Lentopallon Mestaruusliiga (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lentopallon Mestaruusliiga 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Organizator Suomen Lentopalloliitto
Termin 2 października 201017 kwietnia 2011
Sezon LV
Partner TV URHOtv
Liczba drużyn 12
Liczba hal 13 (w 12 miastach)
Ranking CEV 17. miejsce
Liga Mistrzów brak
Puchar CEV Sun Volley Oulu
Pielaveden Sampo
Puchar Challenge Tampereen Isku-Volley
Team Lakkapää
Beniaminek Lentopalloseura Etta
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Liiga-Riento
Mistrz Team Lakkapää
Zdobywca Pucharu Team Lakkapää
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 186
Liczba setów 723 (3,89 na mecz)
Liczba małych punktów 32145 (44,46 na set)
Oglądalność 99192 (533 na mecz)
Strona internetowa

Lentopallon Mestaruusliiga 2010/2011 – 55. sezon walki o mistrzostwo Finlandii organizowany przez Fiński Związek Piłki Siatkowej (fiń. Suomen Lentopalloliitto). Zainaugurowany został 2 października 2010 roku i trwał do 17 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Pucharze CEV Finlandię reprezentowały Raision Loimu i Sun Volley Oulu, natomiast w Pucharze ChallengeTeam Lakkapää (pod nazwą Perungan Pojat) i Tampereen Isku-Volley.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza zasadnicza: dwanaście drużyn rozgrywało po dwa spotkania systemem kołowym oraz cztery dodatkowe mecze; osiem najlepszych drużyn awansowało do fazy play-off, natomiast dwie najsłabsze rywalizowały o utrzymanie w barażach.
  • Faza play-off: składała się z ćwierćfinałów, półfinałów, meczów o 3. miejsce i finałów; w ćwierćfinałach rywalizacja toczyła się do trzech wygranych, w półfinałach i w finale do czterech zwycięstw, natomiast w meczach o 3. miejsce – do dwóch zwycięstw; drużyna najwyżej rozstawiona spotyka się zawsze z ekipą najniżej rozstawioną.
  • Baraże: 11. zespół Lentopallon Mestaruusliiga i 2. zespół 1-sarja oraz 12. zespół Lentopallon Mestaruusliiga i 1. zespół 1-sarja utworzyły pary. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw. Zwycięzcy poszczególnych par zapewnili sobie udział w najwyższej klasie rozgrywek.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Finlandii
SUN
SUN
SAM
SAM
LOI
LOI
TAM
TAM
PER
PER
VLP
VLP
PII
PII
RIE
RIE
MLE
MLE
SAI
SAI
HUL
HUL
ETT
ETT
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Lentopallon SM-liiga 2010/2011
  Lentopallon Mestaruusliiga 2010/2011  
SUN Sun Volley Oulu Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 CEV
SAM Pielaveden Sampo 2 CEV
LOI Raision Loimu 3
TAM Tampereen Isku-Volley 4 Ch
PER Team Lakkapää 5 Ch
VLP Vammalan Lentopallo 6
PII Salon Piivolley 7
RIE Liiga-Riento 8
MLE Muuramen Lentopallo 9
SAI Saimaa Volley 10
HUL Hurrikaani-Loimaa 11
Aiga uparrow inv.svg Awans z 1-sarja
ETT Lentopalloseura Etta 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miejscowość
Lentopalloseura Etta Oulun urheilutalo Oulu
Hurrikaani-Loimaa Loimaan Liikuntahalli Loimaa
Liiga-Riento Joensuun Urheilutalo Joensuu
Muuramen Lentopallo Muuramen kulttuurikeskuksen sali Muurame
Team Lakkapää Lapin Urheiluopisto Rovaniemi
Pielaveden Sampo Pielaveden liikuntahalli Pielavesi
Raision Loimu Kerttulan liikuntahalli Raisio
Saimaa Volley Varkauden liikuntatalo Varkaus
Savonlinnan OKL:n liikuntahalli Savonlinna
Salon Piivolley Salohalli Salo
Sun Volley Oulu Oulun urheilutalo Oulu
Tampereen Isku-Volley Pyynikin Urheiluhalli Tampere
Vammalan Lentopallo Sylvään koulu Vammala

