Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – chód na 10 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Lekkoatletyka
Chód na 10 km
mężczyzn
Złoty medal Złoty medal Kanada George Goulding
Srebrny medal Srebrny medal Wielka Brytania Ernest Webb
Brązowy medal Brązowy medal Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Altimani

Chód na dystansie 10 kilometrów mężczyzn był jedną z konkurencji lekkoatletycznych rozgrywanych podczas V Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie.

Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Kanadyjczyk George Goulding.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Bieg 1

Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Kanada George Goulding 47:14.5 QF
2 Wielka Brytania Ernest Webb 47:25.4 QF
3 Dania Aage Rasmussen 48:15.8 QF
4 Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Altimani 48:54.2 QF
5 Wielka Brytania William Palmer 51:21.0 QF
6 Stany Zjednoczone Samuel Schwartz 53:30.8
7 Stany Zjednoczone Edward Renz 53:30.8
Imperium Rosyjskie Kaarel Lukk Nie ukończył
Czechy (kraina) Rudolf Richter Nie ukończył
Imperium Rosyjskie Eduard Hermann Dyskwalifikacja

Bieg 2

Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Wielka Brytania William Yates 49:43.6 QF
2 Związek Południowej Afryki Arthur St. Norman 50:17.9 QF
3 Wielka Brytania Thomas Dumbill 50:57.6 QF
4 Dania Vilhelm Gylche 51:13.8 QF
5 Stany Zjednoczone Frederick Kaiser 51:31.8 QF
6 Stany Zjednoczone Alfred Voellmeke 52:29.0
7 Chile Rolando Salinas 55:02.0
8 Królestwo Węgier Henrik Ripszám 55:20.6
9 Imperium Rosyjskie Aleksis Ajde 59:24.4
Królestwo Węgier István Drubina Nie ukończył
Wielka Brytania Robert Bridge Dyskwalifikacja
Australazja William Murray Dyskwalifikacja
Dania Niels Petersen Dyskwalifikacja

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas
1 KanadaGeorge Goulding 46:28.4
2 Wielka Brytania Ernest Webb 46:50.4
3 Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Altimani 47:37.6
4 Dania Aage Rasmussen 48:00.0
Dania Vilhelm Gylche Nie ukończył
Stany Zjednoczone Frederick Kaiser Nie ukończył
Wielka Brytania William Palmer Nie ukończył
Wielka Brytania Thomas Dumbill Dyskwalifikacja
Związek Południowej Afryki Arthur St. Norman Dyskwalifikacja
Wielka Brytania William Yates Dyskwalifikacja

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]