Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – pięciobój mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920

Lekkoatletyka
Pięciobój lekkoatletyczny mężczyzn
Złoty medal Finlandia Eero Lehtonen
Srebrny medal Stany Zjednoczone Everett Bradley
Brązowy medal Finlandia Hugo Lahtinen
Lekkoatletyka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Athletics pictogram.svg
Biegi
100 m mężczyźni
200 m mężczyźni
400 m mężczyźni
800 m mężczyźni
1500 m mężczyźni
5000 m mężczyźni
10 000 m mężczyźni
3000 m z przeszkodami mężczyźni
110 m przez płotki mężczyźni
400 m przez płotki mężczyźni
4 × 100 m mężczyźni
4 × 400 m mężczyźni
3000 m drużynowo mężczyźni
Maraton mężczyźni
Chód na 3 km mężczyźni
Chód na 10 km mężczyźni
Bieg przełajowy indywidualnie mężczyźni
Bieg przełajowy drużynowo mężczyźni
Skoki
Skok w dal mężczyźni
Trójskok mężczyźni
Skok wzwyż mężczyźni
Skok o tyczce mężczyźni
Rzuty
Pchnięcie kulą mężczyźni
Rzut dyskiem mężczyźni
Rzut młotem mężczyźni
Rzut oszczepem mężczyźni
Rzut ciężarem mężczyźni
Wieloboje
Pięciobój lekkoatletyczny mężczyźni
Dziesięciobój mężczyźni

Pięciobój lekkoatletyczny mężczyzn był jedną z konkurencji lekkoatletycznych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dnu 16 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 19 zawodników z 8 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

W trzech pierwszych konkurencjach brali udział wszyscy zawodnicy. Do czwartej konkurencji awansowało piętnastu najlepszych zawodników po trzech konkurencjach. Do konkurencji finałowej, czyli biegu na 1500 m awansowało siedmiu najlepszych zawodników.

Skok w dal[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1
Miejsce Zawodnik Rezultat Wynik
1 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 6,86 1
2 Finlandia Eero Lehtonen 6,635 2
3 Stany Zjednoczone Everett Bradley 6,61 3
4 Finlandia Hugo Lahtinen 6,59 4
5 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 6,505 5
6 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 6,415 6
7 Norwegia Helge Løvland 6,32 7
8 Szwecja Bertil Ohlson 6,29 8
9 Finlandia Ossian Nylund 6,285 9
10 Estonia Aleksander Klumberg 6,25 10
11 Monako Edmond Médécin 6,21 11
12 Szwecja Evert Nilsson 6,20 12
13 Norwegia Ole Reistad 6,095 13
14 Szwecja Carl-Enock Svensson 5,895 14
15 Grecja Konstantinos Roubesis 5,89 15
16 Finlandia Jonni Myyrä 5,80 16
17 Grecja Dimitrios Andromidas 5,655 17
18 Stany Zjednoczone Robert Dunne 5,595 18
19 Japonia Hiroshi Masuda 4,51 19

Rzut oszczepem[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 2
Miejsce Zawodnik Rezultat Wynik
1 Estonia Aleksander Klumberg 60,76 1
2 Finlandia Eero Lehtonen 54,67 2
3 Finlandia Hugo Lahtinen 54,25 3
4 Norwegia Helge Løvland 53,13 4
5 Szwecja Evert Nilsson 50,85 5
6 Szwecja Carl-Enock Svensson 50,43 6
7 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 49,88 7
8 Stany Zjednoczone Everett Bradley 49,16 8
9 Finlandia Ossian Nylund 48,65 9
10 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 48,36 10
11 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 44,6 11
12 Szwecja Bertil Ohlson 43,68 12
13 Stany Zjednoczone Robert Dunne 41,52 13
14 Japonia Hiroshi Masuda 39,82 14
15 Norwegia Ole Reistad 38,99 15
16 Monako Edmond Médécin 31,37 16
17 Grecja Konstantinos Roubesis 30,25 17
18 Grecja Dimitrios Andromidas 24,11 18
Finlandia Jonni Myyrä DNS


