Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2019 – Hinterzarten

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2019 – Hinterzarten
Courchevel
Data 26–27 lipca 2019
Gospodarz Hinterzarten
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 48
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny
(26.07.2019)
Japonia Sara Takanashi
Konkurs druż. miesz.
(27.07.2019)
 Niemcy
Strona internetowa

Zawody rozpoczynające Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2019 odbyły się w dniach 26–27 lipca w niemieckim Hinterzarten, podczas którego rozegrane zostały konkurs indywidualny oraz konkurs drużyn mieszanych.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrała Japonka Sara Takanashi ustanawiając swoim skokiem nowy rekord obiektu. O ponad trzynaście punktów gorsza na drugim miejscu sklasyfikowana została Norweżka Maren Lundby. Trzecie miejsce zajęła Yūki Itō. Najlepszą z reprezentantek gospodarzy była Juliane Seyfarth, która zajęła piąte miejsce. Do kwalifikacji przystąpiły dwie reprezentantki Polski, lecz obie nie zdołały wywalczyć awansu do konkursu głównego – Kinga Rajda zajęła 41. miejsce, a Joanna Szwab 43. Zawody zostały w całości przeprowadzone z belki osiemnastej z wyjątkiem trzech ostatnich skoków, które oddane zostały z belki niżej[1].

Konkurs indywidualny wygrała Japonka Sara Takanashi o cztery punkty przed drugą Maren Lundby. Skład podium uzupełniła sklasyfikowana na trzeciej pozycji Słowenka Nika Križnar straciwszy ponad pięć punktów do miejsca wyżej. Wśród gospodarzy najwyższą lokatę wywalczyła uplasowana na szóstej pozycji Agnes Reisch. Zawody rozegrano z dwudziestej pierwszej oraz z dwudziestej drugiej belki startowej[2].

Konkurs drużyn mieszanych wygrała reprezentacja Niemiec, którą reprezentowali kolejno Julaine Seyfarth, Karl Geiger, Agnes Reisch oraz Richard Freitag. Ich przewaga nad sklasyfikowaną na drugiej pozycji reprezentacją Japonii wyniosła ponad piętnaście punktów. Na trzecim stopniu podium stanęli Słoweńcy straciwszy niespełna sześć punktów do miejsca wyżej. Na kolejnych miejscach plasowali się Austriacy, Norwedzy, Rosjanie, Czesi oraz Włosi. Do serii finałowej nie awansowali Francuzi oraz Polacy w składzie Joanna Szwab, Stefan Hula, Kinga Rajda i Andrzej Stękała. Zawody rozegrane zostały z osiemnastej, siedemnastej, dwunastej i jedenastej belki startowej[3].

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Hinterzarten Adlerschanze.jpg Adler-Skistadion Niemcy Hinterzarten K-95 HS-108 108,0 m Japonia Sara Takanashi 26.07.2019

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Hinterzarten
Hinterzarten
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek
(CET)
Liczba uczestniczek
26 lipca Oficjalny trening 13:30
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 15:30 48
Konkurs indywidualny 20:30 40
27 lipca Seria próbna 10:55
Konkurs drużyn mieszanych 11:55 4x10

