Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w skokach narciarskich. Zobacz też: Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2010.
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010
2009 2011
Data 2 lipca – 3 października 2010
Miejsce rozpoczęcia Słowenia Kranj
Miejsce zakończenia Polska Wisła
Organizator FIS
Liczba konkurencji 15
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna Polska Kamil Stoch
Klasyfikacja drużynowa  Polska

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010 – 9. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 2 lipca 2010 na skoczni Bauhenk w Kranju, a zakończyła 3 października 2010 na skoczni Adama Małysza w Wiśle. Po raz pierwszy w historii Letniego Pucharu Kontynentalnego cykl nie rozpoczął się na skoczni Grajski grič w Velenje. W ramach cyklu zostało rozegranych 15 konkursów. Cztery z nich odbyły się w Norwegii. Po raz pierwszy w historii zawody FISu odbyły się w Kazachstanie.

Konkurs rozegrany 19 września w Oslo był pierwszym w historii Pucharu Kontynentalnego (i jedynym w LPK 2010), w którym obowiązywała punktacja uwzględniająca długość najazdu na próg oraz siłę i kierunek wiatru[1].

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 2 lipca 2010 Słowenia Kranj Bauhenk HS109 Austria Andreas Strolz Polska Kamil Stoch Polska Dawid Kubacki
2. 3 lipca 2010 Słowenia Kranj Bauhenk HS109 Polska Kamil Stoch Polska Krzysztof Miętus Austria Andreas Strolz
3. 4 lipca 2010 Słowenia Velenje Grajski grič HS94 Polska Kamil Stoch Polska Stefan Hula
Austria David Unterberger
4. 9 lipca 2010 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 1 seria[2] Polska Kamil Stoch Polska Stefan Hula Austria Andreas Strolz
5. 10 lipca 2010 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 Polska Kamil Stoch Austria Andreas Strolz Polska Dawid Kubacki
6. 30 lipca 2010 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 Czechy Jakub Janda Czechy Antonín Hájek Niemcy Danny Queck
7. 31 lipca 2010 Francja Courchevel Tremplin Le Praz HS132 Czechy Jakub Janda Czechy Antonín Hájek Słowenia Rok Zima
8. 11 września 2010 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 Francja Emmanuel Chedal Polska Rafał Śliż Francja Vincent Descombes Sevoie
9. 12 września 2010 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 Słowenia Rok Zima Francja Vincent Descombes Sevoie Czechy Jakub Janda
10. 18 września 2010 Norwegia Oslo Midtstubakken HS106 Polska Rafał Śliż Austria Thomas Diethart Czechy Lukáš Hlava
11. 19 września 2010 Norwegia Oslo Midtstubakken HS106 zasady[3] Norwegia Bjørn Einar Romøren Austria Michael Hayböck Słowenia Jure Šinkovec
12. 25 września 2010 Kazachstan Ałmaty Gorney Gigant HS140 Polska Kamil Stoch Czechy Jakub Janda
Bułgaria Władimir Zografski
13. 26 września 2010 Kazachstan Ałmaty Gorney Gigant HS105 Polska Kamil Stoch Bułgaria Władimir Zografski Polska Łukasz Rutkowski
Polska Tomasz Byrt
14. 2 października 2010 Polska Wisła Adama Małysza HS134 Norwegia Anders Fannemel Polska Stefan Hula Słowenia Robert Hrgota
15. 3 października 2010 Polska Wisła Adama Małysza HS134 Norwegia Anders Fannemel Słowenia Jure Šinkovec Finlandia Anssi Koivuranta
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010 – klasyfikacja końcowa Polska Kamil Stoch Czechy Jakub Janda Austria Andreas Strolz

