Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Hakuba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Hakuba
Einsiedeln Czajkowski
Data 29-30 sierpnia 2015
Gospodarz Japonia Hakuba
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (29.08.2015) Niemcy Neumayer, MichaelMichael Neumayer
Konkurs indywidualny (30.08.2015) Japonia Sakuyama, KentoKento Sakuyama
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Japonii
Hakuba
Hakuba
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Japonii

Piąty i szósty indywidualny konkurs cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w sezonie 2015 odbył się w japońskiej Hakubie. Konkursy zostały rozegrane 29 i 30 sierpnia bez przeprowadzenia kwalifikacji z powodu niewystarczającej liczby skoczków zgłoszonych do zawodów.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Hakuba-jump-dai.jpg Skocznia Olimpijska Japonia Hakuba K131 HS120 137,0 m Japonia Takanobu Okabe
Japonia Masahiko Harada
17.02.1998

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek[a] Liczba uczestników
28 sierpnia Oficjalny trening 17:00
29 sierpnia Konkurs indywidualny 18:30 42
30 sierpnia Konkurs indywidualny 10:00 36

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Pierwszy konkurs indywidualny Drugi konkurs indywidualny
Norwegia Dag Frode Ås D E
Japonia Hiroki Chonan A C
Niemcy Josef Kleisl E D
Kazachstan Nasym Nassyrow B A
Polska Marek Pilch C B

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 128,5 14 -0,2 122,5 14 +4,4 251,0
Silver medal icon.svg Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 122,5 14 +2,5 127,5 14 +0,3 250,3
Bronze medal icon.svg Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 124,0 14 +4,8 124,5 14 +2,7 249,3
4. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 127,5 14 -1,3 123,5 14 +2,7 247,2
5. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 124,0 14 +0,7 123,5 14 +2,6 245,8
6. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 125,5 14 -1,6 123,5 14 +1,8 244,7
7. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 124,0 14 -0,2 123,5 14 +2,4 243,7
8. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 126,5 14 0,0 118,5 14 +3,4 241,4
9. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 119,0 14 +5,2 123,5 14 +2,0 238,7
10. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 119,5 14 +4,4 123,0 14 +0,8 237,7
Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 118,5 14 +6,8 123,5 14 +1,3
12. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 122,5 14 +2,2 126,5 14 0,0 237,4
13. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 125,5 14 -4,6 122,0 14 0,0 236,9
14. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 119,5 14 +6,8 123,5 14 -0,1 236,1
15. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 123,5 14 +0,4 119,0 14 +1,2 232,6
16. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 119,5 14 +5,0 120,5 14 +1,2 231,7
17. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 121,5 14 -1,0 119,5 14 +2,5 229,8
18. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 119,0 14 +2,6 121,0 14 +1,7 227,8
19. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 122,0 14 +0,5 118,0 14 -0,2 225,8
20. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 119,5 14 -1,8 121,0 14 -0,5 225,1
21. Matura, JanJan Matura  Czechy 117,0 14 +4,8 120,0 14 -0,8 224,6
22. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 115,5 14 +3,9 124,0 14 -2,6 224,4
23. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 119,0 14 -1,3 121,0 14 -0,5 224,2
24. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 117,0 14 -0,2 123,0 14 +0,3 223,1
25. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 122,0 14 +0,4 114,0 14 +3,1 221,3
26. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 115,5 14 +4,3 121,0 14 -1,3 220,7
27. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 118,0 14 +3,3 118,5 14 -0,1 220,4
28. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 113,5 14 +7,1 120,5 14 -2,6 218,7
29. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 115,0 14 +2,1 121,0 14 -1,6 217,8
30. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 121,5 14 -1,2 113,5 14 +1,7 215,0
31. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 113,5 14 +3,8 NQ 103,6
32. Korek, DustyDusty Korek  Kanada 115,0 14 +1,2 NQ 103,2
33. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 113,0 14 +3,8 NQ 102,2
34. Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 116,0 14 -3,2 NQ 100,6
35. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 111,5 14 +4,8 NQ 100,5
36. Itō, MasamitsuMasamitsu Itō  Japonia 115,5 14 -2,7 NQ 100,2
37. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 113,5 14 -0,6 NQ 98,7
38. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 113,0 14 -1,6 NQ 96,8
39. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 109,0 14 +5,6 NQ 95,3
40. Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 102,0 14 +1,3 NQ 76,9
41. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 101,0 14 -2,1 NQ 69,7
Antonissen, LarsLars Antonissen  Holandia DSQ[b]

