Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Ałmaty

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Ałmaty
Czajkowski Hinzenbach
Data 12-13 września 2015
Gospodarz Kazachstan Ałmaty
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (12.09.2015) Austria Kraft, StefanStefan Kraft
Konkurs indywidualny (13.09.2015) Japonia Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi
Mapa lokalizacyjna Kazachstanu
Ałmaty
Ałmaty
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Kazachstanu

Dziewiąty i dziesiąty indywidualny konkurs cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w sezonie 2015 odbył się w kazachskim Ałmaty. Konkursy zostały rozegrane 12 i 13 września bez przeprowadzenia kwalifikacji z powodu niewystarczającej liczby skoczków zgłoszonych do zawodów.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
AlmatySkiJump.jpg Gornyj Gigant Kazachstan Ałmaty K125 HS140 142,0 m Austria Mario Seidl 09.02.2013

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek[a] Liczba uczestników
11 września Oficjalny trening 16:00
12 września Konkurs indywidualny 19:00 34
13 września Konkurs indywidualny 19:00 34

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Pierwszy konkurs indywidualny Drugi konkurs indywidualny
Finlandia Pirjo Karjalainen E B
Rosja Wadim Lisowskij C E
Czechy Josef Slavík B D
Kazachstan Aleksiej Wasiljew A C
Austria Marion Vettori D A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[b] Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 125,0 11 -3,1 130,0 25 +24,5 307,6
Silver medal icon.svg Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 123,0 15 +0,3 135,0 25 +17,0 293,1
Bronze medal icon.svg Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 123,0 11 -9,0 128,0 25 +23,7 292,7
4. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 123,0 15 -0,3 133,0 25 +17,2 289,1
5. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 124,0 15 +6,8 126,0 25 +26,3 289,0
6. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 123,5 15 +1,7 134,0 25 +15,7 288,8
7. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 127,0 15 -2,9 125,0 25 +24,9 287,5
8. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 124,0 11 -12,8 130,0 25 +17,1 287,2
9. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 117,5 11 -5,1 132,0 25 +15,3 286,5
10. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 123,5 15 -0,7 131,5 25 +16,6 283,3
11. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 117,5 15 +4,1 134,5 25 +14,9 282,0
12. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 131,0 24 +16,6 133,0 25 +15,3 281,6
13. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 121,5 15 -1,9 129,5 25 +20,7 281,5
14. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 131,5 24 +15,7 127,0 25 +17,0 277,5
15. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 129,0 24 +9,4 133,0 25 +17,3 276,8
16. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 119,0 15 +4,8 127,0 25 +22,6 276,6
17. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 129,5 24 +13,7 128,5 25 +17,0 273,1
18. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 125,5 24 +15,6 131,5 25 +16,2 271,9
19. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 117,0 15 +1,8 128,5 25 +16,1 268,7
20. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 117,0 11 -9,5 125,5 25 +18,0 268,2
21. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 128,0 24 +8,7 129,5 25 +16,5 266,2
22. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 127,0 24 +15,3 128,0 25 +12,2 264,5
23. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 127,5 24 +12,0 127,5 25 +14,2 261,7
24. Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 125,5 24 +14,9 127,0 25 +12,6 257,5
25. Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 121,0 24 +18,8 121,0 25 +16,1 245,5
26. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 123,5 24 +16,0 124,0 25 +12,5 244,5
27. Heinrich, TimTim Heinrich  Niemcy 120,5 24 +15,5 116,5 25 +19,1 233,2
28. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 123,0 24 +12,8 114,5 25 +15,2 227,0
29. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 123,5 24 +14,4 104,5 25 +12,6 201,9
30. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 125,0 24 +12,9 DNS[c] 125,9
31. Mayländer, DominikDominik Mayländer  Niemcy 117,0 24 +15,3 NQ 112,9
32. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 113,5 24 +15,2 NQ 105,5
Insam, AlexAlex Insam  Włochy DSQ[d]
Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa DSQ[d]
Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan DNS