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Kranj 02.07 Kranj 03.07 Velenje 04.07 Garmisch-Partenkirchen 09.07 Garmisch-Partenkirchen 10.07 Courchevel 30.07 Courchevel 31.07 Lillehammer 11.09 Lillehammer 12.09 Oslo 18.09 Oslo 19.09 Ałmaty 25.09 Ałmaty 26.09 Wisła 02.10 Wisła 03.10
 Austria
Thomas Diethart 37 28 13 4 22 41 12 23 30 2 31
Markus Eggenhofer 6 12 4 31 35 5 8 71 39 43 72
Michael Hayböck 27 44 61 2
Stefan Hayböck 39 14 23 55 41 38 22 17 61 59 80
Mario Innauer 32 5
Daniel Lackner 9 5
Lukas Müller 12 8 15 37 49 57
Johannes Obermayr 36 43 54 29
Arthur Pauli 35 54 46 30
Manuel Poppinger 48 32 61 50 31 22 46
Florian Schabereiter 49 63 80 52
Markus Schiffner 25 27 33 32 20 15 25
Andreas Strolz 1 3 10 3 2 11 13 10 41
Thomas Thurnbichler 34 26 24 22 23 17 32
David Unterberger 15 18 2 16 11 55 31 14 55
 Białoruś
Maksim Anisimau 67 54 70 66 67 70 71 86 85
 Bułgaria
Bogomił Pawłow 59 61 64 73 70 44 38
Władimir Zografski 10 dsq 13 33 18 4 14 7 34 53 49 2 2
 Czechy
Pavel Farkaš 58 62
Antonín Hájek 24 12 2 2 48 4 23 7
Lukáš Hlava 31 19 10 23 16 5 11 3 9
Jakub Janda 1 1 10 3 4 8 2 7
Miloš Kadlec dsq dsq
Čestmír Kožíšek 25 38 18 26 44 28
Roman Koudelka 20 47 31 28
Jan Matura 21 17 31 6 15
Jiří Mazoch 34 38
Borek Sedlák 36 29 10 10 4
Ondřej Vaculík 49 31 45 22 17 8 9
 Estonia
Martti Nõmme dsq dsq dns 43 61 63
Illimar Pärn 62 84 39 30 46 45
Mats Piho 40 35 56 54
Siim-Tanel Sammelselg 85 83
 Finlandia
Lauri Asikainen 63 68 45 66 27 42
Anssi Koivuranta 15 3
Kai Kovaljeff 15 17
Jarkko Määttä 50 40 57 57 68
Sami Niemi 62 62 43 36 62 60 30 26
Sami Saapunki 40 55 56 57 67 74 49 35
Ossi-Pekka Valta 71
 Francja
Sébastien Cala 53 51
Emmanuel Chedal 9 11 1 19 6 5
Vincent Descombes Sevoie 19 21 3 2 26 34
Nicolas Gonthier 51 55
Ronan Lamy Chappuis 26 47
Alexandre Mabboux 14 35 34 38 55 65
Nicolas Mayer 45 40 62 57 39 21
 Japonia
Yūsuke Narita 51 38 35 61 51
Kin’ya Okada 66 56 68 72 73
Yūhei Sasaki 33 19
Yukiya Satō 54 46 44 68 66
Ryōta Yokokawa 70 57 71 74 71
 Kanada
Mackenzie Boyd-Clowes 35 40 74 62
Eric Mitchell 66 67 69 78
 Kazachstan
Asymżan Chaszyrow 46
Iwan Karaułow 53 30 48 51 26 27
Anatolij Karpienko 71 dsq dns 55 57 46
Nikołaj Karpienko 47 39 21 23
Aleksiej Korolow 36 31
Roman Kuriawskij 38 dsq 54 53
Jewgienij Lowkin 64 51 45 28 61 31 32
Sabirżan Muminow 42 42
Aleksiej Pczelincew 45 45 64 59
Konstantin Sokolenko 13 28
Asan Tachtachunow 68 52 56 37 39
Marat Żaparow 38 44 58 64
Radik Żaparow 41 35 43 41 46 12 6
 Korea Południowa
Choi Heung-chul 13 10 10 14
Choi Yong-jik 29 44 29 18
Kang Chil-ku 42 50 25 37
Kim Hyun-ki 10 27 30 36
 Niemcy
Tobias Bogner 12 24 13 38 37 28 48 41 28 62 63
Felix Brodauf dsq 34 39 8 29 13 27 35 53 24 20 19 23
Markus Eisenbichler 41 53
Richard Freitag 19 dsq 19 27 9 43 6 26 45 12 14
Nico Hermann 56 64
Stephan Hocke 13 24
Kevin Horlacher 40 37 21 24 60 31 29 70 26 11 15 19 29
Florian Horst 47 38 30 53 56 46 45 19 43 50 45 15 11 43 34
Marinus Kraus 20 27 48 42 31 15
Stephan Leyhe 54 51
Maximilian Mechler 39 25
Julian Musiol 20 20 53 29 24 31 25 14 60 25 37 20 9
Pius Paschke 23 17 36 38
Danny Queck 14 10 18 22 21 3 5 45 7 84 19
Felix Schoft 17 7 8 34 10 40 7 38 14 37 6
Erik Simon 49 69 45 40
Christian Ulmer 46 28 40 52
David Winkler 51 33 30 49 27 32
 Norwegia
Anders Bardal 20 18
Fredrik Bjerkeengen 38 51
Johan Martin Brandt 33 56 26 12
Kim René Elverum Sorsell 64 43 61
