Letni Puchar Świata w saneczkarstwie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letni Puchar Świata
2013
2012 2014
Data 6 - 7 września 2013
Gospodarz Niemcy Ilmenau
Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn
Niemcy Dajana Eitberger

Niemcy Daniel Rothamel
Jedynki juniorek

Jedynki juniorów
Austria Sabrina Salchner

Niemcy Jonas Jannusch

Letni Puchar Świata w Saneczkarstwie 2013 odbył się w dniach 6 - 7 września w Ilmenau, w Niemczech. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach seniorek, jedynkach seniorów, jedynkach juniorek oraz w jedynkach juniorów.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
7 września 2013 Niemcy Ilmenau Jedynki seniorek Niemcy Dajana Eitberger Niemcy Maria Naß Niemcy Svenja Oestreicher
7 września 2013 Niemcy Ilmenau Jedynki seniorów Niemcy Daniel Rothamel Niemcy Sascha Benecken Austria Reinhard Egger
7 września 2013 Niemcy Ilmenau Jedynki juniorek Austria Sabrina Salchner Austria Madeleine Egle Niemcy Paula Werner
7 września 2013 Niemcy Ilmenau Jedynki juniorów Niemcy Jonas Jannusch Niemcy Hannes Orlamünder Niemcy Max Langenhan

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Seniorki[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 7 września 2013
Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Dajana Eitberger  Niemcy 1:01.913
Silver medal with cup.svg Maria Naß  Niemcy 1:02.434
Bronze medal with cup.svg Svenja Oestreicher  Niemcy 1:02.539
4. Julia Orlamünder  Niemcy 1:02.557
5. Ewa Kuls  Polska 1:02.982
6. Sandra Schäder  Niemcy 1:03.200
7. Natalia Wojtuściszyn  Polska 1:03.459

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 7 września 2013
Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Daniel Rothamel  Niemcy 1:00.343
Silver medal with cup.svg Sascha Benecken  Niemcy 1:00.525
Bronze medal with cup.svg Reinhard Egger  Austria 1:00.638
4. Toni Förtsch  Niemcy 1:00.657
5. Florian Berkes  Niemcy 1:01.042
6. Maciej Kurowski  Polska 1:01.072
7. Florian Löffler  Niemcy 1:01.076
8. Georg Reumschüssel  Niemcy 1:01.119
9. Nico Grüssner  Niemcy 1:01.251
10. Chris Rohmeiss  Niemcy 1:01.315
11. Karol Mikrut  Polska 1:01.540
12. Manuel Stiebing  Niemcy 1:01.594

Juniorki[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 7 września 2013
Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Sabrina Salchner  Austria 1:01.475
Silver medal with cup.svg Madeleine Egle  Austria 1:01.591
Bronze medal with cup.svg Paula Werner  Niemcy 1:01.600
4. Anna Saulite  Austria 1:02.148
5. Marta Zacharzewska  Polska 1:02.761
6. Miriam Geisler  Austria 1:02.923
7. Martina Gergova  Bułgaria 1:03.375

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 7 września 2013
Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jonas Jannusch  Niemcy 1:00.326
Silver medal with cup.svg Hannes Orlamünder  Niemcy 1:00.699
Bronze medal with cup.svg Max Langenhan  Niemcy 1:00.806
4. Paul Gubitz  Niemcy 1:01.155
5. Bastian Schulte  Austria 1:01.339
6. Fabian Künstner  Austria 1:01.391
7. Yannick Müller  Austria 1:02.306
8. Dimitar Georgiev  Bułgaria 1:02.515
9. Cvetelin Ivanov  Bułgaria 1:03.844

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]