Lego Racers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lego Racers
Producent High Voltage Software
Wydawca Lego Media
Data wydania 12 października 1999
Gatunek wyścigi
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa (podzielony ekran)
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Nintendo 64, Game Boy Color, PlayStation[1]
Nośniki CD
Wymagania

Pentium 166 MMX, 32 MB RAM, CD-ROM

Kontrolery klawiatura, gamepad lub dżojstik

Lego Racerskomputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez High Voltage Software i wydana przez Lego Media 12 października 1999. Gracz wciela się w kierowcę samochodu wyścigowego zbudowanego z klocków Lego[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Do dyspozycji gracza oddano cztery grywalne postacie: Joan of Kart, Turbo Charger, Scooter i Roboracer. Twórcy dali możliwość zbudowania własnego samochodu i stworzenia własnych kierowców; wszystko z klocków Lego. Dostępnych jest kilka typów podwozia, a klocków przybywa, tak jak w menu budowy kierowcy, wraz z wygrywaniem kolejnych wyścigów. Wyścigi podzielone zostały na cztery warianty: turniej, wyścig pojedynczy, wyścig na czas oraz w przypadku podłączenia dżojstika – wyścig dwuosobowy.

Wyścigi[edytuj | edytuj kod]

W wyścigu pojedynczym gracz bierze udział w rajdzie na jednym torze. W trybie tym, w przeciwieństwie do trybu Turnieju, nie obowiązuje klasyfikacja punktowa.

W wyścigu na czas gracz ustanawia rekordy toru grając przeciwko Veronice Voltage, w grze przedstawionej jako koleżanka Rocket Racera i jego mechanik. Po pokonaniu jej we wszystkich wyścigach czasowych otrzymujemy nowe części.

Do wyścigu dwuosobowego jest niezbędne podłączenie do komputera dwóch urządzeń pozwalających na kierowanie samochodem (np. klawiaturę i dżojstik). Ekran dzieli się na dwie połowy, na których widać obu ścigających się kierowców. W tym trybie nie ma możliwości ścigania się z przeciwnikiem sterowanym przez komputer (jedynie z drugim graczem), ale za to jest to jedyny tryb, gdzie można ustawić wyścig nawet na 5 okrążeń (w każdym innym trybie wyścigi składają się z trzech okrążeń). Tryb wieloosobowy odblokowuje się po podłączeniu dżojstika, jednak możliwe jest ustawienie sterowania obu graczy za pomocą klawiatury.

Turniej[edytuj | edytuj kod]

Turniej jest rozgrywany etapami, których jest siedem. Każdy z pierwszych sześciu turniejów składa się z czterech wyścigów, natomiast ostatni turniej to jeden wyścig, w którym przeciwnikiem gracza jest Rocket Racer, będący jednocześnie ostatnim mistrzem do pokonania. W każdym wyścigu turniejowym gracz rywalizuje z pięcioma kierowcami (jeden mistrz i czterech innych kierowców). Za kolejne miejsca w wyścigu przyznawane są punkty.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Lego Racers (ang.). IGN. [dostęp 2018-10-24].