Johan Remen Evensen 13 16
Anders Fannemel 33 62 33 44 1 1
Jan Fuhre 34 27
Joachim Hauer 53 30
Tom Hilde 7 30
Anders Jacobsen 20 46
Robert Johansson 51 21 71 69
Akseli Kokkonen 67 24 65 22 29 31
Bjørn Einar Romøren 15 1
Atle Pedersen Rønsen 8 23 16 35 18 17
Vegard Haukø Sklett 30[4] 52 77 54 23 43
Andreas Stjernen 29[4] 15 5 4
Vegard Swensen 46 67 58
Rune Velta 32 9 31 11
 Polska
Marcin Bachleda 11 16 50 6 8 11 35 6 12 16 14
Tomasz Byrt dsq 28 16 17 54 31 5 3 11 22
Stefan Hula 4 53 2 2 5 2 9
Bartłomiej Kłusek 38 55
Jakub Kot 27 43 25 21
Maciej Kot 5 9 7 18 12 10 18
Dawid Kowal 32 33
Dawid Kubacki 3 11 16 20 3
Artur Kukuła 51 56
Grzegorz Miętus 33 9 9 33 57 39 4 25
Krzysztof Miętus 35 2 16 19 7 6 7
Klemens Murańka 6 41 39 25 29 43 34 8 11 4
Łukasz Rutkowski 27 7 34 18 35 18 41 4 3
Kamil Stoch 2 1 1 1 1 1 1
Jędrzej Ścisłowicz 39 47
Rafał Śliż 29 15 17 19 2 32 1 29
Andrzej Zapotoczny 11 18 57 16 47 66 14 13 33 6
Jan Ziobro 37 35 35 24
Aleksander Zniszczoł 36 46 40 44
Piotr Żyła 19 20
 Rosja
Gieorgij Czerwiakow 44 69 28 29
Roman Gornostajew dsq 65
Dmitrij Ipatow 60 63 46 26 45 15
Anton Kaliniczenko 44 43 38 44 32
Pawieł Karielin 41 30 23 10
Dienis Korniłow 54 64 22 24
Stanisław Oszczepkow 50 47 dsq 55 54 7 41 dsq dsq
Ilja Roslakow 37 47 12 4 9 16
Aleksandr Sardyko 56 50 59 49 52 22 22 46 41
Dmitrij Sporynin 69 45 62 63 58
Roman Trofimow 11 26 25 6 47 38
 Rumunia
Szilveszter Kozma dsq
Remus Tudor 63 58 69
 Słowacja
Patrik Lichý 42 40
Vladimír Roško 65 60
Denis Šindler 69 65 82 87
Tomáš Zmoray 30 dsq 50 55 76 75
 Słowenia
Luka Brnot dsq
Anže Damjan 32
Jernej Damjan 16 7
Matej Dobovšek 35 19 32
Jan Družina 48
Jaka Hvala 28 45
Dejan Judež 32 26 44 16 26 12 10 27 24 8 19
Robert Hrgota 22 5 38 15 24 3 10
Matic Kramaršič 30 39 24 16 37 11
Robert Kranjec 8 4
Luka Leban 46 14 36 39 39 28 35
Mitja Mežnar 33 5
Tomaž Naglič 26 22 9 59 31 20 32 41 40 17 64
Primož Peterka 43 17 20
Primož Pikl 9 13 6 32 20 8 13 35 12 30 20
Andraž Pograjc 27 51 22 50 41 39
Peter Prevc 18 23 39
Matjaž Pungertar 61 5 28 23 14 8
Primož Roglič 34 48 51
Jure Šinkovec 29 37 49 19 3 5 2
Jurij Tepeš 7 6 9 6
Rok Urbanc 22 33 25 13 14 34 15 21 20 9 27 7 13
Rožle Žagar dsq
Rok Zima 24 24 19 48 32 7 3 47 1 50 12
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander 68 54 59 48
Nicholas Fairall 78 82
Peter Frenette 53 22 35 47
Anders Johnson 60 42 72 77
 Szwajcaria
Gregor Deschwanden 68 52 53
Pascal Egloff 49 42 21 19 24 53 39 50
Rémi Français 65 58 34 53
Marco Grigoli 70 48 17 34 4 18 8 17
Andreas Küttel 50 13
Adrian Schuler 37 41 28 67 40 18 37 28 50 56 33
 Szwecja
Fredrik Balkåsen 58 70 66 70
Isak Grimholm 55 36 67 57 56 51 56 87 80
Josef Larsson 61 48 59 64 65 65 66 79 76
Carl Nordin 60 44 56 69 49 59 48 75 73
 Turcja
Samet Karta dns dns 66
Faik Yüksel 58 60 58
 Ukraina
Wołodymyr Boszczuk 40 52 45 23 83 59
Jarosław Dyśko 62 62 72 60
Ołeksandr Łazarowycz 73 79 50 50
Witalij Szumbareć 45 55 35 44 45 42 71 24 16
Wołodymyr Werediuk 57 59 55 63 81 85 55 48
Wasyl Żurakiwśkyj 65 65 57 58 49
 Włochy
Davide Bresadola 48 39 42 35
Federico Cecon 57 61
Sebastian Colloredo 22
Alessio De Crignis 52 63 62 57
Diego Dellasega 13 21 26
Roberto Dellasega 42 42 57
Michael Lunardi 52 dsq
Andrea Morassi 5
Legenda
1-3     4-30     poniżej 30     dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany  - – nie wystartował

