Lekkoatletyka na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekkoatletyka na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów – zawody lekkoatletyczne, które rozgrywano pomiędzy 23–30 listopada w meksykańskim mieście Xalapa.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal centralamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal centralamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal centralamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Honduras Rolando Palacios 10,27 Barbados Levi Cadogan 10,27 Kuba Yaniel Carrero 10,28
Bieg na 200 m Kuba Roberto Skyers 20,47 Kuba Reynier Mena 20,54 Meksyk José Carlos Herrera 20,63
Bieg na 400 m Kuba Raidel Acea 45,36 Kuba Yoandys Lescay 45,56 Wenezuela Albert Bravo 45,82
Bieg na 800 m Kuba Andy González 1:45,73 Kolumbia Rafith Rodríguez 1:45,74 Portoryko Wesley Vázquez 1:46,05
Bieg na 1500 m Kuba Andy González 3:45,52 Meksyk Pablo Solares 3:45,62 Meksyk Christopher Sandoval 3:47,55
Bieg na 5000 m Meksyk Juan Luis Barrios 14:15,98 Kolumbia Ivan González 14:25,16 Gwatemala Mario Pacay 14:27,34
Bieg na 10 000 m Meksyk Juan Luis Barrios 29:13,63 Meksyk Juan Carlos Romero 29:28,32 Kolumbia Ivan González 29:41,31
Bieg na 3000 m z przeszkodami Wenezuela Marvin Blanco 8:43,76 Wenezuela José Gregorio Peña 8:45,04 Meksyk Luis Ibarra 8:48,42
Bieg na 110 m przez płotki Kuba Yordan L. O'Farrill 13,46 Kuba Yohany Portilla 13,53 Barbados Greggmar Swift 13,59
Bieg na 400 m przez płotki Kuba Omar Cisneros 49,56 Portoryko Eric Alejandro 50,05 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Leslie Murray 50,21
Sztafeta 4 × 100 m  Kuba
César Ruíz
Reynier Mena
Yadier Luis
Yaniel Carrero
38,94  Dominikana
Gustavo Cuesta
Yoandry Andujar
Stanly Del Carmen
Yancarlos Martinez
39,01 =NR  Wenezuela
Alberto Aguilar
Dubeiker Cedeño
Álvaro Cassiani
Arturo Ramírez
39,22
Sztafeta 4 × 400 m  Kuba
William Collazo
Raidel Acea
Osmaidel Pellicier
Yoandys Lescay
3:00,70  Wenezuela
Alberto Aguilar
Albert Bravo
José Meléndez
Freddy Mezones
3:01,80  Kolumbia
Bernardo Baloyes
Carlos Andrés Lemos
Diego Palomeque
Rafith Rodriguez
3:02,52 NR
Chód na 20 km Meksyk Horacio Nava 1:25:05 Kolumbia Éider Arévalo 1:26:03 Kolumbia José Montaña 1:27:30
Chód na 50 km Gwatemala Erick Barrondo 3:49:40 Meksyk Omar Zepeda 3:52:45 Meksyk Cristian Berdeja 3:53:39
Skok wzwyż Kuba Sergio Mestre 2,26 Wenezuela Eure Yáñez 2,24 Bahamy Ryan Ingraham 2,24
Skok o tyczce Kuba Lázaro Borges 5,30 Kuba Yanquier Lara 5,15 Meksyk Raúl Ríos 5,00
Skok w dal Dominika David Registe 7,79 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Muhammad Halim 7,75 Kuba Yunior Díaz 7,66
Trójskok Kuba Ernesto Revé 16,94 Kuba Lázaro Martínez 16,91 Dominika Yordanis Durañona 16,67
Pchnięcie kulą Meksyk Mario Cota 19,30 Meksyk Stephen Sáenz 19,27 Jamajka Raymond Brown 18,30
Rzut dyskiem Kuba Jorge Fernández Hernández 63,17 Kolumbia Mauricio Ortega 60,69 Meksyk Mario Cota 58,21
Rzut młotem Kuba Roberto Janet 74,11 Kuba Reinier Mejías 71,81 Kostaryka Roberto Sawyers 70,66
Rzut oszczepem Kuba Guillermo Martínez 79,27 Meksyk Juan José Méndez 76,80 Kuba Osmani Laffita 76,28
Dziesięciobój Kuba Yordani García 7854 pkt. Kuba José Angel Mendieta 7517 pkt. Meksyk Roman Garibay 7243 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal centralamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal centralamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal centralamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Wenezuela Andrea Purica 11,29 NR Wenezuela Nediam Vargas 11,43 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych LaVerne Jones-Ferrette 11,54
Bieg na 200 m Wenezuela Nercely Soto 23,14 Kolumbia Maria Alejandra Idrovo 23,52 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Allison Peter 23,54
Bieg na 400 m Kuba Lisneidy Veitía 51,72 Kuba Daysurami Bonne 52,49 Kolumbia Yennifer Padilla 52,95
Bieg na 800 m Kuba Rose Mary Almanza 2:00,79 Meksyk Cristina Guevara 2:01,68 Meksyk Gabriela Medina 2:02,36
