Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2011
Ilustracja
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2011
(Lekkoatletyka na światowych wojskowych igrzyskach sportowych)
Rio de Janeiro,  Brazylia
2007 2015
Data 19–23 lipca 2011
Liczba konkurencji 35

Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2011 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na Estádio Olímpico Nilton Santos – Engenhão w Rio de Janeiro od 19 do 23 lipca (bieg maratoński rozegrano na ulicach miasta 17 lipca).

Srebrna medalistka biegu na 400 metrów – reprezentująca Kazachstan Olga Tierieszkowa została zdyskwalifikowana za doping, odebrano jej medal, a rezultat (51,27) został anulowany.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

CR - ustanowiony nowy rekord igrzysk wojskowych

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Bieg na 100 m
szczegóły
Katar Femi Ogunode 10,07 CR, PB Maroko Aziz Ouhadi 10,17 Brazylia Nílson Andrè 10,34
Bieg na 200 m Katar Femi Ogunode 20,46 CR Maroko Aziz Ouhadi 20,62 Dominikana Joel Tapia 20,88
Bieg na 400 m Iran Sajjad Hashemi Ahangari 45,81 NR Kenia Mark Mutai 45,91 Dominikana Arismendy Peguero 45,95
Bieg na 800 m
szczegóły
Polska Marcin Lewandowski 1:45,77 Kenia Jackson Kivuva 1:45,93 Kenia Geoffrey Matum 1:45,94 PB
Bieg na 1500 m Kenia Gideon Gathimba 3:40,62 Maroko Moustaoui Mohamed 3:41,04 Algieria Imad Touil 3:41,24
Bieg na 5000 m Kenia Mark Kosgey Kiptoo 13:06,17 CR Kenia Vincent Chepkok 13:06,31 Bahrajn Bilisuma Gelassa 13:06,73 PB
Bieg na 10 000 m Kenia Josphat Kiprono Menjo 28:36,92 Bahrajn Ali Hasan Mahboob 28:37,08 Kenia Kiplimo Kimutai 28:45,27
Maraton Francja Patrick Tambwe Ngoie 2:18:17 Francja Rachid Ghamnoumi 2:18:43 Kenia Paul Kosgei 2:20:43
Bieg na 3000 m z przeszkodami Uganda Simon Ayeko 8:29,39 Maroko Abdelkader Hachlaf 8:29,43 Katar Abubaker Ali Kamal 8:30,71
Bieg na 110 m przez płotki
szczegóły
Polska Dominik Bochenek 13,74 Chińska Republika Ludowa Ji Wei 13,81 Polska Mariusz Kubaszewski 13,87
Bieg na 400 m przez płotki Brazylia Raphael Fernandez 50,50 Wenezuela Victor Solarte 50,60 Włochy Leonardo Capotosti 50,86
Sztafeta 4 × 100 m
szczegóły
 Brazylia
Vicente de Lima
Ailson Feitosa
Basílio de Morães
Nílson Andrè
39,53  Polska
Grzegorz Zimniewicz
Kamil Masztak
Robert Kubaczyk
Marcin Marciniszyn
39,63  Sri Lanka
Safran Shareef
Ranil Jayawardana
Gihan Chamara Ratnayake
Shehan Ambepitiya
40,02
Sztafeta 4 × 400 m
szczegóły
 Polska
Piotr Klimczak
Daniel Dąbrowski
Kacper Kozłowski
Marcin Marciniszyn
3:04,55  Kenia
Kipkemboi Soi
Jonathan Kibet
Geoffrey Matum
Mark Mutai
3:07,87  Indie
Riju George Kallammarukunnal
Premaanand Jayakumar
S.K. Mortaja
Kunhu Muham Muhammad Puthenpurakkal
3:08,31
Skok wzwyż Katar Mutazz Isa Barszim 2,29 CR Ukraina Jurij Krymarenko 2,23 Ukraina Dmytro Demjaniuk 2,20
Skok o tyczce
szczegóły
Polska Paweł Wojciechowski 5,81 CR, PB Polska Łukasz Michalski 5,65 Brazylia Fabio Gomez da Silva 5,60
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Yu Zhenwei 8,05 Chińska Republika Ludowa Zhang Xiaoyi 7,90 Wenezuela Víctor Castillo 7,81
Trójskok Brazylia Jefferson Sabino 16,89 Algieria Issam Nima 16,49 Białoruś Dzmitry Dziatsuk 16,38
Pchnięcie kulą Ukraina Andrij Semenow 20,02 Niemcy Candy Bauer 19,14 Białoruś Andrej Siniakou 18,10
Rzut dyskiem Iran Mahmoud Samimi 61,36 Katar Rashid Al-Dosari 61,21 Jordania Musab Momani 60,97
Rzut oszczepem Finlandia Ari Mannio 82,48 Grecja Spiridon Lembesis 76,35 Słowenia Matija Kranjc 74,71

