Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 – bieg na 100 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rywalizacja w biegu na 100 metrów mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie odbywała się 24 i 25 lipca 1980.

Przedbiegi 24.07[edytuj | edytuj kod]

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: −0,04 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Kuba Silvio Leonard 10,33 s
2  Nigeria Peter Okodogbe 10,39 s
3  Trynidad i Tobago Chris Brathwaite 10,44 s
4  NRD Klaus-Dieter Kurrat 10,53 s
5  Zambia Charles Kachenjela 11,03 s
6  Sierra Leone John Carew 11,11 s
7  Seszele Marc Larose 11,27 s

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,04 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Włochy Pietro Mennea 10,56 s
2  Grecja Lambros Kefalas 10,70 s
3  Brazylia Katsuhiko Nakaya 10,72 s
4  Senegal Momar N'Dao 10,73 s
5  Mozambik Eduardo Costa 11,02 s
6  Botswana Lucien Josiah 11,15 s
7  Laos Soutsakhone Somninhom 11,69 s

Bieg 3[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,43 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  ZSRR Aleksandr Aksinin 10,26 s
2  Polska Leszek Dunecki 10,42 s
3  Brazylia Nelson dos Santos 10,51 s
4  Nigeria Hammed Adio 10,58 s
5  Syria Nabil Nahri 10,67 s
6  Tanzania Mwalimu Ally 10,86 s
7  Sierra Leone Rudolph George 11,37 s

Bieg 4[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: −0,23 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Bułgaria Petyr Petrow 10,32 s
2  ZSRR Władimir Murawjow 10,37 s
3  Kuba Osvaldo Lara 10,39 s
4  Francja Antoine Richard 10,51 s
5  Benin Pascal Aho 11,01 s
6  Lesotho Joseph Letseka 11,21 s
7  Angola Ilídio Coelho 11,42 s
8  Etiopia Besha Tuffa 11,55 s

Bieg 5[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,88 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  NRD Eugen Ray 10,38 s
2  Trynidad i Tobago Hasely Crawford 10,42 s
3  Wielka Brytania Andrew McMaster 10,43 s
4  Dominikana Gerardo Suero 10,53 s
5  Liban Roland Dagher 11,01 s
6  Sierra Leone Sheku Boima 11,08 s
7  Nepal Raghuraj Onta 11,61 s

Bieg 6[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: −0,02 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  NRD Sören Schlegel 10,44 s
2  Francja Hermann Panzo 10,53 s
3  Kuba Tomás González 10,65 s
4  Kongo Antoine Kiakouama 10,69 s
5  Brazylia Milton de Castro 10,74 s
6  Senegal Boubacar Diallo 10,75 s
7  Indie Adille Sumariwalla 11,04 s

Bieg 7[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: −0,12 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Wielka Brytania Allan Wells 10,35 s
2  Jamajka Don Quarrie 10,37 s
3  Polska Krzysztof Zwoliński 10,60 s
4  Bułgaria Iwajło Karaniotow 10,66 s
5  Węgry István Tatár 10,69 s
6  Holandia Mario Westbroek 10,91 s
7  Islandia Oddur Sigurðsson 10,94 s

Bieg 8[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: −0,14 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Gujana James Gilkes 10,34 s
2  Wielka Brytania Cameron Sharp 10,38 s
3  Kongo Théophile Nkounkou 10,53 s
4  Węgry István Nagy 10,68 s
5  Tanzania David Lukuba 10,74 s
6  Gwinea Paul Haba 11,19 s
7  Kuwejt Abdul Majeed Al-Mosawi 11,28 s

Bieg 9[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,26 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Kamerun Grégoire Illorson 10,34 s
2  Polska Marian Woronin 10,35 s
3  ZSRR Andriej Szlapnikow 10,43 s
4  Nigeria Olajidie Oyeledun 10,59 s
5  Trynidad i Tobago Frank Adams 10,80 s
6  Tanzania Peter Mwita 11,07 s
7  Mali Salif Koné 11,07 s
8  Peru José Luis Elias 13,66 s

Ćwierćfinały 24.07[edytuj | edytuj kod]

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +1,31 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Wielka Brytania Allan Wells 10,11 s
2  Bułgaria Petyr Petrow 10,13 s
3  Kuba Osvaldo Lara 10,21 s
4  Włochy Pietro Mennea 10,27 s
5-6  Trynidad i Tobago Hasely Crawford 10,28 s
5-6  NRD Sören Schlegel 10,28 s
7  Brazylia Nelson dos Santos 10,45 s
8  Grecja Lambros Kefalas 10,62 s

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,19 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Kuba Silvio Leonard 10,16 s
2  Polska Marian Woronin 10,27 s
3  NRD Eugen Ray 10,30 s
4  Trynidad i Tobago Chris Brathwaite 10,37 s
5  ZSRR Andriej Szlapnikow 10,41 s
6  Kongo Théophile Nkounkou 10,59 s
7  Nigeria Hammed Adio 10,67 s
8  Brazylia Katsuhiko Nakaya 10,70 s

Bieg 3[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,22 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  ZSRR Aleksandr Aksinin 10,29 s
2  Jamajka Don Quarrie 10,29 s
3  Francja Hermann Panzo 10,29 s
4  Nigeria Peter Okodogbe 10,34 s
5  Polska Leszek Dunecki 10,40 s
6  Wielka Brytania Andrew McMaster 10,42 s
7  Kuba Tomás González 10,44 s
8  Dominikana Gerardo Suero 10,57 s

Bieg 4[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,26 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Gujana James Gilkes 10,26 s
2  Kamerun Grégoire Illorson 10,29 s
3  ZSRR Władimir Murawjow 10,34 s
4  Wielka Brytania Cameron Sharp 10,38 s
5  Francja Antoine Richard 10,45 s
6  NRD Klaus-Dieter Kurrat 10,54 s
7  Polska Krzysztof Zwoliński 10,54 s
8  Nigeria Olajidie Oyeledun 10,73 s

Półfinały 25.07[edytuj | edytuj kod]

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,44 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Bułgaria Petyr Petrow 10,39 s
2  Kuba Silvio Leonard 10,40 s
3  ZSRR Aleksandr Aksinin 10,45 s
4  Francja Hermann Panzo 10,45 s
5  Jamajka Don Quarrie 10,55 s
6  Włochy Pietro Mennea 10,58 s
7-8  Wielka Brytania Cameron Sharp 10,60 s
7-8  Kamerun Grégoire Illorson 10,60 s

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +0,44 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Wielka Brytania Allan Wells 10,27 s
2  Kuba Osvaldo Lara 10,34 s
3  ZSRR Władimir Murawjow 10,42 s
4  Polska Marian Woronin 10,43 s
5  Gujana James Gilkes 10,44 s
6  NRD Eugen Ray 10,47 s
7  Nigeria Peter Okodogbe 10,51 s
8  Trynidad i Tobago Chris Brathwaite 10,54 s

Finał 25.07[edytuj | edytuj kod]

Wiatr: +1,11 m/s

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1  Wielka Brytania Allan Wells 10,25 s
2  Kuba Silvio Leonard 10,25 s
3  Bułgaria Petyr Petrow 10,39 s
4  ZSRR Aleksandr Aksinin 10,42 s
5  Kuba Osvaldo Lara 10,43 s
6  ZSRR Władimir Murawjow 10,44 s
7  Polska Marian Woronin 10,46 s
8  Francja Hermann Panzo 10,49 s