Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007
Ilustracja
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2019
Hajdarabad,  Indie
2003 2011
Data 15–18 października 2007
Liczba konkurencji 36

Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – zawody lekkoatletyczne, które odbył się w Hajdarabadzie w Indiach od 15 do 18 października 2007 roku.

Druga zawodniczka konkursu rzutu młotem kobiet – Rosjanka Gulfija Chanafiejewa została zdyskwalifikowana za doping, jej wynik (69,28) został anulowany, a medal odebrany.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Katar Samuel Francis 10.10 Włochy Simone Collio 10.29 Polska Łukasz Chyła 10.39
Bieg na 200 m Polska Marcin Jędrusiński 20.70 Włochy Alessandro Cavallaro 20.82 Zjednoczone Emiraty Arabskie Omar Juma Al-Salfa 21.10 NR NJR =PB
Bieg na 400 m Sudan Ali Babiker Nagmeldin 46.00 Polska Daniel Dąbrowski 46.36 Sri Lanka Prasanna S. Amarasekara 46.48 =SB
Bieg na 800 m Arabia Saudyjska Mohammed Al-Salhi 1:49.02 Sudan Abubaker Kaki Khamis 1:49.23 Kenia Justus Koech 1:49.24
Bieg na 1500 m Kenia Gideon Gathimba 3:41.01 Kenia Shadrack Korir 3:41.56 Indie Chatholi Hamza 3:42.84
Bieg na 5000 m Kenia Mark Kosgey Kiptoo 13:51.74 Maroko Brahim Beloua 13:52.32 SB Algieria Rabah Aboud 13:53.74 SB
Bieg na 10 000 m Kenia John Cheruiyot Korir 28:13.52 Kenia Mark Kosgey Kiptoo 28:22.62 SB Bahrajn Adam Ismail Khamis 28:42.76 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Maroko Hamid Ezzine 8:37.80 Kenia Henry Kipkoret 8:41.83 Francja Yoann Kowal 8:45.16
Bieg na 110 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Ji Wei 13.44 Katar Mohammed Aissa Al-Thawadi 13.60 NR PB Holandia Gregory Sedoc 13.75
Bieg na 400 m przez płotki Arabia Saudyjska Idris Abdelaziz Al-Housaoui 50.25 SB Stany Zjednoczone Louis Sales 50.97 SB Indie Jitendra Singh 51.70
Chód na 20 000 m Chińska Republika Ludowa Cui Zhide 1:23:42.98 PB Białoruś Ivan Trotski 1:25:23.63 PB Słowacja Matej Tóth 1:25:42.70 SB
Sztafeta 4 x 100 m  Włochy
Rosario La Mastda
Simone Collio
Jacques Riparelli
Alessandro Cavallero
39.28  Polska
Zbigniew Tulin
Marcin Jędrusiński
Marcin Marciniszyn
Artur Kohutek
Łukasz Chyła
39.52  Arabia Saudyjska
Yahya Habeeb
Yahya Al-Gahes
Salem Mubarak Al-Yami
Hussain Al-Saba
Howsawi Mussa
Hussain Al-Zaki
39.73
Sztafeta 4 x 400 m  Arabia Saudyjska
Mohammed Al-Sahi
Hamdan Al-Bishi
Ismail Al-Sabani
Hamed Hamdan Al-Bishi
Younes Ibrahim Al-Hosah
Mohammed Shaween
Edrees Hawsawi
3:05.10  Kenia
Victor Kibet
David Kirui
Mark Mutai
Amon Chepsongol
Justus Koech
Stephen Kamolo
3:06.11  Sudan
Nagmeldin Ali Abubakr
Adam El-Nour
William Rabih Koudi
Abdelbashar El-Farzdag
Abubaker Kaki Khamis
Hafedh Mohamed Hussein
3:08.70
Skok wzwyż Rosja Andriej Tierieszyn 2.26 Polska Aleksander Waleriańczyk 2.26 Ukraina Viktor Shapoval 2.26 =SB
Skok o tyczce Niemcy Florian Sürth 5.20 Stany Zjednoczone Paul Gensic 5.10 Włochy Matteo Rubbiani 5.00
Skok w dal Arabia Saudyjska Hussein Taher Al-Sabee 8.04 Szwajcaria Julien Fivaz 7.57 Ukraina Volodymyr Zyuskov 7.55
Trójskok Ukraina Mykoła Sawołajnen 16.93 Rosja Daniił Burkienia 16.84 Włochy Fabrizio Schembri 16.23
Pchnięcie kulą Słowenia Miran Vodovnik 19.93 Katar Chalid Habasz as-Suwajdi 19.24 Białoruś Andrej Siniakou 18.73
Rzut dyskiem Polska Piotr Małachowski 65.87 Węgry Zoltán Kővágó 64.38 Katar Rasheed Shafi Al-Dosari 60.03
Rzut młotem Słowenia Primož Kozmus 75.98 Włochy Nicola Vizzoni 74.96 Niemcy Jens Rautenkranz 72.38
Rzut oszczepem Rumunia Levente Bartha 77.16 SB Finlandia Ari Mannio 76.77 Grecja Yeóryios Íltsios 73.23