Po 2. konkurencji
Miejsce Zawodnik 1 2 Łączny wynik
1 Finlandia Eero Lehtonen 2 2 4
2 Finlandia Hugo Lahtinen 4 3 7
3 Estonia Aleksander Klumberg 10 1 11
Norwegia Helge Løvland 7 4 11
Stany Zjednoczone Everett Bradley 3 8 11
Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 1 10 11
7 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 6 7 13
8 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 5 11 16
9 Szwecja Evert Nilsson 12 5 17
10 Finlandia Ossian Nylund 9 9 18
11 Szwecja Carl-Enock Svensson 14 6 20
Szwecja Bertil Ohlson 8 12 20
13 Monako Edmond Médécin 11 16 27
14 Norwegia Ole Reistad 13 15 28
15 Stany Zjednoczone Robert Dunne 18 13 31
16 Grecja Konstantinos Roubesis 15 17 32
17 Japonia Hiroshi Masuda 19 14 33
18 Grecja Dimitrios Andromidas 17 18 35
19 Finlandia Jonni Myyrä 16 DNF-1 (16)

Bieg na 200 m[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 3
Miejsce Zawodnik Czas Wynik
1 Finlandia Eero Lehtonen 23,0 1
Stany Zjednoczone Everett Bradley 23,0 1
Stany Zjednoczone Robert LeGendre 23,0 1
4 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 23,4 4
5 Finlandia Hugo Lahtinen 23,6 5
Szwecja Bertil Ohlson 23,6 5
7 Szwecja Carl-Enock Svensson 23,8 7
Stany Zjednoczone Robert Dunne 23,8 7
9 Norwegia Ole Reistad 23,9 9
10 Norwegia Helge Løvland 24,0 10
Monako Edmond Médécin 24,0 10
12 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 24,2 12
Szwecja Evert Nilsson 24,2 12
14 Finlandia Ossian Nylund 25,2 14
15 Estonia Aleksander Klumberg 25,3 15
16 Grecja Konstantinos Roubesis 25,8 16
17 Grecja Dimitrios Andromidas 29,0 17
Japonia Hiroshi Masuda DNS
Finlandia Jonni Myyrä DNS


Po 3. konkurencji
Miejsce Zawodnik 1 2 3 Łączny wynik
1 Finlandia Eero Lehtonen 2 2 1 5
2 Stany Zjednoczone Everett Bradley 3 8 1 12
Finlandia Hugo Lahtinen 4 3 5 12
4 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 1 10 4 15
5 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 5 11 1 17
6 Norwegia Helge Løvland 7 4 10 21
7 Szwecja Bertil Ohlson 8 12 5 25
Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 6 7 12 25
9 Estonia Aleksander Klumberg 10 1 15 26
10 Szwecja Carl-Enock Svensson 14 6 7 27
11 Szwecja Evert Nilsson 12 5 12 29
12 Finlandia Ossian Nylund 9 9 14 32
13 Norwegia Ole Reistad 13 15 9 37
Monako Edmond Médécin 11 16 10 37
15 Stany Zjednoczone Robert Dunne 18 13 7 38
16 Grecja Konstantinos Roubesis 15 17 16 48
17 Grecja Dimitrios Andromidas 17 18 17 52
18 Japonia Hiroshi Masuda 19 14 DNF-2 (33)
19 Finlandia Jonni Myyrä 16 DNF-1 (16)

Rzut dyskiem[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 4
Miejsce Zawodnik Rezultat Wynik
1 Szwecja Bertil Ohlson 39,80 1
2 Norwegia Helge Løvland 39,51 2
3 Estonia Aleksander Klumberg 38,62 3
4 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 37,39 4
5 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 37,13 5
6 Stany Zjednoczone Everett Bradley 36,78 6
7 Finlandia Eero Lehtonen 34,64 7
8 Szwecja Evert Nilsson 34,62 8
9 Stany Zjednoczone Robert Dunne 34,28 9
10 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 33,50 10
11 Szwecja Carl-Enock Svensson 32,15 11
12 Norwegia Ole Reistad 31,98 12
13 Finlandia Hugo Lahtinen 31,12 13
14 Monako Edmond Médécin 30,00 14
15 Finlandia Ossian Nylund 26,97 15
Grecja Konstantinos Roubesis DNS
Grecja Dimitrios Andromidas DNS
Japonia Hiroshi Masuda DNS
Finlandia Jonni Myyrä DNS


