Lekkoatletyka na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekkoatletyka na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2011 – zawody lekkoatletyczne podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży odbyły się na Hüseyin Avni Aker Stadyumu w Trabzonie od 25 do 29 lipca. W imprezie startowali zawodnicy z roczników 1994 i 1995.

Wydarzeniem zawodów było ustanowienie wynikiem 84,41 nieoficjalnego rekordu świata juniorów młodszych w rzucie młotem o wadze 5 kilogramów przez Węgra Bence Pásztora.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Niemcy Daniel Kölsch 10,66 PB Wielka Brytania Leon Reid 10,68 Czechy Marek Bakalář 10,75
Bieg na 200 m Wielka Brytania Thomas Holligan 21,46 PB Białoruś Ilja Siraciuk 21,55 Czechy Marek Bakalář 21,57
Bieg na 400 m Wielka Brytania Clovis Asong 46,93 Niemcy Steffen Dale Trenk 48,74 Białoruś Alaksandr Krasouski 48,91
Bieg na 800 m Belgia Brecht Bertels 1:50,90 PB Serbia Nemanja Kojić 1:51,55 PB Irlandia Karl John Griffin 1:51,64
Bieg na 1500 m Irlandia Ruairi Finnegan 3:53,78 Włochy Samuele Dini 3:54,45 Wielka Brytania James Lamswood 3:55,02
Bieg na 3000 m Ukraina Bohdan-Iwan Horodyśkyj 8:21,99 SB Wielka Brytania Gordon Benson 8:23,05 Włochy Lorenzo Dini 8:24,20 PB
Bieg na 110 m przez płotki Włochy Lorenzo Perini 13,44 CR Francja Wilhem Belocian 13,50 PB Belgia Thomas Durant 13,56 SB
Bieg na 400 m przez płotki Irlandia Ben Kiely 52,69 PB Wielka Brytania Jacob Paul 52,80 PB Rosja Władysław Cygnakow 53,01 PB
Bieg na 2000 m z przeszkodami Hiszpania Gonzalo Basconcelo 5:54,60 PB Włochy Italo Quazzola 5:56,30 PB Niemcy Johannes Max. Motschmann 5:57,37 PB
Sztafeta 4 × 100 m  Francja
Jean-Noël Crétinoir
Méba-Mickaël Zézé
Gautier Dautremer
Wilhem Belocian
40,90  Wielka Brytania
James Taylor
Thomas Holligan
Clovis Asong
Leon Reid
41,37  Belgia
Oumar Diallo
Bram Luycx
Mathias Broothaerts
Lorijn Verbrughhe
41,60
Skok wzwyż Francja Gaël Rotardier 2,11 Niemcy Falk Wendrich 2,08 Białoruś Pavel Kipra 2,08
Skok o tyczce Słowenia Robert Renner 5,31 NJR NYR Niemcy Torben Laidig 5,00 PB Ukraina Hryhorij Bykow 4,95
Skok w dal Wielka Brytania Elliot Safo 7,38 Włochy Stefano Braga 7,36 Rosja Siemion Popow 7,36
Trójskok Szwajcaria Robert Clarke 15,50 Gruzja Lasza Gulelauri 15,49 Francja Jean-Noël Crétinoir 15,49
Pchnięcie kulą Ukraina Władysław Czernikow 20,13 Finlandia Matti Sivonen 19,43 PB Bośnia i Hercegowina Mesud Pezer 19,13
Rzut dyskiem Czechy Dominik Košař 56,04 Ukraina Władysław Czernikow 55,40 Włochy Martin Pilato 55,34
Rzut młotem Węgry Bence Pásztor 84,41 WYB Ukraina Serhij Reheda 80,81 PB Turcja Özkan Baltacı 78,90 PB
Rzut oszczepem Ukraina Jurij Kuszniruk 83,42 NYR Finlandia Sebastian Teikari 75,43 SB Litwa Povilas Dabasinskas 73,23

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Wielka Brytania Sophie Papps 11,82 Szwajcaria Samantha Dagry 11,91 PB Francja Solenn Compper 11,99
Bieg na 200 m Rosja Jekatierina Rienżina 23,64 CR Belgia Justien Grillet 23,94 Finlandia Anna Hämäläinen 24,14
Bieg na 400 m Litwa Modesta Morauskaite 54,07 Belgia Kimberley Efonye 54,30 Hiszpania Barbara Camblor 55,03
Bieg na 800 m Ukraina Ołena Sidorśka 2:05,26 CR Belgia Camilla de Bleecker 2:05,74 Niemcy Luna Udelhoven 2:07,30 PB
Bieg na 1500 m Wielka Brytania Sophie Riches 4:25,95 Irlandia Siofra Cleirigh Buttner 4:26,42 PB Cypr Meropi Panayiotou 4:29,13 PB
Bieg na 3000 m Rosja Alena Kudaszkina 9:18,46 Rumunia Anca Maria Bunea 9:30,81 PB Holandia Jip Vastenburg 9:39,47
Bieg na 100 m przez płotki Holandia Nadine Visser 13,28 Niemcy Monika Zapalska 13,52 Irlandia Sarah Lavin 13,62 PB
Bieg na 400 m przez płotki Białoruś Kaciaryna Weramejenka 59,57 Francja Emeline Bauwe 60,42 Irlandia Megan Kiely 60,44 PB
Bieg na 2000 m z przeszkodami Rumunia Dana Elena Loghin 6:40,93 CR Niemcy Johanna Christine Schulz 6:46,49 PB Serbia Olja Nikolić 6:48,05 PB
Sztafeta 4 × 100 m  Holandia
Tessa van Schagen
Sacha van Agt
Naomi Sedney
Nadine Visser
45,93  Belgia
Sarah Missinne
Justien Grillet
Orphee Depuydt
Kimberley Efonye
46,12  Rosja
Anastasija Nikołajewa
Jelizawieta Anikienko
Anastasija Aslanidi
Jekatierina Rienżina
46,58
Skok wzwyż Francja Dior Delophont 1,85 PB Cypr Leontia Kallenou 1,79 Rumunia Ligia Grozav 1,79
Skok o tyczce Włochy Roberta Bruni 4,10 CR Grecja Georgia Stefanidi 4,10 Rosja Kristina Bondarienko 4,10
Skok w dal Ukraina Maryna Bech 6,25 Niemcy Julia Gerter 6,14 Rosja Marina Buczelnikowa 6,11
Trójskok Hiszpania Ana Peleteiro 13,17 PB Francja Sokhna Galle 13,11 Ukraina Anna Krasucka 13,00
Pchnięcie kulą Rosja Natalia Szyrobokowa 14,23 Holandia Charlene Okken 13,84 Włochy Monia Cantarella 13,67
Rzut dyskiem Grecja Florentia Kalogeraki 48,31 Rosja Natalia Szyrobokowa 48,31 Turcja Özge Yılmaz 44,72
Rzut młotem Białoruś Hanna Zinczuk 59,48 PB Ukraina Alona Szamotina 59,23 PB Chorwacja Petra Jakeljić 56,35
Rzut oszczepem Rosja Alina Gierasimczuk 53,86 Litwa Liveta Jasiūnaitė 52,00 PB Francja Alexie Alaïs 50,94

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]