Legal Drug

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Legal Drug
Lawful Drug
jap. 合法ドラッグ
(Gōhō doraggu)
Gatunekmoce nadprzyrodzone, komedia
Manga
AutorClamp
WydawcaKadokawa Shoten
Odbiorcyshōjo
Drukowana wAsuka Comics DX
Wydawanalistopad 2000
Liczba tomów3 (w toku wydawniczym)

Legal Drug (jap. 合法ドラッグ Gōhō Doraggu)manga grupy Clamp. Została wydawana w Japonii przez Kadokawa Shoten i opublikowana w angielskiej wersji językowej przez Tokyopop, którzy wydali 3 tomy (10/05). Seria jest również znana pod tytułem Lawful Drug.

Seria została wstrzymana, gdyż magazyn publikujący ją dotychczas zaprzestał jej wydawania. Wszystko, co do tamtej pory zostało wydane to zaledwie 1/5 tego, co miało powstać. Na Anime Expo 2006, nadzorująca grupę CLAMP Ageha Ohkawa wytłumaczyła, że "CLAMP podejmie projekt na nowo w niedalekim czasie".

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Historia zaczyna się, gdy Kazahaya Kudō pewnej nocy upada w śnieg i znajduje się na skraju śmierci. Zostaje w ostatniej chwili uratowany przez młodego mężczyznę, Rikuō Himura. Zdaje się on uciekać przed swoją przeszłością, a Kazahaya okazuje się być zadłużony u Kakei, pracodawcy Rikuō. Zaczyna pracować z Rikuō, swoim nowym współlokatorem, w aptece zwanej Green Drugstore. Ich codzienny rozkład zajęć jest monotonny, ale zarówno Kazahaya jak i Rikuō otrzymują od Kakei różne "dodatkowe zadania", jak podkradnięcie książki czy dziewczęcego uniformu. Kazahaya zawsze zgadza się na wykonanie zlecenia, gdyż nie chce znów wylądować bez pieniędzy na ulicy, ale zastanawia się jaki właściwie cel mają te wyprawy...

Kazahaya posiada pewne zdolności podobne do jasnowidzenia i psychometrii. Może zobaczyć wspomnienia danej osoby poprzez dotknięcie jej, bądź przedmiotu, który pozostawiła. Rikuō posiada silne moce telekinetyczne. Obaj główni bohaterowie posiadają mroczną przeszłość, która jest odkrywana stopniowo wraz z rozwojem akcji głównie przez Kakei, który także posiada zdolność jasnowidzenia.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Kazahaya Kudō[edytuj | edytuj kod]

Zdaje się uciekać przed swoją przeszłością. Porzucił swoją siostrę bliźniaczkę Kei, której obiecał, że nigdy jej nie opuści. Ta złamana obietnica sprawia, że czuje się winny i sumienie nie daje mu spokoju. Samotnik, który dorastał z Kei i był nauczany tylko przez swojego opiekuna, przez co ma kłopoty z relacjami z ludźmi, naiwnym wyglądem i swoim charakterkiem. Będąc niższy i bardziej dziewczęcy, niż drugi pracownik, mniej przyciąga uwagę dziewcząt niż Rikuō, ale męska część społeczeństwa zdaje się uwielbiać go, jednak dla niego jest to żenujące.

Rikuō Himura[edytuj | edytuj kod]

Wysoki i napakowany mężczyzna, ma wiele fanek i często jest ukazywany otoczony przez stadko wielbicielek podczas pracy, ma też paru fanów, w przeciwieństwie do Kazahaya. Jego mroczna przeszłość zdaje się koncentrować na Tsukiko, kobiecie, którą chce za wszelką cenę odnaleźć. Gdy wszedł do jej pokoju, był on cały we krwi. Uwielbia dokuczać Kazahaya na temat jego dziewczęcego wyglądu, charakteru i urody. Wygląda na to, że musi odkryć, że Kazahaya jest pociągający również dla niego i wiele czytelniczek twierdzi, że Rikuō czuje wobec niego coś więcej. Rikuō posiada wyszukany tatuaż biegnący przez jego plecy i ramiona.

Kakei[edytuj | edytuj kod]

Właściciel sklepu Green Drugstore, jest tym, który posyła Rikuō i Kazahayę, by wypełnili jego zadania, zazwyczaj bez uprzedzania ich o swoich zamiarach. Doskonale wie, jak manipulować ludźmi dzięki swojej umiejętności jasnowidzenia. Jednakże, nie może użyć swojej mocy wobec kogoś silniejszego od siebie, więc nie może pomóc Rikuō w odnalezieniu Tsukiko.

Saiga[edytuj | edytuj kod]

Saiga można zobaczyć zazwyczaj uwijającego się w sklepie. Nigdy nie ściąga swoich okularów przeciwsłonecznych. Jest ukochanym Kakei i wykorzystuje każdą okazję, by pomolestować seksualnie Kazahaya. Potrafi gotować i szyć.

Shōnen-ai[edytuj | edytuj kod]

Toczy się dyskusja pomiędzy fanami serii, czy panie z CLAMP świadomie ustanowiły relacje między bohaterami na shōnen-ai, czy to jedynie platoniczne uczucie, wynikająca z faktu, że nie ma jednoznacznych informacji potwierdzających jedną z tez. Panie z CLAMP zadeklarowały, że nie miało to być shōnen-ai. Jednakże ta deklaracja nie powstrzymała wielu fanów przed tworzeniem własnych dōjinshi na ten temat. Pomimo deklaracji, w mandze jest mnóstwo podtekstów do shōnen-ai, a trzeci tom jest bardzo sugestywny na ten temat. Także spora część oficjalnych artów sugeruje shōnen-ai (łańcuchy, obroże i ustawienie bohaterów).

Crossover[edytuj | edytuj kod]

  • W drugim tomie Legal Drug, Kazahaya kupuje ciuchy w Piffle Princess. W Angelic Layer był sklepem sprzedający towar Angelic Layer, gdzie ludzie mogli praktykować walki ze swoimi Aniołami. W Suki. Dakara suki Piffle Princess pojawia się jako Caffeo Piffle Princess i jest kawiarnią często odwiedzana przez bohaterów. Piffle Princess pojawia się również w innych mangach CLAMPu jak Chobits, ×××HOLiC, Tsubasa Reservoir Chronicle i Cardcaptor Sakura.
  • W świecie, w którym rozgrywa się akcja Legal Drug, Piffle Princess jest modnym sklep z ciuchami. Sukienka z Piffle Princess zostaje podarowana studentce z Ōto High, Hinacue Asahi z mangi Suki. Dakara suki.
  • Atashi z Chobits także się pojawia, między innymi na zegarze przy Green Drugstore.
  • Rikuō i Kazahaya pojawili się także w ×××HOLiC. Watanuki został wysłany, by kupić środek na kaca i wstępuje do apteki, gdzie ci dwa pracują. Dostrzega on postacie-duchy wokół nich (są nimi Tsukiko i Kei). Odnotowuje, że między nimi a duchami istnieje jakaś silna więź. Ponadto, High Moon Urn, którą Yūko w piątym tomie nabyła ze "sklepu ze wszystkim" jest tą samą wazą, którą Kazahaya i Rikuō przynieśli w drugim tomie Legal Drug. Jak dotąd, postacie z ×××HOLiC nie pojawiły się w mandze Legal Drug.
  • Kwiecistą wazę, którą Kazahaya i Rikuō "ukradli" z Shinto Shrine podczas wykonywania pracy, można także dostrzec ×××HOLiC, kiedy Watanuki wkracza poprzez nią do innego wymiaru.