dns – Zawodnik został zgłoszony do konkursu, lecz nie wystartował

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Polska Kamil Stoch 7 680
2. Czechy Jakub Janda 8 484
3. Austria Andreas Strolz 9 396
4. Polska Stefan Hula 7 364
5. Bułgaria Władimir Zografski 13[5] 323
6. Czechy Antonín Hájek 8 283
7. Francja Emmanuel Chedal 6 250
8. Słowenia Rok Zima 11 244
9. Polska Marcin Bachleda 11 230
10. Niemcy Danny Queck 11 229
11. Polska Rafał Śliż 8 226
12. Polska Krzysztof Miętus 7 220
13. Czechy Lukáš Hlava 9 219
14. Niemcy Felix Schoft 11 202
15. Norwegia Anders Fannemel 6 200
16. Słowenia Jure Šinkovec 7 199
17. Austria Thomas Diethart 11 193
18. Austria Markus Eggenhofer 11 189
19. Słowenia Primož Pikl 11 186
20. Polska Maciej Kot 7 184
21. Słowenia Rok Urbanc 13 179
22. Polska Łukasz Rutkowski 9 176
23. Polska Tomasz Byrt 10[5] 170
23. Polska Dawid Kubacki 5 170
25. Francja Vincent Descombes Sevoie 6 167
26. Austria David Unterberger 13 179
27. Słowenia Robert Hrgota 7 163
28. Polska Klemens Murańka 10 154
29. Słowenia Jurij Tepeš 6 145
30. Niemcy Richard Freitag 11[5] 142
31. Polska Andrzej Zapotoczny 10 130
32. Słowenia Dejan Judež 11 128
33. Szwajcaria Marco Grigoli 8 123
34. Norwegia Bjørn Einar Romøren 2 116
34. Rosja Ilja Roslakow 6 116
36. Polska Grzegorz Miętus 8 114
37. Norwegia Andreas Stjernen 4 113
38. Słowenia Matjaž Pungertar 6 106
39. Czechy Borek Sedlák 5 104
40. Niemcy Julian Musiol 13 101
41. Niemcy Felix Brodauf 13[5] 96
42. Korea Południowa Choi Heung-chul 4 90
43. Austria Michael Hayböck 4 84
43. Czechy Ondřej Vaculík 7 84
45. Norwegia Atle Pedersen Rønsen 6 82
45. Słowenia Robert Kranjec 2 82
47. Czechy Jan Matura 5 80
48. Niemcy Kevin Horlacher 13 78
49. Finlandia Anssi Koivuranta 2 76
50. Rosja Roman Trofimow 6 75
51. Austria Daniel Lackner 2 74
52. Austria Lukas Müller 6 70
53. Słowenia Tomaž Naglič 11 68
54. Kazachstan Radik Żaparow 7 62
55. Niemcy Tobias Bogner 11 55
56. Norwegia Rune Velta 4 53
56. Niemcy Florian Horst 15 53
58. Słowenia Jernej Damjan 2 51
59. Austria Stefan Hayböck 11 49
60. Słowenia Matic Kramaršič 4 47
61. Włochy Andrea Morassi 1 45
61. Słowenia Mitja Mežnar 2 45
61. Austria Mario Innauer 2 45
64. Austria Markus Schiffner 7 43
64. Austria Thomas Thurnbichler 7 43
66. Norwegia Tom Hilde 2 37
67. Rosja Stanisław Oszczepkow 9[6] 36
68. Włochy Diego Dellasega 3 35
68. Norwegia Johan Remen Evensen 2 35
68. Rosja Pawieł Karielin 4 35
71. Niemcy Marinus Kraus 6 31
71. Korea Południowa Kim Hyun-ki 4 31
73. Finlandia Kai Kovaljeff 2 30
74. Szwajcaria Pascal Egloff 8 29
75. Norwegia Johan Martin Brandt 4 27
75. Niemcy Stephan Hocke 2 27