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 SUN SAM LOI TAM PER VLP PII RIE MLE SAI HUL ETT
Sun Volley Oulu 2:3 2:3 3:1 1:3 3:2 3:1 3:0 3:0 3:0 2:3 0:3
Pielaveden Sampo 3:0 3:2 0:3 1:3 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0 3:1 1:3
Raision Loimu 1:3 3:0 1:3 3:0 3:2 0:3 3:1 3:1 3:0 3:1 3:0
Tampereen Isku-Volley 1:3 0:3 3:1 3:1 2:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:2 1:3
Team Lakkapää 3:1 3:1 3:2 3:1 2:3 3:2 2:3 3:0 3:0 3:0 3:1
Vammalan Lentopallo 3:1 0:3 3:1 0:3 3:0 0:3 3:0 3:0 3:2 3:0 3:1
Salon Piivolley 3:0 3:2 3:0 0:3 0:3 1:3 2:3 2:3 3:0 3:2 3:2
Liiga-Riento 2:3 0:3 3:1 1:3 2:3 0:3 3:2 3:1 1:3 1:3 0:3
Muuramen Lentopallo 3:2 0:3 2:3 3:0 0:3 3:1 0:3 3:0 3:0 0:3 2:3
Saimaa Volley 0:3 0:3 1:3 3:2 2:3 1:3 1:3 2:3 0:3 1:3 3:2
Hurrikaani-Loimaa 3:0 3:1 1:3 1:3 2:3 0:3 3:2 3:0 3:1 3:1 1:3
Lentopalloseura Etta 1:3 1:3 1:3 1:3 2:3 0:3 3:0 3:1 3:1 0:3 2:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Gospodarz \ Gość1 SUN SAM LOI TAM PER VLP PII RIE MLE SAI HUL ETT
Sun Volley Oulu 2:3 3:1
Pielaveden Sampo 3:0 3:2
Raision Loimu 3:1 3:1
Tampereen Isku-Volley 3:0 3:0
Team Lakkapää 0:3 3:2
Vammalan Lentopallo 2:3 3:0
Salon Piivolley 2:3 3:2
Liiga-Riento 0:3 0:3
Muuramen Lentopallo 3:1 0:3
Saimaa Volley 1:3 3:0
Hurrikaani-Loimaa 1:3 3:1
Lentopalloseura Etta 3:2 3:1

Źródło: [2]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]


