Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zawody lekkoatletyczne w ramach Letniej Uniwersjady 2019 były rozgrywane w dniach 8-13 lipca na Stadio San Paolo w Neapolu we Włoszech[1].

Medaliści i medalistki[edytuj | edytuj kod]


Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
100 metrów Brazylia Paulo André de Oliveira 10,09 Południowa Afryka Chederick van Wyk 10,23 Brazylia Rodrigo Pereira do Nascimento 10,32
200 metrów Brazylia Paulo André de Oliveira 20,28 Południowa Afryka Chederick van Wyk 20,44 Irlandia Marcus Lawler 20,55
400 metrów Meksyk Valente Mendoza 45,63 PB Kazachstan Michaił Litwin 45,77 SB Południowa Afryka Gardeo Isaacs 45,89
800 metrów Algieria Mohamed Belbachir 1:47,02 Maroko Moad Zahafi 1:47,64 Czechy Lukáš Hodboď 1:47,97 SB
1500 metrów Polska Michał Rozmys 3:53,67 Czechy Jan Friš 3:53,95 Finlandia Joonas Rinne 3:54,02
5000 metrów Szwajcaria Jonas Raess 14:03,10 Francja Yann Schrub 14:03,24 Belgia Robin Hendrix 14:04,06
10 000 metrów Południowa Afryka Mokofane Kekana 29:29,43 Japonia Hiroki Abe 29:30,01 Południowa Afryka Adriaan Wildschutt 29:36,39
110 metrów przez płotki Brazylia Gabriel Constanino 13,12 PB Francja Wilhem Belocian 13,30 SB Japonia Shunsuke Izumiya 13,76 PB
400 metrów przez płotki Brazylia Alison dos Santos 48,57 SB Południowa Afryka Sokwakhana Zazini 48,73 SB Polska Patryk Dobek 48,99
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami Maroko Mounaime Sassioui 8:30,24 Południowa Afryka Rantso Mokopane 8:30,37 PB Południowa Afryka Ashley Fergus Smith 8:33,60
Sztafeta 4 × 100 m  Japonia
Daisuke Miyamoto
Yoshihiro Someya
Jun Yamashita
Bruno Dede
38,92  Chiny
Jiang Jiehua
Jiang Hengnan
Wang Yu
Xuan Dajun
39,01  Korea Południowa
Lee Gyu-hyeong
Ko Seung-hwan
Mo Il-hwan
Park Sie-young
39,31
Sztafeta 4 × 400 m  Meksyk
Fernando Arodi Vega
José Ricardo Jiménez
Édgar Ramírez
Valente Mendoza
3:02,89 NR  Południowa Afryka
Gardeo Isaacs
Zakhithi Nene
Kefilwe Mogawane
Sokwakhana Zazini
Jon Seeliger (elim.)
3:03,23  Polska
Wiktor Suwara
Dariusz Kowaluk
Kajetan Duszyński
Patryk Dobek
Patryk Adamczyk (elim.)
3:03,35
Półmaraton Japonia Akira Aizawa 1:05:15 Japonia Taisei Nakamura 1:05:27 Chińska Republika Ludowa Bujie Duo 1:05:45
Półmaraton drużynowo  Japonia 3:16:30  Turcja 3:24:47  Dania 3:30:29
Chód na 20 kilometrów Japonia Koki Ikeda 1:22:49 Japonia Masatora Kawano 1:23:20 Japonia Yuta Koga 1:23:35
Chód na 20 kilometrów drużynowo  Japonia 4:09:44  Korea Południowa 4:46:21 Nie przyznano
Skok wzwyż Bułgaria Tichomir Iwanow 2,30 m SB Turcja Alperen Acet 2,24 m Litwa Adrijus Glebauskas 2,24 m SB
Skok o tyczce Filipiny Ernest John Obiena 5,76 m PB Niemcy Torben Blech 5,76 m PB Belgia Ben Broeders 5,51 m
Skok w dal Japonia Yuki Hashioka 8,01 m Francja Yann Randrianasolo 7,95 m Australia Darcy Roper 7,90 m
Trójskok Azerbejdżan Nazim Babayev 16,89 m Brazylia Mateus Sá 16,57 m SB Brazylia Alexsandro Melo 16,57 m
Pchnięcie kulą Polska Konrad Bukowiecki 21,54 m UR Stany Zjednoczone Andrew Liskowitz 20,49 m PB Meksyk Uziel Muñoz 20,45 m
Rzut dyskiem Australia Matt Denny 65,27 m Rumunia Alin Alexandru Firfirică 63,74 m Niemcy Henning Prüfer 63,52 m PB
Rzut młotem Turcja Özkan Baltacı 75,98 m SB Ukraina Serhij Reheda 74,27 m Wielka Brytania Taylor Campbell 73,86 m PB
Rzut oszczepem Mołdawia Andrian Mardare 82,40 m Litwa Edis Matusevičius 80,07 m Chińska Republika Ludowa Qun Ma 79,62 m
Dziesięciobój Nowa Zelandia Aaron Booth 7827 pkt PB Australia Alexander Diamond 7593 pkt PB Tajlandia Suttisak Singkhon 7511 pkt

