Lekkoatletyka na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stadion w Tampere

Lekkoatletyka na Letnim Europejskim Festiwalu Młodzieży 2009 – zawody lekkoatletyczne, które zostały rozegrane w dniach 2024 lipca w fińskim Tampere. Areną zmagań młodych sportowców był Ratinan Stadion.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Hiszpania Alberto Gavaldá 10,77 Belgia Julien Watrin 10,82 Włochy Giovanni Galbieri 10,82
Bieg na 200 m Belgia Julien Watrin 21,06 Francja Jeffrey John 21,15 Wielka Brytania Liam Clowes 21,50
Bieg na 400 m Czechy Martin Vinš 48,23 Niemcy Olufemi Atibioke 48,32 Włochy Davide Re 48,57
Bieg na 800 m Turcja Halit Kiliç 1:55,79 Czechy Miroslav Burian 1:56,47 Hiszpania Alejandro Estévez 1:56,73
Bieg na 1500 Portugalia Rui Pinto 3:57,46 Węgry László Gregor 3:58,00 Niemcy Alexander Schwab 3:58,49
Bieg na 3000 m Wielka Brytania Callum Hawkins 8:23,62 Irlandia Shane Quinn 8:30,12 Rosja Ilgizar Safiullin 8:32,53
Bieg na 110 m przez płotki (91,4 cm) Hiszpania Arnau Erta 13,46 Cypr Haris Koutras 13,57 Włochy Ivan Mach di Palmstein 13,72
Bieg na 400 m przez płotki Belgia Stef Vanhaeren 51,09 Włochy José Reynaldo Bencosme de Leon 52,27 Estonia Rasmus Mägi 52,85
Bieg na 2000 m z przeszkodami Węgry Benjamin Szalai 5:53,31 Francja Romain Collenot-Spiret 5:54,13 Niemcy Stephan Abisch 5:54,30
Sztafeta 4 x 100 m  Hiszpania
Jose A Vizuete
Bertran Alcaraz
Alberto Gavalda
Arnau Erta
41,20  Francja
Nicolas Borome
Jeffrey John
Victor Barroso
Vincent Michalet
41,31  Belgia
Rodric Seutin
Claes Frederick
Stef Vanhaeren
Julien Watrin
41,69
Skok wzwyż Rosja Daniił Cypłakow 2,21 Izrael Dmitriy Kroytor 2,19 Dania Janick Klausen 2,14
Skok o tyczce Belgia Arnaud Art 4,85 Chorwacja Ivan Horvat 4,75 Austria Thomas Pastl 4,75
Skok w dal Dania Andreas Trajkovski 7,37 Francja Jean-Pierre Bertrand 7,30 Bułgaria Daniel Dobrew 7,30
Trójskok Rosja Aleksandr Jurczenko 15,30 Białoruś Alaksandr Chryszczanowicz 15,24 Ukraina Jewhen Strokań 15,19
Pchnięcie kulą (5 kg) Austria Lukas Weißhaidinger 20,35 Włochy Daniele Secci 19,08 Rosja Maksim Afonin 19,06
Rzut dyskiem (1,5 kg) Austria Lukas Weißhaidinger 60,94 Czechy Marek Bárta 60,49 Cypr Michael Klatsias 59,83
Rzut młotem (5 kg) Słowacja Tomáš Kružliak 74,24 Rosja Jewgienij Korotowski 72,63 Łotwa Edgaras Timermanis 71,49
Rzut oszczepem (700 g) Rosja Walerij Iordan 75,59 Łotwa Arnolds Strenga 69,73 Ukraina Ołeksandr Nyczyporczuk 67,67

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Wielka Brytania Jennie Batten 11,73 Szwajcaria Mujinga Kambundji 11,84 Węgry Anasztázia Nguyen 11,85
Bieg na 200 m Wielka Brytania Jennie Batten 23,80w Belgia Imke Vervaet 24,35w Polska Klaudia Konopko 24,41w
Bieg na 400 m Białoruś Julija Jurenia 53,90 Niemcy Christina Zwirner 54,59 Rumunia Adelina Pastor 54,72
Bieg na 800 m Rumunia Ioana Doagă 2:09,56 Wielka Brytania Adelle Tracey 2:09,92 Szwajcaria Andrina Schläpfer 2:09,93
Bieg na 1500 m Irlandia Ciara Mageean 4:15,46 Rumunia Ioana Doagă 4:18,44 Serbia Amela Terzić 4:22,46
Bieg na 3000 m Serbia Amela Terzić 9:17,90 Rosja Gulszat Fazlitdinowa 9:39,82 Ukraina Ołeksandra Olijnyk 9:37,59
Bieg na 100 m przez płotki (76,2 cm) Finlandia Nooralotta Neziri 13,23 Rosja Jekatierina Bleskina 13,24 Portugalia Eva Vital 13,39
Bieg na 400 m przez płotki Rosja Wiera Rudakowa 58,01 Irlandia Christine McMahon 59,55 Holandia Bianca Baak 60,31
Bieg na 2000 m z przeszkodami Belgia Sofie Gallein 6:42,71 Serbia Teodora Simovic 6:47,43 Turcja Gamze Bulut 6:50,24
Sztafeta 4 x 100 m  Szwajcaria
Silja Mühlebach
Mujinga Kambundji
Nora Frey
Cornelia Halbheer
46,30  Węgry
Anasztázia Nguyen
Kriszta Komiszár
Gréta Kerekes
Lilla Loránd
46,38  Irlandia
Christine McMahon
Joanna Mills
Caoimhe King
Joan Healy
46,56
Skok wzwyż Włochy Alessia Trost 1,85 Rosja Marija Kuczina 1,85 Łotwa Laura Ikauniece 1,82
Skok o tyczce Rosja Tatjana Stieciuk 3,90 Finlandia Reetta Hämäläinen 3,85 Belgia Aurélie De Ryck 3,80
Skok w dal Niemcy Lena Malkus 6,33 Rumunia Alina Rotaru 6,24 Finlandia Lotta Harala 6,14
Trójskok Mołdawia Tatiana Cicanci 13,37 Finlandia Kristiina Mäkelä 13,14 Rumunia Andreea Maria Todereanu 13,14
Pchnięcie kulą Holandia Corinne Nugter 14,58 Rosja Natalja Troniewa 13,84 Turcja Elçin Kaya 13,71
Rzut dyskiem Ukraina Wiktorija Kłoczko 48,32 Holandia Corinne Nugter 45,54 Niemcy Kristin Pudenz 44,71
Rzut młotem Słowenia Barbara Špiler 63,57 Turcja Kıvılcım Kaya 60,30 Rumunia Bianca Lazar Fazecas 56,97
Rzut oszczepem Estonia Liina Laasma 53,66 Serbia Marija Vučenović 51,46 Szwajcaria Nathalie Meier 47,20

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]