02.10.2010 Muuramen Lentopallo 3:0 (25:23, 29:27, 25:22) Tampereen Isku-Volley
02.10.2010 Saimaa Volley 1:3 (25:18, 19:25, 21:25, 18:25) Raision Loimu
02.10.2010 Hurrikaani-Loimaa 1:3 (25:23, 21:25, 23:25, 16:25) Lentopalloseura Etta
03.10.2010 Liiga-Riento 0:3 (20:25, 21:25, 21:25) Vammalan Lentopallo
03.10.2010 Salon Piivolley 0:3 (21:25, 20:25, 21:25) Team Lakkapää
09.10.2010 Pielaveden Sampo 3:1 (26:24, 25:12, 23:25, 25:16) Hurrikaani-Loimaa
09.10.2010 Raision Loimu 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 23:25) Sun Volley Oulu
09.10.2010 Vammalan Lentopallo 0:3 (22:25, 19:25, 20:25) Salon Piivolley
09.10.2010 Lentopalloseura Etta 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:22) Liiga-Riento
10.10.2010 Team Lakkapää 3:0 (25:23, 25:19, 25:17) Muuramen Lentopallo
10.10.2010 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:14, 27:25, 25:21) Saimaa Volley
11.10.2010 Salon Piivolley 3:0 (25:23, 29:27, 25:22) Sun Volley Oulu
13.10.2010 Muuramen Lentopallo 3:1 (27:25, 25:23, 23:25, 25:18) Tampereen Isku-Volley
13.10.2010 Team Lakkapää 3:1 (25:22, 20:25, 25:16, 25:23) Lentopalloseura Etta
15.10.2010 Salon Piivolley 3:2 (28:26, 19:25, 21:25, 25:18, 19:17) Lentopalloseura Etta
16.10.2010 Hurrikaani-Loimaa 3:0 (25:10, 25:18, 25:17) Liiga-Riento
16.10.2010 Pielaveden Sampo 3:2 (19:25, 25:21, 25:21, 23:25, 15:13) Raision Loimu
16.10.2010 Muuramen Lentopallo 3:1 (19:25, 25:23, 26:24, 25:22) Vammalan Lentopallo
18.10.2010 Tampereen Isku-Volley 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:21, 7:15) Vammalan Lentopallo
20.10.2010 Liiga-Riento 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 22:25) Saimaa Volley
20.10.2010 Sun Volley Oulu 0:3 (22:25, 20:25, 18:25) Lentopalloseura Etta
22.10.2010 Team Lakkapää 3:1 (16:25, 25:19, 29:27, 25:18) Sun Volley Oulu
23.10.2010 Vammalan Lentopallo 3:2 (25:17, 23:25, 15:25, 25:16, 15:9) Saimaa Volley
23.10.2010 Lentopalloseura Etta 3:1 (25:22, 17:25, 25:22, 25:18) Muuramen Lentopallo
24.10.2010 Raision Loimu 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:19) Hurrikaani-Loimaa
24.10.2010 Tampereen Isku-Volley 0:3 (18:25, 32:34, 23:25) Pielaveden Sampo
27.10.2010 Saimaa Volley 0:3 (16:25, 18:25, 20:25) Pielaveden Sampo
30.10.2010 Muuramen Lentopallo 3:0 (25:16, 25:16, 25:17) Liiga-Riento
30.10.2010 Sun Volley Oulu 3:2 (25:23, 28:30, 20:25, 25:20, 15:13) Vammalan Lentopallo
30.10.2010 Hurrikaani-Loimaa 3:2 (25:19, 18:25, 25:21, 21:25, 15:7) Salon Piivolley
30.10.2010 Raision Loimu 1:3 (19:25, 25:20, 18:25, 20:25) Tampereen Isku-Volley
31.10.2010 Liiga-Riento 2:3 (19:25, 23:25, 25:20, 25:17, 17:19) Team Lakkapää
31.10.2010 Sun Volley Oulu 2:3 (22:25, 25:20, 25:23, 17:25, 10:15) Pielaveden Sampo
01.11.2010 Saimaa Volley 2:3 (25:21, 19:25, 18:25, 25:19, 9:15) Team Lakkapää
03.11.2010 Lentopalloseura Etta 1:3 (19:25, 25:19, 19:25, 26:28) Sun Volley Oulu
05.11.2010 Team Lakkapää 3:2 (25:23, 24:26, 24:26, 28:26, 15:11) Raision Loimu
06.11.2010 Salon Piivolley 2:3 (21:25, 25:21, 25:19, 20:25, 10:15) Muuramen Lentopallo
06.11.2010 Vammalan Lentopallo 0:3 (23:25, 23:25, 19:25) Pielaveden Sampo
06.11.2010 Lentopalloseura Etta 1:3 (31:29, 26:28, 19:25, 24:26) Raision Loimu
07.11.2010 Liiga-Riento 0:3 (19:25, 18:25, 13:25) Saimaa Volley
07.11.2010 Tampereen Isku-Volley 3:2 (25:20, 22:25, 25:21, 20:25, 15:11) Hurrikaani-Loimaa
10.11.2010 Salon Piivolley 0:3 (17:25, 21:25, 15:25) Tampereen Isku-Volley
13.11.2010 Sun Volley Oulu 3:0 (25:12, 25:20, 25:20) Liiga-Riento
13.11.2010 Saimaa Volley 1:3 (27:29, 25:22, 23:25, 23:25) Salon Piivolley
13.11.2010 Hurrikaani-Loimaa 3:1 (26:24, 25:19, 23:25, 25:20) Muuramen Lentopallo
13.11.2010 Pielaveden Sampo 1:3 (19:25, 25:19, 27:29, 23:25) Lentopalloseura Etta
14.11.2010 Raision Loimu 3:2 (26:24, 25:21, 21:25, 21:25, 15:13) Vammalan Lentopallo
17.11.2010 Liiga-Riento 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) Pielaveden Sampo
20.11.2010 Sun Volley Oulu 2:3 (25:17, 25:27, 25:20, 21:25, 13:15) Hurrikaani-Loimaa
20.11.2010 Muuramen Lentopallo 2:3 (24:26, 25:22, 21:25, 25:22, 10:15) Raision Loimu
20.11.2010 Vammalan Lentopallo 0:3 (17:25, 22:25, 23:25) Tampereen Isku-Volley
21.11.2010 Team Lakkapää 3:0 (25:18, 25:18, 25:21) Hurrikaani-Loimaa
24.11.2010 Hurrikaani-Loimaa 3:1 (25:22, 27:25, 23:25, 25:23) Salon Piivolley
