Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2007 – zawody sportowe, które odbywały się w dniach 9 - 14 sierpnia na stadionie Rajamangala w Bangkoku. Rozegranych zostało 46 konkurencji. Reprezentanci Polski zdobyli 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Rezultat Silver FISU.svg Srebro Rezultat Bronze FISU.svg Brąz Rezultat
100 metrów
szczegóły
Simeon Williamson
 Wielka Brytania
10,22 Zhang Peimeng
 Chiny
10,30 Neville Wright
 Kanada
10,37
200 metrów
szczegóły
Amr Seoud
 Egipt
20,74 Leigh Julius
 Południowa Afryka
20,96 Tomoya Kamiyama
 Japonia
20,97
400 metrów
szczegóły
Sean Wroe
 Australia
45,49 Piotr Klimczak
 Polska
46,04 Dmitrij Buriak
 Rosja
46,22
800 metrów
szczegóły
Ehsan Mohajer Shojaei
 Iran
1:46,04 Fabiano Peçanha
 Brazylia
1:46,11 Livio Sciandra
 Włochy
1:46,19
1500 metrów
szczegóły
Samir Khadar
 Algieria
3:39,62 Álvaro Rodríguez
 Hiszpania
3:39,78 Fabiano Peçanha
 Brazylia
3:40,98
5000 metrów
szczegóły
Halil Akkaş
 Turcja
14:08,47 Yuki Matsuoka
 Japonia
14:09,33 Simon Ayeko
 Uganda
14:10,13
10 000 metrów
szczegóły
Mohamed Fadil
 Maroko
30:19,41 Simon Ayeko
 Uganda
30:22,58 Stephen Mokoka
 Południowa Afryka
30:31,78
110 metrów przez płotki
szczegóły
Serhij Demydiuk
 Ukraina
13,33 Ji Wei
 Chiny
13,57 Anselmo Gomes da Silva
 Brazylia
13,58
400 metrów przez płotki
szczegóły
Petrus Koekemoer
 Południowa Afryka
49,06 Kurt Couto
 Mozambik
49,12 Javier Culson
 Portoryko
49,35
3000 metrów z przeszkodami
szczegóły
Halil Akkaş
 Turcja
8:20,83 Barnabas Kirui
 Kenia
8:22,67 Ion Luchianov
 Mołdawia
8:23,83
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
 Tajlandia
Pirom Autas
Wachara Sondee
Sompote Suwannarangsri
Sittichai Suwonprateep
39,15  Południowa Afryka
Johannes Dreyer
Leigh Julius
Hendrik Kotze
Snyman Prinsloo
39,20  Chiny
Wang Xiaoxu
Zhang Peimeng
Du Bing
Yin Hualong
39,30
Sztafeta 4 × 400 metrów
szczegóły
 Polska
Witold Bańka
Piotr Klimczak
Piotr Kędzia
Daniel Dąbrowski
3:02,05  Australia
Dylan Grant
Mark Ormrod
Joel Milburn
Sean Wroe
3:02,76  Rosja
Maksim Aleksandrienko
Walentin Kruglakow
Władimir Antmanis
Dmitrij Buriak
3:05,04
Półmaraton
szczegóły
Mohamed Fadil
 Maroko
1:05:49 Najim El Gady
 Maroko
1:06:042 Takashi Toyoda
 Japonia
1:06:30
Chód na 20 kilometrów
szczegóły
Chu Yafei
 Chiny
1:24:37 Park Chil-sung
 Korea Południowa
1:24:42 Kōichirō Morioka
 Japonia
1:25;10
Skok wzwyż
szczegóły
Aleksandr Szustow
 Rosja
2,31 Kiriakos Joanu
 Cypr
2,26 Ołeksandr Nartow
 Ukraina
2,26
Skok o tyczce
szczegóły
Alexander Straub
 Niemcy
5,60 Leonid Kiwałow
 Rosja
5,60 Dmitrij Starodubcew
 Rosja
5,50
Skok w dal
szczegóły
Robert Crowther
 Australia
