Lekkoatletyka na Igrzyskach Azji Wschodniej 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stadion w Hongkongu

Lekkoatletyka na Igrzyskach Azji Wschodniej 2009 – zawody lekkoatletyczne, które rozegrano od 10 do 13 grudnia w Hongkongu. Areną zmagań sportowców był Tseung Kwan O Sports Ground.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Chińska Republika Ludowa Su Bingtian 10,33 Japonia Shintaro Kimura 10,39 Chińskie Tajpej Yi Wei-chen 10,45
200 m Japonia Kenji Fujimitsu 20,91 Korea Południowa Yeo Ho-sua 21,27 Japonia Sota Kawatsura 21,43
400 m Chińska Republika Ludowa Liu Xiaosheng 46,72 Korea Południowa Park Bong-go 46,96 Japonia Yusuke Ishitsuka 47,12
800 m Japonia Ryosuke Awazu 1:50,66 Korea Południowa Park Jung-jin 1:50,83 Chińska Republika Ludowa Gao Congcong 1:50,92
1500 m Japonia Yasunori Murakami 3:46,24 CR Chińska Republika Ludowa Zhang Haikun 3:50,33 Japonia Yuichiro Ueno 3:55,11
5000 m Chińska Republika Ludowa Li Zicheng 13:53,48 Japonia Yuki Matsuoka 13:58,00 Japonia Yuichiro Ueno 14:18,90
10000 m Japonia Kensuke Takezawa 30:18,91 Chińska Republika Ludowa Li Zicheng 30:19,99 Chińskie Tajpej Ho Chin-ping 30:52,70
110 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Liu Xiang 13,66 Chińska Republika Ludowa Ji Wei 13,88 Korea Południowa Park Tae-kyong 14,02
400 m przez płotki Japonia Naohiro Kawakita 50,61 Chińska Republika Ludowa Meng Yan 50,99 Japonia Yuta Imazeki 51,20
3000 m z przeszkodami Chińska Republika Ludowa Sun Wenli 9:01,88 Japonia Takayuki Matsuura 9:03,89 Chińskie Tajpej Wu Wen-chien 9:04,48
Sztafeta 4 x 100  Chińskie Tajpej
Tu Chia-lin
Liu Yuan-kai
Tsai Meng-lin
Yi Wei-chen
39,31  Japonia
Takumi Kuki
Shintaro Kimura
Kenji Fujimitsu
Shogo Arao
39,40  Chiny
Yu Liangliang
Li Mingxuan
Su Bingtian
Hu Kai
39,86
Sztafeta 4 x 400  Japonia
Yuta Imazeki
Yusuke Ishizuka
Naohiro Kawakita
Yoshihiro Horigome
3:07,08  Chiny
Li Mingxuan
Cui Haojing
Meng Yan
Liu Xiaosheng
3:08,63  Chińskie Tajpej
Tsai Meng-lin
Liu Yuan-kai
Chang Chi-sheng
Chen Chieh
3:10,47
Półmaraton Japonia Tomoya Onishi 1:06:05 Korea Północna Pak Song-chol 1:06:05 Chińskie Tajpej Chang Chia-che 1:06:30
Chód na 20 km Chińska Republika Ludowa Yu Wei 1:26:46 Japonia Koichiro Morioka 1:26:47 Korea Południowa Kim Hyun-sub 1:26:59
Skok wzwyż Japonia Hikaru Tsuchiya 2,18 Chińska Republika Ludowa Zhao Kuansong 2,18 Chińska Republika Ludowa Wang Chen 2,18
Skok o tyczce Japonia Hiroki Ogita 5,30 Japonia Hiroki Sasase 5,30 Japonia Hsieh Chia-han 4,80
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Li Jinzhe 7,85 Japonia Naohiro Shinada 7,73 Japonia Rikiya Saruyama 7,71
Trójskok Japonia Yohei Kajikawa 16,15 Korea Południowa Yu Jae-hyeok 15,61 Makau Si Kuan Wong 15,29
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Zhang Jun 20,41 CR Chińskie Tajpej Chang Ming-huang 18,33 Japonia Yohei Murakawa 17,58
Rzut dyskiem Japonia Shiro Kobayashi 55,98 Chińskie Tajpej Wang Yao-hui 55,18 Chińskie Tajpej Chang Ming-huang 54,92
Rzut młotem Japonia Hiroaki Doi 71,25 Chińska Republika Ludowa Ma Liang 70,74 Japonia Hiroshi Noguchi 67,40
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Qin Qiang 80,41 Chińska Republika Ludowa Zhao Qinggang 79,62 Chińskie Tajpej Chen Yu-wen 72,41
Dziesięciobój Chińska Republika Ludowa Qi Haifeng 7747 pkt Japonia Daisuke Ikeda 7596 pkt Hongkong Ng Chit Wing 5976 pkt