24.11.2010 Pielaveden Sampo 3:0 (25:17, 25:15, 25:17) Saimaa Volley
29.11.2010 Salon Piivolley 3:0 (25:23, 25:16, 25:22) Raision Loimu
04.12.2010 Muuramen Lentopallo 0:3 (22:25, 24:26, 20:25) Pielaveden Sampo
04.12.2010 Saimaa Volley 0:3 (22:25, 18:25, 18:25) Sun Volley Oulu
04.12.2010 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:21, 25:21, 25:20) Hurrikaani-Loimaa
04.12.2010 Lentopalloseura Etta 2:3 (25:22, 25:19, 11:25, 24:26, 7:15) Team Lakkapää
05.12.2010 Hurrikaani-Loimaa 1:3 (21:25, 20:25, 25:19, 22:25) Raision Loimu
05.12.2010 Liiga-Riento 1:3 (20:25, 21:25, 25:17, 17:25) Tampereen Isku-Volley
06.12.2010 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:22, 25:19, 25:16) Muuramen Lentopallo
11.12.2010 Raision Loimu 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:16) Muuramen Lentopallo
11.12.2010 Team Lakkapää 2:3 (21:25, 19:25, 25:21, 25:10, 10:15) Liiga-Riento
12.12.2010 Saimaa Volley 1:3 (25:15, 21:25, 17:25, 12:25) Pielaveden Sampo
12.12.2010 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) Salon Piivolley
15.12.2010 Liiga-Riento 0:3 (16:25, 26:28, 21:25) Pielaveden Sampo
16.12.2010 Salon Piivolley 3:2 (25:22, 25:16, 14:25, 21:25, 19:17) Hurrikaani-Loimaa
17.12.2010 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:23, 25:22, 25:15) Liiga-Riento
18.12.2010 Hurrikaani-Loimaa 3:1 (25:23, 17:25, 26:24, 25:20) Saimaa Volley
18.12.2010 Pielaveden Sampo 3:0 (25:22, 25:17, 25:22) Salon Piivolley
18.12.2010 Raision Loimu 3:1 (23:25, 25:17, 25:19, 25:18) Liiga-Riento
18.12.2010 Vammalan Lentopallo 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 25:14) Lentopalloseura Etta
18.12.2010 Muuramen Lentopallo 3:2 (19:25, 25:22, 21:25, 25:21, 15:9) Sun Volley Oulu
19.12.2010 Tampereen Isku-Volley 1:3 (21:25, 23:25, 25:23, 21:25) Lentopalloseura Etta
27.12.2010 Hurrikaani-Loimaa 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23) Pielaveden Sampo
28.12.2010 Lentopalloseura Etta 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) Salon Piivolley
29.12.2010 Team Lakkapää 3:2 (25:22, 25:27, 25:18, 20:25, 15:13) Salon Piivolley
29.12.2010 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:8, 25:15, 25:15) Liiga-Riento
29.12.2010 Tampereen Isku-Volley 3:1 (25:16, 25:20, 22:25, 25:17) Muuramen Lentopallo
02.01.2011 Sun Volley Oulu 3:0 (25:22, 25:19, 26:24) Muuramen Lentopallo
03.01.2011 Raision Loimu 3:0 (25:20, 25:18, 25:16) Saimaa Volley
08.01.2011 Muuramen Lentopallo 0:3 (19:25, 17:25, 22:25) Team Lakkapää
08.01.2011 Saimaa Volley 3:2 (25:23, 25:16, 26:28, 19:25, 16:14) Tampereen Isku-Volley
08.01.2011 Sun Volley Oulu 2:3 (25:16, 20:25, 15:25, 25:16, 10:15) Raision Loimu
09.01.2011 Liiga-Riento 0:3 (22:25, 21:25, 16:25) Lentopalloseura Etta
09.01.2011 Pielaveden Sampo 1:3 (26:28, 25:14, 25:27, 20:25) Team Lakkapää
10.01.2011 Saimaa Volley 3:2 (22:25, 25:23, 22:25, 25:23, 20:18) Lentopalloseura Etta
12.01.2011 Salon Piivolley 1:3 (25:22, 23:25, 26:28, 22:25) Vammalan Lentopallo
14.01.2011 Team Lakkapää 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) Saimaa Volley
15.01.2011 Raision Loimu 3:0 (26:24, 25:21, 26:24) Pielaveden Sampo
15.01.2011 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:19, 25:21, 25:20) Muuramen Lentopallo
15.01.2011 Lentopalloseura Etta 0:3 (23:25, 24:26, 21:25) Saimaa Volley
16.01.2011 Liiga-Riento 1:3 (23:25, 14:25, 25:18, 27:29) Hurrikaani-Loimaa
17.01.2011 Tampereen Isku-Volley 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 22:25) Sun Volley Oulu
19.01.2011 Muuramen Lentopallo 0:3 (25:27, 25:27, 22:25) Vammalan Lentopallo
19.01.2011 Pielaveden Sampo 3:1 (18:25, 25:19, 25:23, 25:23) Liiga-Riento
19.01.2011 Raision Loimu 0:3 (23:25, 28:30, 17:25) Salon Piivolley
19.01.2011 Lentopalloseura Etta 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:20) Team Lakkapää
22.01.2011 Hurrikaani-Loimaa 1:3 (28:26, 17:25, 21:25, 19:25) Raision Loimu
22.01.2011 Salon Piivolley 2:3 (25:13, 25:18, 24:26, 22:25, 12:15) Liiga-Riento
22.01.2011 Pielaveden Sampo 0:3 (21:25, 17:25, 19:25) Tampereen Isku-Volley
23.01.2011 Saimaa Volley 1:3 (22:25, 25:17, 21:25, 24:26) Vammalan Lentopallo
24.01.2011 Muuramen Lentopallo 2:3 (25:20, 25:27, 25:21, 21:25, 9:15) Lentopalloseura Etta
26.01.2011 Salon Piivolley 2:3 (23:25, 21:25, 25:23, 25:23, 14:16) Raision Loimu
