Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2015
Ilustracja
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2015
Mungyeong,  Korea Południowa
2011 2019
Data 4–8 października 2015
Liczba konkurencji 42

Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2015 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na EKAFAC Sports Complex w koreańskim Mungyeong od 4 do 8 października.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m
szczegóły
Oman Barakat Al-Harthi 10,16 NR Iran Reza Ghasemi 10,18 Maroko Aziz Ouhadi 10,25
Bieg na 200 m
szczegóły
Włochy Eseosa Desalu 20,64 Ukraina Serhij Smełyk 20,74 Brazylia Aldemir da Silva Junior 20,77
Bieg na 400 m Arabia Saudyjska Youssef Masrahi 45,18 Indie Arokia Rajiv 45,57 Bahrajn Abbas Abu Bakr 45,73
Bieg na 800 m
szczegóły
Arabia Saudyjska Ali Al-Deraan 1:45,50 Kenia Jackson Kivuva 1:45,70 Polska Marcin Lewandowski 1:46,36
Bieg na 1500 m Maroko Fouad El Kaam 3:44,79 Bahrajn Benson Seurei 3:44,98 Katar Said Aden Said 3:45,64
Bieg na 5000 m Bahrajn Albert Rop 13:23,70 Bahrajn Zouhaïr Aouad 13:26,19 Kenia Emmanuel Kipsang 13:31,48
Bieg na 10 000 m Bahrajn El Hassan El Abbassi 28:36,92 Kenia Emmanuel Kipsang 28:37,08 Bahrajn Hassan Chani 28:45,27
Maraton
szczegóły
Bahrajn Alemu Bekele 2:15:07 Polska Marcin Chabowski 2:15:37 Kenia Linus Chumba 2:16:51
Maraton drużynowy
szczegóły
 Polska
Marcin Chabowski
Henryk Szost
Błażej Brzeziński
6:51:23  Ekwador
Manuel Canar Sandoval
Angel Chasi Toalombo
Marco Erazo Montero
7:07:23  Kenia
Linus Chumba
William Chebon Chebor
Paul Malakwen Kosgei
7:08:00
Bieg na 110 m przez płotki
szczegóły
Rosja Siergiej Szubienkow 13,43 Polska Artur Noga 13,79 Polska Dominik Bochenek 13,84
Bieg na 400 m przez płotki Algieria Abdelmalik Lahoulou 50,50 Rosja Timofiej Czały 50,60 Kenia Boniface Tumuti 50,86
Bieg na 3000 m z przeszkodami Tunezja Amor Ben Yahia 8:24,68 Kenia Patrick Churkor 8:25,54 Francja Yoann Kowal 8:26,71
Sztafeta 4 × 100 m
szczegóły
 Polska
Robert Kubaczyk
Grzegorz Zimniewicz
Kamil Masztak
Dariusz Kuć
39,35  Dominikana
Mayovanex De Oleo
Yoandry Andujar
Stanly Del Carmen
Yancarlos Martínez
39,41  Sri Lanka
M. Vinoj Suranjaya De Silva
Mohamed Ashrafu Abdul Ladeef
A.R. Mohamed Rajaskhan
U.P. Abeykoon
39,43
Sztafeta 4 × 400 m
szczegóły
 Rosja
Timofiej Czały
Dienis Aleksiejew
Iwan Szablujew
Pawieł Iwaszko
3:03,01  Algieria
Miloud Laaredj
Soufiane Bouhada
Larbi Bouraada
Abdelmalik Lahoulou
3:03,78  Wenezuela
Arturo Ramírez
Albert Bravo
José Meléndez
Freddy Mezones
3:04,10
Skok wzwyż Syria Majed El Dein Ghazal 2,31 NR Rosja Daniił Cypłakow 2,28 Iran Mohammad Reza Vazifehdoost 2,24
Skok o tyczce
szczegóły
Korea Południowa Jin Min-sub 5,40 Rosja Georgij Gorochow 5,30 Polska Paweł Wojciechowski 5,20
Skok w dal Rosja Pawieł Szalin 7,66 Rumunia Valentin Toboc 7,64 Chińska Republika Ludowa Lu Tianjie 7,63w
Trójskok
szczegóły
Rosja Dmitrij Sorokin 17,01 Rosja Aleksiej Fiodorow 16,56 Polska Adrian Świderski 16,55
Pchnięcie kulą Brazylia Darlan Romani 20,08 Luksemburg Bob Bertemes 19,60 Bułgaria Georgi Iwanow 19,37
Rzut dyskiem
szczegóły
Węgry Zoltán Kővágó 66,01 Polska Piotr Małachowski 62,12 Iran Mahmoud Samimi 60,97
Rzut młotem Rosja Kiriłł Ikonnikow 75,88 Ukraina Jewhen Wynohradow 74,77 Chińska Republika Ludowa Guo Kun 66,98
Rzut oszczepem Finlandia Ari Mannio 79,78 Brazylia Júlio César de Oliveira 78,62 Niemcy Johannes Vetter 77,37

