Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – sztafeta 4 × 400 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 x 400 m mężczyzn
Złoty medal Wielka Brytania John Ainsworth-Davis, Guy Butler, Cecil Griffiths, Robert Lindsay
Srebrny medal Związek Południowej Afryki Henry Dafel, Clarence Oldfield, Jack Oosterlaak, Bevil Rudd
Brązowy medal Francja Géo André, Maurice Delvart, André Devaux, Gaston Féry
Lekkoatletyka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Athletics pictogram.svg
Biegi
100 m mężczyźni
200 m mężczyźni
400 m mężczyźni
800 m mężczyźni
1500 m mężczyźni
5000 m mężczyźni
10 000 m mężczyźni
3000 m z przeszkodami mężczyźni
110 m przez płotki mężczyźni
400 m przez płotki mężczyźni
4 × 100 m mężczyźni
4 × 400 m mężczyźni
3000 m drużynowo mężczyźni
Maraton mężczyźni
Chód na 3 km mężczyźni
Chód na 10 km mężczyźni
Bieg przełajowy indywidualnie mężczyźni
Bieg przełajowy drużynowo mężczyźni
Skoki
Skok w dal mężczyźni
Trójskok mężczyźni
Skok wzwyż mężczyźni
Skok o tyczce mężczyźni
Rzuty
Pchnięcie kulą mężczyźni
Rzut dyskiem mężczyźni
Rzut młotem mężczyźni
Rzut oszczepem mężczyźni
Rzut ciężarem mężczyźni
Wieloboje
Pięciobój lekkoatletyczny mężczyźni
Dziesięciobój mężczyźni

Sztafeta 4 x 400 m mężczyzn była jedną z konkurencji lekkoatletycznych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 22-23 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 24 zawodników z 6 państw.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord świata 3:16,6 Stany Zjednoczone Mel Sheppard
Stany Zjednoczone Edward Lindberg
Stany Zjednoczone Ted Meredith
Stany Zjednoczone Charles Reidpath
Sztokholm (SWE) 15 lipca 1912
Rekord olimpijski 3:16,6 Stany Zjednoczone Mel Sheppard
Stany Zjednoczone Edward Lindberg
Stany Zjednoczone Ted Meredith
Stany Zjednoczone Charles Reidpath
Sztokholm (SWE) 15 lipca 1912

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1

Miejsce Zawodnicy Czas Kwal.
1 Belgia Jules Migeot, Omer Corteyn, Omer Smet, François Morren 3:38,8 Q
2 Wielka Brytania Cecil Griffiths, Robert Lindsay, John Ainsworth-Davis, Guy Butler 3:40,9 Q
3 Francja Géo André, Gaston Féry, Maurice Delvart, André Devaux 3:46,6 Q

Półfinał 2

Miejsce Zawodnicy Czas Kwal.
1 Południowa Afryka Henry Dafel, Clarence Oldfield, Jack Oosterlaak, Bevil Rudd 3:38,6 Q
2 Stany Zjednoczone George Schiller, George Bretnall, Ted Meredith, Frank Shea 3:40,7 Q
3 Szwecja Sven Krokström, Sven Malm, Eric Sundblad, Nils Engdahl 3:46,4 Q

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Czas
1 Wielka Brytania Cecil Griffiths, Robert Lindsay, John Ainsworth-Davis, Guy Butler 3:22,2
2 Związek Południowej Afryki Henry Dafel, Clarence Oldfield, Jack Oosterlaak, Bevil Rudd 3:23,0
3 Francja Géo André, Gaston Féry, Maurice Delvart, André Devaux 3:23,5
4 Stany Zjednoczone George Schiller, George Bretnall, Ted Meredith, Frank Shea 3:23,6
5 Szwecja Sven Krokström, Sven Malm, Eric Sundblad, Nils Engdahl 3:24,3
6 Belgia Jules Migeot, Omer Corteyn, Omer Smet, François Morren 3:24,9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]