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix kobiet w Hinterzarten był Michael Lais oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Chika Yoshida. Jej asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Kontrolą sprzętu zajmowała się Agnieszka Baczkowska.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do
kon. ind.
Konkurs
ind.
Konkurs
druż. miesz.
Francja Pascal Malec A B
Japonia Yutaka Minemura B C
Niemcy Sandra Spitz C D
Rosja Wadim Lisowskij D E
Włochy Giovanna Comina E A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego – 26 lipca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 45 Sara Takanashi  Japonia 108,0 m 51,5 18 1,34 126,2 Q
2. 48 Maren Lundby  Norwegia 98,5 m 52,0 17 1,13 113,0 Q
3. 41 Yūki Itō  Japonia 97,0 m 54,5 18 0,75 112,2 Q
4. 44 Nika Križnar  Słowenia 99,5 m 54,5 18 1,44 111,4 Q
5. 46 Juliane Seyfarth  Niemcy 96,0 m 53,5 17 0,93 111,2 Q
6. 42 Urša Bogataj  Słowenia 98,0 m 52,5 18 1,51 105,8 Q
7. 43 Chiara Hölzl  Austria 95,5 m 53,0 18 1,20 103,9 Q
8. 37 Jacqueline Seifriedsberger  Austria 95,5 m 54,0 18 1,34 103,7 Q
9. 25 Anna Szpyniowa  Rosja 95,0 m 51,5 18 1,04 102,8 Q
10. 39 Sofja Tichonowa  Rosja 93,5 m 52,5 18 1,41 97,7 Q
11. 36 Lara Malsiner  Włochy 90,5 m 52,0 18 1,12 93,6 Q
12. 16 Agnes Reisch  Niemcy 91,0 m 51,0 18 1,18 93,1 Q
13. 20 Irina Awwakumowa  Rosja 88,5 m 51,5 18 0,69 92,7 Q
14. 22 Katra Komar  Słowenia 90,5 m 50,0 18 1,17 91,2 Q
15. 18 Lisa Eder  Austria 91,5 m 51,0 18 1,59 90,6 Q
16. 40 Lidija Jakowlewa  Rosja 87,5 m 49,5 18 0,73 88,4 Q
17. 10 Gyda Westvold Hansen  Norwegia 90,0 m 51,0 18 1,56 87,9 Q
18. 35 Aleksandra Kustowa  Rosja 85,5 m 50,5 18 0,56 86,8 Q
19. 34 Nozomi Maruyama  Japonia 87,0 m 49,5 18 0,88 86,1 Q
20. 4 Luisa Görlich  Niemcy 86,5 m 48,5 18 0,74 85,3 Q
21. 23 Maja Vtič  Słowenia 87,5 m 51,0 18 1,33 84,8 Q
22. 27 Joséphine Pagnier  Francja 89,0 m 51,0 18 1,81 83,8 Q
23. 26 Daniela Haralambie  Rumunia 86,0 m 49,5 18 1,17 81,7 Q
24. 38 Silje Opseth  Norwegia 82,0 m 50,0 18 0,56 79,3 Q
25. 33 Špela Rogelj  Słowenia 81,0 m 49,5 18 0,33 78,7 Q
26. 14 Karolína Indráčková  Czechy 84,0 m 48,0 18 1,05 77,2 Q
27. 47 Katharina Althaus  Niemcy 79,0 m 48,0 17 0,40 76,1 Q
28. 13 Selina Freitag  Niemcy 81,5 m 49,0 18 0,95 74,0 Q
29. 32 Yūka Setō  Japonia 78,0 m 47,0 18 0,14 71,8 Q
30. 8 Manuela Malsiner  Włochy 83,0 m 48,5 18 1,75 69,8 Q
31. 9 Marita Kramer  Austria 77,0 m 48,0 18 1,36 60,6 Q
32. 11 Claudia Purker  Austria 74,0 m 48,0 18 0,72 60,0 Q
33. 19 Océane Avocat Gros  Francja 75,0 m 48,0 18 1,20 57,9 Q
15 Štěpánka Ptáčková  Czechy 74,0 m 47,5 18 0,91 Q
35. 28 Julia Kykkänen  Finlandia 74,5 m 47,5 18 1,04 57,8 Q
36. 3 Arantxa Lancho  Niemcy 75,0 m 49,0 18 1,38 57,4 Q
37. 24 Svenja Würth  Niemcy 75,0 m 48,0 18 1,27 57,3 Q
38. 1 Pia Lilian Kübler  Niemcy 75,5 m 47,0 18 1,35 56,7 Q
39. 29 Lucile Morat  Francja 72,5 m 47,0 18 1,03 53,3 Q
40. 31 Elena Runggaldier  Włochy 69,5 m 44,5 18 0,45 49,7 Q
41. 17 Kinga Rajda  Polska 67,5 m 44,5 18 0,22 47,7 NQ
42. 2 Josephin Laue  Niemcy 69,5 m 46,5 18 1,16 45,8 NQ
43. 6 Joanna Szwab  Polska 67,5 m 45,0 18 1,15 40,3 NQ
44. 7 Astrid Norstedt  Szwecja 63,5 m 46,0 18 0,90 35,4 NQ
45. 5 Park Guy-lim  Korea Południowa 62,0 m 46,0 18 0,66 34,5 NQ
46. 30 Jerneja Brecl  Słowenia 62,0 m 42,0 18 0,33 33,2 NQ
47. 12 Dajana Piecha  Kazachstan 57,5 m 43,0 18 0,48 24,0 NQ
21 Pauline Heßler  Niemcy DNS

