Lauri Vuorinen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lauri Vuorinen
Data i miejsce urodzenia 1 stycznia 1995
Finlandia Finlandia
Klub Kouvolan Hiihtoseura
Wzrost 172 cm
Debiut w PŚ 9.03 2013, Lahti
(60. miejsce – sprint F)
Pierwsze punkty w PŚ 27.11 2015, Kuusamo (29. miejsce – sprint C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Finlandia
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
Brąz Braszów 2013 sprint s.dowolny

Lauri Vuorinen (ur. 1 stycznia 1995 r. w Finlandii) – fiński biegacz narciarski, zawodnik klubu Kouvolan Hiihtoseura.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Lauri Vuorinen pojawił się w 13 listopada 2011 roku, podczas zawodów FIS Race w fińskiej miejscowości Muonio, gdzie zajął 180. miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 11 grudnia 2010 roku w Davos, gdzie zajął 68. miejsce na dystansie 15 km stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył podczas PŚ w Libercu 12 stycznia 2013, gdzie w sprincie stylem klasycznym zajął 23 miejsce.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
29. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
34. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
4. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme sprint stylem dowolnym Francja Jean Tiberghien
21. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36.9 min +1:15.8 min Rosja Roman Kajgorodow
4. 3 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme sztafeta 4x5 km[a] 53:36.6 min +1:18.2 min Norwegia Norwegia
6. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty sprint stylem klasycznym Norwegia Fredrik Riseth
32. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 23:36.4 min +2:12.3 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
27. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 20 km - bieg łączony 48:53.3 min +3:53.1 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
4. 8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty sztafeta 4x5 km[b] 45:11.0 min +2:05.5 min Rosja Rosja

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
21. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:35,78 min Francja Lucas Chanavat
9. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem klasycznym 40:02,0 min +1:58,5 min Szwecja Jens Burman
30. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:13,3 min +2:07,1 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
17. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:56,3 min Norwegia Erik Valnes
26. 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 15 km stylem klasycznym 36:28,3 min +2:34,5 min Norwegia Mattis Stenshagen

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
18. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 10 km stylem dowolnym 24:25.0 min +2:00.9 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
11. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem klasycznym 18:49.4 min +1:06.0 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
3.Bronze medal with cup.svg 21 lutego 2013 Rumunia Braszów sprint stylem dowolnym Norwegia Aksel Rosenvinge
4. 22 lutego 2013 Rumunia Braszów sztafeta mieszana z biathlonem[c] 24:25.0 min +3:30.1 min Rosja Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 148.
2016/2017 116.
2017/2018 68.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Vuorinen nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 16 marca 2019

Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 73 - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
52 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 35 - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
29 98 78 79 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
39 94 - - - - - 34 dnf - - - - - - - - 22 - 35 - 22 30 38 - - - - - - - 19
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
7 53 - - 12 - 24 - - - - - - - - - - - 26 - 53 - 34 - 30 - - - - - 67
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
18 - 31 79 43 65 - 21 - 33 86 27 37 - - - - - 25 - - 14 - - - 36 25 57
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Mistrzostwa Finlandii[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa w zawodach drużynowych[edytuj | edytuj kod]

Lp. Rok Dystans Klub Partnerzy
1. 2018 sztafeta 4 x 10 km Kouvolan Hiihtoseura Lauri Lepistö, Kari Varis, Ville Nousiainen

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Lauri Vuorinen, Joonas Sarkkinen, Markus Hietanen, Joni Maki
  2. Skład zespołu: Lauri Vuorinen, Lauri Lepistö, Waltteri Vinkanharju, Joni Maki
  3. Skład zespołu: Joni Maki, Johanna Matintalo, Emilia Myllykoski, Lauri Vuorinen

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]