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m
szczegóły
Brazylia Rosângela Santos 11,17 Ukraina Natalija Pohrebniak 11,46 Polska Marika Popowicz 11,50
Bieg na 200 m (Wiatr: +3 m/s.)
szczegóły
Bahrajn Ofonime Odiong 23,18 Polska Anna Kiełbasińska 23,33 Brazylia Rosângela Santos 23,38
Bieg na 400 m Bahrajn Salwa Eid Naser 51,39 NJR NYR Rumunia Bianca Răzor 51,81 Ukraina Natalija Pyhyda 51,99
Bieg na 800 m
szczegóły
Ukraina Natalija Łupu 1:59,99 Białoruś Marina Arzamasowa 2:00,57 Polska Angelika Cichocka 2:00,72
Bieg na 1500 m Kenia Selah Busienei 4:07,58 Włochy Margherita Magnani 4:11,51 Rumunia Florina Pierdevară 4:14,94
Bieg na 5000 m Kenia Pauline Korikwiang 15:23,85 Białoruś Wolha Mazuronak 15:35,21 Niemcy Sabrina Mockenhaupt 15:35,75
Maraton
szczegóły
Polska Iwona Lewandowska 2:31:25 Chińska Republika Ludowa Ma Yugui 2:31:40 Polska Monika Drybulska 2:32:20
Maraton drużynowy
szczegóły
 Polska
Iwona Lewandowska
Monika Drybulska
Olga Kalendarowa-Ochal
7:41:32  Chiny
Ma Yugui
Luo Chuan
Li Ruiling
7:52:09  Stany Zjednoczone
Meghan Curran
Emily Shertzer
Brenda Schrank
8:49:05
Bieg na 100 m przez płotki
szczegóły
Rosja Jekatierina Galicka 13,06 Białoruś Jekatierina Popławska 13,29 Rosja Nina Morozowa 13,38
Bieg na 400 m przez płotki Bahrajn Kemi Adekoya 55,30 Ukraina Anna Ryżykowa 55,74 Bułgaria Wanja Stambołowa 57,45
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bahrajn Ruth Jebet 9:30,24 Kenia Agnes Chesang 9:40,69 Bahrajn Tigist Mekonen 9:41,46
Sztafeta 4 × 100 m
szczegóły
 Brazylia
Aline Torres
Vitoria Cristina Rosa
Franciela Krasucki
Rosângela Santos
43,87  Rosja
Jekatierina Galicka
Nadieżda Kotlarowa
Jekatierina Rieńżyna
Nina Morozowa
44,20  Chiny
Xie Zeru
Wang Xuan
Yang Hongguang
Huang Guifen
45,05
Sztafeta 4 × 400 m
szczegóły
 Rosja
Jekatierina Rieńżyna
Nadieżda Kotlarowa
Ksienija Ryżowa
Antonina Kriwoszapka
3:28,75  Ukraina
Olha Zemlak
Natalija Pyhyda
Anna Ryżykowa
Natalija Łupu
3:30,66  Bahrajn
Salwa Eid Naser
Ofonime Odiong
Iman Isa Jassim
Kemi Adekoya
3:32,62 NR
Skok wzwyż Rosja Marija Kuczina 1,95 Ukraina Iryna Heraszczenko 1,84 Rumunia Alina Rotaru 1,80
Skok w dal Rosja Jekatierina Koniewa 6,39 Białoruś Wolha Sudarawa 6,36 Rumunia Alina Rotaru 6,33
Trójskok Rosja Jekatierina Koniewa 14,28 Wenezuela Yulimar Rojas 13,82 Dominikana Ana José Tima 13,80
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Gao Yang 18,14 Rosja Irina Tarasowa 17,90 Kamerun Auriole Dongmo 17,64 NR
Rzut dyskiem
szczegóły
Chińska Republika Ludowa Feng Bin 62,07 Brazylia Andressa de Morais 59,07 Rosja Julija Malcewa 57,52
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Zhang Wenxiu 74,87 Rosja Anna Bułgakowa 68,01 Wenezuela Rosa Rodríguez 67,54
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Zhang Li 62,95 Brazylia Jucilene de Lima 57,99 Sri Lanka Nadeeka Lakmali 55,79