Konkurs indywidualny – 26 lipca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 37 Sara Takanashi  Japonia 98,0 m 21 -0,51 100,0 m 22 -0,49 255,7
Silver medal icon.svg 40 Maren Lundby  Norwegia 99,5 m 21 0,18 99,5 m 22 -0,41 251,7
Bronze medal icon.svg 36 Nika Križnar  Słowenia 95,5 m 21 -0,46 99,0 m 22 -0,76 245,9
4. 34 Urša Bogataj  Słowenia 94,5 m 21 -0,46 95,0 m 22 -0,87 238,0
5. 26 Nozomi Maruyama  Japonia 93,5 m 21 -0,67 95,5 m 22 -0,41 233,0
6. 11 Agnes Reisch  Niemcy 93,5 m 21 -0,57 94,0 m 22 -0,62 232,1
7. 28 Lara Malsiner  Włochy 94,0 m 21 -0,43 92,5 m 22 -0,81 230,6
8. 38 Juliane Seyfarth  Niemcy 97,0 m 21 -0,38 88,0 m 22 -0,42 225,7
9. 18 Anna Szpyniowa  Rosja 90,5 m 21 -0,60 93,5 m 22 -0,55 225,2
10. 39 Katharina Althaus  Niemcy 92,5 m 21 -0,27 90,5 m 22 -0,92 223,5
11. 29 Jacqueline Seifriedsberger  Austria 90,0 m 21 -0,51 93,0 m 22 -0,55 222,3
12. 27 Aleksandra Kustowa  Rosja 91,0 m 21 -0,13 92,5 m 22 -0,72 221,1
13. 20 Joséphine Pagnier  Francja 89,0 m 21 -0,96 91,5 m 22 -0,51 220,0
14. 35 Chiara Hölzl  Austria 91,5 m 21 -0,53 89,0 m 22 -0,71 217,6
15. 32 Lidija Jakowlewa  Rosja 88,5 m 21 -0,90 90,5 m 22 -0,66 215,3
16. 31 Sofja Tichonowa  Rosja 83,0 m 21 -0,90 93,5 m 22 -0,71 212,8
17. 24 Yūka Setō  Japonia 90,0 m 21 -0,36 88,5 m 22 -0,65 208,3
18. 33 Yūki Itō  Japonia 88,5 m 21 -0,78 87,5 m 22 -0,40 206,0
19. 15 Katra Komar  Słowenia 84,5 m 21 -0,66 89,0 m 22 -0,73 201,1
20. 16 Maja Vtič  Słowenia 84,0 m 21 -0,57 89,0 m 22 -0,56 199,0
21. 25 Špela Rogelj  Słowenia 83,0 m 21 -0,59 89,0 m 22 -0,46 196,2
22. 6 Gyda Westvold Hansen  Norwegia 83,0 m 21 -0,59 88,0 m 22 -0,35 191,1
23. 14 Irina Awwakumowa  Rosja 78,0 m 21 -1,07 88,0 m 22 -0,33 185,8
24. 9 Karolína Indráčková  Czechy 84,5 m 21 -0,20 87,5 m 22 -0,27 184,7
25. 3 Luisa Görlich  Niemcy 83,5 m 21 -0,77 83,0 m 22 -0,43 182,2
26. 12 Lisa Eder  Austria 78,5 m 21 -1,04 86,5 m 22 -0,13 179,4
27. 22 Lucile Morat  Francja 83,0 m 21 -0,18 84,0 m 22 -0,23 178,6
28. 19 Daniela Haralambie  Rumunia 80,0 m 21 -0,91 85,5 m 22 -0,17 177,9
29. 21 Julia Kykkänen  Finlandia 83,5 m 21 -0,35 82,0 m 22 -0,33 177,5
30. 4 Manuela Malsiner  Włochy 82,0 m 21 -0,65 78,5 m 22 -0,14 167,5
31. 30 Silje Opseth  Norwegia 80,0 m 21 -0,45 NQ 84,1
32. 23 Elena Runggaldier  Włochy 79,5 m 21 -0,30 NQ 82,0
33. 5 Marita Kramer  Austria 78,5 m 21 -0,62 NQ 80,3
34. 13 Océane Avocat Gros  Francja 73,5 m 21 -1,18 NQ 77,0
35. 8 Selina Freitag  Niemcy 76,5 m 21 -0,53 NQ 76,9
36. 7 Claudia Purker  Austria 76,5 m 21 -0,31 NQ 75,1
37. 2 Arantxa Lancho  Niemcy 75,0 m 21 -0,61 NQ 74,7
38. 17 Svenja Würth  Niemcy 73,5 m 21 -0,50 NQ 65,6
39. 10 Štěpánka Ptáčková  Czechy 71,0 m 21 -0,51 NQ 65,2
40. 1 Pia Lilian Kübler  Niemcy 68,5 m 21 -0,58 NQ 58,4

