9 Justine Braisaz
39. 14 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Bieg masowy na 12,5 km 2. 1+0+0+1 34:06,4 +0,8 Kaisa Mäkäräinen
40. 18 stycznia 2018 Włochy Anterselva Sprint na 7,5 km 2. 0+0 21:17,3 +12,0 Tiril Eckhoff
41. 20 stycznia 2018 Włochy Anterselva Bieg pościgowy na 10 km 1. 1+0+0+0 29:45,0
42. 24 marca 2018 Rosja Tiumeń Bieg pościgowy na 10 km 3. 0+0+0+1 31:10,2 +17,5 Kaisa Mäkäräinen
43. 22 grudnia 2018 Czechy Nové Město na Moravě Sprint na 7,5 km 2. 0+1 19:49,1 +4,5 Marte Olsbu Røiseland
44. 26 stycznia 2019 Włochy Anterselva Bieg pościgowy na 10 km 2. 0+0+1+0 29:20,1 + 6,0 Dorothea Wierer
45. 27 stycznia 2019 Włochy Anterselva Bieg masowy na 12,5 km 1. 1+0+0+0 35:32,8
46. 8 marca 2019 Szwecja Östersund Sprint na 7,5 km 3. 0+0 22:17,5 + 12,6 Anastasija Kuźmina
47. 10 marca 2019 Szwecja Östersund Bieg pościgowy na 10 km 3. 0+0+1+0 31:45,9 +31,6 Denise Herrmann

Miejsca na podium drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 10 marca 2013 Rosja Soczi Sztafeta 4 × 6 km 1. 1+7 1:09:27,1 Niemcy Niemcy
2. 7 grudnia 2013 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 2. 1+7 1:14:05,5 +56,3 Ukraina Ukraina
3. 12 grudnia 2013 Francja Annecy Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+3 1:06:27,8 Niemcy Niemcy
4. 8 stycznia 2014 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1. 1+5 1:09:48,4 Niemcy Niemcy
5. 14 stycznia 2015 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 3. 1+6 1:25:37,0 +1:39,3 Czechy Czechy
6. 25 stycznia 2015 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 1. 2+10 1:18:47,7 Niemcy Niemcy
7. 13 marca 2015 Finlandia Kontiolahti Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+6 1:11:54,6 Niemcy Niemcy
8. 17 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 2. 2+11 1:16:15,4 +1,2 Ukraina Ukraina
9. 11 marca 2016 Norwegia Oslo Sztafeta 4 × 6 km 3. 0+4 1:07:38,6 +28,6 Norwegia Norwegia
10. 27 listopada 2016 Szwecja Östersund Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 2. 0+6 1:11:30,8 +33,7 Norwegia Norwegia
11. 11 grudnia 2016 Słowenia Pokljuka Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:11:31,1 Niemcy Niemcy
12. 12 stycznia 2017 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+6 1:09:53,0 Niemcy Niemcy
13. 22 stycznia 2017 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+12 1:09:12,4 Niemcy Niemcy
14. 9 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 1. 0+7 1:09:06,4 Niemcy Niemcy
15. 17 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:11:16,6 Niemcy Niemcy
16. 12 marca 2017 Finlandia Kontiolahti Pojedyncza sztafeta mieszana 3. 0+6 32:08,4 +33,3 Austria Austria
17. 10 grudnia 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:14:36,4 Niemcy Niemcy
18. 13 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:08:47,0 Niemcy Niemcy

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2012/2013
Östersund Bieg indywidualny (29.11.2012)
IN
Östersund Sprint (01.12.2012)
SP
Östersund Bieg pościgowy (02.12.2012)
PU
Hochfilzen Sprint (07.12.2012)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (08.12.2012)
PU
Pokljuka Sprint (14.12.2012)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (15.12.2012)
PU
Pokljuka Bieg masowy (16.12.2012)
MS
Oberhof Sprint (05.01.2013)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (06.01.2013)
PU
Ruhpolding Sprint (11.01.2013)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (13.01.2013)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (17.01.2013)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (19.01.2013)
PU
MŚ – Nové Město na Moravě Sprint (09.02.2013)
SP
MŚ – Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (10.02.2013)
PU
MŚ – Nové Město na Moravě Bieg indywidualny (13.02.2013)
IN
MŚ – Nové Město na Moravě Bieg masowy (17.02.2013)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (01.03.2013)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (02.03.2013)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (03.02.2013)
MS
Sochi Bieg indywidualny (07.03.2013)
IN
Sochi Sprint (09.03.2013)
SP
Chanty-Mansyjsk Sprint (14.03.2013)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (16.03.2013)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (17.03.2013)
MS
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 7 10 27 DNS 7 12 6 7 220
Sezon 2013/2014
Östersund Bieg indywidualny (28.11.2013)
IN
Östersund Sprint (29.11.2013)
SP
Hochfilzen Sprint (06.12.2013)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (08.12.2013)
PU
Annecy Sprint (14.12.2013)
SP
Annecy Bieg pościgowy (15.12.2013)
PU
Oberhof Sprint (03.01.2014)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (04.01.2014)
PU
Oberhof Bieg masowy (05.01.2014)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2014)
IN
Ruhpolding Bieg pościgowy (12.01.2014)
PU
Antholz-Anterselva Sprint (16.01.2014)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (18.01.2014)
PU
Pokljuka Sprint (06.03.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (08.03.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (09.03.2014)
