Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Ilustracja
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2019
(Lekkoatletyka na światowych wojskowych igrzyskach sportowych)
Wuhan,  Chiny
2015 2023
Data 22–27 października 2019
Liczba konkurencji 45

Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na Wuhan Five Rings Sports Center[1] w chińskim Wuhan od 22 do 27 października 2019.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m
szczegóły
Iran Hassan Taftian 10,24 Brazylia Paulo André de Oliveira 10,32 Francja Amaury Golitin 10,35
Bieg na 200 m
szczegóły
Brazylia Aldemir da Silva Junior 20,31 GR Ukraina Serhij Smełyk 20,58 Dominikana Yancarlos Martínez 20,62
Bieg na 400 m
szczegóły
Bahrajn Abbas Abu Bakr 45,84 Arabia Saudyjska Mazen Al-Yasen 46,24 Bahrajn Musa Isah 46,70
Bieg na 800 m
szczegóły
Polska Michał Rozmys 1:49,00 Kenia Cornelius Tuwei 1:49,20 Bahrajn Abraham Rotich 1:49,36
Bieg na 1500 m
szczegóły
Polska Michał Rozmys 3:46,33 Maroko Hicham Ouladha 3:46,44 Polska Marcin Lewandowski 3:46,61
Bieg na 5000 m Bahrajn Birhanu Balew 14:08,99 Niemcy Amanal Petros 14:09,16 Kenia Peter Ndegwa 14:09,23
Bieg na 10 000 m Maroko Mohamed Reda el-Aaraby 28:44,25 PB Niemcy Amanal Petros 28:44,30 Maroko Hamza Sahli 28:56,68 PB
Maraton
szczegóły
Bahrajn Shumi Dechasa 2:08:28 SB Tanzania Alphonce Simbu 2:11:16 Rwanda John Hakizimana 2:11:19 PB
Maraton drużynowo
szczegóły
 Polska
Henryk Szost
Arkadiusz Gardzielewski
Marcin Chabowski
Mariusz Giżyński
6:43:14  Korea Północna
Pak Kum-dong
Kim Kwang-hyok
Ri Yong-nam
6:53:20  Francja
James Theuri
Matthias Eymard
Romain Courcières
Mathieu Brulet
6:53:34
Bieg na 110 m przez płotki Rosja Siergiej Szubienkow 13,40 Chińska Republika Ludowa Zeng Jianhang 13,53 Kuwejt Yaqoub Mohamed al-Youha 13,60
Bieg na 400 m przez płotki
szczegóły
Iran Mahdi Pirjahan 49,61 Algieria Abdelmalik Lahoulou 49,68 Polska Patryk Dobek 49,69
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Beniamin Kigen 8:24,50 Algieria Bilal Tabti 8:28,71 Francja Yoann Kowal 8:29,72
Sztafeta 4 × 100 m  Brazylia
Rodrigo Pereira
Aldemir da Silva Junior
Derick Souza
Paulo André de Oliveira
38,68 GR  Oman
Fatek Awadh
Barakat al-Harthi
Mohamed al-Saadi
Samir al-Riyami
39,51  Dominikana
Christopher Valdez Guzman
Yohandris Andújar
Lidio Andrés Feliz
Yancarlos Martínez
39,54
Sztafeta 4 × 400 m
szczegóły
 Bahrajn
Musa Isah
Saad Mubarak
Salem Eid Yaqoob
Abbas Abu Bakr
3:06,20 SB  Polska
Łukasz Krawczuk
Jakub Krzewina
Przemysław Waściński
Patryk Dobek
3:06,36  Algieria
Slimane Moula
Yassine Hethat
Mohamed Belbachir
Abdelmalik Lahoulou
3:06,67 SB
Chód na 20 km Chińska Republika Ludowa Xu Hao 1:22:18 Ukraina Wiktor Szumik 1:23:18 Słowacja Miroslaw Úradník 1:24:16
Chód na 50 km Chińska Republika Ludowa Wang Qin 3:51:56 Białoruś Dzmitryj Dziubin 3:53:14 Ukraina Serhij Budza 4:26:03
Skok wzwyż Rosja Ilja Iwaniuk 2,20 Syria Majed El Dein Ghazal 2,20 Belgia Thomas Carmoy 2,15
Skok o tyczce
szczegóły
Polska Paweł Wojciechowski 5,60 Brazylia Augusto de Oliveira 5,50 Rosja Gieorgij Gorochow 5,40
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Wang Jianan 8,15 Chińska Republika Ludowa Huang Changzhou 8,12 Algieria Yasser Triki 8,08 PB
Trójskok Chińska Republika Ludowa Zhu Yaming 17,09 Słowacja Tomáš Veszelka 17,09 PB Algieria Yasser Triki 17,08 NR
Pchnięcie kulą
szczegóły
Brazylia Darlan Romani 22,36 GR Polska Konrad Bukowiecki 21,84 Luksemburg Bob Bertemes 20,66
Rzut dyskiem Rumunia Alin Alexandru Firfirică 63,88 Rosja Aleksiej Chudiakow 61,64 Rosja Wiktor Butenko 59,65
Rzut młotem
szczegóły
Polska Wojciech Nowicki 77,38 Rosja Jewgienij Korotowski 75,26 Rosja Denis Łukjanow 72,44
Rzut oszczepem
szczegóły
Indie Shivpal Singh 83,33 Polska Marcin Krukowski 78.17 Sri Lanka Sumedha Ranasinghe 75,35