8,02 Chao Chih-chien
 Chińskie Tajpej
7,95 Roman Novotný
 Czechy
7,88
Trójskok
szczegóły
Kim Deok-hyeon
 Korea Południowa
17,02 Wiktor Kuzniecow
 Ukraina
16,94 Bo Wu
 Chiny
16,64
Pchnięcie kulą
szczegóły
Maksim Sidorow
 Rosja
20,01 Māris Urtāns
 Łotwa
19,38 Chang Ming-huang
 Chińskie Tajpej
19,36
Rzut dyskiem
szczegóły
Gerhard Mayer
 Austria
61,55 Omar Ahmed El Ghazaly
 Egipt
60,89 Märt Israel
 Estonia
60,32
Rzut młotem
szczegóły
Alaksandr Waszczyła
 Białoruś
76,94 Alaksandr Kazulka
 Białoruś
74,52 Igor Winiczenko
 Rosja
73,94
Rzut oszczepem
szczegóły
Vadims Vasiļevskis
 Łotwa
83,92 Igor Janik
 Polska
82,28 Ainārs Kovals
 Łotwa
82,23
Dziesięciobój
szczegóły
Jacob Minah
 Niemcy
8099 pkt Hans Van Alphen
 Belgia
8047 pkt Carlos Chinin
 Brazylia
7920 pkt

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Rezultat Silver FISU.svg Srebro Rezultat Bronze FISU.svg Brąz Rezultat
100 metrów
szczegóły
Johanna Manninen
 Finlandia
11,46 Ołena Czebanu
 Ukraina
11,56 Audra Dagelytė
 Litwa
11,65
200 metrów
szczegóły
Iryna Sztangiejewa
 Ukraina
22,95 Kadi-Ann Thomas
 Wielka Brytania
23,28 Hanna Mariën
 Belgia
23,48
400 metrów
szczegóły
Olga Tereszkowa
 Kazachstan
51,62 Danijela Grgić
 Chorwacja
51,88 Ksienija Zadorina
 Rosja
51,89
800 metrów
szczegóły
Julija Krewsun
 Ukraina
1:57,63 Jekatierina Kostiecka
 Rosja
1:59,52 Charlotte Best
 Wielka Brytania
2:01,50
1500 metrów
szczegóły
Olesia Czumakowa
 Rosja
4:09,32 Tetiana Hołowczenko
 Ukraina
4:10,46 Sylwia Ejdys
 Polska
4:11,51
5000 metrów
szczegóły
Jéssica Augusto
 Portugalia
15:28,78 Tetiana Hołowczenko
 Ukraina
15:40,56 Jelizawieta Grieczisznikowa
 Rosja
15:50,58
10 000 metrów
szczegóły
Ksenia Agafonowa
 Rosja
32:20,94 Ryoko Kizaki
 Japonia
32:55,11 Jo Pun-hui
 Korea Północna
33:20,55
100 metrów przez płotki
szczegóły
Jauhienija Waładźko
 Białoruś
13,03 Nevin Yanıt
 Turcja
13,07 Jewhenija Snihur
 Ukraina
13,08
400 metrów przez płotki
szczegóły
Tatiana Azarowa
 Kazachstan
55,52 Anastasija Rabczeniuk
 Ukraina
55,98 Jonna Tilgner
 Niemcy
56,27
3000 metrów z przeszkodami
szczegóły
Dobrinka Szałamanowa
 Bułgaria
9:45,05 Wałentyna Horpynycz
 Ukraina
9:45,55 Türkan Erişmiş
 Turcja
9:46,12
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
 Finlandia
Heidi Hannula
Sari Keskitalo
Ilona Ranta
Johanna Manninen
43,48  Tajlandia
Sangwan Jaksunin
Orranut Klomdee
Jutamas Tawoncharoen
Nongnuch Sanrat
43,92  Ukraina
Ołena Czebanu
Hałyna Tonkowyd
Iryna Sztangiejewa
Iryna Szepetiuk
43,99
Sztafeta 4 × 400 metrów
szczegóły
 Ukraina
Natalija Pyhyda
Antonina Jefremowa
Olha Zawhorodnia
Oksana Szczerbak
3:29,59  Rosja
Olga Szulikowa
Jelena Wojnowa