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka[e] Wiatr
Gold medal icon.svg Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 133,5 18 -0,5 134,0 14 -5,0 265,9
Silver medal icon.svg Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 133,0 16[f] -0,4 130,5 15 -3,7 261,8
Bronze medal icon.svg Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 136,5 18 +3,1 129,0 15 -3,5 259,7
4. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 133,0 18 -3,7 136,0 16 -4,6 256,9
5. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 129,5 18 +5,4 131,0 14 -4,1 256,1
6. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 132,0 18 -0,3 129,5 14 -3,0 254,3
7. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 133,0 18 +2,7 127,0 14 -2,2 253,9
8. Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 128,5 18 +3,5 134,0 16 -2,1 251,4
9. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 129,0 18 +0,8 134,0 16 -3,7 251,0
10. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 126,0 18 +8,0 133,0 16 -1,9 250,3
11. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 136,0 18 -0,9 124,5 15 -0,5 250,2
12. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 130,0 18 +6,6 125,0 14 -1,5 249,5
13. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 135,0 18 -1,7 125,5 15 -2,1 248,8
14. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 128,5 18 +4,5 130,0 16 -1,6 246,2
15. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 135,0 18 -1,8 123,5 14 -2,4 245,0
16. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 126,5 18 +3,7 129,5 16 -0,6 242,4
17. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 126,0 18 +4,0 131,0 16 -2,6 242,0
18. Insam, AlexAlex Insam  Włochy 125,5 18 +3,1 131,0 16 -1,8 239,5
19. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 134,5 18 -0,2 119,0 15 +1,4 239,2
20. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 124,0 18 +6,3 130,0 16 -1,9 238,1
21. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 128,5 18 +3,2 126,0 16 -2,6 237,2
22. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 123,0 18 +6,7 127,5 16 -1,7 232,4
23. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 124,0 18 +4,5 125,0 16 -2,7 225,0
24. Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 121,0 18 +5,0 124,0 16 -2,9 218,5
25. Heinrich, TimTim Heinrich  Niemcy 120,0 18 +2,8 125,0 16 -4,6 213,2
Mayländer, DominikDominik Mayländer  Niemcy 121,0 18 +3,5 123,5 16 -5,9
27. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 122,0 18 +1,0 124,5 16 -5,0 212,7
28. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 119,0 18 +7,9 122,5 16 -4,0 212,1
29. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 134,0 18 +1,4 DSQ[d] 133,6
30. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 133,0 18 -0,2 DNS[c] 129,2
31. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 120,0 18 -0,2 NQ 102,3
32. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 116,5 18 +3,3 NQ 96,0
33. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 115,5 18 +1,8 NQ 94,2
Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia DNS

