Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2014 – Hakuba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2014 – Hakuba
Courchevel Ałmaty
Data 23-24 sierpnia 2014
Gospodarz Japonia Hakuba
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (23.08.2014) Norwegia Sjøen, PhillipPhillip Sjøen
Konkurs indywidualny (24.08.2014) Norwegia Sjøen, PhillipPhillip Sjøen
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Japonii
Hakuba
Hakuba
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Japonii

Czwarty i piąty indywidualny konkurs cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w sezonie 2014 odbył się w japońskiej Hakubie. Konkursy zostały rozegrane 23 i 24 sierpnia bez przeprowadzenia kwalifikacji z powodu małej liczby skoczków zgłoszonych do zawodów.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Hakuba-jump-dai.jpg Skocznia Olimpijska Japonia Hakuba K131 HS120 137,0 m Japonia Takanobu Okabe
Japonia Masahiko Harada
17.02.1998

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
22 sierpnia Oficjalny trening 10:00 CET
23 sierpnia Konkurs indywidualny 11:30 CET 48
24 sierpnia Konkurs indywidualny 03:00 CET 42

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Pierwszy konkurs indywidualny Drugi konkurs indywidualny
Finlandia Jani Hyvärinen D B
Austria Robert Krautgautner A E
Japonia Keizo Masaki B D
Włochy Tiiu Ounila C A
Szwajcaria Fabrize Piaccini E C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny nr.1[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[1] Wiatr Skok Belka[2] Wiatr
Gold medal icon.svg Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 125,0 11 +3,3 131,0 12 -1,1 277,5
Silver medal icon.svg Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 129,0 13 +3,7 128,0 13 +2,1 271,5
Bronze medal icon.svg Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 128,5 13 +3,0 127,5 13 +2,5 269,4
4. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 132,5 14 -0,4 130,0 13 +1,3 266,4
5. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 128,5 13 -1,4 126,5 13 +2,1 259,8
6. Pungertar, MatjazMatjaz Pungertar  Słowenia 127,0 13 +0,9 126,5 13 +0,7 256,5
7. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 123,0 13 +2,6 128,5 13 -1,4 255,0
8. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 127,0 14 -2,5 127,0 13 -0,2 251,5
9. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 124,0 13 +1,6 123,5 13 +0,8 249,0
10. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 125,5 13 -3,8 125,5 13 -2,2 247,4
11. Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 125,5 13 -1,5 122,0 13 +1,7 245,8
12. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 125,5 13 -2,5 120,5 13 +2,2 243,6
13. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 118,0 13 +4,1 123,0 13 +6,3 240,8
14. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 120,0 13 +3,0 123,5 13 -1,5 238,9
15. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 127,5 13 -7,8 120,5 13 -0,2 238,0
16. Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 119,0 13 +0,9 120,0 13 +7,2 236,9
17. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 129,5 13 -2,8 116,0 13 +0,7 236,4
18. Dezman, NejcNejc Dezman  Słowenia 122,5 13 -1,2 119,5 13 +3,8 236,3
19. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 119,5 13 +4,3 119,5 13 +2,0 234,1
19. Zupančič, MiranMiran Zupančič  Słowenia 123,0 13 -3,6 120,5 13 -0,2 234,1
21. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 121,5 13 +2,9 118,5 13 +0,3 233,3
22. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 120,0 13 0,0 117,5 13 +4,8 229,9
23. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 123,0 13 +0,1 114,5 13 +2,4 227,1
24. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 116,5 13 +5,0 115,0 13 +5,9 225,2
25. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 122,5 13 -1,6 113,0 13 +6,7 225,1
26. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 121,5 14 -3,5 116,0 13 +3,3 220,3
27. Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 118,0 14 +3,5 113,0 13 +5,0 215,8
28. Cikl, MartinMartin Cikl  Czechy 119,0 13 +0,3 110,5 13 +4,7 213,2
29. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 119,5 13 +3,9 106,0 13 +4,2 208,6
30. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 122,0 13 -3,6 105,0 13 +6,9 208,0
31. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 121,0 13 -7,9 NQ 111,0
32. Hula, StefanStefan Hula  Polska 117,5 13 -1,9 NQ 109,7
33. Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 115,5 13 +2,1 NQ 109,6
33. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 119,0 14 -0,1 NQ 109,6
33. Watase, YūtaYūta Watase  Japonia 119,0 14 -0,6 NQ 109,4
36. Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun  Polska 118,0 13 -3,6 NQ 108,9
37. Takahashi, DaitoDaito Takahashi  Japonia 118,0 14 +0,5 NQ 107,2
38. Suzuki, ShoSho Suzuki  Japonia 118,5 14 -1,6 NQ 105,6
39. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 113,0 14 +7,2 NQ 103,1
40. Justin, RokRok Justin  Słowenia 111,0 13 +4,2 NQ 99,6
41. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 111,0 13 +1,2 NQ 99,6
42. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 114,0 14 -0,8 NQ 99,4
43. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 111,0 14 +0,8 NQ 94,6
44. Hosoyama, ShusakuShusaku Hosoyama  Japonia 107,5 14 -2,6 NQ 83,9
45. Choi, Heung-ChulHeung-Chul Choi  Korea Południowa 102,0 13 +2,7 NQ 83,4
46. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 102,0 14 +6,7 NQ 81,8
47. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 103,5 14 +6,3 NQ 81,6
48. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 103,0 14 +2,4 NQ 80,3