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
100 metrów Indie Dutee Chand 11,32 Szwajcaria Ajla del Ponte 11,33 Niemcy Lisa Marie Kwayie 11,39
200 metrów Białoruś Kryscina Cimanuska 23,00 PB Niemcy Jessica-Bianca Wessolly 23,05 Niemcy Lisa Marie Kwayie 23,11 PB
400 metrów Meksyk Paola Morán 51,52 SB Uganda Leni Shida 51,64 SB Francja Amandine Brossier 51,77 PB
800 metrów Australia Catriona Bisset 2:01,20 Niemcy Christina Hering 2:01,87 Uganda Docus Ajok 2:02,31 SB
1500 metrów Niemcy Caterina Granz 4:09,14 SB Australia Georgia Griffith 4:09,89 Kanada Courtney Hufsmith 4:11,81 PB
5000 metrów Wielka Brytania Jessica Judd 15:45,82 Kanada Nicole Hutchinson 15:48,06 Holandia Julia van Velthoven 15:51,75 PB
10 000 metrów Chińska Republika Ludowa Zhang Deshun 34:03,31 Japonia Rino Goshima 34:04,65 Japonia Natsuki Sekiya 34:05,84
100 metrów przez płotki Włochy Luminosa Bogliolo 12,79 PB Finlandia Reetta Hurske 13,02 Francja Coralie Comte 13,09 PB
400 metrów przez płotki Włochy Ayomide Folorunso 54,75 PB Południowa Afryka Zeney van der Walt 55,73 SB Norwegia Amalie Iuel 56,13
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami Polska Alicja Konieczek 9:41,46 SB Argentyna Belen Casetta 9:43,05 SB Etiopia Meswat Asmare Dagnaw 9:45,48 PB
Sztafeta 4 × 100 m  Szwajcaria
Salomé Kora
Sarah Atcho
Ajla Del Ponte
Samantha Dagry
Riccarda Dietsche (elim.)
43,72  Australia
Abbie Taddeo
Nana Owusu-Afriyie
Riley Day
Celeste Mucci
43,97  Nowa Zelandia
Olivia Eaton
Zoe Hobbs
Georgia Hulls
Natasha Eady
Brooke Somerfield (elim.)
44,24 NR
Sztafeta 4 × 400 m  Ukraina
Marija Mykołenko
Anasiasija Holenewa
Kateryna Kłymiuk
Tetiana Melnyk
3:30,82  Meksyk
Frida Corona
Dania Aguillón
Rosa Cook
Paola Morán
3:32,63  Australia
Genevieve Cowie
Morgan Mitchell
Jessie Stafford
Gabriella O'Grady
3:34,01
Półmaraton Japonia Yuka Suzuki 1:14:10 Japonia Rika Kaseda 1:14:32 Japonia Yuki Tagawa 1:14:36
Półmaraton drużynowo  Japonia 3:43:18  Chiny 3:52:40  Południowa Afryka 4:19:15
Chód na 20 kilometrów Australia Katie Hayward 1:33:30 Australia Jemima Montag 1:33:57 Czechy Anežka Drahotová 1:35:44
Chód na 20 kilometrów drużynowo  Australia 4:51:36  Ukraina 4:58:02  Chiny 4:59:53
Skok wzwyż Ukraina Julija Czumaczenko 1,94 m PB Ukraina Iryna Heraszczenko 1,91 m Niemcy Imke Onnen 1,91 m
Skok o tyczce Włochy Roberta Bruni 4,46 m SB Stany Zjednoczone Rachel Baxter 4,41 m Stany Zjednoczone Bridget Guy 4,31 m
Skok w dal Ukraina Maryna Bech 6,84 m Portugalia Evelise Tavares da Veiga 6,61 m Rumunia Florentina Iusco 6,55 m
Trójskok Ukraina Olha Korsun 13,90 m PB Portugalia Evelise Tavares da Veiga 13,81 m Słowenia Neja Filipič 13,73 m
Pchnięcie kulą Kanada Sarah Mitton 18,31 m Trynidad i Tobago Portious Warren 17,82 m Polska Klaudia Kardasz 17,65 m
Rzut dyskiem Włochy Daisy Osakue 61,69 m Niemcy Claudine Vita 61,52 m Litwa Ieva Zarankaitė 56,75 m
Rzut młotem Ukraina Iryna Kłymeć 71, 25 m Polska Malwina Kopron 70,89 m Polska Katarzyna Furmanek 69,68 m PB
Rzut oszczepem Litwa Liveta Jasiūnaitė 60,36 m Japonia Haruka Kitaguchi 60,15 m Turcja Eda Tuğsuz 59,75 m
Siedmiobój Finlandia Miia Sillman 6209 pkt PB Burkina Faso Marthé Koala 6121 pkt Szwajcaria Caroline Agnou 5844 pkt

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]