MS
Kontiolahti Sprint (13.03.2014)
SP
Kontiolahti Sprint (15.03.2014)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (16.03.2014)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (20.03.2014)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (22.03.2014)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (23.02.2014)
MS
punkty
13 30 15 25 10 5 - - 19 14 18 20 7 22 43 28 - - - - - - 412
Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (04.12.2014)
IN
Östersund Sprint (06.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (07.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint (18.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (09.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (16.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (23.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (07.02.2015)
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (08.02.2015)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
MŚ – Kontiolahti Sprint (07.03.2015)
SP
MŚ – Kontiolahti Bieg pościgowy (08.03.2015)
PU
MŚ – Kontiolahti Bieg indywidualny (11.03.2015)
IN
MŚ – Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (20.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2014)
MS
punkty
- - - - - - - - - - 40 - 3 13 1 3 4 2 4 2 6 7 2 2 1 725
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (18.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (8.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (14.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (16.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (21.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (5.02.2016)
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016)
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
MŚ – Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (9.03.2016)
IN
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (17.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
- - - 6 1 2 1 11 4 1 1 9 3 - - 16 7 - - 3 1 3 2 36 16 786
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (16.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (6.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (14.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (20.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (10.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (15.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (2.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
1 4 2 1 1 4 7 2 - - 2 3 4 1 2 2 1 1 1 1 1 2 1 31 9 9 1211
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (29.11.2017)
IN
Östersund Sprint (01.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2016)
PU
Hochfilzen Sprint (08.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (09.12.2017)
PU
Annecy Sprint (14.12.2017)
SP
Annecy Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Annecy Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (04.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (06.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (11.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Bieg Sprint (18.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (09.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2018)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (19.03.2018)
PU
Tyumen Sprint (23.03.2018)
SP
Tyumen Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tyumen Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
- - - 16 10 2 1 3 13 7 48 2 2 1 5 5 7 28 7 6 3 12 730
Sezon 2018/2019
Pokljuka Bieg indywidualny (06.12.2018)
IN
Pokljuka Sprint (08.12.2018)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (09.12.2018)
PU
Hochfilzen Sprint (13.12.2018)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2018)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (21.12.2018)
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (22.12.2018)
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (23.12.2018)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2019)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (12.01.2019)
PU
Ruhpolding Sprint (17.01.2019)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (20.01.2019)
MS
Antholz-Anterselva Bieg Sprint (24.01.2019)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (26.01.2019)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (27.01.2019)
MS
Canmore Bieg indywidualny (07.02.2019)
IN
Salt Lake City Sprint (14.02.2019)
SP
Salt Lake City Bieg pościgowy (16.02.2019)
PU
Ostersund Sprint (08.03.2019)
SP
Ostersund Bieg pościgowy (10.03.2019)
PU
Ostersund Bieg indywidualny (12.03.2019)
IN
Ostersund Bieg masowy (17.03.2019)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (21.03.2019)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (23.03.2019)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (24.03.2019)
MS
punkty
- - - - - 2 5 - - - 9 30 4 2 1 9 - - 3 3 4 6 27 20 16 554
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]