Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – bieg na 400 m przez płotki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920

Lekkoatletyka
400 m przez płotki mężczyzn
Złoty medal Stany Zjednoczone Frank Loomis
Srebrny medal Stany Zjednoczone John Norton
Brązowy medal Stany Zjednoczone August Desch
Lekkoatletyka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Athletics pictogram.svg
Biegi
100 m mężczyźni
200 m mężczyźni
400 m mężczyźni
800 m mężczyźni
1500 m mężczyźni
5000 m mężczyźni
10 000 m mężczyźni
3000 m z przeszkodami mężczyźni
110 m przez płotki mężczyźni
400 m przez płotki mężczyźni
4 × 100 m mężczyźni
4 × 400 m mężczyźni
3000 m drużynowo mężczyźni
Maraton mężczyźni
Chód na 3 km mężczyźni
Chód na 10 km mężczyźni
Bieg przełajowy indywidualnie mężczyźni
Bieg przełajowy drużynowo mężczyźni
Skoki
Skok w dal mężczyźni
Trójskok mężczyźni
Skok wzwyż mężczyźni
Skok o tyczce mężczyźni
Rzuty
Pchnięcie kulą mężczyźni
Rzut dyskiem mężczyźni
Rzut młotem mężczyźni
Rzut oszczepem mężczyźni
Rzut ciężarem mężczyźni
Wieloboje
Pięciobój lekkoatletyczny mężczyźni
Dziesięciobój mężczyźni

Bieg na 400 m przez płotki mężczyzn był jedną z konkurencji lekkoatletycznych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 15-16 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 19 zawodników z 9 państw.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord świata 54,2 Stany Zjednoczone John Norton Pasadena (USA) 26 czerwca 1920
Rekord olimpijski 55,0 Stany Zjednoczone Charles Bacon Londyn (GBR) 22 lipca 1908

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinał 1

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone August Desch 57,6 Q
2 Finlandia Erik Wilén 58,4 Q
3 Wielka Brytania George Gray 58,8
4 Czechosłowacja František Marek

Ćwierćfinał 2

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Australia Wilfrid Kent-Hughes 57,2 Q
2 Szwecja Gösta Bladin 57,7 Q
3 Czechosłowacja František Kiehlmann 59,9
Francja Marcel Jarrety DNF
Związek Południowej Afryki Attie van Heerden DNF

Ćwierćfinał 3

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone John Norton 57,6 Q
2 Wielka Brytania Edward Wheller 58,4 Q
3 Szwecja Georg Lindström 59,1
4 Francja Albert Lucas

Ćwierćfinał 4

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Szwecja Carl-Axel Christiernsson 56,4 Q
2 Stany Zjednoczone Charles Daggs 56,7 Q
3 Finlandia Julius Wickholm 57,9
Belgia Omer Smet DNF

Ćwierćfinał 5

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Frank Loomis 55,8 Q
2 Francja Géo André 55,9 Q

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone August Desch 55,4 Q
2 Francja Géo André 55,5 Q
3 Stany Zjednoczone John Norton 56,2 Q
4 Szwecja Gösta Bladin 56,5
5 Australia Wilfrid Kent-Hughes 56,9

Półfinał 2

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Frank Loomis 55,4 Q
2 Szwecja Carl-Axel Christiernsson 55,7 Q
3 Stany Zjednoczone Charles Daggs 55,8 Q
4 Wielka Brytania Edward Wheller
5 Finlandia Erik Wilén

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas
1 Stany Zjednoczone Frank Loomis 54,0 WR
2 Stany Zjednoczone John Norton 54,6
3 Stany Zjednoczone August Desch 54,7
4 Francja Géo André 54,8
5 Szwecja Carl-Axel Christiernsson 55,4
6 Stany Zjednoczone Charles Daggs 55,7

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]