Anastasija Koczetowe
Ksienija Zadorina
3:30,49  Wielka Brytania
Kelly Massey
Laura Finucane
Kadi-Ann Thomas
Faye Marie Harding
3:33,70
Półmaraton
szczegóły
Kim Kum-ok
 Korea Północna
1:12:31 Kei Terada
 Japonia
1:12:37 Jong Yong-ok
 Korea Północna
1:13:56
Chód na 20 kilometrów
szczegóły
Jiang Qiuyan
 Chiny
1:35:24 Lidia Mongelli
 Włochy
1:37:23 Sniażana Jurczanka
 Rosja
1:37:26
Skok wzwyż
szczegóły
Marina Aitowa
 Kazachstan
1,92 Ariane Friedrich
 Niemcy
1,90 Anna Ustinowa
 Kazachstan
1,90
Skok o tyczce
szczegóły
Aleksandra Kiriaszowa
 Rosja
4,40 Kristina Gadschiew
 Niemcy
4,40 Nicole Büchler
 Szwajcaria
4,25
Skok w dal
szczegóły
Olga Rypakowa
 Kazachstan
6,85 Jelena Sokołowa
 Rosja
6,61 Stiliani Pilatu
 Grecja
6,52
Trójskok
szczegóły
Olha Saładucha
 Ukraina
14,79 Dana Velďáková
 Słowacja
14,41 Yarianna Martínez
 Kuba
14,25
Pchnięcie kulą
szczegóły
Irina Tarasowa
 Rosja
17,46 Julija Leanciuk
 Białoruś
17,20 Magdalena Sobieszek
 Polska
16,88
Rzut dyskiem
szczegóły
Yarelis Barrios
 Kuba
61,36 Dani Samuels
 Australia
60,47 Dragana Tomašević
 Serbia
56,82
Rzut młotem
szczegóły
Daria Pczelnik
 Białoruś
68,74 Eileen O’Keeffe
 Irlandia
68,46 Lenka Ledvinová
 Czechy
66,41
Rzut oszczepem
szczegóły
Buoban Pamang
 Tajlandia
61,40 Monica Stoian
 Rumunia
61,19 Urszula Jasińska
 Polska
60,63
Siedmiobój
szczegóły
Viktorija Žemaitytė
 Litwa
5971 pkt Sara Aerts
 Belgia
5904 pkt Hanna Melnyczenko
 Ukraina
5852 pkt

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold FISU.svg
Złoto
Silver FISU.svg
Srebro
Bronze FISU.svg
Brąz
Medals FISU.svg
Razem
1  Rosja 6 4 7 17
2  Ukraina 5 6 4 15
3  Kazachstan 4 0 1 5
4  Białoruś 3 2 0 5
5  Chiny 2 2 2 6
6  Niemcy 2 2 1 5
7  Australia 2 2 0 4
8  Turcja 2 1 1 4
9  Maroko 2 1 0 3
 Tajlandia 2 1 0 3
11  Finlandia 2 0 0 2
12  Polska 1 2 3 6
13  Południowa Afryka 1 2 0 3
14  Wielka Brytania 1 1 2 4
15  Łotwa 1 1 1 3
16  Egipt 1 1 0 2
 Korea Południowa 1 1 0 2
18  Korea Północna 1 0 2 3
19  Kuba 1 0 1 2
 Litwa 1 0 1 2
21  Algieria 1 0 0 1
 Austria 1 0 0 1
 Bułgaria 1 0 0 1
 Iran 1 0 0 1
 Portugalia 1 0 0 1
26  Japonia 0 3 3 6
27  Belgia 0 2 1 3
28  Brazylia 0 1 3 4
29  Uganda 0 1 2 3
30 Flag of Chinese Taipei for Universiade.svg Chińskie Tajpej 0 1 1 2
 Włochy 0 1 1 2
32  Chorwacja 0 1 0 1
 Cypr 0 1 0 1
 Irlandia 0 1 0 1
 Kenia 0 1 0 1
 Mozambik 0 1 0 1
 Rumunia 0 1 0 1
 Słowacja 0 1 0 1
 Hiszpania 0 1 0 1
40  Czechy 0 0 2 2
41  Kanada 0 0 1 1
 Estonia 0 0 1 1
 Grecja 0 0 1 1
 Mołdawia 0 0 1 1
 Portoryko 0 0 1 1
 Serbia 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1
Suma 46 46 46 138

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Strona FISU