League of Ireland Premier Division (2019)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
League of Ireland Premier Division 2019
2018 2020
Szczegóły rozgrywek
Termin 2019-02-1515 lutego 2019 –
2019-10-2525 października 2019
Liczba zespołów 10
Liczba meczów 180
Bramki 431 (2,39 na mecz)
Mistrz Irlandii Dundalk F.C.

Rozgrywki League of Ireland Premier Division w sezonie 2019 były 99. w historii irlandzkiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Rozpoczęły się 15 lutego, a zakończyły się 25 października 2019. W lidze wzięło udział 10 drużyn, w tym dwie, które awansowały z First Division – University College Dublin i Finn Harps. Tytuł mistrzowski zdobył Dundalk F.C..

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
DUN Dundalk F.C. Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1
COR Cork City 2
SHR Shamrock Rovers 3
WAT Waterford 4
STP St. Patrick’s Athletic 5
BOD Bohemian F.C. 6
SRS Sligo Rovers 7
DER Derry City 8
Aiga uparrow inv.svg Awans z First Division
UCD University College Dublin 1
FHA Finn Harps 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.
Geographylogo.svg
lokalizacja klubów

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
1 Dundalk F.C. 36 27 5 4 73 18 +55 86 Liga Mistrzów UEFA I runda kwalifikacyjna
2 Shamrock Rovers 36 23 6 7 62 21 +41 75 Liga Europy UEFA I runda kwalifikacyjna
3 Bohemian F.C. 36 17 9 10 47 28 +19 60
4 Derry City 36 15 12 9 56 34 +22 57
5 St. Patrick’s Athletic 36 14 10 12 29 35 −6 52
6 Waterford 36 12 7 17 46 53 −7 43
7 Sligo Rovers 36 10 12 14 38 47 −9 42
8 Cork City 36 9 10 17 29 49 −20 37
9 Finn Harps 36 7 7 22 26 64 −38 28 Kwalifikacja do barażu
10 University College Dublin 36 5 4 27 25 82 −57 19 Spadek do First Division

Zasady ustalania kolejności: 1. Punkty, 2. Różnica bramek, 3. Bramki zdobyte. League of Ireland Premier Division (2019) w bazie Soccerway (pol.).

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Każdy zespół grał z każdym po 4 spotkania – 2 w rundzie wiosennej i 2 w jesiennej.

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość BOD COR DER DUN FHA STP SHR SRS UCD WAT
Bohemian F.C. 0:1 1:1 0:2 1:0 1:0 1:0 1:2 3:0 0:0
Cork City 2:0 0:0 0:2 1:1 1:1 1:3 0:0 2:0 0:2
Derry City 0:2 2:0 0:2 4:0 1:1 0:1 2:0 3:0 3:2
Dundalk F.C. 1:0 1:0 2:2 3:0 1:0 2:1 1:1 2:1 4:0
Finn Harps 0:1 3:4 2:3 1:1 0:2 0:1 1:2 3:0 3:2
St. Patrick’s Athletic 1:1 1:0 1:3 1:0 0:0 0:1 2:1 2:0 0:3
Shamrock Rovers 0:1 2:0 2:0 0:0 3:0 1:0 3:0 3:1 2:1
Sligo Rovers 0:2 1:2 0:0 2:1 1:1 0:1 2:1 1:0 0:0
University College Dublin 0:2 2:1 0:2 1:3 3:0 1:1 0:1 0:2 4:1
Waterford 0:0 2:0 2:2 0:3 4:0 2:0 1:2 3:3 1:0
Źródło: Extratime.ie (ang.).
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Druga runda[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość BOD COR DER DUN FHA STP SHR SRS UCD WAT
Bohemian F.C. 1:0 0:0 2:1 5:3 3:0 2:1 2:1 10:1 1:2
Cork City 0:0 1:4 1:0 0:0 0:1 1:1 2:4 3:2 1:2
Derry City 0:0 4:0 2:2 4:0 1:3 0:2 3:0 0:0 2:0
Dundalk F.C. 2:1 1:0 1:0 5:0 4:0 3:2 4:0 3:0 3:0
Finn Harps 1:0 0:0 1:0 0:3 1:2 0:3 2:0 0:0 1:0
St. Patrick’s Athletic 0:0 1:1 1:0 0:1 1:0 0:2 2:1 0:0 0:2
Shamrock Rovers 1:0 3:0 2:2 0:1 1:0 0:0 0:0 7:0 2:1
Sligo Rovers 1:1 1:1 1:2 0:2 3:1 1:1 0:0 5:1 0:0
University College Dublin 3:0 0:1 1:3 0:5 1:0 0:1 0:3 0:2 1:2
Waterford 1:2 1:2 1:1 0:1 0:1 1:2 1:5 2:0 4:2
Źródło: Extratime.ie (ang.).
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Baraż[edytuj | edytuj kod]

28 października Drogheda United - Finn Harps 1–0 (0-0)
1 listopada Finn Harps - Drogheda United 2–0 (1-0) Steady2.svg

W nawiasach wynik po 1. połowie

Najlepsi strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Nr. Zawodnik Klub Bramki
1 Anglia Junior Ogedi-Uzokwe Derry City 14
2 Irlandia Patrick Hoban Dundalk 13
3 Irlandia Północna Michael Duffy Dundalk 12
4 Irlandia Daniel Mandroiu Bohemian 11
Irlandia Północna David Parkhouse Derry City
Irlandia Aaron Greene Shamrock Rovers
Jamajka Romeo Parkes Sligo Rovers
8 Irlandia Północna Aaron McEneff Shamrock Rovers 10
9 Irlandia Daniel Kelly Dundalk 9
10 Irlandia Georgie Kelly Dundalk 8
Irlandia Jack Byrne Shamrock Rovers
Irlandia Graham Cummins Shamrock Rovers
Irlandia Ronan Coughlan Sligo Rovers

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]