28.01.2011 Team Lakkapää 3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:22) Pielaveden Sampo
29.01.2011 Vammalan Lentopallo 3:1 (18:25, 25:17, 25:21, 25:17) Sun Volley Oulu
29.01.2011 Liiga-Riento 3:1 (25:20, 31:29, 15:25, 25:21) Muuramen Lentopallo
29.01.2011 Lentopalloseura Etta 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 22:25) Pielaveden Sampo
30.01.2011 Hurrikaani-Loimaa 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) Sun Volley Oulu
05.02.2011 Saimaa Volley 2:3 (25:23, 25:21, 18:25, 24:26, 12:15) Liiga-Riento
05.02.2011 Sun Volley Oulu 3:1 (25:22, 18:25, 25:18, 25:21) Lentopalloseura Etta
05.02.2011 Hurrikaani-Loimaa 1:3 (25:21, 29:31, 17:25, 21:25) Tampereen Isku-Volley
05.02.2011 Pielaveden Sampo 3:1 (25:17, 21:25, 25:21, 28:26) Vammalan Lentopallo
05.02.2011 Raision Loimu 3:0 (25:23, 25:23, 25:18) Team Lakkapää
05.02.2011 Muuramen Lentopallo 0:3 (25:27, 21:25, 21:25) Salon Piivolley
06.02.2011 Lentopalloseura Etta 0:3 (18:25, 30:32, 14:25) Vammalan Lentopallo
06.02.2011 Tampereen Isku-Volley 3:1 (25:19, 25:27, 25:17, 25:14) Team Lakkapää
07.02.2011 Raision Loimu 3:1 (23:25, 25:20, 25:18, 26:24) Hurrikaani-Loimaa
09.02.2011 Sun Volley Oulu 1:3 (17:25, 17:25, 26:24, 23:25) Team Lakkapää
11.02.2011 Team Lakkapää 3:1 (20:25, 26:24, 25:21, 25:17) Tampereen Isku-Volley
11.02.2011 Salon Piivolley 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) Saimaa Volley
12.02.2011 Muuramen Lentopallo 0:3 (23:25, 24:26, 22:25) Hurrikaani-Loimaa
12.02.2011 Lentopalloseura Etta 1:3 (19:25, 23:25, 25:14, 25:27) Tampereen Isku-Volley
12.02.2011 Vammalan Lentopallo 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 29:27) Raision Loimu
13.02.2011 Liiga-Riento 2:3 (25:19, 25:22, 14:25, 19:25, 7:15) Sun Volley Oulu
14.02.2011 Pielaveden Sampo 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) Liiga-Riento
19.02.2011 Sun Volley Oulu 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:20) Salon Piivolley
19.02.2011 Saimaa Volley 0:3 (23:25, 22:25, 23:25) Muuramen Lentopallo
19.02.2011 Raision Loimu 3:0 (25:15, 25:21, 32:30) Lentopalloseura Etta
19.02.2011 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) Vammalan Lentopallo
20.02.2011 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) Team Lakkapää
21.02.2011 Hurrikaani-Loimaa 2:3 (25:20, 25:22, 21:25, 13:25, 11:15) Team Lakkapää
23.02.2011 Pielaveden Sampo 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:21, 21:19) Saimaa Volley
25.02.2011 Team Lakkapää 0:3 (23:25, 22:25, 23:25) Sun Volley Oulu
26.02.2011 Saimaa Volley 1:3 (25:21, 15:25, 20:25, 21:25) Hurrikaani-Loimaa
26.02.2011 Salon Piivolley 3:2 (24:26, 22:25, 25:13, 25:21, 16:14) Pielaveden Sampo
27.02.2011 Sun Volley Oulu 3:1 (25:23, 27:25, 15:25, 28:26) Tampereen Isku-Volley
02.03.2011 Lentopalloseura Etta 3:2 (25:22, 15:25, 21:25, 25:19, 15:13) Sun Volley Oulu
03.03.2011 Liiga-Riento 3:1 (22:25, 25:17, 28:26, 25:23) Raision Loimu
04.03.2011 Team Lakkapää 3:2 (25:21, 20:25, 25:11, 17:25, 15:7) Lentopalloseura Etta
05.03.2011 Sun Volley Oulu 3:0 (25:15, 25:23, 28:26) Saimaa Volley
05.03.2011 Hurrikaani-Loimaa 0:3 (24:26, 17:25, 24:26) Vammalan Lentopallo
05.03.2011 Pielaveden Sampo 3:1 (26:24, 25:18, 19:25, 25:22) Muuramen Lentopallo
05.03.2011 Raision Loimu 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:22) Salon Piivolley
07.03.2011 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) Muuramen Lentopallo
08.03.2011 Sun Volley Oulu 2:3 (25:23, 22:25, 20:25, 25:19, 10:15) Team Lakkapää
09.03.2011 Saimaa Volley 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) Liiga-Riento
09.03.2011 Salon Piivolley 3:2 (25:19, 23:25, 28:30, 28:26, 15:7) Hurrikaani-Loimaa
09.03.2011 Vammalan Lentopallo 2:3 (25:22, 23:25, 25:18, 19:25, 13:15) Tampereen Isku-Volley
12.03.2011 Muuramen Lentopallo 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) Saimaa Volley
12.03.2011 Liiga-Riento 3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 27:25, 15:10) Salon Piivolley
12.03.2011 Pielaveden Sampo 3:0 (25:21, 25:14, 25:15) Sun Volley Oulu
12.03.2011 Lentopalloseura Etta 2:3 (25:17, 19:25, 25:22, 15:25, 14:16) Hurrikaani-Loimaa
12.03.2011 Team Lakkapää 2:3 (19:25, 25:23, 25:18, 26:28, 13:15) Vammalan Lentopallo
12.03.2011 Tampereen Isku-Volley 3:1 (25:19, 26:24, 21:25, 25:23) Raision Loimu

