Lekkoatletyka na Igrzyskach Małych Państw Europy 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekkoatletyka na Igrzyskach Małych Państw Europy 2009 – zawody sportowe, które odbywały się w Nikozji 2, 4 i 6 czerwca.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Cypr Panagiotis Ioannou 10.38 Cypr Filipos Spastris 10.61 Luksemburg Yoann Bebon 10.74
200 m Cypr Stefanos Hadjinikolaou 21.35 PB Malta Nikolai Portelli 21,63 Cypr Andreas Pafitis 21,64
400 m Cypr Stefanos Hadjinikolaou 48,46 Malta James Dalfonso 49,07 San Marino Ivano Bucci 49,29
800 m Luksemburg Mike Schumacher 1:51,70 Cypr Demetris Filippou 1:52,89 PB Luksemburg Christophe Bestgen 1:53,64
1500 m Luksemburg Mike Schumacher 3:52,24 PB Luksemburg Christian Thielen 3:52,65 Cypr Alexandros Kalogerogiann 3:59,83
5000 m Islandia Kári Steinn Karlsson 14:45,71 Andora Marcos Sanza Arranz 15:06,59 Monako Jean Marc Leandro 15:22,07
10000 m Islandia Kári Steinn Karlsson 31:13,29 Monako Omar Bachir 31:30,19 PB Andora Marcos Sanza Arranz 31:58,71
110 m przez płotki Cypr Alexandros Stavridis 13,88 CR Luksemburg Claude Godart 14,22 Monako Nourredine Metiri 16,22
400 m przez płotki Cypr Minas Alozidis 51,40 Luksemburg Jacques Frisch 53,44 Islandia Björgvin Víkingsson 53,79
3000 m z przeszkodami Cypr Panayiotis Kyprianou 9:35,95 Monako Jamal Baaziz 9:42,04 Monako Kais Adli 10:14,35
Sztafeta 4 x 100  Cypr
Andreas Pafitis
Filipos Spastris
Vasilis Polykarpou
Panagiotis Ioannou
41,55  Malta
Mario Bonello
Chouhal Rachid
Karl Farrugia
Nikolai Portelli
41,86  Luksemburg
Yoann Bebon
Marc Debanck
Claude Godart
Tom Hutmacher
42,25
Sztafeta 4 x 400  Cypr
Riginos Menelaou
Stefanos Anastasiou
Antonis Aresti
Minas Alozidis
3:16,82  Luksemburg
Marc Debanck
Christian Thielen
Mike Schumacher
Jacques Frisch
3:16,90  Malta
Mario Bonello
Mario Debono
Nikolai Portelli
James Dalfonso
3:18,57
Skok wzwyż Cypr Kyriakos Ioannou 2,25 Cypr Marios Nicolaou 2,00 Islandia Einar Daði Lárusson 1,95
Skok o tyczce Cypr Nikandros Stylianou 4,80 Monako Nourredine Metiri 4,60 Cypr Andreas Efstathiou 4,50
Skok w dal Islandia Kristinn Torfason 7,60 Cypr Mathaios Volou 7,51 PB Cypr Zacharias Arnos 7,32
Trójskok Cypr Zacharias Arnos 15,40 Cypr Panagiotis Volou 15,21 Islandia Kristinn Torfason 14,79
Pchnięcie kulą Cypr Georgios Aresti 18,14 Islandia Björn Þorsteinsson 17,38 Islandia Jón Ásgrímsson 16,13
Rzut dyskiem Cypr Apostolos Parellis 60,55 CR Cypr Savvas Aresti 55,34 PB Islandia Björn Þorsteinsson 54,11
Rzut oszczepem Islandia Jón Ásgrímsson 72,28 Cypr Ioannis Stylianou 71,26 Liechtenstein René Michlig 69,56
Rzut młotem Islandia Bergur Ingi Pétursson 70,60 CR Cypr Petros Sofianos 64,38 Cypr Michael Kolokotronis 56,76

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Cypr Eleni Artymata 11,40 CR Cypr Anna Ramona Papaioannou 11,91 PB Luksemburg Chantal Hayen 12,15 PB
200 m Cypr Eleni Artymata 23,34 CR Cypr Anna Ramona Papaioannou 24,65 Islandia Hrafnhild Eir Hermóðsdóttir 25,39
400 m Cypr Antroula Shialou 56,38 Islandia Hafdís Sigurðardóttir 58,39 Cypr Julia Christodoulou 59,09
800 m Cypr Stella Christoforou 2:11,91 Luksemburg Martine Nobili 2:13,25 Luksemburg Charline Mathias 2:13,65
1500 m Cypr Stella Christoforou 4:38,91 Luksemburg Martine Mellina 4:43,76 Cypr Meropi Panayiotou 4:44,88 PB
5000 m Luksemburg Pascale Schmoetten 17:36,77 PB Islandia Arndís Ýr Hafþórsdóttir 17:51,37 Malta Giselle Camilleri 18:00,43
10000 m Luksemburg Pascale Schmoetten 37:09,65 Islandia Fríða Rún Þorðardóttir 37:20,76 Malta Carol Walsh 37:39,13
100 m przez płotki Cypr Evmorfia Badurda 13,25 CR, NR Cypr Polyxeni Irodotou 13,92 Luksemburg Kim Reuland 13,96
400 m przez płotki Cypr Antroula Shialou 59,99 Luksemburg Kim Reuland 1:00,80 Cypr Panagiota Hadjigianni 1:03,73
Skok wzwyż Cypr Efrosyni Drosou 1,78 Islandia Helga Margrét Þorsteinsdóttir 1,75 Luksemburg Liz Kuffer 1,72 PB
Skok o tyczce Cypr Mariánna Zahariádi 4,00 Luksemburg Stéphanie Viellevoye 3,60 Cypr Maria Aristotelous 3,20
Skok w dal Cypr Nektaria Panayi 6,05 Islandia Jóhanna Ingadóttir 5,99 Cypr Irene Charalampous 5,97
Trójskok Islandia Jóhanna Ingadóttir 13,26 PB Cypr Thomaida Polydorou 12,54 Cypr Eleftheria Christofi 12,37
Pchnięcie kulą Cypr Olympia Menelaou 14,70 Cypr Florentia Kappa 14,55 Islandia Helga Margrét Þorsteinsdóttir 13,60
Rzut oszczepem Islandia Ásdís Hjálmsdóttir 58,93 CR Cypr Eleni Mavroudi 51,57 PB Islandia Helga Margrét Þorsteinsdóttir 48,56
Sztafeta 4 x 100  Cypr
Maria Savva
Anna Ramona Papaioannou
Evmorfia Badurda
Eleni Artymata
45,98  Luksemburg
Chantal Hayen
Laurence Thill
Kim Reuland
Laura Khol
47,29  Islandia
Linda Björk Lárusdóttir
Helga Margrét Þorsteinsdóttir
Hafdís Sigurðardóttir
Hrafnhild Eir Hermóðsdóttir
47,33
Sztafeta 4 x 400  Luksemburg
Chantal Hayen
Charline Mathias
Martine Nobili
Kim Reuland
3:49,07  Cypr
Julia Christodoulou
Stella Christoforou
Panagiota Hadjigianni
Irene Tsiarta
3:53,96  Islandia
Hrafnhild Eir Hermóðsdóttir
Hafdís Sigurðardóttir
Helga Margrét Þorsteinsdóttir
Ágústa Tryggvadóttir
4:00,10

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]