Lekkoatletyczne kwalifikacje europejskie do Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekkoatletyczne kwalifikacje europejskie do Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2010 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w Moskwie 21, 22 i 23 maja 2010 roku[1]. Impreza wyłoniła sportowców z Europy, którzy zakwalifikowali się do letnich zawodów lekkoatletycznych podczas igrzysk olimpijskich młodzieży w Singapurze. Nad organizacją moskiewskiej imprezy czuwała European Athletics.

Do zawodów zgłoszono 811 zawodników (396 mężczyzn i 415 kobiet) z 47 krajów[2][3].

Kwalifikacje do sierpnowych igrzysk olimpijskich młodzieży uzyskało 201 zawodników, ilość miejsc przeznaczona dla zawodników z Europy była zróżnicowana w zależności od konkurencji. Zgodnie z regulaminem, w każdej konkurencji awans mogła wywalczyć co najwyżej jedna osoba z jednego kraju[4].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Wielka Brytania David Bolarinwa 10,68 Niemcy Patrick Domogala 10,84 Francja Ken Romain 10,85
200 m Polska Tomasz Kluczyński 21,38 Wielka Brytania David Bolarinwa 21,49 Włochy Luca Valbonesi 21,55
400 m Rosja Nikita Ugłow 46,60 Włochy Marco Lorenzi 47,05 Niemcy Lukas Schmitz 47,21
1000 m Irlandia Mark English 2:24,53 Wielka Brytania Charlie Grice 2:25,27 Słowenia Žan Rudolf 2:26,48
3000 m Rumunia Claudiu Cimpoieru 8:36,05 Rosja Eduard Krasnow 8:41,05 Hiszpania Unai Arroyo 8:44,63
110 m przez płotki (91,4 cm) Wielka Brytania Themba Luhana 13,69 Francja Nicolas Borome 13,75 Czechy Václav Sedlák 13,75
400 m przez płotki Niemcy Felix Franz 51,07 Hiszpania Enrique González 51,66 Finlandia Oskari Mörö 51,90
2000 m z przeszkodami Wielka Brytania Zaak Seddon 5:57,50 Rosja Aleksiej Kiriłow 6:00,63 Hiszpania David Morcillo 6:04,69
Chód na 10 000 m Ukraina Ihor Laszczenko 41:44,34 Rosja Pawieł Parszyn 42:24,27 Rosja Nikołaj Iwanow 43:28,89
Skok w dal Rosja Siergiej Morgunow 7,44 Turcja Toros Pilikoğlu 7,28 Ukraina Wadym Adamczuk 7,16
Trójskok Bułgaria Georgi Conow 15,55 Ukraina Jewhen Strokan 15,36 Grecja Nikólaos Tsiókos 15,05
Skok wzwyż Izrael Dmitriy Kroyter 2,20 Belgia Bram Ghuys 2,06 Ukraina Wiktor Czernysz 2,06
Skok o tyczce Szwecja Melker Svärd-Jacobsson 5,00 Chorwacja Ivan Horvat 4,95 Niemcy Jonas Efferoth 4,95
Pchnięcie kulą Polska Krzysztof Brzozowski 21,91 Niemcy Dennis Lewke 20,67 Litwa Mantas Jusis 19,99
Rzut dyskiem Polska Wojciech Praczyk 59,02 Czechy Jaromír Mazgal 58,44 Turcja Murat Gündüz 57,33
Rzut młotem Polska Sebastian Dobkowski 77,73 Finlandia Ilmari Lahtinen 73,80 Węgry Balázs Töreky 71,89
Rzut oszczepem Ukraina Jurij Kuszniruk 70,06 Turcja Ali Kilisli 67,48 Finlandia Tuomas Keto 65,71

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Węgry Anasztázia Nguyen 11,80 Wielka Brytania Annie Tagoe 11,88 Włochy Anna Bongiorni 11,91
200 m Włochy Anna Bongiorni 23,99 Rosja Jekatierina Rieńżyna 24,25 Bułgaria Karin Okoliye 24,57
400 m Rumunia Bianca Răzor 52,69 Rumunia Adelina Pastor 53,72 Niemcy Sonja Mosler 53,99
1000 m Ukraina Anastasija Tkaczuk 2:40,97 Szwajcaria Andrina Schläpfer 2:41,65 Wielka Brytania Georgie Peel 2:42,24
3000 m Rosja Nina Sawina 9:45,00 Rosja Alona Kudaszkina 9:47,25 Grecja Ekaterini Verdoussi 9:48,56
100 m przez płotki Rosja Jekatierina Bleskina 13,34 Szwajcaria Noemi Zbären 13,56 Czechy Jana Sotáková 13,72
400 m przez płotki Dania Stina Troest 59,76 Ukraina Ołena Kołesnyczenko 59,83 Francja Aurélie Chaboudez 60,69
2000 m z przeszkodami Ukraina Oksana Rayta 6:48,27 Białoruś Nastassia Puzakowa 6:50,92 Rumunia Dana Elena Loghin 6:52,30
Chód na 5000 m Rosja Nadieżda Leontiewa 22:24,95 Ukraina Alina Hałczenko 22:25,01 Grecja Ekateríni Theodoropoúlou 22:33,38
Skok w dal Niemcy Lena Malkus 6,44 Rumunia Alina Rotaru 6,26 Austria Ivona Dadic 6,14
Trójskok Szwecja Khaddi Sagnia 13,34 Francja Sokhna Galle 12,98 Niemcy Julia Dieckmann 12,78
Skok wzwyż Rosja Marija Kuczina 1,90 Włochy Alessia Trost 1,84 Rosja Oksana Krasnokuckaja 1,82
Skok o tyczce Szwecja Angelica Bengtsson 4,47 WYR Rosja Natalia Diemidienko 4,25 Ukraina Hanna Szełech 4,05
Pchnięcie kulą Rosja Natalia Troniewa 15,29 Polska Anna Wloka 14,99 Wielka Brytania Sophie McKinna 14,66
Rzut dyskiem Niemcy Shanice Craft 53,42 Niemcy Kristin Pudenz 51,48 Rosja Wiktoria Sadowa 51,14
Rzut młotem Francja Alexia Sedykh 59,66 Białoruś Alena Nawahrodska 58,01 Grecja Agápi Proskinitopoúlou 57,52
Rzut oszczepem Szwajcaria Nathalie Meier 50,70 Słowenia Eva Vivod 50,62 Niemcy Christin Hussong 49,71

Wyniki reprezentantów Polski[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. European Athletics: European Youth Olympic Trials (ang.). [dostęp 31 grudnia 2009]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-31)].
  2. Moskiewskie szanse młodzieży (pol.). Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 18 maja 2010].
  3. Final entries confirmed for the European Youth Olympic Trials (ang.). European Athletics. [dostęp 18 maja 2010]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-30)].
  4. Moskiewskie szanse młodzieży (pol.). Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 25 maja 2010].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]