75. Czechy Čestmír Kožíšek 6 27
78. Słowenia Primož Peterka 3 25
79. Norwegia Anders Bardal 2 24
80. Kazachstan Konstantin Sokolenko 2 23
80. Polska Piotr Żyła 2 23
82. Ukraina Witalij Szumbareć 9 22
82. Niemcy Pius Paschke 4 22
84. Słowenia Luka Leban 7 21
84. Słowenia Peter Prevc 3 21
84. Rosja Dmitrij Ipatow 6 21
87. Polska Jakub Kot 4 20
87. Szwajcaria Andreas Küttel 2 20
89. Szwajcaria Adrian Schuler 11 19
90. Kazachstan Nikołaj Karpienko 4 18
90. Francja Alexandre Mabboux 6 18
90. Norwegia Akseli Kokkonen 6 18
90. Rosja Aleksandr Sardyko 9 18
94. Korea Południowa Choi Yong-jik 4 17
95. Rosja Dienis Korniłow 4 16
96. Czechy Roman Koudelka 4 14
97. Słowenia Andraž Pograjc 6 13
98. Słowenia Matej Dobovšek 3 12
98. Japonia Yuhei Sasaki 2 12
100. Norwegia Anders Jacobsen 2 11
101. Kazachstan Iwan Karaułow 6 10
101. Francja Nicolas Mayer 6 10
101. Norwegia Robert Johansson 4 10
104. Włochy Sebastian Colloredo 1 9
104. Austria Manuel Poppinger 7 9
104. Stany Zjednoczone Peter Frenette 4 9
104. Norwegia Vegard Haukø Sklett 6 9
108. Ukraina Wołodymyr Boszczuk 6 8
109. Polska Jan Ziobro 4 7
110. Finlandia Sami Niemi 8 6
110. Niemcy Maximilian Mechler 2 6
110. Korea Południowa Kang Chil-ku 4 6
113. Francja Ronan Lamy Chappuis 2 5
113. Niemcy David Winkler 6 5
113. Rosja Gieorgij Czerwiakow 4 5
116. Norwegia Jan Fuhre 2 4
116. Finlandia Lauri Asikainen 6 4
118. Słowenia Jaka Hvala 2 3
118. Kazachstan Jewgienij Lowkin 7 3
118. Niemcy Christian Ulmer 4 3
121. Austria Johannes Obermayr 4 2
122. Estonia Illimar Pärn 6 1
122. Norwegia Joachim Hauer 2 1
122. Austria Arthur Pauli 4 1
122. Słowacja Tomáš Zmoray 6[5] 1

Nieoficjalna klasyfikacja generalna (drużynowo)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Punkty
1.  Polska 15 2868
2.  Słowenia 15 1738
3.  Austria 15 1364
4.  Czechy 15 1295
5.  Niemcy 15 1050
6.  Norwegia 6 740
7.  Francja 6 450
8.  Bułgaria 13 323
9.  Rosja 15 322
10.  Szwajcaria 11 191
11.  Korea Południowa 4 144
12.  Kazachstan 9 116
12.  Finlandia 8 116
14.  Włochy 5 89
15.  Ukraina 9 30
16.  Japonia 7 12
17.  Stany Zjednoczone 5 9
18.  Słowacja 8 1
18.  Estonia 6 1
 Szwecja 8 0
 Rumunia 3 0
 Turcja 3 0

Kwoty startowe[edytuj | edytuj kod]

Na podstawie Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) wyznaczono następujące kwoty startowe dla poszczególnych krajów. Kwota wyznacza maksymalną liczbę reprezentantów, którą dany kraj miał prawo wystawić w zawodach (nie dotyczy konkursów, których dany kraj jest gospodarzem). Państwa, których nie podano w poniższej tabeli mogły wystawiać do każdego konkursu co najwyżej czterech skoczków.