Po 4. konkurencji
Miejsce Zawodnik 1 2 3 4 Łączny wynik
1 Finlandia Eero Lehtonen 2 2 1 7 12
2 Stany Zjednoczone Everett Bradley 3 8 1 6 18
3 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 1 10 4 5 20
4 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 5 11 1 4 21
5 Norwegia Helge Løvland 7 4 10 2 23
6 Finlandia Hugo Lahtinen 4 3 5 13 25
7 Szwecja Bertil Ohlson 8 12 5 1 26
8 Estonia Aleksander Klumberg 10 1 15 3 29
9 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 6 7 12 10 35
10 Szwecja Evert Nilsson 12 5 12 8 37
11 Szwecja Carl-Enock Svensson 14 6 7 11 38
12 Stany Zjednoczone Robert Dunne 18 13 7 9 47
Finlandia Ossian Nylund 9 9 14 15 47
14 Norwegia Ole Reistad 13 15 9 12 49
15 Monako Edmond Médécin 11 16 10 14 51
16 Grecja Konstantinos Roubesis 15 17 16 DNF-3 (48)
17 Grecja Dimitrios Andromidas 17 18 17 DNF-3 (52)
18 Japonia Hiroshi Masuda 19 14 DNF-2 (33)
19 Finlandia Jonni Myyrä 16 DNF-1 (16)

Bieg na 1500 m[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 5
Miejsce Zawodnik Czas Wynik
1 Finlandia Hugo Lahtinen 4:36,0 1
2 Finlandia Eero Lehtonen 4:40,2 2
3 Szwecja Bertil Ohlson 4:42,8 3
4 Norwegia Helge Løvland 4:45,8 4
5 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 4:46,0 5
6 Stany Zjednoczone Everett Bradley 5:10,0 6
7 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 5:12,8 7
Estonia Aleksander Klumberg DNS
Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe DNS
Szwecja Evert Nilsson DNS
Szwecja Carl-Enock Svensson DNS
Stany Zjednoczone Robert Dunne DNS
Finlandia Ossian Nylund DNS
Norwegia Ole Reistad DNS
Monako Edmond Médécin DNS
Grecja Konstantinos Roubesis DNS
Grecja Dimitrios Andromidas DNS
Japonia Hiroshi Masuda DNS
Finlandia Jonni Myyrä DNS


Klasyfikacja końcowa
Miejsce Zawodnik 1 2 3 4 5 Łączny wynik
1 Finlandia Eero Lehtonen 2 2 1 7 2 14
2 Stany Zjednoczone Everett Bradley 3 8 1 6 6 24
3 Finlandia Hugo Lahtinen 4 3 5 13 1 26
4 Stany Zjednoczone Robert LeGendre 5 11 1 4 5 26
5 Norwegia Helge Løvland 7 4 10 2 4 27
6 Stany Zjednoczone Brutus Hamilton 1 10 4 5 7 27
7 Szwecja Bertil Ohlson 8 12 5 1 3 29
8 Estonia Aleksander Klumberg 10 1 15 3 100 DNF-4 (29)
9 Szwecja Axel-Erik Gyllenstolpe 6 7 12 10 100 DNF-4 (35)
10 Szwecja Evert Nilsson 12 5 12 8 100 DNF-4 (37)
11 Szwecja Carl-Enock Svensson 14 6 7 11 100 DNF-4 (38)
12 Stany Zjednoczone Robert Dunne 18 13 7 9 100 DNF-4 (47)
Finlandia Ossian Nylund 9 9 14 15 100 DNF-4 (47)
14 Norwegia Ole Reistad 13 15 9 12 100 DNF-4 (49)
15 Monako Edmond Médécin 11 16 10 14 100 DNF-4 (51)
16 Grecja Konstantinos Roubesis 15 17 16 100 100 DNF-3 (48)
17 Grecja Dimitrios Andromidas 17 18 17 100 100 DNF-3 (52)
18 Japonia Hiroshi Masuda 19 14 100 100 100 DNF-2 (33)
19 Finlandia Jonni Myyrä 16 100 100 100 100 DNF-1 (16)


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]