Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Courchevel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Courchevel
Hinterzarten Einsiedeln
Data 14 sierpnia 2015
Gospodarz Courchevel
Organizator FIS
Liczba konkurencji 1
Liczba zawodników 69
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny Niemcy Severin Freund
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Courchevel
Courchevel
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Trzeci indywidualny konkurs cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w sezonie 2015 odbył się we francuskim Courchevel. Konkurs indywidualny rozegrano 14 sierpnia, natomiast kwalifikacje do nich dzień wcześniej.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Hill Pratz Courchevel 1.JPG Tremplin Le Praz Francja Courchevel K120 HS132 137,0 m Polska Kamil Stoch 12.08.2011

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
13 sierpnia Oficjalny trening 9:00 CET
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 18:00 CET 69
14 sierpnia Konkurs indywidualny 18:00 CET 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do k. ind. Konkurs indywidualny
Włochy Martino de Crignis C
Rosja Jurij Kalinin B
Francja Pascal Malec E
Polska Tadeusz Szostak A
Czechy Jaroslav Tuček E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[a] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 130,0 56,0 16 -14,0 142,1 Q
2. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 130,5 54,5 16 -16,4 139,1 Q
3. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 127,5 54,5 16 -12,5 137,6 Q
4. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 131,0 57,0 18 -10,6 137,1 Q
5. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 125,5 55,0 16 -12,5 134,5 Q
6. Matura, JanJan Matura  Czechy 125,0 54,5 16 -12,5 133,1 Q
7. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 125,0 53,5 16 -13,2 131,4 Q
8. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 126,5 52,0 16 -15,0 130,8 Q
9. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 124,5 54,0 16 -14,9 129,3 Q
10. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 130,0 55,5 18 -15,5 128,9 Q
11. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 123,5 53,5 16 -13,2 128,7 Q
12. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 123,0 55,5 16 -14,5 128,5 Q
13. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 129,0 54,5 18 -14,5 127,1 Q
14. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 124,0 54,0 16 -17,0 126,3 Q
15. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 119,0 53,0 16 -8,7 124,6 Q
16. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 130,0 55,0 18 -19,7 124,2 Q
17. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 125,0 55,0 18 -10,8 124,1 Q
18. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 127,5 54,0 18 -15,5 122,9 Q
19. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 119,5 53,0 16 -11,6 122,6 Q
20. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 128,5 55,5 20 -9,2 121,6 Q
21. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 128,0 54,0 18 -18,8 120,5 Q
22. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 120,5 52,5 16 -16,9 118,6 Q
23. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 126,0 54,0 18 -17,3 118,4 Q
24. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 122,5 54,0 18 -11,2 118,2 Q
25. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 126,5 54,0 20 -7,9 117,8 Q
26. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 124,5 55,0 18 -17,3 116,7 Q
27. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 127,5 55,0 20 -12,0 116,5 Q
28. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 117,5 52,5 16 -14,6 115,5 Q
29. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 118,0 53,0 16 -16,8 114,7 Q
30. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 111,5 50,0 16 -7,4 109,4 Q
31. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 114,5 51,0 16 -14,4 108,8 Q
32. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 114,5 51,5 16 -15,5 108,2 Q
33. Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes  Kanada 111,5 49,5 16 -9,1 107,2 Q
34. Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 113,0 50,0 16 -14,9 104,6 Q
35. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 120,0 53,0 20 -8,6 104,4 Q
36. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 119,5 51,0 20 -7,3 102,8 Q
37. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 116,5 51,5 18 -14,6 101,5 Q
38. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 109,5 50,0 16 -12,1 101,1 Q
39. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 109,5 48,5 16 -11,1 100,6 Q
40. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 113,5 49,0 16 -19,5 99,9 nq
41. Insam, AlexAlex Insam  Włochy 118,0 50,5 20 -7,4 99,5 nq
42. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 111,5 51,0 18 -7,4 99,2 nq
43. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 115,0 50,0 20 -7,4 93,6 nq
44. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 114,0 50,0 20 -6,3 92,9 nq
45. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 102,0 49,0 16 -9,7 89,0 nq
46. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 113,0 50,0 20 -12,0 85,4 nq
47. Brasme, PaulPaul Brasme  Francja 102,0 50,0 20 -10,7 84,9 nq
48. Torok, EduardEduard Torok  Rumunia 99,0 47,0 16 -8,2 83,1 nq
49. Korek, DustyDusty Korek  Kanada 100,0 47,5 16 -12,2 81,4 nq
50. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 105,0 48,5 18 -11,8 80,6 nq
51. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 103,5 48,0 16 -20,5 79,9 nq
52. Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 95,0 47,5 16 -12,9 71,7 nq
53. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 79,0 39,5 20 +0,8 26,5 nq
Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia DSQ[b] nq
Ojala, JuhoJuho Ojala  Finlandia DSQ[b] nq
Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia DSQ[b] nq
Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia DNS nq
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia DNS nq
Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 123,5 16 -9,8 pq
Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 126,0 16 -10,2 pq
Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy DNS pq
Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 124,5 16 -15,8 pq
Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy DNS pq
Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 126,5 16 -11,2 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 128,5 16 -13,6 pq
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy DNS pq
Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 127,0 16 -10,6 pq
Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 125,5 16 -6,6 pq
Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 131,0 16 -12,3 pq

Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[c] Wiatr Skok Belka[d] Wiatr
Gold medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 132,0 14 -18,0 130,5 16 -10,6 247,4
Silver medal icon.svg Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 135,0 15 -16,4 129,0 16 -13,0 245,8
Bronze medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 133,0 16 -18,3 130,5 16 -17,0 236,0
4. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 127,0 16 -9,6 127,5 16 -11,6 230,9
5. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 128,5 15 -17,5 129,0 16 -12,1 229,9
6. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 132,5 16 -18,4 127,5 16 -16,1 228,5
7. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 128,0 15 -18,1 126,0 16 -13,9 224,2
8. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 126,5 16 -10,8 124,0 16 -12,7 222,9
9. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 118,5 15 -7,7 128,0 16 -14,5 219,5
10. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 124,5 15 -14,5 125,5 16 -14,6 218,4
11. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 123,0 15 -12,5 124,5 16 -14,4 216,1
12. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 122,0 16 -12,0 129,0 16 -16,0 214,8
13. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 126,0 16 -14,4 121,0 16 -9,2 212,5
14. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 121,0 16 -11,5 129,0 16 -18,6 211,9
15. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 127,5 16 -18,6 120,0 16 -7,7 210,7
16. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 124,0 16 -18,0 125,5 16 -13,9 209,7
17. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 115,0 14 -16,1 130,0 15 -18,9 209,5
18. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 125,0 16 -17,4 124,0 16 -13,0 207,8
19. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 116,5 16 -7,3 126,5 15 -17,1 206,5
20. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 128,0 15 -28,6 123,5 16 -15,8 206,3
21. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 124,0 16 -11,5 120,5 16 -11,0 206,1
22. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 122,5 15 -18,1 122,0 16 -11,6 205,9
23. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 124,0 16 -17,1 123,0 16 -12,9 205,1
24. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 119,5 16 -13,9 125,0 15 -18,3 203,4
25. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 121,0 15 -12,7 119,0 16 -14,1 200,7
26. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 121,0 16 -10,6 118,0 16 -11,3 198,3
27. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 117,0 15 -13,1 115,5 15 -9,1 193,8
28. Matura, JanJan Matura  Czechy 116,0 16 -4,5 112,0 15 -8,9 188,5
29. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 120,0 16 -11,3 110,5 15 -10,0 186,1
30. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 122,0 16 -19,9 110,5 15 -10,6 181,0
31. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 122,5 15[e] -19,3 NQ 97,2
32. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 119,5 16 -16,1 NQ 97,0
33. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 118,5 16 -14,0 NQ 96,8
34. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 118,5 16 -11,5 NQ 96,3
35. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 117,5 16 -13,0 NQ 95,0
36. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 117,0 16 -12,0 NQ 94,6
37. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 117,0 16 -14,0 NQ 92,1
38. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 113,5 16 -9,7 NQ 90,6
39. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 119,5 16 -18,4 NQ 89,2
40. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 111,0 16 -6,9 NQ 87,4
41. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 111,0 16 -6,8 NQ 87,0
42. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 114,0 16 -14,4 NQ 86,3
43. Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes  Kanada 112,5 16 -12,0 NQ 84,5
44. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 111,5 16 -12,6 NQ 83,6
45. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 112,0 16 -16,3 NQ 78,8
46. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 106,0 16 -8,6 NQ 75,7
47. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 107,5 16 -13,5 NQ 73,0
48. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 103,5 16 -11,0 NQ 68,3
49. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 82,5 15 -1,0 NQ 39,5
Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone DSQ[b]

Klasyfikacje po konkursach w Courchevel[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty
1. Polska Dawid Kubacki 3 204
2. Niemcy Severin Freund 2 180
3. Japonia Kento Sakuyama 3 160
4. Polska Piotr Żyła 3 126
5. Niemcy Richard Freitag 3 105
6. Niemcy Andreas Wellinger 3 99
7. Norwegia Kenneth Gangnes 3 92
8. Słowenia Peter Prevc 3 91
9. Polska Kamil Stoch 3 74
10. Niemcy Stephan Leyhe 3 73
...

Puchar Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty Strata
1.  Niemcy 7 1305
2.  Polska 7 1262 -43
3.  Norwegia 7 819 -486
4.  Austria 7 580 -725
5.  Słowenia 7 420 -885
6.  Finlandia 7 414 -891
7.  Japonia 7 395 -910
8.  Czechy 6 388 -917
9.  Szwajcaria 6 95 -1210
10.  Rosja 6 52 -1253
11.  Francja 3 27 -1278

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Kwalifikacje rozpoczęto z 20. belki. Obniżenie rozbiegu o dwa progi skutkowało dodaniem 10,9 pkt., a o cztery 22,1 punktu do noty zawodnika.
  2. a b c d Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
  3. Konkurs rozpoczęto z 16. belki. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 5,5 pkt., a o dwa progi 11 punktów do noty zawodnika.
  4. Drugą serię rozpoczęto z 15. belki. Podwyższenie rozbiegu o jeden próg skutkowało odjęciem 5,5 punktu od noty zawodnika.
  5. Zmiana belki za zgodą sędziów.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]