Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – bieg na 110 m przez płotki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920

Lekkoatletyka
110 m przez płotki mężczyzn
Złoty medal Kanada Earl Thomson
Srebrny medal Stany Zjednoczone Harold Barron
Brązowy medal Stany Zjednoczone Feg Murray
Lekkoatletyka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Athletics pictogram.svg
Biegi
100 m mężczyźni
200 m mężczyźni
400 m mężczyźni
800 m mężczyźni
1500 m mężczyźni
5000 m mężczyźni
10 000 m mężczyźni
3000 m z przeszkodami mężczyźni
110 m przez płotki mężczyźni
400 m przez płotki mężczyźni
4 × 100 m mężczyźni
4 × 400 m mężczyźni
3000 m drużynowo mężczyźni
Maraton mężczyźni
Chód na 3 km mężczyźni
Chód na 10 km mężczyźni
Bieg przełajowy indywidualnie mężczyźni
Bieg przełajowy drużynowo mężczyźni
Skoki
Skok w dal mężczyźni
Trójskok mężczyźni
Skok wzwyż mężczyźni
Skok o tyczce mężczyźni
Rzuty
Pchnięcie kulą mężczyźni
Rzut dyskiem mężczyźni
Rzut młotem mężczyźni
Rzut oszczepem mężczyźni
Rzut ciężarem mężczyźni
Wieloboje
Pięciobój lekkoatletyczny mężczyźni
Dziesięciobój mężczyźni

Bieg na 110 m przez płotki mężczyzn był jedną z konkurencji lekkoatletycznych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 17-18 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 24 zawodników z 15 państw.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord świata 15,0 Stany Zjednoczone Forrest Smithson Londyn (GBR) 25 lipca 1908
Rekord olimpijski 15,0 Stany Zjednoczone Forrest Smithson Londyn (GBR) 25 lipca 1908

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinał 1

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Daciano Colbacchini 15,6 Q
2 Nowa Zelandia Harry Wilson 15,8 Q
3 Szwecja Georg Lindström 15,9
4 Australia Wilfred Kent-Hughes

Ćwierćfinał 2

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Harold Barron 15,2 Q
2 Kanada Earl Thomson 15,4 Q
3 Szwecja Gösta Holmér
4 Czechosłowacja František Marek

Ćwierćfinał 3

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Feg Murray 15,8 Q
2 Wielka Brytania George Gray Q
3 Francja Henri Bernard
4 Belgia René Joannes-Powell
5 Grecja Dimitrios Andronidas

Ćwierćfinał 4

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Dania Henri Thorsen 16,8 Q
2 Wielka Brytania William Hunter Q
Szwajcaria Willi Moser DNF

Ćwierćfinał 5

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone William Yount 15,6 Q
2 Szwecja Göran Hultin Q
3 Związek Południowej Afryki Harold Jeppe
4 Czechosłowacja Adolf Reich

Ćwierćfinał 6

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Walker Smith 15,8 Q
2 Szwecja Carl-Axel Christiernsson Q
3 Holandia Oscar van Rappard
4 Wielka Brytania Eric Dunbar

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Harold Barron 15,0 Q =WR
2 Stany Zjednoczone Walker Smith 15,2 Q
3 Nowa Zelandia Harry Wilson 15,3 Q
4 Dania Henri Thorsen
5 Wielka Brytania William Hunter
6 Szwecja Göran Hultin

Półfinał 2

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Kanada Earl Thomson 15,0 Q =WR
2 Stany Zjednoczone Feg Murray 15,2 Q
3 Szwecja Carl-Axel Christiernsson 15,2 Q
4 Wielka Brytania George Gray
5 Stany Zjednoczone William Yount
6 Królestwo Włoch (1861–1946) Daciano Colbacchini

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas
1 Kanada Earl Thomson 14,8 WR
2 Stany Zjednoczone Harold Barron 15,1
3 Stany Zjednoczone Feg Murray 15,1
4 Nowa Zelandia Harry Wilson 15,2
5 Stany Zjednoczone Walker Smith 15,3
6 Szwecja Carl-Axel Christiernsson 15,3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]