Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2017 – Czajkowskij

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2017 – Czajkowski
Frenštát
Data 9-10 września 2017
Gospodarz Czajkowski
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 52
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (8.09.2017) Japonia Sara Takanashi
Konkurs indywidualny (9.09.2017) Japonia Sara Takanashi

Ostatnim miejscem zmagań Letniego Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2017 był rosyjski Czajkowski w dniach 9-10 września. Zawody odbyły się na skoczni Śnieżynka o punkcie HS usytuowanym na 106 metrze.

Kwalifikacje odbyte dzień przed pierwszym konkursem wygrała Sara Takanashi z przewagą ponad jedenastu punktów nad Lucile Morat. Ostatnie miejsce w kwalifikacjach zajęła debiutantka w zawodach najwyższego szczebla w kobiecych skokach narciarskich Virág Vörös. Zdyskwalifikowana została reprezentantka gospodarzy Stiefanija Nadymowa za nieprzepisową długość nart.

W pierwszym konkursie triumfowała Sara Takanashi, która pierwszym skokiem zbliżyła się na pół metra do swojego rekordu skoczni. Wyprzedziła drugą Julię Kykkänen o równe trzydzieści jeden punktów. Podium zawodów uzupełniła Irina Awwakumowa.

Poprzedzające drugi konkurs kwalifikacje ponownie wygrała Sara Takanashi oddając skok na 108 metr co stanowi nowy rekord obiektu. Sam konkurs również wygrała Takanashi. Na drugim miejscu uplasowała się Irina Awwakumowa a za nią ex aequo Maren Lundby i Maja Vtič.

Sara Takanashi wygrywając oba finałowe konkursy cyklu zapewniła sobie szósty triumf z rzędu w końcowej klasyfikacji Letniego Grand Prix kobiet. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej znalazła się Irina Awwakumowa, a za nią na trzeciej pozycji Maren Lundby. Obie w trakcie sezonu znalazły się dwukrotnie na podium.

 Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Комплекс трамплинов.JPG Śnieżynka Rosja Czajkowski K95 HS106 108,0 m Japonia Sara Takanashi 10.09.2017

 

 Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Czajkowski
Czajkowski
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek

(YEKT)

Liczba uczestników
8 września Oficjalny trening 12:00
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 14:00 52
9 września Pierwszy konkurs indywidualny 13:00 40
10 września Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 11:00 52
Drugi konkurs indywidualny 12:00 40

 Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix kobiet w Czajkowskim był Siergiej Żyrianow oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej będzie dyrektor zawodów Pucharu Świata, Chika Yoshida. Jej asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Sędzią technicznym była Agnieszka Baczkowska a jej asystentem – Gabrijel Gros.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje Konkurs Kwalifikacje Konkurs
Rosja Grigorij Zakarow A B
Niemcy Thomas Scherm B C
Słowenia Luka Ograjensek C D
Austria Robert Krautgertner D E
Polska Kazimierz Bafia E A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Sara Takanashi  Japonia 100,5 m 53,5 22 0,00 127,9 Q
2. Lucile Morat  Francja 99,5 m 49,5 23 0,29 116,2 Q
3. Julia Kykkänen  Finlandia 92,0 m 50,5 23 -0,12 105,7 Q
4. Irina Awwakumowa  Rosja 91,0 m 51,0 23 -0,17 104,6 Q
5. Silje Opseth  Norwegia 92,0 m 52,0 23 0,35 103,2 Q
6. Yūka Setō  Japonia 91,5 m 52,0 23 0,66 99,7 Q
7. Maja Vtič  Słowenia 89,5 m 50,0 23 0,08 98,4 Q
Nita Englund  Stany Zjednoczone 90,5 m 47,0 23 -0,04 Q
9. Juliane Seyfarth  Niemcy 87,5 m 50,0 23 -0,33 98,2 Q
10. Maren Lundby  Norwegia 89,0 m 49,5 22 0,37 97,9 Q
11. Kaori Iwabuchi  Japonia 90,0 m 48,5 23 0,09 97,8 Q
12. Anastasija Barannikowa  Rosja 86,5 m 49,0 23 -0,55 97,3 Q
13. Urša Bogataj  Słowenia 89,0 m 51,0 23 0,24 97,1 Q
14. Taylor Henrich  Kanada 86,5 m 49,0 23 -0,48 96,6 Q
15. Špela Rogelj  Słowenia 85,0 m 49,0 23 -0,56 94,4 Q
16. Katja Požun  Słowenia 89,0 m 50,0 23 0,48 94,2 Q
17. Sofja Tichonowa  Rosja 85,5 m 48,5 23 -0,40 93,4 Q
18. Manuela Malsiner  Włochy 86,0 m 50,0 23 0,02 91,8 Q
19. Lidija Jakowlewa  Rosja 87,5 m 49,0 23 0,35 91,2 Q
20. Ema Klinec  Słowenia 85,0 m 48,0 23 -0,28 90,7 Q
21. Ksienija Kabłukowa  Rosja 86,5 m 48,5 23 0,23 89,7 Q
22. Atsuko Tanaka  Kanada 86,0 m 48,5 23 0,11 89,6 Q
23. Aleksandra Kustowa  Rosja 86,0 m 48,5 23 0,34 87,8 Q
24. Daniela Haralambie  Rumunia 80,0 m 47,0 23 -1,11 87,7 Q
Zdena Pešatová  Czechy 88,5 m 42,5 23 0,23 Q
26. Gianina Ernst  Niemcy 82,5 m 45,5 23 -0,67 87,0 Q
27. Ramona Straub  Niemcy 88,5 m 45,5 23 0,73 86,7 Q
28. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 81,0 m 46,5 23 -0,67 85,0 Q
29. Marija Jakowlewa  Rosja 89,0 m 45,0 23 1,28 82,8 Q
30. Aleksandra Barancewa  Rosja 84,5 m 44,5 23 0,14 82,4 Q
31. Coline Mattel  Francja 81,5 m 49,5 23 0,03 82,3 Q
32. Xinyue Chang  Chiny 82,5 m 44,0 23 -0,31 82,0 Q
33. Nicole Maurer  Kanada 81,5 m 45,5 23 -0,32 81,6 Q
34. Elena Runggaldier  Włochy 75,0 m 46,5 23 -1,47 80,7 Q
Barbora Blažková  Czechy 83,0 m 46,0 23 0,16 Q
36. Romane Dieu  Francja 83,5 m 48,0 23 0,59 80,3 Q
37. Sarah Hendrickson  Stany Zjednoczone 84,5 m 49,0 23 1,05 79,6 Q
Lara Malsiner  Włochy 87,0 m 45,0 23 1,17 Q
39. Anna Szpyniowa  Rosja 80,5 m 44,5 23 -0,31 78,5 Q
40. Océane Avocat Gros  Francja 78,5 m 46,5 23 -0,49 78,2 Q
41. Abigail Strate  Kanada 78,0 m 45,5 23 -0,57 77,0 NQ
42. Evelyn Insam  Włochy 71,5 m 45,5 23 -1,84 76,3 NQ
43. Luisa Görlich  Niemcy 76,5 m 44,5 23 -0,74 74,7 NQ
44. Anna Żukowa  Rosja 74,0 m 43,5 23 -1,31 74,2 NQ
45. Xueyao Li  Chiny 80,5 m 45,0 23 0,44 72,5 NQ
46. Natasha Bodnarchuk  Kanada 75,5 m 45,5 23 -0,31 69,5 NQ
47. Walentina Sdierżykowa  Kazachstan 67,5 m 43,5 23 -0,61 54,4 NQ
48. Jana Mrákotová  Czechy 68,0 m 41,5 23 -0,07 48,2 NQ
49. Natalie Eilers  Kanada 68,0 m 44,5 23 0,37 47,5 NQ
50. Park Guy-lim  Korea Południowa 65,0 m 41,5 23 0,08 40,9 NQ
51. Virág Vörös  Węgry 64,0 m 38,5 23 0,02 37,3 NQ
 —  Stiefanija Nadymowa  Rosja DSQ