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Chińska Republika Ludowa Tao Yujia 11,70 Japonia Mayumi Watanabe 11,83 Japonia Maki Wada 12,06
200 m Chińska Republika Ludowa Jiang Lan 23,92 Chińska Republika Ludowa Hang Ling 24,24 Japonia Yuka Nagakura 24,88
400 m Chińska Republika Ludowa Chen Jingwen 53,52 Chińska Republika Ludowa Tang Xiaoyin 53,84 Japonia Miho Shingu 55,37
800 m Chińska Republika Ludowa Liu Qing 2:06,41 Japonia Akari Kishikawa 2:07,21 Japonia Manami Mashita 2:07,42
1500 m Chińska Republika Ludowa Liu Qing 4:21,64 Mongolia Shinetsetseg Chuluunkhuu 4:39,47 Hongkong Yiu Kit Ching 4:40,71
5000 m Japonia Yuriko Kobayashi 16:46,86 Chińska Republika Ludowa Jia Chaofeng 16:47,04 Hongkong Leong Yuen Fan 19:38,83
10000 m Japonia Kayo Sugihara 33:55,43 Chińska Republika Ludowa Jia Chaofeng 34:50,22 Mongolia Battsetseg Baatarkhuu 37:04,86
100 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Sun Yawei 13,13 Japonia Mami Ishino 13,42 Chińska Republika Ludowa Li Wang 13,57
400 m przez płotki Japonia Miyabi Tago 59,23 Japonia Kana Tsuru 59,70 Chińskie Tajpej Chang Ai-hua 1:03.57
3000 m z przeszkodami Chińska Republika Ludowa Li Zhenzhu 10:00,17 Japonia Minori Hayakari 10:07,01 Hongkong Yiu Kit Ching 11:26,03
Sztafeta 4 x 100  Chiny
Tao Yujia
Jiang Lan
Han Ling
Tang Xiaoyin
44,69  Japonia
Nodoka Seko
Mayumi Watanabe
Kaoru Matsuda
Maki Wada
44,89  Hongkong
Hui Man Ling
Leung Hau Sze
Wan Kin Yee
Chan Ho Yee
45,71
Sztafeta 4 x 400  Chiny
Han Ling
Tang Xiaoyin
Jiang Lan
Chen Jingwen
3:37,72  Japonia
Miho Shingu
Kana Tsuru
Yuka Nagakura
Mayu Horie
3:42,18  Chińskie Tajpej
Chen Shu-chuan
Chang Ai-hua
Liao Ching-hsien
Liu Wen-yi
3:51,08
Półmaraton Korea Północna Kim Kum-ok 1:11.55 Japonia Yuri Kano 1:12:03 Japonia Yoko Miyauchi 1:12:36
Chód na 20 km Chińska Republika Ludowa Li Yanfei 1:35:33 Japonia Kumi Otoshi 1:35:40 Chińska Republika Ludowa Yang Mingxia 1:45:06
Skok wzwyż Chińska Republika Ludowa Zheng Xingjuan 1,88 Japonia Yuki Mimura 1,79 Hongkong Yip Hiu Laam 1,60
Skok o tyczce Korea Południowa Lim Eun-ji 4,20 Chińska Republika Ludowa Li Ling 4,05 Japonia Tomomi Abiko 3,90
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Chen Yaling 6,30 Japonia Saeko Okayama 6,28 Chińska Republika Ludowa Lu Minjia 6,24
Trójskok Korea Południowa Hye Kyung-jung 13,56w Japonia Sayuri Takeda 12,80 Hongkong Tse Mang Chi 12,30
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Li Ling 17,95 Chińska Republika Ludowa Li Meiju 16,74 Chińskie Tajpej Lin Chia-ying 15,47
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Li Yanfeng 64,66 CR Chińska Republika Ludowa Xu Shaoyang 56,04 Chińskie Tajpej Li Wen-hua 55,35
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Wang Zheng 67,06 Japonia Masumi Aya 59,56 Korea Południowa Lee Jae-young 50,69
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Liu Chunhua 60,05 Chińska Republika Ludowa Zhang Li 58,12 Japonia Emika Yoshida 54,27
Siedmiobój Japonia Yuki Nakata 5717 pkt Korea Południowa Lee Eun-im 4608 pkt

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 26 16 6 48
2  Japonia 16 21 15 52
3  Korea Południowa 2 5 3 10
4  Chińskie Tajpej 1 2 12 15
5  Korea Północna 1 1 0 2
6  Mongolia 0 1 1 2
7  Hongkong 0 0 7 7
8  Makau 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]