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Pielaveden Sampo 55 26 19 7 10 6 3 1 4 2 96 63 33 1.91 2254 2063 1.09
2 Team Lakkapää 51 26 19 7 5 6 8 2 2 3 106 63 43 1.47 2376 2246 1.06
3 Tampereen Isku-Volley 51 26 17 9 8 7 2 2 5 2 98 60 38 1.58 2287 2138 1.07
4 Vammalan Lentopallo 51 26 17 9 9 5 3 3 2 4 97 59 38 1.55 2249 2093 1.07
5 Raision Loimu 49 26 17 9 4 9 4 2 5 2 104 60 44 1.36 2410 2315 1.04
6 Sun Volley Oulu 43 26 13 13 5 6 2 6 3 4 103 54 49 1.1 2275 2256 1.01
7 Hurrikaani-Loimaa 37 26 12 14 3 6 3 4 7 3 105 51 54 0.94 2315 2366 0.98
8 Lentopalloseura Etta 36 26 11 15 3 6 2 5 7 3 105 50 55 0.91 2329 2379 0.98
9 Salon Piivolley 35 26 11 15 6 1 4 6 4 5 103 49 54 0.91 2298 2303 1
10 Muuramen Lentopallo 24 26 8 18 4 2 2 2 6 10 94 34 60 0.57 2065 2193 0.94
11 Saimaa Volley 20 26 6 20 3 1 2 4 6 10 97 32 65 0.49 2048 2235 0.92
12 Liiga-Riento 16 26 6 20 0 2 4 2 6 12 98 28 70 0.4 1970 2289 0.86

Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     baraże

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                                           
  1  Pielaveden Sampo 2 0 1      
8  Lentopalloseura Etta 3 3 3      
  8  Lentopalloseura Etta 2 1 0 1        
  2  Team Lakkapää 3 3 3 3        
2  Team Lakkapää 3 3 3    
  7  Hurrikaani-Loimaa 1 0 2      
    2  Team Lakkapää 3 2 3 3 3    
  4  Vammalan Lentopallo 0 3 1 2 2    
  3  Tampereen Isku-Volley 3 3 3      
6  Sun Volley Oulu 0 0 2      
3  Tampereen Isku-Volley 3 0 1 3 0 2  
  4  Vammalan Lentopallo 2 3 3 2 3 3       Mecze o 3. miejsce
4  Vammalan Lentopallo 3 3 1 3  
  5  Raision Loimu 0 1 3 2       8  Lentopalloseura Etta 0 0  
  3  Tampereen Isku-Volley 3 3  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


16.03.2011 Pielaveden Sampo 2:3 (25:23, 23:25, 23:25, 25:17, 12:15) Lentopalloseura Etta
17.03.2011 Lentopalloseura Etta 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) Pielaveden Sampo
19.03.2011 Pielaveden Sampo 1:3 (17:25, 18:25, 25:22, 19:25) Lentopalloseura Etta

16.03.2011 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:21, 25:19, 25:22) Raision Loimu
18.03.2011 Raision Loimu 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 29:31) Vammalan Lentopallo
19.03.2011 Vammalan Lentopallo 1:3 (25:17, 19:25, 25:27, 16:25) Raision Loimu
22.03.2011 Raision Loimu 2:3 (16:25, 25:22, 32:30, 25:27, 12:15) Vammalan Lentopallo

16.03.2011 Team Lakkapää 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 28:26) Hurrikaani-Loimaa
17.03.2011 Team Lakkapää 3:0 (25:18, 25:16, 25:22) Hurrikaani-Loimaa
20.03.2011 Hurrikaani-Loimaa 2:3 (25:21, 21:25, 19:25, 25:23, 13:15) Team Lakkapää

16.03.2011 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:22, 25:21, 25:23) Sun Volley Oulu
17.03.2011 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:14, 25:23, 25:17) Sun Volley Oulu
20.03.2011 Sun Volley Oulu 2:3 (25:21, 25:21, 19:25, 21:25, 12:15) Tampereen Isku-Volley

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do czterech zwycięstw)


27.03.2011 Team Lakkapää 3:2 (23:25, 23:25, 25:20, 25:16, 16:14) Lentopalloseura Etta
28.03.2011 Lentopalloseura Etta 1:3 (22:25, 25:17, 21:25, 21:25) Team Lakkapää
30.03.2011 Team Lakkapää 3:0 (25:15, 25:23, 25:23) Lentopalloseura Etta
01.04.2011 Lentopalloseura Etta 1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 17:25) Team Lakkapää

25.03.2011 Tampereen Isku-Volley 3:2 (25:15, 18:25, 25:21, 22:25, 15:13) Vammalan Lentopallo
27.03.2011 Vammalan Lentopallo 3:0 (25:23, 31:29, 25:23) Tampereen Isku-Volley
30.03.2011 Tampereen Isku-Volley 1:3 (25:22, 18:25, 17:25, 19:25) Vammalan Lentopallo
31.03.2011 Vammalan Lentopallo 2:3 (20:25, 24:26, 25:16, 25:17, 15:13) Tampereen Isku-Volley
02.04.2011 Tampereen Isku-Volley 0:3 (20:25, 23:25, 17:25) Vammalan Lentopallo
04.04.2011 Vammalan Lentopallo 3:2 (25:19, 16:25, 20:25, 27:25, 15:11) Tampereen Isku-Volley

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


07.04.2011 Lentopalloseura Etta 0:3 (18:25, 20:25, 20:25) Tampereen Isku-Volley
09.04.2011 Tampereen Isku-Volley 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) Lentopalloseura Etta