Konkurs drużyn mieszanych – 27 lipca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja BIB Zawodnicy Seria 1 Seria 2 Nota łączna
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg  Niemcy 1–6 Juliane Seyfarth 102,5 m 17 1,49 115,0 97,0 m 18 0,59 113,0 947,8
2–6 Karl Geiger 103,0 m 11 0,70 126,6 107,0 m 12 1,35 129,7
3–6 Agnes Reisch 95,0 m 17 0,47 109,1 95,5 m 17 0,99 105,2
4–6 Richard Freitag 104,5 m 11 1,41 123,2 104,5 m 11 1,19 126,0
Silver medal icon.svg  Japonia 1–7 Nozomi Maruyama 101,0 m 17 2,26 106,0 94,0 m 18 0,67 104,4 932,3
2–7 Junshirō Kobayashi 102,5 m 11 0,95 122,5 103,0 m 12 1,10 122,3
3–7 Sara Takanashi 95,0 m 17 0,29 110,1 105,5 m 17 1,66 121,1
4–7 Keiichi Satō 105,0 m 11 1,37 123,0 102,0 m 11 0,78 122,9
Bronze medal icon.svg  Słowenia 1–10 Nika Križnar 104,0 m 17 1,65 119,6 101,0 m 18 0,98 110,3 927,7
2–10 Peter Prevc 104,0 m 11 1,08 125,4 106,5 m 12 1,34 128,2
3–10 Urša Bogataj 95,5 m 17 0,42 110,0 98,5 m 17 0,92 108,8
4–10 Žiga Jelar 100,0 m 11 0,86 116,8 96,0 m 11 0,70 108,6
4.  Austria 1–4 Chiara Hölzl 100,5 m 17 1,31 114,5 99,0 m 18 1,01 114,0 908,0
2–4 Daniel Huber 96,5 m 11 0,74 110,8 99,5 m 12 0,68 117,3
3–4 Jacqueline Seifriedsberger 89,5 m 17 0,32 98,8 93,0 m 17 0,90 98,4
4–4 Gregor Schlierenzauer 106,0 m 11 1,43 127,0 106,5 m 11 1,47 127,2
5.  Norwegia 1–8 Gyda Westvold Hansen 91,5 m 17 1,79 88,5 80,5 m 18 -0,04 79,4 888,5
2–8 Fredrik Villumstad 100,0 m 11 0,96 115,4 101,5 m 12 1,22 118,3
3–8 Maren Lundby 105,5 m 17 1,55 123,5 106,5 m 17 1,63 122,8
4–8 Marius Lindvik 99,5 m 11 0,58 118,1 104,0 m 11 1,25 122,5
6.  Rosja 1–5 Aleksandra Kustowa 97,0 m 17 1,45 104,8 90,5 m 18 0,82 96,6 872,8
2–5 Michaił Nazarow 95,5 m 11 0,76 107,6 96,5 m 12 0,75 109,2
3–5 Anna Szpyniowa 98,5 m 17 1,31 110,0 97,5 m 17 1,16 109,8
4–5 Dienis Korniłow 102,5 m 11 1,37 119,0 100,0 m 11 1,10 115,8
7.  Czechy 1–3 Štěpánka Ptáčková 77,0 m 17 1,16 63,8 79,0 m 18 0,99 67,7 785,2
2–3 Roman Koudelka 103,0 m 11 0,82 124,1 99,5 m 12 0,48 120,5
3–3 Karolína Indráčková 86,5 m 17 0,66 85,5 91,0 m 17 1,04 93,3
4–3 Viktor Polášek 98,5 m 11 0,70 115,1 101,0 m 11 1,29 115,2
8.  Włochy 1–2 Manuela Malsiner 73,5 m 17 0,71 59,0 78,0 m 18 0,74 68,3 729,2
2–2 Federico Cecon 93,0 m 11 1,49 95,0 94,5 m 12 0,66 104,5
3–2 Lara Malsiner 88,5 m 17 0,29 95,6 88,0 m 17 0,52 91,1
4–2 Alex Insam 94,0 m 11 0,34 107,6 98,5 m 11 1,65 108,1
9.  Francja 1–1 Lucile Morat 74,5 m 17 1,01 56,5 NQ 355,2
2–1 Paul Brasme 96,0 m 11 1,28 103,2
3–1 Joséphine Pagnier 88,0 m 17 0,62 91,8
4–1 Jonathan Learoyd 91,5 m 11 0,15 103,7
10.  Polska 1–9 Joanna Szwab 67,5 m 17 1,07 40,5 NQ 325,1
2–9 Stefan Hula 98,5 m 11 1,30 110,1
3–9 Kinga Rajda 79,0 m 17 0,91 66,9
4–9 Andrzej Stękała 96,0 m 11 0,64 107,6

