Lea Einfalt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lea Einfalt
ilustracja
Data i miejsce urodzenia 19 maja 1994
Lublana, Słowenia
Klub TSK Triglav Kranj
Debiut w PŚ 14.12.2013, Davos
(54. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 20.12.2014, Davos (20. miejsce – 10 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowenia
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Erzurum 2012 10 km bieg łączony
brąz Erzurum 2012 Sztafeta
Mistrzostwa świata młodzieżowców
srebro Râșnov 2016 10 km s.dowolny
Igrzyska olimpijskie młodzieży
brąz Innsbruck 2012 5 km s.klasyczny

Lea Einfalt (ur. 19 maja 1994 w Lublanie) – słoweńska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu TSK Triglav Kranj.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Lea Einfalt zaprezentowała się 28 lutego 2009 roku podczas zawodów dziecięcych w Baiersbronn, zajmując 13. miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną. W 2011 roku wystartowała na mistrzostwach świata juniorów w Otepää, gdzie 72. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym oraz szósta w sztafecie. Jeszcze trzykrotnie startowała w zawodach tego cyklu, najlepsze wyniki osiągając podczas mistrzostw świata juniorów w Erzurum w 2012 roku, gdzie w biegu łączonym była druga, a wspólnie z koleżankami z reprezentacji zajęła trzecie miejsce w sztafecie. W tym samym roku wystartowała także na igrzyskach olimpijskich młodzieży w Innsbrucku, zdobywając brązowy medal w biegu na 5 km stylem klasycznym. Brała także udział w mistrzostwach świata młodzieżowców w Ałmaty w 2015 roku, zajmując siódme miejsce w biegu łączonym oraz ósme na dystansie 10 km techniką dowolną.

W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała 14 grudnia 2013 roku w szwajcarskim Davos, zajmując 54. miejsce na dystansie 15 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła 20 grudnia 2014 roku w tej samej miejscowości, gdzie w sprincie stylem dowolnym zajęła 20. miejsce. W sezonie 2013/2014 punktowała jeszcze kilkukrotnie i ostatecznie zajęła 80. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2013 roku wystartowała na mistrzostwach świata w Val di Fiemme, gdzie zajęła 62. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Podczas rozgrywanych dwa lata później mistrzostw świata w Falun zajęła 26. miejsce w tej samej konkurencji i dziesiąte w sztafecie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
62. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +3:31,9 min Norwegia Therese Johaug
35. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +4:52,6 min Norwegia Therese Johaug
26. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +2:07,9 min Szwecja Charlotte Kalla
10. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[a] 49:04,7 min +4:15,9 min  Norwegia
13. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[b] 52:21,5 min +7:03,0 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
72. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +2:25,6 min Norwegia Ragnhild Haga
6. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] 35:03,6 min +1:27,4 min  Norwegia
13. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:53,1 min +36,7 s Rosja Natalja Żukowa
2.Silver medal with cup.svg 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km bieg łączony 29:33,3 min +7,8 s Rosja Natalja Żukowa
3.Bronze medal with cup.svg 26 lutego 2012 Turcja Erzurum bieg sztafetowy 4×3,3 km[d] 34:06,1 min +13,5 s  Rosja
4. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min +13,1 s Niemcy Victoria Carl
14. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km bieg łączony 27:13,0 min +1:07,3 min Austria Teresa Stadlober
7. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×3,3 km[e] 35:41,1 min +1:27,8 min  Szwecja
17. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Szwecja Jonna Sundling
17. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 30:45,8 min +1:01,2 min Niemcy Sarah Schaber
20. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem klasycznym 14:05,0 min +57,4 s Rosja Natalja Niepriajewa
7. 3 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×3,3 km[f] 39:54,8 min +2:07,9 min  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
8. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 27:20,3 min +40,3 s Norwegia Barbro Kvåle
7. 7 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 15 km bieg łączony 41:00,0 min +1:04,5 min Szwajcaria Nathalie von Siebenthal
19. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 min Szwecja Jonna Sundling
17. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:49,4 min +1:36,8 min Rosja Anastasija Siedowa
2.Silver medal with cup.svg 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:14,1 min +18,9 s Niemcy Victoria Carl

Igrzyska olimpijskie młodzieży[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
3.Bronze medal with cup.svg 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck 5 km stylem klasycznym 14:18,0 min +43,2 s Rosja Anastasija Siedowa
6. 19 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sprint stylem dowolnym 1:57,4 min +7,2 s Norwegia Silje Theodorsen

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
10. 14 lutego 2011 Czechy Liberec 7,5 km stylem klasycznym 24:29,7 min +1:22,6 min Szwecja Sofia Henriksson
32. 15 lutego 2011 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
2.Silver medal with cup.svg 17 lutego 2011 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 11:27,7 min +18,4 s Norwegia Hilde Losgård Landheim
5. 18 lutego 2011 Czechy Liberec bieg sztafetowy mieszany 4×5 km[g] 46:41,9 min +2:00,1 min  Norwegia

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 niesklasyfikowana
2014/2015 60.
2015/2016 83.
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - 54 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- 41 73 47 39 43 44 - 20 - 30 48 31 40 32 30 11 22 - 30 42 28 - - - 33 - 38 77
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
59 46 55 53 46 27 49 - - 61 58 57 48 44 27 37 24 34 34 33 - - - - 30 - - - - - - - - - - - 16
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 66 74 60 - - 48 - - 53 62 - - - - - - - 38 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
90 80 61 71 - - - 55 63 64 - - - - - - - - - 36 - 43 - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Anamarija Lampič, Katja Višnar, Nika Razinger, Lea Einfalt
  2. Skład zespołu: Anamarija Lampič, Katja Višnar, Lea Einfalt, Alenka Čebašek.
  3. Skład drużyny: Anja Eržen, Anamarija Lampič, Lea Einfalt, Nika Razinger
  4. Skład drużyny: Anja Eržen, Anamarija Lampič, Lea Einfalt, Nika Razinger
  5. Skład drużyny: Anamarija Lampič, Anita Klemenčič, Lea Einfalt, Nika Razinger
  6. Skład drużyny: Anamarija Lampič, Anita klemenčič, Manca Slabanja, Lea Einfalt
  7. Skład drużyny: Mark Klinar, Lea Einfalt, Aljaž Praznik, Nika Razinger

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]