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do czterech zwycięstw)


09.04.2011 Team Lakkapää 3:0 (25:19, 25:22, 25:22) Vammalan Lentopallo
11.04.2011 Vammalan Lentopallo 3:2 (26:24, 25:20, 29:31, 25:19, 16:14) Team Lakkapää
12.04.2011 Vammalan Lentopallo 1:3 (19:25, 25:20, 17:25, 21:25) Team Lakkapää
16.04.2011 Team Lakkapää 3:2 (25:16, 21:25, 25:16, 15:25, 15:10) Vammalan Lentopallo
17.04.2011 Team Lakkapää 3:2 (20:25, 25:13, 25:16, 26:28, 15:7) Vammalan Lentopallo

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Team Lakkapää
2 Vammalan Lentopallo 1
3 Tampereen Isku-Volley
4 Lentopalloseura Etta
5 Pielaveden Sampo
6 Raision Loimu
7 Sun Volley Oulu
8 Hurrikaani-Loimaa
9 Salon Piivolley
10 Muuramen Lentopallo
11 Saimaa Volley
12 Liiga-Riento
1 Klub Vammalan Lentopallo nie został zgłoszony do europejskich pucharów.


     Puchar CEV 2011/2012

     Puchar Challenge 2011/2012

     baraże

Mistrzostwo
Team Lakkapää
Puchar
Team Lakkapää
Spdaek do 1-sarja
Liiga-Riento
Awans z 1-sarja
Kokkolan Tiikerit

Baraże[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


27.03.2011 Saimaa Volley 3:0 (25:14, 25:19, 26:24) Korson Veto
29.03.2011 Korson Veto 0:3 (23:25, 19:25, 23:25) Saimaa Volley
31.03.2011 Saimaa Volley 3:2 (25:19, 25:27, 16:25, 25:18, 15:11) Korson Veto

29.03.2011 Liiga-Riento 3:2 (18:25, 25:19, 25:22, 25:27, 15:9) Kokkolan Tiikerit
31.03.2011 Kokkolan Tiikerit 3:1 (25:18, 20:25, 25:20, 25:20) Liiga-Riento
01.04.2011 Kokkolan Tiikerit 0:3 (18:25, 19:25, 20:25) Liiga-Riento
04.04.2011 Liiga-Riento 1:3 (25:17, 19:25, 25:27, 17:25) Kokkolan Tiikerit
07.04.2011 Kokkolan Tiikerit 3:2 (25:23, 22:25, 22:25, 25:22, 15:10) Liiga-Riento

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty, frekwencja[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza
Miesiąc Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Frekwencja Średnio na mecz
październik 33 128 3,88 5710 44,61 16630 504
listopad 22 86 3,91 3836 44,60 10137 461
grudzień 25 95 3,80 4164 43,83 10516 421
styczeń 30 114 3,80 5148 45,16 14528 484
luty 28 106 3,79 4797 45,25 15039 537
marzec 18 74 4,11 3221 43,53 9052 503
Razem 156 603 3,87 26876 44,57 75902 487
Faza play-off
Miesiąc Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Frekwencja Średnio na mecz
Ćwierćfinały 13 51 3,92 2278 44,67 7500 577
Półfinały 10 41 4,10 1799 43,88 7754 775
Mecze o 3. miejsce 2 6 3,00 255 42,50 1042 521
Finały 5 22 4,40 937 42,59 6994 1399
Razem 30 120 4,00 5269 43,91 23290 776

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Miesiąc Lider Miesiąc Lider
październik Team Lakkapää styczeń Pielaveden Sampo
listopad Pielaveden Sampo luty Pielaveden Sampo
grudzień Pielaveden Sampo marzec Pielaveden Sampo

Szóstka sezonu[edytuj | edytuj kod]

Szóstka sezonu 2010/2011[1]
Hermans Egleskalns
(Team Lakkapää)
Brett Dailey
(Team Lakkapää)
Tuomas Tihinen
(Tampereen Isku-Volley)
Normunds Veinbergs
(Team Lakkapää)
Eduard Venski
(Vammalan Lentopallo)
Kawika Shoji
(Tampereen Isku-Volley)
Dustin Watten
(Raision Loimu)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Yhdeksäs kausi toi Venskille kauden liigapelaajan tittelin (fiń.). mestaruusliiga.fi. [dostęp 2011-05-22].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]