Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2020 – Frenštát

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2020 – Frenštát
Data 15 sierpnia 2020
Miejscowość Frenštát
Organizator FIS
Liczba konkurencji 1
Liczba zawodników 27
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny
(15.08.2020)
Słowenia Nika Križnar
Strona internetowa

Zawody inaugurujące Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich 2020 zostały rozegrane we Frenštácie pod Radhoštěm w dniu 15 sierpnia 2020 roku.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Areal Horečky Czechy Frenštát K-95 HS-106 104,0 m Słowenia Nika Križnar 18.08.2019

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Europy, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Frenštát”
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek

(CET)

Liczba uczestniczek
14 sierpnia Oficjalny trening 15:00
15 sierpnia Seria próbna 9:00
Konkurs indywidualny 10:30 27

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix kobiet we Frenštácie był Jan Baier oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata Chika Yoshida. Jej asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Kontrolą sprzętu zajmowała się Agnieszka Baczkowska.

Sędzia Stanowisko
Konkurs

ind.

Czechy Václav Kraml A
Słowacja Vladimimir Flak B
Czechy Daneš Raich C
Austria Wolfgang Reissner D
Czechy Václav Král E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny – 15 sierpnia 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodniczka Reprezentacja Skok 1 Skok 2 Wynik
Gold medal icon.svg 27 Nika Križnar  Słowenia 97,5 m 97,0 m 221,9
Silver medal icon.svg 25 Marita Kramer  Austria 95,0 m 93,0 m 191,2
Bronze medal icon.svg 26 Ema Klinec  Słowenia 90,5 m 89,5 m 189,4
4. 23 Julia Clair  Francja 86,5 m 98,5 m 187,2
5. 18 Joséphine Pagnier  Francja 88,5 m 95,5 m 185,7
6. 21 Kinga Rajda  Polska 95,5 m 89,0 m 183,0
7. 24 Špela Rogelj  Słowenia 92,0 m 86,0 m 180,6
8. 16 Jerneja Brecl  Słowenia 95,0 m 83,0 m 178,9
9. 22 Katra Komar  Słowenia 91,0 m 82,5 m 170,7
10. 6 Karolína Indráčková  Czechy 90,0 m 79,5 m 157,7
11. 14 Štěpánka Ptáčková  Czechy 93,5 m 96,5 m 157,0
12. 20 Agnes Reisch  Niemcy 86,5 m 82,0 m 148,0
13. 15 Sophie Sorschag  Austria 76,0 m 85,0 m 144,7
14. 17 Océane Avocat Gros  Francja 81,0 m 77,5 m 140,3
15. 4 Klára Ulrichová  Czechy 90,0 m 95,5 m 139,9
16. 19 Daniela Haralambie  Rumunia 82,0 m 79,0 m 137,9
17. 9 Pauline Heßler  Niemcy 71,0 m 80,0 m 113,9
18. 12 Veronika Jencova  Czechy 74,5 m 76,0 m 113,4
19. 1 Kamila Karpiel  Polska 74,0 m 74,0 m 112,7
20. 13 Lucile Morat  Francja 77,5 m 72,5 m 111,5
21. 11 Joanna Szwab  Polska 74,0 m 74,5 m 105,4
22. 10 Zdena Pešatová  Czechy 74,5 m 65,0 m 93,5
23. 8 Nina Lussi  Stany Zjednoczone 69,0 m 69,5 m 93,2
24. 2 Vanessa Moharitsch  Austria 71,0 m 68,5 m 91,3
25. 5 Wiktoria Przybyła  Polska 68,0 m 71,5 m 86,3
26. 7 Hannah Wiegele  Austria 66,5 m 69,5 m 80,2
27. 3 Nicole Konderla  Polska 65,5 m 59,0 m 62,5

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Występy Punkty Strata
1. Słowenia Nika Križnar 1 100
2. Austria Maren Lundby 1 80 -20
3. Słowenia Ema Klinec 1 60 -40
4. Francja Julia Clair 1 50 -50
5. Francja Joséphine Pagnier 1 45 -55
6. Polska Kinga Rajda 1 40 -60
7. Słowenia Špela Rogelj 1 36 -64
8. Słowenia Jerneja Brecl 1 32 -68
9. Słowenia Katra Komar 1 29 -71
10. Czechy Karolína Indráčková 1 26 -74
11. Czechy Štěpánka Ptáčková 1 24 -76
12. Niemcy Agnes Reisch 1 22 -78
13. Austria Sophie Sorschag 1 20 -80
14. Francja Océane Avocat Gros 1 18 -82
15. Czechy Klára Ulrichová 1 16 -84
16. Rumunia Daniela Haralambie 1 15 -85
17. Niemcy Pauline Heßler 1 14 -86
18. Czechy Veronika Jencova 1 13 -87
19. Polska Kamila Karpiel 1 12 -88
20. Francja Lucile Morat 1 11 -89
21. Polska Joanna Szwab 1 10 -90
22. Czechy Zdena Pešatová 1 9 -91
23. Stany Zjednoczone Nina Lussi 1 8 -92
24. Austria Vanessa Moharitsch 1 7 -93
25. Polska Wiktoria Przybyła 1 6 -94
26. Austria Hannah Wiegele 1 5 -95
27. Polska Nicole Konderla 1 4 -96

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Konkursy Punkty Strata
Ind. Druż.
1.  Słowenia 1 257 257
2.  Francja 1 124 124 -113
3.  Austria 1 112 112 -145
4.  Czechy 1 88 88 -169
5.  Polska 1 72 72 -185
6.  Niemcy 1 36 36 -221
7.  Rumunia 1 15 15 -242
8.  Stany Zjednoczone 1 8 8 -249

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]