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Rosja Jelena Bolsun 11.45 Austria Bettina Müller-Weissina 11.51 Polska Daria Korczyńska 11.54
Bieg na 200 m Polska Daria Korczyńska 23.44 SB Rosja Jelena Bolsun 23.48 Polska Ewelina Klocek 23.73
Bieg na 400 m Sri Lanka Menike Wickramasinghe 52.93 PB Rosja Yelena Ildeykina 54.78 Kenia Josephine Nyarunda 54.88
Bieg na 800 m Słowenia Brigita Langerholc 2:04.05 Uzbekistan Anna Sidorowa 2:04.70 PB Białoruś Natallia Dziadkowa 2:05.85
Bieg na 1500 m Polska Sylwia Ejdys 4:16.9 Bułgaria Danieła Jordanowa 4:17.0 Łotwa Inna Poluškina 4:17.8
Bieg na 5000 m Kenia Peninah Arusei 15:42.20 PB Bahrajn Nadia Ejjafini 15:48.74 SB Bahrajn Karima Saleh Jassem 15:53.07
Bieg na 10 000 m Kenia Doris Changeywo 32:32.44 SB Kenia Irene Kwambai 32:33.28 Bahrajn Nadia Ejjafini 32:36.41
Bieg na 100 m przez płotki Ukraina Yevheniya Snihur 13.23 Włochy Micol Cattaneo 13.36 Niemcy Judith Ritz 13.65
Sztafeta 4 x 100 m  Włochy
Anita Pistone
Maria Aurora Salvagno
Rita De Cesaris
Micol Cattaneo
44.97  Rosja
Anna Piatych
Jekatierina Grigorjewa
Yelena Bolsun
Yelena Ildeykina
46.22  Niemcy
Birgit Rockmeier
Judith Ritz
Christine Schulz
Karin Ertl
46.49
Skok wzwyż Ukraina Wita Pałamar 1.98 Rosja Anna Cziczerowa 1.96 Ukraina Wiktorija Stiopina 1.94 SB
Skok w dal Grecja Chrisopiji Dewedzi 6.69 SB Rosja Anna Piatych 6.23 Uzbekistan Anastasiya Juravlyeva 6.21
Pchnięcie kulą Rosja Anna Omarowa 17.78 Białoruś Julija Leanciuk 16.32 Chińska Republika Ludowa Wang Lihong 15.82
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Zhang Wenxiu 72.25 Włochy Ester Balassini 67.09 Włochy Clarissa Claretti 66.94
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Zhang Li 59.96 SB Rosja Marija Abakumowa 59.60 Litwa Indrė Jakubaitytė 54.93

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

     Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
Razem
1  Kenia 5 5 2 12
2  Rosja 4 8 0 12
3  Polska 4 3 3 10
4  Chiny 4 0 1 5
4  Arabia Saudyjska 4 0 1 5
6  Ukraina 3 0 3 6
7  Słowenia 3 0 0 3
8  Włochy 2 4 3 9
9  Katar 1 2 2 5
10  Sudan 1 1 1 2
11  Maroko 1 1 0 2
12  Niemcy 1 0 3 4
13  Grecja 1 0 1 2
13  Sri Lanka 1 0 1 2
15  Rumunia 1 0 0 1
16  Białoruś 0 3 2 5
17  Bahrajn 0 1 3 4
18  Uzbekistan 0 1 1 2
19  Austria 0 1 0 1
19  Brazylia 0 1 0 1
19  Bułgaria 0 1 0 1
19  Finlandia 0 1 0 1
19  Węgry 0 1 0 1
19  Szwajcaria 0 1 0 1
19  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
26  Indie* 0 0 2 2
27  Algieria 0 0 1 1
27  Francja 0 0 1 1
27  Holandia 0 0 1 1
27  Łotwa 0 0 1 1
27  Litwa 0 0 1 1
27  Słowacja 0 0 1 1
27  Zjednoczone Emiraty Arabskie 0 0 1 1
Ogółem (33 państwa) 36 36 36 108

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]