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Występy Punkty Strata
1. Japonia Sara Takanashi 1 100
2. Norwegia Maren Lundby 1 80 -20
3. Słowenia Nika Križnar 1 60 -40
4. Słowenia Urša Bogataj 1 50 -50
5. Japonia Nozomi Maruyama 1 45 -55
6. Niemcy Agnes Reisch 1 40 -60
7. Włochy Lara Malsiner 1 36 -64
8. Niemcy Juliane Seyfarth 1 32 -68
9. Rosja Anna Szpyniowa 1 29 -71
10. Niemcy Katharina Althaus 1 26 -74
11. Austria Jacqueline Seifriedsberger 1 24 -76
12. Rosja Aleksandra Kustowa 1 22 -78
13. Francja Joséphine Pagnier 1 20 -80
14. Austria Chiara Hölzl 1 18 -82
15. Rosja Lidija Jakowlewa 1 16 -84
16. Rosja Sofja Tichonowa 1 15 -85
17. Japonia Yūka Setō 1 14 -86
18. Japonia Yūki Itō 1 13 -87
19. Słowenia Katra Komar 1 12 -88
20. Słowenia Maja Vtič 1 11 -89
21. Słowenia Špela Rogelj 1 10 -90
22. Norwegia Gyda Westvold Hansen 1 9 -91
23. Rosja Irina Awwakumowa 1 8 -92
24. Czechy Karolína Indráčková 1 7 -93
25. Niemcy Luisa Görlich 1 6 -94
26. Austria Lisa Eder 1 5 -95
27. Francja Lucile Morat 1 4 -96
28. Rumunia Daniela Haralambie 1 3 -97
29. Finlandia Julia Kykkänen 1 2 -98
30. Włochy Manuela Malsiner 1 1 -99

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Konkursy Punkty Strata
Ind. Druż.
1.  Japonia 2 172 175 347
2.  Niemcy 2 104 200 304 -43
3.  Słowenia 2 143 150 293 -54
4.  Norwegia 2 89 100 189 -158
5.  Austria 2 47 125 172 -175
6.  Rosja 2 90 75 165 -182
7.  Włochy 2 37 25 62 -285
8.  Czechy 2 7 50 57 -290
9.  Francja 2 24 0 24 -323
10.  Rumunia 1 3 3 -344
11.  Finlandia 1 2 2 -345

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]