Konkurs indywidualny nr.2[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[3] Wiatr Skok Belka[4] Wiatr
Gold medal icon.svg Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 129,0 12 -2,4 134,5 10 -11,4 263,5
Silver medal icon.svg Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 129,0 13 -2,5 135,0 12 -14,0 249,2
Bronze medal icon.svg Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 128,0 13 -0,6 131,5 12 -8,1 248,9
4. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 127,5 13 -0,1 131,5 12 -9,2 247,8
5. Pungertar, MatjazMatjaz Pungertar  Słowenia 125,5 13 -0,5 125,5 13 -2,9 238,2
6. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 127,0 13 -3,0 125,0 13 -4,6 237,8
7. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 124,5 13 -0,2 125,0 13 -2,4 233,8
8. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 122,5 13 +1,4 123,5 13 -0,6 230,9
9. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 122,0 13 +2,7 122,0 13 +2,1 230,3
10. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 121,5 13 +3,7 122,0 13 -1,7 227,6
11. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 115,0 13 +4,2 124,0 13 +2,5 221,7
12. Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 121,0 13 +0,9 118,5 13 +2,4 220,2
13. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 124,5 13 -3,5 115,0 13 +2,7 217,6
14. Dezman, NejcNejc Dezman  Słowenia 117,5 13 0,0 121,0 13 +1,8 216,9
15. Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 119,0 13 -2,2 119,5 13 +0,3 213,7
16. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 113,0 13 +4,3 118,5 13 +3,0 208,3
17. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 115,0 13 +1,8 117,5 13 +1,7 206,3
18. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 118,5 13 +1,0 116,0 13 +0,8 206,2
19. Zupančič, MiranMiran Zupančič  Słowenia 119,5 13 +1,0 115,0 13 -2,4 205,0
20. Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 120,5 13 -0,4 112,0 13 +0,5 201,4
21. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 114,5 13 +3,1 115,0 13 +1,4 200,4
22. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 116,5 13 +0,3 114,0 13 +0,4 199,9
23. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 111,5 11 -1,4 114,5 13 +2,1 199,0
24. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 114,5 13 +5,6 113,0 13 -0,1 198,3
25. Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 116,5 13 -0,9 110,5 13 +5,1 195,1
26. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 112,0 13 +4,8 111,0 13 +4,2 193,7
27. Justin, RokRok Justin  Słowenia 113,5 13 -1,4 109,0 13 +2,2 183,6
28. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 111,0 11 -0,6 104,5 13 +5,1 181,4
29. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 114,5 13 -2,1 104,5 13 +3,0 175,4
30. Cikl, MartinMartin Cikl  Czechy 114,0 13 -1,0 104,0 13 +2,0 174,7
31. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 112,5 13 0,0 NQ 88,8
32. Hula, StefanStefan Hula  Polska 108,5 11 -1,9 NQ 87,9
33. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 112,0 13 -3,5 NQ 85,4
34. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 110,5 13 -1,7 NQ 83,5
35. Watase, YūtaYūta Watase  Japonia 106,0 11 -1,8 NQ 82,5
36. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 108,0 13 +2,9 NQ 82,1
37. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 104,5 11 +1,3 NQ 81,9
38. Hula, StefanStefan Hula  Polska 106,5 13 +2,6 NQ 79,1
39. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 105,0 11 -4,5 NQ 77,5
40. Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun  Polska 101,0 11 0,0 NQ 74,3
41. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 100,5 11 -0,4 NQ 69,0
42. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 95,0 11 -1,3 NQ 60,7

