Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017
2016 2018
Data 18 sierpnia –
17 września 2017
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Oberwiesenthal
Miejsce zakończenia Norwegia Trondheim
Organizator FIS
Zwycięzcy
Generalna Polska Kamila Karpiel
Drużynowa  Rosja
Strona internetowa

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017 – 10. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Zaplanowane zostały 4 konkursy w dwóch miejscowościach.

Oficjalny kalendarz został zatwierdzony przez FIS 30 maja 2017 roku podczas kongresu w Portorožu.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 18 sierpnia 2017 Niemcy Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen HS106 Niemcy Ramona Straub Polska Kamila Karpiel Japonia Ren Mikase
2. 19 sierpnia 2017 Polska Kamila Karpiel Niemcy Ramona Straub Rosja Anna Szpyniowa
3. 16 września 2017 Norwegia Trondheim Granåsen HS100 Niemcy Juliane Seyfarth Rosja Aleksandra Barancewa Polska Kamila Karpiel
4. 17 września 2017 Niemcy Juliane Seyfarth Rosja Lidija Jakowlewa Norwegia Thea Sofie Kleven
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017 – klasyfikacja końcowa Polska Kamila Karpiel Niemcy Juliane Seyfarth Niemcy Ramona Straub

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Oberwiesenthal 18.08 Oberwiesenthal 19.08 Trondheim 16.09 Trondheim 17.09
 Austria
Lisa Eder 15 11
Katharina Ellmauer 34 32
Sophie Mair 14 24
Claudia Purker 6 16
Elisabeth Raudaschl 19 12 9 13
 Czechy
Jana Mrákotová 8 12
Veronika Ptačková 36 37
 Finlandia
Susanna Forsström 20 6 10 5
Julia Tervahartiala 29 33 22 23
 Francja
Océane Avocat Gros 10 4
 Japonia
Ayaka Igarashi 22 28
Ayuka Kamoda 8 21
Nozomi Maruyama 5 8
Ren Mikase 3 22
Kaede Narita 21 18
Natsuka Sawaya 20 20
Rio Setō dns 34
 Kazachstan
Walentina Sdierżykowa 26 31 23 19
 Korea Południowa
Park Guy-lim 23 19
 Niemcy
Selina Freitag 21 13
Arantxa Lancho 17 23
Josephin Laue 27 30
Agnes Reisch 12 7
Juliane Seyfarth 1 1
Ramona Straub 1 2 4 8
 Norwegia
Eva Elise Johansen Amble 30 dns
Astrid Louise Baarset 29 28
Ingebjørg Saglien Bråten 18 20 dns dns
Thea Sofie Kleven 16 9 11 3
Mari Leinan Lund 27 27
Hanna Midtsundstad 33 29 17 21
Anniken Mork 5 4
Karoline Røstad 19 dsq
Karoline Skatvedt 28 26
Anna Odine Strøm 8 15 12 14
Thea Øihaugen 26 24
 Polska
Kamila Karpiel 2 1 3 6
Magdalena Pałasz 32 26
Kinga Rajda 14 15
Joanna Szwab 24 18
Anna Twardosz 15 7
 Rosja
Aleksandra Barancewa 13 14 2 9
Lidija Jakowlewa 7 10 6 2
Marija Jakowlewa 11 5 7 10
Anna Szpyniowa 4 3 13 11
Anna Żukowa 31 25
 Rumunia
Carina Militaru 28 35
Diana Trâmbițaș 35 27
 Słowenia
Katra Komar 25 17
Katja Markuta 37 36
Kaja Urbanija Čož 30 38
 Szwecja
Astrid Moberg 25 22
Frida Westman 16 16
 Węgry
Virág Vörös 24 25
 Włochy
Veronica Gianmoena 18 17
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodniczka zgłoszona nie wystartowała w konkursie
dsq – Zawodniczka zdyskwalifikowana w konkursie       
– Zawodniczka nie zgłoszona do konkursu

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[1][edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty Strata
1. Polska Kamila Karpiel 4 280
2. Niemcy Ramona Straub 4 262 -18
3. Niemcy Juliane Seyfarth 2 200 -80
4. Rosja Lidija Jakowlewa 4 182 -98
5. Rosja Anna Szpyniowa 4 154 -126
6. Rosja Aleksandra Barancewa 4 147 -133
7. Rosja Marija Jakowlewa 4 131 -149
8. Norwegia Thea Sofie Kleven 4 128 -152
9. Finlandia Susanna Forsström 4 122 -158
10. Norwegia Anniken Mork 2 95 -185
11. Norwegia Anna Odine Strøm 4 88 -192
12. Austria Elisabeth Raudaschl 4 83 -197
13. Japonia Nozomi Maruyama 2 77 -203
14. Francja Océane Avocat Gros 2 76 -204
15. Japonia Ren Mikase 2 69 -211
16. Niemcy Agnes Reisch 2 58 -222
17. Austria Claudia Purker 2 55 -225
18. Czechy Jana Mrákotová 2 54 -226
19. Polska Anna Twardosz 2 52 -228
20. Japonia Ayuka Kamoda 2 42 -238
21. Austria Lisa Eder 2 40 -240
22. Polska Kinga Rajda 2 34 -246
23. Niemcy Selina Freitag 2 30 -250
Szwecja Frida Westman 2
25. Włochy Veronica Gianmoena 2 27 -253
26. Norwegia Hanna Midtsundstad 4 26 -254
27. Austria Sophie Mair 2 25 -255
Kazachstan Walentina Sdierżykowa 4
29. Norwegia Ingebjørg Saglien Bråten 2 24 -256
30. Japonia Kaede Narita 2 23 -257
31. Niemcy Arantxa Lancho 2 22 -258
Japonia Natsuka Sawaya 2
33. Słowenia Katra Komar 2 20 -260
Korea Południowa Park Guy-lim 2
Polska Joanna Szwab 2
36. Finlandia Julia Tervahartiala 4 19 -261
37. Szwecja Astrid Moberg 2 15 -265
38. Węgry Virág Vörös 2 13 -267
39. Japonia Ayaka Igarashi 2 12 -268
Norwegia Karoline Røstad 2
Norwegia Thea Øihaugen 2
42. Norwegia Mari Leinan Lund 2 8 -272
Norwegia Karoline Skatvedt 2
44. Rosja Anna Żukowa 2 6 -274
45. Norwegia Astrid Louise Bårset 2 5 -275
Niemcy Josephin Laue 2
Polska Magdalena Pałasz 2
48. Rumunia Diana Trâmbițaș 2 4 -276
49. Rumunia Carina Militaru 2 3 -277
50. Norwegia Eva Elise Johansen Amble 1 1 -279
Słowenia Kaja Urbanija Čož 2

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Występy Punkty Strata
1.  Rosja 4 620
2.  Niemcy 4 577 -43
3.  Norwegia 4 407 -213
4.  Polska 4 391 -229
5.  Japonia 4 245 -375
6.  Austria 4 203 -417
7.  Finlandia 4 141 -479
8.  Francja 2 76 -544
9.  Czechy 4 54 -566
10.  Szwecja 2 45 -575
11.  Włochy 2 27 -593
12.  Kazachstan 4 25 -595
13.  Słowenia 2 21 -599
14.  Korea Południowa 2 20 -600
15.  Węgry 2 13 -607
16.  Rumunia 2 7 -613

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skoki Narciarskie Polska - Skijumping.pl, www.skijumping.pl [dostęp 2017-08-18].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]