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Francja Carolle Zahi 11,36 Brazylia Rosângela Santos 11,39 Brazylia Vitória Cristina Rosa 11,40
Bieg na 200 m
szczegóły
Słowenia Maja Mihalinec 23,15 Dominikana Marileidy Paulino 23,18 Polska Anna Kiełbasińska 23,33
Bieg na 400 m
szczegóły
Bahrajn Salwa Eid Naser 50,15 GR Rosja Polina Miller 51,49 Polska Justyna Święty-Ersetic 52,19
Bieg na 800 m
szczegóły
Ukraina Natalija Pryszczepa 2:05,14 Sri Lanka Nimali Waliwarsha 2:06,14 PB Bahrajn Nelly Jepkosgei 2:06,50
Bieg na 1500 m
szczegóły
Kenia Winny Chebet 4:25,22 Ukraina Natalija Pryszczepa 4:26,63 Bahrajn Nelly Jepkosgei 4:26,97 PB
Bieg na 5000 m Namibia Helalia Johannes 15:14,23 NR Bahrajn Winfred Yavi 15:15,93 PB Kenia Irene Kimais 15:29,74 PB
Maraton
szczegóły
Bahrajn Eunice Chumba 2:30:10 Korea Północna Pak Il-sim 2:30:26 PB Chińska Republika Ludowa Li Dan 2:30:33 SB
Maraton drużynowo
szczegóły
 Korea Północna
Pak Il-sim
Kim Hye-song
Kim Hyang-ok
7:33:58  Polska
Izabela Trzaskalska
Aleksandra Lisowska
Monika Andrzejczak
Olga Kalendarowa-Ochal
7:35:15  Chiny
Li Dan
Ma Yugui
Zheng Zhiling
7:50:58
Bieg na 100 m przez płotki Białoruś Jekatierina Popławska 13,36 Ukraina Anna Ryżykowa 13,40 Ukraina Hanna Chubkowcowa 13,66
Bieg na 400 m przez płotki
szczegóły
Bahrajn Aminat Yusuf Jamal 55,12 GR PB Ukraina Anna Ryżykowa 55,23 Rosja Wiera Rudakowa 55,66
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bahrajn Winfred Yavi 9:19,24 Słowenia Maruša Mišmaš 9:24,47 Albania Luiza Gega 9:26,35
Sztafeta 4 × 100 m  Brazylia
Bruna Farias
Vitória Cristina Rosa
Lorraine Barbosa
Rosângela Santos
43,29 CR  Chiny
Yuan Qiqi
Wang Xuan
Kong Lingwei
Ge Manqi
43,45  Bahrajn
Hajar al-Khaldi
Iman Eaas
Ofonime Odiong
Salwa Eid Naser
44,24
Sztafeta 4 × 400 m
szczegóły
 Polska
Anna Kiełbasińska
Małgorzata Hołub-Kowalik
Joanna Linkiewicz
Justyna Święty-Ersetic
3:27,84  Rosja
Alona Tamkowa
Wiera Rudakowa
Ksienija Ustałowa
Polina Miller
3:28,09 SB  Ukraina
Maria Mykolenko
Anastazja Bryzgina
Kateryna Klimiuk
Anna Ryżykowa
3:33,68
Chód na 20 km Chińska Republika Ludowa Yang Jiayu 1:30:03 Chińska Republika Ludowa Yin Hang 1:33:16 Niemcy Teresa Zurek 1:37:44
Skok wzwyż Rosja Marija Łasickiene 2,01 GR Ukraina Julija Łewczenko 1,92 Ukraina Iryna Heraszczenko 1,90
Skok w dal Francja Hilary Kpatcha 6,54 Niemcy Maryse Luzolo 6,49 Brazylia Eliane Martins 6,39
Trójskok Kazachstan Olga Rypakowa 14,19 Włochy Ottavia Cestonaro 13,78 Dominikana Ana José Tima 13,54
Pchnięcie kulą
szczegóły
Polska Paulina Guba 18,22 Chińska Republika Ludowa Gao Yang 17,85 Bahrajn Noora Salem Jasim 17,70
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Feng Bin 64,83 Brazylia Fernanda Martins 61,60 Grecja Chrisula Anagnostopulu 58,27
Rzut młotem
szczegóły
Chińska Republika Ludowa Wang Zheng 69,34 Słowacja Martina Hrašnová 68,89 Polska Malwina Kopron 67,12
Rzut oszczepem
szczegóły
Chińska Republika Ludowa Zhang Li 63,06 Brazylia Laila e Silva 56,02 Sri Lanka Nadeeka Lakmali 52,73