Bieg na 1500 m Kolumbia Muriel Coneo 4:14,84 Meksyk Cristina Guevara 4:16,51 Kuba Adriana Muñoz 4:20,50
Bieg na 5000 m Meksyk Brenda Flores 16:02,64 Meksyk Sandra López 16:13,23 Kuba Yudisleivis Castillo 16:16,21
Bieg na 10 000 m Meksyk Brenda Flores 35:54,44 Meksyk Kathya García 36:23,32 Kuba Yudisleivis Castillo 36:29,04
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kolumbia Ángela Figueroa 10:05,25 Kolumbia Muriel Coneo 10:07,94 Portoryko Beverly Ramos 10:08,39
Bieg na 100 m przez płotki Kolumbia Lina Flórez 13,19 Kolumbia Brigitte Merlano 13,19 Barbados Kierre Beckles 13,47
Bieg na 400 m przez płotki Meksyk Zudikey Rodríguez 56,79 Wenezuela Magdalena Mendoza 57,67 Kuba Zurian Hechavarría 57,74
Sztafeta 4 × 100 m  Wenezuela
Nediam Vargas
Andrea Purica
Nelsibeth Villalobos
Nercely Soto
43,53 NR  Kolumbia
Lina Flórez
Alejandra Idrovo
Darlenis Obregón
Eliecet Palacios
44,02  Kuba
Geylis Montes
Arialis Gandulla
Gretter Guillén
Dulaini D. Odelín
44,19
Sztafeta 4 × 400 m  Kuba
Lisneidy Veitía
Gilda Casanova
Yaneisi Borlot
Daysurami Bonnea
3:29,69  Meksyk
Natali Brito
Gabriela Medina
Mariel Espinoza
Zudikey Rodríguez
3:33,16  Kolumbia
Norma González
Zulley Melissa Torres
Yennifer Padilla
Evelyn Aguilar
3:34,14
Chód na 20 km Gwatemala Mirna Ortiz 1:35:43 Kolumbia Sandra Arenas 1:36:29 Kolumbia Ingrid Hernández 1:37:11
Skok wzwyż Saint Lucia Levern Spencer 1,89 Antigua i Barbuda Priscilla Frederick 1,83 Panama Kashany Ríos 1,80
Skok o tyczce Kuba Yarisley Silva 4,60 Portoryko Diamara Planell 4,15 Wenezuela Robeilys Peinado 4,15
Skok w dal Brytyjskie Wyspy Dziewicze Chantel Malone 6,46 Kuba Irisdaymi Herrera 6,36 Meksyk Zoila Flores 6,26
Trójskok Kolumbia Caterine Ibargüen 14,57 Kuba Dailenys Alcántara 14,09 Kolumbia Yosiri Urrutia 13,89
Pchnięcie kulą Trynidad i Tobago Cleopatra Borel 18,99 Kuba Yaniuvis López 17,88 Kolumbia Sandra Lemus 17,50
Rzut dyskiem Kuba Denia Caballero 64,47 Kuba Yaime Pérez 62,42 Kolumbia Johana Martínez 56,27
Rzut młotem Kuba Yipsi Moreno 71,35 Kuba Yirisleyidi L. Ford 69,62 Kolumbia Johana Moreno 67,77
Rzut oszczepem Kolumbia Flor Ruíz 63,80 AR Meksyk Abigail Gómez 57,28 NR Portoryko Coralys Ortiz 54,53
Siedmiobój Kuba Yorgelis Rodríguez 5984 pkt. Kuba Yusleidys Mendieta 5819 pkt. Portoryko Alysbeth Felix 5721 pkt. NR

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 16 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Albert Bravo Male.png  Wenezuela bieg na 400 metrów 45,21
Pedro Múñoz Male.png  Wenezuela rzut młotem 68,52
Adrian Williams Male.png  Saint Kitts i Nevis rzut oszczepem 66,87
Gustavo Cuesta Male.png
Yoandry Andujar Male.png
Stanly Del Carmen Male.png
Yancarlos Martinez Male.png
 Dominikana sztafeta 4 × 100 metrów 39,01
Bernardo Baloyes Male.png
Carlos Andrés Lemos Male.png
Diego Palomeque Male.png
Rafith Rodriguez Male.png
 Kolumbia sztafeta 4 × 400 metrów 3:02,52
Nery Brenes Male.png
David Hodgson Male.png
Gary Robinson Male.png
Gerald Drummond Male.png
 Kostaryka sztafeta 4 × 400 metrów 3:08,02
Andrea Purica Female.png  Wenezuela bieg na 100 metrów 11,29
Magdalena Mendoza Female.png  Wenezuela bieg na 400 metrów przez płotki 56,87
Pascale Delaunay Female.png  Haiti trójskok 13,47
Flor Ruíz Female.png  Kolumbia rzut oszczepem 63,80[1]
Abigail Gómez Female.png  Meksyk rzut oszczepem 57,28
Alysbeth Felix Female.png  Portoryko siedmiobój 5721 pkt.
Jessamyn Sauceda Female.png  Meksyk siedmiobój 5606 pkt.
Katy Sealy Female.png  Belize siedmiobój 4684 pkt.
Nediam Vargas Female.png
Andrea Purica Female.png
Nelsibeth Villalobos Female.png
Nercely Soto Female.png
 Wenezuela sztafeta 4 × 100 metrów 43,53
Shantely Scott Female.png
Sharolyn Joseph Female.png
Desiré Bermudez Female.png
Tracy Joseph Female.png
 Kostaryka sztafeta 4 × 100 metrów 46,09

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wynik ten jest również rekordem Ameryki Południowej.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]