Klasyfikacje po konkursach w Hakubie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty
1. Norwegia Phillip Sjøen 5[a] 293
2. Norwegia Daniel-André Tande 4 198
Słowenia Jernej Damjan 4 198
4. Słowenia Peter Prevc 3 168
Norwegia Andreas Stjernen 3 168
6. Polska Piotr Żyła 3 164
7. Austria Michael Hayböck 3 141
8. Austria Gregor Schlierenzauer 2 132
9. Japonia Junshirō Kobayashi 5 116
10. Polska Kamil Stoch 3 110
11. Japonia Taku Takeuchi 2 100
Niemcy Andreas Wellinger 2 100
13. Szwajcaria Simon Ammann 5 96
14. Niemcy Michael Neumayer 3 95
Słowenia Matjaž Pungertar 5 95
16. Norwegia Tom Hilde 3 88
17. Szwajcaria Gregor Deschwanden 4 80
18. Niemcy Daniel Wenig 4 75
19. Norwegia Anders Fannemel 3 69
20. Niemcy Richard Freitag 2 66
21. Japonia Shōhei Tochimoto 2 61
22. Finlandia Sami Niemi 4 60
23. Japonia Reruhi Shimizu 5 54
24. Austria Stefan Kraft 3 51
25. Niemcy Markus Eisenbichler 5 50
26. Finlandia Lauri Asikainen 4 49
27. Polska Jakub Wolny 3 47
28. Norwegia Rune Velta 3 40
Austria Thomas Diethart 3 40
30. Niemcy Karl Geiger 4 39
31. Czechy Roman Koudelka 2 36
Polska Dawid Kubacki 3 36
33. Niemcy Andreas Wank 2 34
34. Japonia Noriaki Kasai 2 31
Słowenia Nejc Dežman 5 31
Polska Maciej Kot 3 31
37. Niemcy Severin Freund 1 26
Rosja Władisław Bojarincew 5 26
Słowenia Robert Kranjec 3 26
40. Niemcy Dominik Mayländer 2 24
Słowenia Miran Zupančič 2 24
42. Rosja Michaił Maksimoczkin 5 21
43. Słowenia Tomaž Naglič 3 19
Austria Manuel Fettner 3 19
45. Polska Jan Ziobro 2 18
46. Rosja Dienis Korniłow 5 17
47. Niemcy Marinus Kraus 2 16
48. Czechy Antonín Hájek 3 15
49. Japonia Kenshirō Itō 4 14
50. Polska Stefan Hula 3 13
51. Finlandia Anssi Koivuranta 2 11
52. Austria Clemens Aigner 2 10
Czechy Jakub Janda 3 10
54. Polska Aleksander Zniszczoł 3 8
55. Francja Vincent Descombes Sevoie 2 6
Niemcy Stephan Leyhe 2 6
57. Japonia Kento Sakuyama 1 5
58. Czechy Martin Cikl 2 4
Czechy Čestmír Kožíšek 4 4
Słowenia Rok Justin 3 4
61. Włochy Sebastian Colloredo 1 3
Czechy Lukáš Hlava 5 3
63. Austria Daniel Huber 2 1

Puchar Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[5]
Punkty Strata do lidera
1.  Norwegia 6 1106
2.  Polska 6 827 -279
3.  Niemcy 6 731 -375
4.  Słowenia 6 715 -391
5.  Austria 6 694 -412
6.  Japonia 6 481 -625
7.  Czechy 6 422 -684
8.  Szwajcaria 6 226 -880
9.  Finlandia 4 120 -986
10.  Rosja 3 64 -1042
11.  Francja 2 6 -1100
12.  Włochy 1 3 -1103

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. W tym jedna dyskwalifikacja.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawodnicy rozpoczęli zawody z 14. belki. Obniżenie belki o 1 prób skutkowało dodaniem 4,6 pkt. do noty zawodnika, a o trzy progi 13,3 pkt.
  2. Zawodnicy rozpoczęli 2. serię z 13. belki. Obniżenie belki o 1 prób skutkowało dodaniem 4,2 pkt. do noty zawodnika.
  3. Zawodnicy rozpoczęli zawody z 11. belki. Podwyższenie belki o 1 próg skutkowało odjęciem 4,5 pkt. do noty zawodnika, a o dwa progi 8,7 pkt.
  4. Zawodnicy rozpoczęli 2. serię z 13. belki. Obniżenie belki o 1 próg skutkowało dodaniem 4,2 pkt. do noty zawodnika, a o.
  5. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym, drużynowym i mieszanym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]