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Bieg na 100 m
szczegóły
Ukraina Marija Riemień 11,34 Brazylia Ana Cláudia Silva 11,37 Ukraina Ołesia Powch 11,49
Bieg na 200 m Brazylia Ana Cláudia Silva 23,01 CR, PB Ukraina Marija Riemień 23,27 Ukraina Ołesia Powch 23,40
Bieg na 400 m Brazylia Geisa Coutinho 51,08 CR, PB Brazylia Jailma Lima 51,77 Włochy Libania Grenot 52,43
Bieg na 800 m
szczegóły
Białoruś Marina Arzamasowa 2:01,39 Kazachstan Margarita Mukaszewa 2:01,83 Kenia Hellen Obiri 2:01,86 PB
Bieg na 1500 m Kenia Nancy Langat 4:15,42 Niemcy Denise Krebs 4:15,87 Bahrajn Genzebe Shami 4:16,31
Bieg na 5000 m Bahrajn Shitaya Eshete Habtegebrel 15:52,84 Bahrajn Tejitu Daba Chalchissa 15:54,51 Uganda Rebecca Cheptegei 16:00,26 PB
Bieg na 10 000 m Kenia Doris Changeywo 33:38,93 Kenia Lineth Chepkurui 33:39,13 Bahrajn Kareema Saleh Jasim 33:45,34
Maraton Korea Północna Kim Kum-ok 2:35:22 Chińska Republika Ludowa Wei Yanan 2:36:19 Namibia Helaria Johannes 2:37:15
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Mercy Njoroge 9:36,92 Grecja Kokkinariou Eirini 9:39,53 Maroko Alami Salima El Ouali 9:42,51 PB
Bieg na 100 m przez płotki Białoruś Alina Tałaj 12,95 CR Włochy Veronica Borsi 13,08 PB Białoruś Jekaterina Popławska 13,12
Sztafeta 4 × 100 m
szczegóły
 Brazylia
Geisa Coutinho
Vanda Gomes
Ana Cláudia Silva
Franciela Krasucki
43,73 CR  Polska
Marika Popowicz-Drapała
Daria Korczyńska
Marta Jeschke
Ewelina Ptak
44,35  Ukraina
Jewhenija Snihur
Olena Chebanu
Marija Riemień
Ołesia Powch
45,00
Sztafeta 4 × 400 m
szczegóły
 Brazylia
Vanda Gomes
Christiane Santos
Geisa Coutinho
Jailma Lima
3:32,42  Dominikana
Raisa Sanchez
Margarita Manzueta
Marlenis Veras
Yolanda Valerio
3:38,75  Sri Lanka
Menaka Wickramasinghe
Champika Dilrukshi
S.V.A Kusumawathi
Chandrika Subashini
3:44,32
Skok w dal Brazylia Keila Costa 6,41 Brazylia Vanessa Seles 6,28 Ukraina Rusłana Cychoćka 6,23
Trójskok Włochy Simona La Mantia 14,19 Brazylia Keila Costa 14,11 Ukraina Rusłana Cychoćka 14,05
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Zhang Wenxiu 74,29 CR Ukraina Natalija Zołotuchina 67,93 Wenezuela Rosa Rodriguez 67,16

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

     * Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Lekkoatletyka na
Światowych Wojskowych
Igrzyskach Sportowych 2011

Athletics pictogram.svg
Konkurencje
bieg na 100 m mężczyzn kobiet
bieg na 800 m mężczyzn kobiet
bieg na 110 m
przez płotki
mężczyzn
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn kobiet
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn kobiet
skok o tyczce mężczyzn
Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
Razem
1  Brazylia* 8 3 3 14
2  Kenia 6 5 4 15
3  Polska 4 3 1 8
4  Katar 3 1 1 5
5  Ukraina 2 3 6 11
6  Chiny 2 3 0 5
7  Białoruś 2 0 3 5
8  Iran 2 0 0 2
9  Bahrajn 1 2 3 6
10  Włochy 1 1 1 3
11  Francja 1 1 0 2
12  Uganda 1 0 1 2
13  Finlandia 1 0 0 1
 Korea Północna 1 0 0 1
15  Maroko 0 4 1 5
16  Niemcy 0 2 0 2
 Grecja 0 2 0 2
 Kazachstan 0 2 0 2
19  Dominikana 0 1 2 3
 Wenezuela 0 1 2 3
21  Algieria 0 1 1 2
22  Sri Lanka 0 0 2 2
23  Indie 0 0 1 1
 Jordania 0 0 1 1
 Namibia 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1
Ogółem (27 państwa) 35 35 35 105

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]