Reprezentacja Kwota
 Austria
8
 Norwegia
8
 Słowenia
8
 Niemcy
8
 Polska
7

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

  • Najwięcej konkursów wygrał Kamil Stoch. Polak triumfował sześciokrotnie (w tym czterokrotnie z rzędu).
  • W konkursach LPK 2010 triumfowało 3 zawodników:
  1. Polska Kamil Stoch – 6 wygranych
  2. Norwegia Anders Fannemel – 2
  3. Czechy Jakub Janda – 2
  4. Francja Emmanuel Chedal – 1
  5. Norwegia Bjørn Einar Romøren – 1
  6. Austria Andreas Strolz – 1
  7. Słowenia Rok Zima – 1
  • Najczęściej na podium konkursu w LPK 2010 stawał Kamil Stoch – 7 razy. Łącznie na podium stało 24 zawodników z 9 krajów.
Poz. Imię i nazwisko Kraj 1. miejsca 2. miejsca 3. miejsca Razem
1. Kamil Stoch  Polska 6 1 0 7
2. Jakub Janda  Czechy 2 1 1 4
3. Andreas Strolz  Austria 1 1 2 4
4. Stefan Hula  Polska 0 3 0 3
5. Anders Fannemel  Norwegia 2 0 0 2
6. Rafał Śliż  Polska 1 1 0 2
7. Rok Zima  Słowenia 1 0 1 2
8. Antonín Hájek  Czechy 0 2 0 2
Władimir Zografski  Bułgaria 0 2 0 2
10. Vincent Descombes Sevoie  Francja 0 1 1 2
Jure Šinkovec  Słowenia 0 1 1 2
12. Dawid Kubacki  Polska 0 0 2 2
13. Emmanuel Chedal  Francja 1 0 0 1
Bjørn Einar Romøren  Norwegia 1 0 0 1
15. Thomas Diethart  Austria 0 1 0 1
Michael Hayböck  Austria 0 1 0 1
David Unterberger  Austria 0 1 0 1
Krzysztof Miętus  Polska 0 1 0 1
19. Tomasz Byrt  Polska 0 0 1 1
Lukáš Hlava  Czechy 0 0 1 1
Robert Hrgota  Słowenia 0 0 1 1
Anssi Koivuranta  Finlandia 0 0 1 1
Danny Queck  Niemcy 0 0 1 1
Łukasz Rutkowski  Polska 0 0 1 1
Poz. Kraj 1. miejsca 2. miejsca 3. miejsca Razem
1.  Polska 7 6 4 17
2.  Czechy 2 3 2 7
3.  Austria 1 4 2 7
4.  Słowenia 1 1 3 5
5.  Norwegia 3 0 0 3
6.  Francja 1 1 1 3
7.  Bułgaria 0 2 0 2
8.  Finlandia 0 0 1 1
 Niemcy 0 0 1 1


  • W klasyfikacji LPK 2010 sklasyfikowano 125 zawodników z 19 państw. Najwięcej z nich (dziewiętnastu) reprezentuje Słowenię.
  1.  Słowenia – 19
  2.  Polska – 15
  3.  Norwegia – 15
  4.  Austria – 14
  5.  Niemcy – 14
  6.  Czechy – 8
  7.  Rosja – 8
  8.  Francja – 5
  9.  Kazachstan – 5
  10.  Finlandia – 4
  11.  Korea Południowa – 4
  12.  Szwajcaria – 4
  13.  Włochy – 3
  14.  Ukraina – 2
  15.  Bułgaria – 1
  16.  Estonia – 1
  17.  Japonia – 1
  18.  Słowacja – 1
  19.  Stany Zjednoczone – 1
  • Florian Horst wystąpił we wszystkich konkursach cyklu.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Anna Szczepankiewicz, Marcin Hetnał: Skoki Narciarskie: PK w Oslo: Romoeren wygrywa niedzielny konkurs. skijumping.pl, 2010-09-19. [dostęp 2010-09-19].
  2. Tadeusz Mieczyński: PK w Ga-Pa: Stoch wygrywa, Hula drugi!. skijumping.pl, 2010-07-09. [dostęp 2010-07-09].
  3. Konkurs rozegrany zgodnie z nowymi zasadami uwzględniających siłę wiatru oraz belkę startową.
  4. a b Zdyskwalifikowany w 2 serii
  5. a b c d e W tym jedna dyskwalifikacja
  6. W tym trzy dyskwalifikacje

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]