Konkurs Indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Sara Takanashi  Japonia 106,0 m 20 0,39 94,5 m 19 -0,26 246,3
Silver medal icon.svg Julia Kykkänen  Finlandia 93,0 m 20 0,22 95,0 m 20 0,42 215,3
Bronze medal icon.svg Irina Awwakumowa  Rosja 88,5 m 20 -0,67 93,0 m 20 0,07 212,4
4. Lucile Morat  Francja 93,5 m 20 0,12 91,0 m 20 0,04 210,7
5. Manuela Malsiner  Włochy 93,0 m 20 0,73 93,5 m 20 0,92 204,3
6. Maren Lundby  Norwegia 89,0 m 20 0,46 90,0 m 20 0,15 196,1
7. Maja Vtič  Słowenia 94,5 m 20 0,99 87,5 m 20 0,50 192,6
8. Kaori Iwabuchi  Japonia 88,5 m 20 0,67 94,0 m 20 0,95 192,0
9. Špela Rogelj  Słowenia 92,0 m 20 0,49 86,0 m 20 0,38 190,1
10. Juliane Seyfarth  Niemcy 94,0 m 20 1,21 81,5 m 20 -0,85 190,0
11. Elena Runggaldier  Włochy 89,0 m 20 0,53 89,0 m 20 0,55 189,9
12. Urša Bogataj  Słowenia 89,0 m 20 0,95 89,5 m 20 0,40 188,2
13. Anastasija Barannikowa  Rosja 89,5 m 20 0,82 88,0 m 20 0,30 187,5
14. Yūka Setō  Japonia 88,0 m 20 0,58 90,0 m 20 0,59 187,2
15. Ema Klinec  Słowenia 85,0 m 20 0,21 89,0 m 20 0,29 184,5
16. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 85,5 m 20 -0,13 87,5 m 20 0,78 180,1
17. Taylor Henrich  Kanada 86,0 m 20 0,55 88,5 m 20 0,57 179,5
18. Sarah Hendrickson  Stany Zjednoczone 94,5 m 20 1,68 80,5 m 20 0,06 177,1
19. Daniela Haralambie  Rumunia 87,0 m 20 0,44 86,0 m 20 0,45 176,9
20. Lara Malsiner  Włochy 87,0 m 20 0,17 83,5 m 20 -0,02 176,8
21. Aleksandra Kustowa  Rosja 86,5 m 20 0,42 86,5 m 20 0,74 175,7
22. Aleksandra Barancewa  Rosja 86,0 m 20 -0,13 84,5 m 20 0,59 174,1
23. Romane Dieu  Francja 86,0 m 20 0,49 86,5 m 20 0,72 173,3
24. Xinyue Chang  Chiny 87,0 m 20 0,79 88,5 m 20 0,56 172,2
25. Ramona Straub  Niemcy 86,5 m 20 0,42 82,5 m 20 0,02 171,9
26. Nita Englund  Stany Zjednoczone 87,5 m 20 0,51 86,0 m 20 0,71 170,7
27. Atsuko Tanaka  Kanada 83,5 m 20 0,05 84,0 m 20 0,35 170,3
28. Silje Opseth  Norwegia 83,0 m 20 0,15 83,0 m 20 -0,09 168,7
29. Sofja Tichonowa  Rosja 85,5 m 20 0,72 83,5 m 20 0,35 166,9
30. Anna Szpyniowa  Rosja 84,0 m 20 -0,19 81,0 m 20 0,24 165,9
31. Ksienija Kabłukowa  Rosja 84,0 m 20 0,67 NQ 81,6
32. Katja Požun  Słowenia 82,0 m 20 0,12 NQ 80,5
33. Zdena Pešatová  Czechy 80,5 m 20 -0,28 NQ 80,2
34. Nicole Maurer  Kanada 83,0 m 20 0,24 NQ 80,1
35. Gianina Ernst  Niemcy 83,5 m 20 0,71 NQ 79,3
36. Coline Mattel  Francja 80,5 m 20 0,51 NQ 75,4
37. Marija Jakowlewa  Rosja 79,0 m 20 0,01 NQ 73,9
38. Barbora Blažková  Czechy 81,0 m 20 0,43 NQ 73,6
39. Océane Avocat Gros  Francja 78,0 m 20 0,45 NQ 69,4
Lidija Jakowlewa  Rosja DSQ