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik-0,2
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 130,5 13 +0,8 127,0 13 +3,4 265,2
Silver medal icon.svg Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 128,5 13 -5,6 127,0 13 -0,8 253,5
Bronze medal icon.svg Janda, JakubJakub Janda  Czechy 125,5 13 -7,6 125,0 13 +3,4 245,2
4. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 125,0 13 +1,6 122,5 13 -0,2 244,4
5. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 121,0 13 +3,4 125,0 13 +0,9 244,1
6. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 132,0 13 -8,5 126,5 13 -1,7 242,1
7. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 122,5 13 +3,1 123,0 13 +1,0 241,5
8. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 122,5 13 +2,4 124,0 13 -1,3 239,3
9. Matura, JanJan Matura  Czechy 125,0 13 -4,6 121,5 13 +1,0 236,6
10. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 122,0 13 +0,7 120,5 13 +2,4 234,1
11. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 122,5 13 -2,3 120,5 13 +0,4 231,5
12. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 125,0 13 -6,9 120,0 13 -1,4 229,2
13. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 124,5 13 -3,7 118,5 13 +0,8 229,0
14. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 120,5 13 +0,4 113,0 13 -0,4 212,3
15. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 118,0 13 -2,7 112,5 13 +5,2 208,9
16. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 115,5 13 -3,6 116,5 13 +0,9 207,9
17. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 113,0 13 +3,7 113,5 13 +3,1 204,5
18. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 115,0 13 -1,2 114,0 13 +1,8 203,3
19. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 118,5 13 -4,3 108,5 13 +5,9 202,2
20. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 116,0 13 +3,9 108,5 13 +4,2 201,2
21. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 114,5 13 +2,9 108,5 13 +5,1 198,4
22. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 114,5 13 -4,8 116,0 13 -2,9 198,2
23. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 118,0 13 +6,9 106,0 13 +1,3 197,9
24. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 117,0 13 +1,4 107,0 13 +3,4 197,5
25. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 116,5 13 -6,9 113,0 13 +0,1 196,3
26. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 122,5 13 -7,1 106,5 13 0,0 195,1
27. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 113,5 13 -2,5 107,0 13 +3,7 188,1
28. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 119,0 13 -0,6 101,5 13 -0,3 185,5
29. Korek, DustyDusty Korek  Kanada 114,0 13 -2,1 103,5 13 +1,7 179,6
30. Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 114,5 13 -3,7 98,0 13 -2,0 167,8
31. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 110,0 13 +2,4 NQ 93,9
32. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 109,5 13 +1,0 NQ 91,6
33. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 109,0 13 -3,1 NQ 86,6
34. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 107,0 13 -3,5 NQ 83,1
35. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 99,5 13 -2,2 NQ 66,4
36. Antonissen, LarsLars Antonissen  Holandia 98,0 13 -3,0 NQ 65,4

Klasyfikacje po konkursach w Hakubie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty
1. Japonia Kento Sakuyama 6 346
2. Niemcy Severin Freund 3 280
3. Polska Dawid Kubacki 4 249
4. Słowenia Peter Prevc 4 171
5. Finlandia Jarkko Määttä 6 156
6. Polska Piotr Żyła 4 142
Norwegia Kenneth Gangnes
8. Czechy Lukáš Hlava 6 138
9. Niemcy Andreas Wellinger 4 135
10. Polska Kamil Stoch 4 134
...

Puchar Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[c]
Punkty Strata do lidera
1.  Niemcy 8 1688
2.  Polska 6 1408 -280
3.  Norwegia 6 951 -737
4.  Japonia 8 885 -803
5.  Słowenia 8 813 -875
6.  Austria 6 662 -826
7.  Finlandia 8 562 -1126
8.  Czechy 8 559 -1129
9.  Szwajcaria 8 223 -1445
10.  Rosja 8 103 -1565
11.  Francja 4 33 -1635
12.  Korea Południowa 6 24 -1644
13.  Kanada 3 2 -1666
14.  Stany Zjednoczone 4 1 -1667

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu lokalnego.
  2. Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
  3. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym, drużynowym i mieszanym.