Klasyfikacje po konkursach w Hakubie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Występy Punkty
1. Jersey yellow.svg Kento Sakuyama  Japonia 10 525
2. Robert Kranjec  Słowenia 10 349
3. Kenneth Gangnes  Norwegia 6 342
4. Severin Freund  Niemcy 3 280
5. Dawid Kubacki  Polska 4 249
6. Anže Semenič  Słowenia 8 238
7. Stefan Kraft  Austria 3 230
8. Junshirō Kobayashi  Japonia 9 219
9. Piotr Żyła  Polska 6 214
10. Kamil Stoch  Polska 6 192
11. Yūmu Harada  Japonia 6 176
12. Peter Prevc  Słowenia 4 171
13. Shōhei Tochimoto  Japonia 9 162
14. Jarkko Määttä  Finlandia 6 156
15. Dienis Korniłow  Rosja 10 152
16. Jaka Hvala  Słowenia 10 144
17. Lukáš Hlava  Czechy 6 138
18. Andreas Wellinger  Niemcy 4 135
19. Michael Neumayer  Niemcy 3 132
20. Richard Freitag  Niemcy 4 127
21. Joachim Hauer  Norwegia 5 124
22. Taku Takeuchi  Japonia 2 120
Jan Ziobro  Polska 5 120
24. Luca Egloff  Szwajcaria 9 115
25. Kenshirō Itō  Japonia 9 114
26. Andreas Wank  Niemcy 6 113
27. Anders Fannemel  Norwegia 4 111
28. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 10 108
Ilmir Chazietdinow  Rosja 6 108
30. Jakub Janda  Czechy 6 103
31. Anže Lanišek  Słowenia 4 86
32. Simon Ammann  Szwajcaria 5 83
33. Stephan Leyhe  Niemcy 4 82
34. Jan Matura  Czechy 7 69
35. Lauri Asikainen  Finlandia 5 65
36. Manuel Poppinger  Austria 6 59
37. Matjaž Pungertar  Słowenia 6 58
38. Noriaki Kasai  Japonia 2 56
39. Jernej Damjan  Słowenia 6 54
Michaił Maksimoczkin  Rosja 9 54
41. Daiki Itō  Japonia 2 53
Dmitrij Wasiljew  Rosja 2 53
43. Nejc Dežman  Słowenia 3 52
44. Phillip Sjøen  Norwegia 3 51
45. Harri Olli  Finlandia 6 50
46. Markus Eisenbichler  Niemcy 6 49
47. Manuel Fettner  Austria 2 46
48. Ville Larinto  Finlandia 3 44
49. Klemens Murańka  Polska 5 42
50. Pascal Kälin  Szwajcaria 9 38
51. Philipp Aschenwald  Austria 2 36
Bartłomiej Kłusek  Polska 2 36
Maciej Kot  Polska 2 36
54. Markus Schiffner  Austria 3 35
Rune Velta  Norwegia 4 35
56. Choi Seou  Korea Południowa 8 33
57. Andreas Kofler  Austria 2 32
58. Vincent Descombes Sevoie  Francja 4 28
59. Roman Koudelka  Czechy 1 26
60. Davide Bresadola  Włochy 4 24
Thomas Diethart  Austria 6 24
62. Marinus Kraus  Niemcy 4 20
Reruhi Shimizu  Japonia 7 20
64. Jewgienij Klimow  Rosja 1 18
65. Władisław Bojarincew  Rosja 5 17
66. Joacim Ødegård Bjøreng  Norwegia 2 14
67. Michael Hayböck  Austria 4 13
Alex Insam  Włochy 3 13
Daniel Wenig  Niemcy 2 13
Radik Żaparow  Kazachstan 2 13
71. Janne Ahonen  Finlandia 1 11
Antonín Hájek  Czechy 4 11
73. Tim Heinrich  Niemcy 2 10
74. Stefan Hula  Polska 1 9
Viktor Polášek  Czechy 2 9
76. Daniel-André Tande  Norwegia 2 8
77. Yukiya Satō  Japonia 2 7
78. Dominik Mayländer  Niemcy 2 6
79. Ronan Lamy Chappuis  Francja 4 5
80. Pius Paschke  Niemcy 3 4
81. Juho Ojala  Finlandia 2 3
Aleksander Zniszczoł  Polska 2 3
83. Kang Chil-ku  Korea Południowa 6 2
Dusty Korek  Kanada 2 2
85. Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 4 1
Martti Nõmme  Estonia 2 1

Puchar Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[g]
Punkty
1.  Niemcy 10 1721
2.  Polska 8 1651
3.  Japonia 12 1600
4.  Słowenia 12 1452
5.  Norwegia 8 1285
6.  Austria 8 925
7.  Finlandia 12 629
8.  Czechy 10 606
9.  Rosja 12 402
10.  Szwajcaria 12 394
11.  Włochy 5 37
12.  Korea Południowa 10 35
13.  Francja 4 33
14.  Kazachstan 5 13
15.  Kanada 3 2
16.  Estonia 2 1
 Stany Zjednoczone 4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu lokalnego.
  2. Zawody rozpoczęto z 24. belki. Obniżenie rozbiegu o 9 progów spowodowało odjęciem 33,2 pkt., natomiast o trzynaście progów 48,2 punktu od noty zawodnika.
  3. a b Nie wystartował w drugiej serii.
  4. a b c Zdyskwalifikowany za niewłaściwy kombinezon.
  5. Drugą serię rozpoczęto z 16. belki. Obniżenie rozbiegu o 1 próg spowodowało odjęciem 3,7 pkt., natomiast o dwa progi 7,4 punktu od noty zawodnika.
  6. Skok z obniżonej belki za zgodą sędziów.
  7. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym, drużynowym i mieszanym.