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Sara Takanashi  Japonia 108,0 m 53,5 15 1,96 127,2 Q
2. Lucile Morat  Francja 103,0 m 53,0 16 2,46 109,3 Q
3. Irina Awwakumowa  Rosja 96,0 m 53,5 16 1,74 101,6 Q
4. Maren Lundby  Norwegia 93,5 m 52,5 16 1,26 99,4 Q
5. Anastasija Barannikowa  Rosja 96,0 m 52,5 16 1,92 99,1 Q
6. Špela Rogelj  Słowenia 93,0 m 52,5 16 2,07 91,9 Q
Juliane Seyfarth  Niemcy 92,5 m 52,0 16 1,89 Q
8. Sarah Hendrickson  Stany Zjednoczone 92,5 m 48,5 16 1,64 90,4 Q
9. Manuela Malsiner  Włochy 91,5 m 48,5 16 1,47 89,7 Q
10. Katja Požun  Słowenia 92,0 m 51,0 16 2,07 88,4 Q
11. Abigail Strate  Kanada 91,0 m 50,5 16 1,78 88,3 Q
12. Yūka Setō  Japonia 89,5 m 51,5 16 1,74 86,6 Q
13. Xinyue Chang  Chiny 92,5 m 48,0 16 2,26 84,9 Q
14. Urša Bogataj  Słowenia 91,5 m 48,0 16 2,06 84,5 Q
15. Aleksandra Kustowa  Rosja 88,5 m 51,0 16 1,70 84,4 Q
16. Daniela Haralambie  Rumunia 89,5 m 50,5 16 1,94 84,0 Q
17. Evelyn Insam  Włochy 89,5 m 52,0 16 2,16 83,7 Q
18. Silje Opseth  Norwegia 88,0 m 50,0 16 1,63 83,0 Q
19. Coline Mattel  Francja 89,5 m 51,0 16 2,28 81,8 Q
20. Elena Runggaldier  Włochy 86,5 m 51,0 16 1,54 81,7 Q
21. Taylor Henrich  Kanada 86,5 m 50,0 16 1,60 80,2 Q
22. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 86,0 m 49,5 16 1,43 80,1 Q
23. Luisa Görlich  Niemcy 84,0 m 49,0 16 0,97 79,2 Q
24. Ramona Straub  Niemcy 83,5 m 48,0 16 0,87 78,0 Q
25. Kaori Iwabuchi  Japonia 84,5 m 47,5 16 1,16 77,2 Q
26. Lidija Jakowlewa  Rosja 86,5 m 48,5 16 1,85 76,7 Q
27. Barbora Blažková  Czechy 88,5 m 48,5 16 2,46 75,8 Q
28. Xueyao Li  Chiny 89,0 m 46,0 16 2,37 75,0 Q
29. Anna Żukowa  Rosja 88,0 m 47,5 16 2,32 74,9 Q
30. Julia Kykkänen  Finlandia 84,0 m 49,5 16 1,60 74,7 Q
31. Aleksandra Barancewa  Rosja 88,0 m 46,5 16 2,28 74,3 Q
32. Natasha Bodnarchuk  Kanada 83,0 m 49,5 16 1,78 71,3 Q
33. Nicole Maurer  Kanada 84,5 m 48,5 16 2,06 71,0 Q
34. Maja Vtič  Słowenia 82,0 m 47,5 16 1,38 70,5 Q
35. Ema Klinec  Słowenia 82,5 m 45,5 16 1,27 70,3 Q
36. Lara Malsiner  Włochy 84,0 m 49,0 16 2,14 69,9 Q
37. Marija Jakowlewa  Rosja 86,0 m 47,0 16 2,44 69,5 Q
38. Romane Dieu  Francja 84,5 m 49,5 16 2,40 69,3 Q
39. Gianina Ernst  Niemcy 81,5 m 46,5 16 1,37 68,5 Q
40. Anna Szpyniowa  Rosja 82,0 m 47,0 16 1,79 66,7 Q
41. Sofja Tichonowa  Rosja 82,0 m 49,5 16 2,16 66,2 NQ
42. Zdena Pešatová  Czechy 81,5 m 46,5 16 1,78 65,3 NQ
43. Nita Englund  Stany Zjednoczone 81,0 m 46,5 16 1,96 62,8 NQ
44. Ksienija Kabłukowa  Rosja 80,0 m 48,0 16 2,00 62,0 NQ
45. Atsuko Tanaka  Kanada 71,5 m 46,5 16 0,47 55,7 NQ
46. Océane Avocat Gros  Francja 74,5 m 48,0 16 1,43 55,6 NQ
47. Park Guy-lim  Korea Południowa 75,5 m 43,0 16 1,89 48,9 NQ
48. Jana Mrákotová  Czechy 72,0 m 46,5 16 1,65 47,3 NQ
49. Walentina Sdierżykowa  Kazachstan 72,5 m 45,0 16 1,93 44,6 NQ
50. Natalie Eilers  Kanada 67,0 m 46,5 16 1,05 42,1 NQ
51. Virág Vörös  Węgry 67,0 m 43,5 16 1,70 33,9 NQ
 —  Stiefanija Nadymowa  Rosja DNS