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lekkoatletyka na
Światowych Wojskowych
Igrzyskach Sportowych 2019

Athletics pictogram.svg
Konkurencje
bieg na 200 m mężczyzn kobiet
bieg na 400 m mężczyzn kobiet
bieg na 800 m mężczyzn kobiet
bieg na 1500 m mężczyzn kobiet
bieg na 400 m
przez płotki
mężczyzn kobiet
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn kobiet
maraton ind. mężczyzn kobiet
maraton druż. mężczyzn kobiet
pchnięcie kulą mężczyzn kobiet
rzut młotem mężczyzn kobiet
rzut oszczepem mężczyzn kobiet
skok o tyczce mężczyzn

     Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
Razem
1  Chiny* 8 5 2 15
2  Bahrajn 8 1 6 15
3  Polska 7 4 5 16
4  Brazylia 4 5 2 11
5  Rosja 3 4 4 11
6  Kenia 2 1 2 5
7  Francja 2 0 3 5
8  Irlandia 2 0 0 2
9  Ukraina 1 6 4 11
10  Korea Północna 1 2 0 3
11  Maroko 1 1 1 3
12  Białoruś 1 1 0 2
 Słowenia 1 1 0 2
14  Indie 1 0 0 1
 Kazachstan 1 0 0 1
 Namibia 1 0 0 1
 Rumunia 1 0 0 1
18  Niemcy 0 3 1 4
19  Algieria 0 2 3 5
20  Słowacja 0 2 1 3
21  Dominikana 0 1 3 4
22  Sri Lanka 0 1 2 3
23  Sudan 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
 Oman 0 1 0 1
 Syria 0 1 0 1
 Tanzania 0 1 0 1
28  Albania 0 0 1 1
 Belgia 0 0 1 1
 Grecja 0 0 1 1
 Kuwejt 0 0 1 1
 Luksemburg 0 0 1 1
 Rwanda 0 0 1 1
Ogółem (33 państwa) 45 45 45 135

Źródło: [2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Jiayao Li, Wuhan Five Rings Sports Center – China Military, english.chinamil.com.cn [dostęp 2019-10-24] [zarchiwizowane z adresu 2019-10-24] (ang.).
  2. Track & Field, Medal Standings, wuhan2019mwg.cn [dostęp 2019-10-28] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]