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 6 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Barakat Al-Harthi Male.png  Oman bieg na 100 metrów 10,16
Majed El Dein Ghazal Male.png  Syria skok wzwyż 2,31
Auriole Dongmo Female.png  Kamerun pchnięcie kulą 17,64
Noora Salem Jassem Female.png  Bahrajn pchnięcie kulą 15,24
Noora Salem Jassem Female.png  Bahrajn rzut dyskiem 49,87
Salwa Eid Naser Female.png
Ofonime Odiong Female.png
Iman Isa Jassim Female.png
Kemi Adekoya Female.png
 Bahrajn sztafeta 4 × 400 metrów 3:32,62

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

     * Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Lekkoatletyka na
Światowych Wojskowych
Igrzyskach Sportowych 2015

Athletics pictogram.svg
Konkurencje
bieg na 100 m mężczyzn kobiet
bieg na 200 m mężczyzn kobiet
bieg na 800 m mężczyzn kobiet
bieg na 110 m
przez płotki
mężczyzn
bieg na 100 m
przez płotki
kobiet
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn kobiet
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn kobiet
maraton ind. mężczyzn kobiet
maraton druż. mężczyzn kobiet
rzut dyskiem mężczyzn kobiet
skok o tyczce mężczyzn
trójskok mężczyzn kobiet
Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
Razem
1  Rosja 10 7 2 19
2  Bahrajn 7 2 4 13
3  Polska 4 4 7 15
4  Chiny 4 2 3 9
5  Brazylia 3 3 2 8
6  Kenia 2 4 4 10
7  Arabia Saudyjska 2 0 0 2
8  Ukraina 1 6 1 8
9  Algieria 1 1 0 2
10  Maroko 1 0 1 2
11  Rosja 0 1 3 4
12  Finlandia 1 0 0 1
 Korea Południowa * 1 0 0 1
 Oman 1 0 0 1
 Syria 1 0 0 1
 Tunezja 1 0 0 1
 Węgry 1 0 0 1
18  Białoruś 0 4 0 4
19  Rumunia 0 2 3 5
20  Iran 0 2 3 5
 Wenezuela 0 2 3 5
22  Dominikana 0 1 1 2
23  Ekwador 0 1 0 1
 Indie 0 1 0 1
 Luksemburg 0 1 0 1
26  Bułgaria 0 0 2 2
 Niemcy 0 0 2 2
28  Francja 0 0 1 1
 Kamerun 0 0 1 1
 Katar 0 0 1 1
 Sri Lanka 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1
Ogółem (32 państw) 42 42 41 125

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]