Konkurs Indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Sara Takanashi  Japonia 102,5 m 14 2,05 101,0 m 14 2,31 232,4
Silver medal icon.svg Irina Awwakumowa  Rosja 96,5 m 15 1,88 101,5 m 15 2,36 205,3
Bronze medal icon.svg Maren Lundby  Norwegia 94,0 m 15 1,95 92,0 m 15 1,33 190,3
Maja Vtič  Słowenia 94,0 m 15 2,34 95,0 m 15 1,63
5. Juliane Seyfarth  Niemcy 93,0 m 15 1,76 94,0 m 15 2,11 187,0
6. Anastasija Barannikowa  Rosja 93,0 m 15 2,26 96,0 m 15 2,39 186,8
7. Lucile Morat  Francja 92,5 m 15 2,14 97,5 m 15 2,07 183,3
8. Yūka Setō  Japonia 93,5 m 15 2,31 93,5 m 15 2,47 180,2
9. Manuela Malsiner  Włochy 92,0 m 15 1,97 90,0 m 15 2,13 173,2
10. Špela Rogelj  Słowenia 90,0 m 15 1,89 88,5 m 15 1,93 169,0
11. Julia Kykkänen  Finlandia 87,5 m 15 2,21 89,5 m 15 1,80 164,4
12. Urša Bogataj  Słowenia 87,0 m 15 1,40 86,5 m 15 1,98 160,5
13. Aleksandra Kustowa  Rosja 89,0 m 15 1,85 87,0 m 15 2,41 159,4
14. Silje Opseth  Norwegia 84,5 m 15 1,20 87,0 m 15 1,97 157,1
15. Taylor Henrich  Kanada 92,0 m 15 1,93 78,5 m 15 1,04 156,8
16. Daniela Haralambie  Rumunia 85,0 m 15 1,99 89,5 m 15 1,86 156,7
17. Elena Runggaldier  Włochy 79,5 m 15 0,70 89,5 m 15 2,19 154,4
18. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 90,0 m 15 2,29 81,0 m 15 1,24 153,3
19. Ramona Straub  Niemcy 83,0 m 15 1,42 87,0 m 15 1,97 152,8
20. Kaori Iwabuchi  Japonia 87,0 m 15 2,24 83,5 m 15 1,15 151,4
21. Nicole Maurer  Kanada 89,0 m 15 2,39 82,0 m 15 1,45 150,3
22. Sarah Hendrickson  Stany Zjednoczone 83,0 m 15 1,30 85,5 m 15 1,96 149,9
23. Katja Požun  Słowenia 86,0 m 15 1,28 82,5 m 15 2,00 149,8
24. Xueyao Li  Chiny 86,5 m 15 2,07 86,0 m 15 2,04 148,6
25. Romane Dieu  Francja 85,5 m 15 1,85 83,0 m 15 1,61 147,8
Lidija Jakowlewa  Rosja 85,0 m 15 1,40 78,0 m 15 0,63
27. Luisa Görlich  Niemcy 84,0 m 15 1,97 87,5 m 15 2,25 147,2
28. Aleksandra Barancewa  Rosja 83,5 m 15 2,15 85,5 m 15 1,73 145,5
29. Ema Klinec  Słowenia 89,0 m 15 2,30 77,5 m 15 1,17 141,7
30. Marija Jakowlewa  Rosja 82,0 m 15 1,52 83,0 m 15 1,99 137,9
31. Anna Szpyniowa  Rosja 84,5 m 15 2,16 NQ 69,2
32. Natasha Bodnarchuk  Kanada 82,5 m 15 2,08 NQ 67,9
33. Coline Mattel  Francja 82,0 m 15 2,25 NQ 65,5
34. Evelyn Insam  Włochy 76,5 m 15 0,70 NQ 65,4
35. Xinyue Chang  Chiny 81,0 m 15 1,91 NQ 61,7
36. Lara Malsiner  Włochy 78,5 m 15 1,91 NQ 59,7
37. Abigail Strate  Kanada 75,5 m 15 1,29 NQ 57,7
38. Gianina Ernst  Niemcy 78,0 m 15 2,20 NQ 56,4
39. Anna Żukowa  Rosja 73,5 m 15 1,63 NQ 48,5
40. Barbora Blažková  Czechy 71,0 m 15 0,65 NQ 47,8

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Japonia Sara Takanashi 4 380
2. Rosja Irina Awwakumowa 5 290
3. Norwegia Maren Lundby 5 276
4. Francja Lucile Morat 5 256
5. Japonia Yūki Itō 3 220
6. Japonia Yūka Setō 5 156
7. Finlandia Julia Kykkänen 4 151
8. Słowenia Špela Rogelj 5 149
9. Słowenia Maja Vtič 4 144
10. Niemcy Juliane Seyfarth 5 139
11. Włochy Manuela Malsiner 5 130
12. Słowenia Ema Klinec 5 123
13. Niemcy Katharina Althaus 1 100
14. Stany Zjednoczone Sarah Hendrickson 5 99
15. Japonia Kaori Iwabuchi 5 97
16. Rosja Anastasija Barannikowa 5 96
Słowenia Urša Bogataj 5
18. Rumunia Daniela Haralambie 5 66
19. Stany Zjednoczone Abby Ringquist 5 60
20. Włochy Elena Runggaldier 5 49
21. Kanada Taylor Henrich 5 41
22. Niemcy Svenja Würth 1 40
23. Kanada Natasha Bodnarchuk 4 38
Słowenia Katja Požun 5
25. Francja Romane Dieu 5 33
26. Rosja Aleksandra Kustowa 2 30
27. Niemcy Luisa Görlich 4 27
28. Kanada Atsuko Tanaka 4 26
29. Norwegia Silje Opseth 5 25
30. Kanada Abigail Strate 3 23
31. Słowenia Nika Križnar 2 20
Austria Chiara Hölzl 3
33. Niemcy Ramona Straub 2 18
34. Niemcy Gianina Ernst 5 16
35. Włochy Lara Malsiner 4 14
36. Francja Océane Paillard 2 13
37. Francja Léa Lemare 2 12
Rosja Aleksandra Barancewa 2
Francja Julia Clair 2
40. Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats 3 11
41. Rosja Sofja Tichonowa 4 10
Kanada Nicole Maurer 1
43. Chińska Republika Ludowa Xinyue Chang 1 7
Chińska Republika Ludowa Xueyao Li 1
45. Stany Zjednoczone Nita Englund 2 6
Włochy Evelyn Insam 4
Rosja Lidija Jakowlewa 2
48. Czechy Barbora Blažková 2 2
49. Rosja Anna Szpyniowa 2 1
Rosja Marija Jakowlewa 2

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Ind. Druż. Punkty
1.  Japonia 5 853 853
2.  Słowenia 5 570 570
3.  Rosja 5 446 446
4.  Niemcy 5 340 340
5.  Francja 5 326 326
6.  Norwegia 5 301 301
7.  Włochy 5 199 199
8.  Stany Zjednoczone 5 176 176
9.  Finlandia 4 151 151
10.  Kanada 5 138 138
11.  Rumunia 5 66 66
12.  Austria 3 20 20
13.  Chiny 2 14 14
14.  Czechy 1 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]